Menu
Your Cart

شیرخشک | ضد آلرژی HA

توضیحات دسته‌بندی

یکی از شایع‌ترین آلرژی‌های غذایی دوران کودکی حساسیت نوزاد به شیر گاو مصرفی توسط مادر است که در بیش از ۷ درصد نوزادان و خردسالان مشاهده می‌شود. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر از نوزادانی که شیر خشک می‌خورند دچار این نوع حساسیت می‌شوند. عدم تحمل پروتئین شیر عارضه‌ای است که در اثر آن دستگاه گوارش کودکان خردسال، به ویژه نوزادان، نسبت به پروتئین شیر حساسیت نشان می‌دهد. در نهایت حساسیت اکثر کودکان از بین می‌رود و به ندرت پیش می‌آید که علائم تا دوران بزرگسالی استمرار داشته باشد.


حساسیت به لبنیات یا شیر و عدم تحمل لاکتوز ارتباطی به هم ندارند. بروز علائم در نوزادان دچار آلرژی به شیر یا لبنیات به این دلیل است که سیستم ایمنی شیر و دیگر فراورده‌های لبنی را به مثابه مهاجمی خطرناک می‌بیند و واکنش نشان می‌دهد. این واکنش کهیر، دل آشوبه، استفراغ، مدفوع خونی و حتی شوک آنافیلاکسی را به دنبال دارد که یک واکنش آلرژیک کشنده محسوب می‌شود. اما عدم تحمل لاکتوز از این موضوع نشأت می‌گیرد که دستگاه گوارش نوزاد نمی‌تواند قند شیر (لاکتوز) را به دلیل کمبود لاکتاز هضم کند. لاکتوز آنزیمی است که توسط سلول‌های موجود در غشاء پوشش دهنده روده کوچک تولید می‌شود و وجود آن برای سوخت و ساز لاکتوز ضروری است.


برخی نوزادان واکنشی تاخیری به شیر گاو دارند و علائم پس از چند ساعت یا حتی چند روز بعد بروز می‌یابد.‌ اگزما، رفلاکس (بالا آوردن مقدار نسبتاً زیادی شیر)، کولیک، اسهالی که گاهی مخاط و خون در آن وجود دارد، و یبوست با درصد شیوع کمتر از علائم این مشکل به شمار می‌آید.


خوشبختانه آلرژی بسیاری از نوزادان به شیر تا رسیدن به سن یک سالگی برطرف می‌شود و آلرژی اکثر نوزادان تا سه سالگی از بین می‌رود. در این بین اقدامات زیر برای درمان انجام می‌شود:

اگر نوزاد از شیر سینه مادر تغذیه کند، متخصص اطفال به مادر توصیه می‌کند تا لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کند تا ببیند که آیا تغییری در وضعیت کودک حاصل می‌شود یا خیر. مسلم است که ایجاد چنین تغییر بزرگی در برنامه غذایی آن هم برای مادری که باید نوزادی بی‌قرار را آرام کند، بسیار دشوار است، اما اگر مادر در نظر بگیرد که این تغییر می‌تواند مشکل را کاملاً حل کند با رغبت بیشتری این توصیه را رعایت خو

شیرخشک ببلاک اچ آ میلوپا | غذای کامل و ضد حساسیت برای نوزادان از بدو تولد
ناموجود
برند: میلوپا | Milupa مدل: Milupa Bebelac HA
شیرخشک ببلاک اچ آ میلوپا شیر خشک آپتامیل اچ آ میلوپا ترکیبی ویژه است که به تقویت سیستم ایمنی کودک کمک می‌کند و  با ویژگی هایپو آلرژنیک مخصوص شیر خواران از بدو تولد است.این محصول خطر حساسیت را کاهش می‌دهد و  حاوی پروتئین وی هیدرولیز شده، اسیدهای چرب ضروری، پره بیوتیک و نوکلئوتید است. ه..
23,000 تومان
شیر خشک نان اچ آ 2 نستله | حاوی آهن و مناسب بعد از 6 ماهگی
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle NAN H.A 2 Milk
شیر خشک نان اچ آ 2 نستله شیر خشک نان اچ آ 2 نستله محصول مناسب نوزادان از بدو تولد است و دارای باکتری‌های طبیعی مفید و زنده که به بهبود سیستم ایمنی بدن کودک کمک می‌کنند. این شیر خشک حاوی پودر شیر گاو، لاکتوز، کلسیم، منیزیم، ید و  ویتامین‌های محلول در آب و چربی و آهن است.نقش آهن در رشد نوزاد..
27,750 تومان
شیر خشک نان اچ آ 1 نستله | حاوی آهن و مناسب برای کودکان تازه متولد شده
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle NAN H.A 1 Milk
شیر خشک نان اچ آ 1 نستلهشیر خشک نان اچ آ 1 نستله محصول مناسب نوزادان از بدو تولد است و دارای باکتری‌های طبیعی مفید و زنده که به بهبود سیستم ایمنی بدن کودک کمک می‌کنند. این شیر خشک حاوی پودر شیر گاو، لاکتوز، کلسیم، منیزیم، ید و  ویتامین‌های محلول در آب و چربی و آهن است.نقش آهن در رشد نوزادآهن یک..
27,800 تومان
شیر خشک آپتامیل پپتی جونیور نوتریشیا | 400 گرم | مخصوص شیرخواران آلرژیک به شیر گاو
ناموجود
برند: نوتریشیا هلند | Nutricia مدل: Nutricia Aptamil Pepti Junior Milk
شیر خشک آپتامیل پپتی جونیور نوتریشیاشیر خشک آپتامیل پپتی جونیور نوتریشیا مکملی مغذی برای شیرخوارانی است که به شیر گاو حساسیت دارند و یا سیستم گوارشی آنها ضعیف است و به دلیل عدم تحمل مواد غذایی دچار سو جذب شده‌اند.این محصول  محاوی مقادیر فراوانی نوکئوتید و انواع ویتامینها و مواد معدنی است.ویژگی..
29,000 تومان
شیر خشک آپتامیل اچ آ نوتریشیا | ترکیب انحصاری و کمک به سیستم ایمنی کودک
ناموجود
برند: نوتریشیا هلند | Nutricia مدل: Nutricia Aptamil HA
شیر خشک آپتامیل اچ آ نوتریشیاشیر خشک آپتامیل اچ آ نوتریشیا مکملی غنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن کودک است. مصرف این شیر خشک موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری آتوپیک درماتیت می‌شود و  با افزایش تعداد میکروبهای مفید روده به برقراری یک فلور میکروبی سالم در روده شیرخوار کمک می‌کند.این شیر خشک حاوی مقادی..
21,500 تومان
نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)