Menu
Your Cart

پوست | ضد حساسیت

توضیحات دسته‌بندی

پوست کودکان پوست حساسی است. با این وجود این پوست حساس هم مانند پوست آدم‌های بالغ در مواجهه با بسیاری شرایط فیزیکی قرار دارد که می‌تواند به آن آسیب برساند.


برخلاف آنچه بسیاری از افراد گمان می‌کنند، پوست کودکان چند ساعت یا چند روز بعد از تولد کاملا تکامل پیدا می‌کند و دقیقا مانند پوست یک فرد بالغ کار می‌کند جز در 3 مورد. مورد اول ملانوسیت‌ها یعنی سلول‌های تولید ملانین است که از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید محافظت می‌کنند.


مورد دوم سیستم عروقی پوستی است که هنوز تکامل پیدا نکرده‌ است و مورد سوم رطوبت است که چون هنوز پوست کودکان نمی‌تواند به اندازه کافی عرق تولید کند در نتیجه پوست به اندازه کافی مرطوب نمی‌شود.اما اینکه چرا گفته می‌شود پوست کودکان لطیف و حساس است برای آنکه پوست کودک و به ویژه نوزادان بیش از یک فراد بالغ به نسبت وزن به بدن در معرض آسیب است.


به همین دلیل موادی که با پوست در ارتباط‌اند و نواحی‌ای از بدن که با بیرون ارتباط پیدا می‌کند اهمیت ویژه‌ای دارد چون مکانیسم‌ سم‌زدایی و کلیه‌ها به اندازه یک فرد بالغ در نوزادان کامل نیست و ممکن است بدن به راحتی سموم و مواد آلرژی‌زا را به خود جذب کند.


آلرژی های پوستی، شایع ترین آلرژی در کودکان هستند. حدودا از هر 10 کودک، یکی دچار اگزما می شود. اگزما یا درماتیت آتوپیک، یک بیماری التهابی پوست با بثورات قرمز و خارش است.


علل آلرژی پوست کودک:

آلرژی هنگامی رخ می دهد که بدن به مواد خاصی واکنش منفی نشان می دهد. این مواد می تواند شامل شامل مواد زیر باشد اما محدود به این موارد نیست:
- غبار
- رنگ
- غذا
- رایحه
- شیره گیاهان
- کپک
- شوره حیوانات خانگی
- گرده


آلرژی های پوستی در هر سنی اتفاق می افتد، اما در کودکان شایع تر است. خوشبختانه، شدت حساسیت با بالا رفتن سن کاهش پیدا می کند. اما درمان و رسیدگی به هرگونه تغییر غیرعادی در پوست کودک در اوایل و قبل از پدیدار شدن عوارض، مهم است. اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از علائم آلرژی پوست در محدوده زمانی معین در کودکان مهم است.

ژل شوینده سر وبدن کودک کلوران | شوینده و التیام بخش
ناموجود
برند: کلوران | KLORANE مدل: klorane gel douceur moussant 200ml
ژل شوینده سر وبدن کودک کلورانپوست کودکان بسیار حساس است و به شونده مخصوص و مناسب احتیاج دارد تا پوست را بدون اینکه آسیبی به آن برساند تمیز کند. این شوینده همچنین نباید پوست را خشک کند و زمینه ایجاد حساسیت را در پوست افزایش دهد. ژل شستشوی بدن کلوران بدون ایجاد تحریک، حساسیت در پوست و احساس خشکی پوست ..
28,800 تومان
نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)

چرا از داروخانه آنلاین خرید کنیم