Menu
Your Cart

شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو

شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
ناموجود
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو
شامپو ضد شپش هگور | 150 میل | از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو

شپش سر:

شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شودو وزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده . این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود.
بیشتر در کودکان خردسال و مهدکودک و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.  هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند.


اگرچه شپش ها می توانند باعث خارش پوست سر شوند اما بیماری های دیگر از جمله شوره، اگزما و حساسیت به شامپو و سایر محصولات هم می توانند باعث خارش سر شوند، بنابراین باید با راه تشخیص شپش به خوبی آشنایی داشته باشید. برای این کار باید با استفاده از یک شانه دندانه ریز از قسمت های مختلف سر فرق باز کنید و پوست را بررسی کنید. اگر هم به شپشی برخوردید، می توانید با همان شانه آن را از روی مو بردارید. درواقع تنها نشانه هجوم شپش ها مشاهده کردن شپش های بالغ یا نابالغ روی سر است. وجود تخم شپش به تنهایی دلیل بر حمله شپش نمی شود.
در بسیاری از افراد شپش ها هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند و ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا سر شروع به خارش کند. جالب است بدانید شپش ها می توانند تا 6 ساعت زیر آب دوام بیاورند! پس حمام کردن یا نکردن دلیل بر ابتلای به آن نمی شود. خبر خوب اینکه شپش ها بیماری ها را از فردی به فرد دیگر منتقل نمی کنند.


شایع ترین علامت شپش، خارش است. اگرچه شپش بیماری خاصی ایجاد نمی کند اما گزش آن باعث ایجاد حساسیت روی پوست می شود. ممکن است بلافاصله پس از ابتلا دچار خارش نشوید. به خصوص اگر هجوم شپش ها خفیف باشد. ممکن است حتی تا 6هفته بعد از ابتلا هم هیچ نشانه ای نداشته باشید. علاوه بر خارش شدید، شپش ها می توانند باعث ایجاد حس قلقلک روی سر یا بدن شوند طوری که احساس می کنید چیزی درحال راه رفتن روی پوست تان است!راه های پیشگیری:

1. هر فردی با رعایت بهداشت می تواند شخصا از درگیری با شپش پیشگیری کند.
2. باید به طور مرتب و منظم استحمام کرد، و در روز به دفعات زیاد موهای سر را شانه کرد.
3. اگر آلودگی شدید باشد بهتر است لباس و ملحفه در آب جوش به مدت 30 دقیقه جوشانده شود و از اطو و خشک کن برای خشک کردن لباس ها استفاده شود.
4. از لوازم شخصی و لباس های افراد آلوده به هیچ عنوان نباید استفاده کرد.
5. پس از هر تعطیلات باید دانش آموزان پس از بازگشت به محیط آموزشی معاینه شوند .
6. دانش آمـوزان در زنگ هـای ورزش باید لباس های خود را بـه صورت جداگانه و در کیف های دستی جداگانه نگهداری کنند.
7. معاینه کلیه افراد خانواده در صورتی که یکی از اعضای آن ها مبتلا شده باشد.


اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟

تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین  راه ابتلا است.
استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا


 علائم شپش ، چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟

خارش شدید و آزاردهنده سر
برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها
ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر  برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند

اهمیت مراقبت از مو:

مو دارای  تأثیر بسیار زیادی در روابط اجتماعی بین انسان ها است.  از نگاه اکثریت افراد جامعه اشخاص کم مو یا طاس بصورت افراد پیر،  مسن  و کم بنیه به نظرآمده و این امرگاهی حتی در ترقی درجه  شغلی  فرد نیز دخالت مستقیم دارد. کسانی که مو داشته ولی دارای موهای زشت و بد منظره هستند هم معمولاً نمی توانند در جامعه بخوبی ظاهرشده و از برخورد با دیگران امتناع می کنند. این مسئله موجب  شیوع  بیشتر افسردگی در این افراد  شده و از میزان موفقیت های شغلی و اجتماعی آنان می کاهد.

مو درآنچه که هرشخص بعنوان تصویری از بدن در ذهن خود دارد و نیز اعتماد و احترام به نفس وی نقش بسیار مهمی را ایفامی کند. می توان گفت که هیچ قسمت دیگری از بدن مثل مو نیست که بتوان آن را به این سادگی و  فوریت تغییرداد و یا آن را دستکاری کرد.
شخص می تواند در عرض مدت کوتاهی موهایش را کوتاه یا بلندکند، موج دار (فر) و یا صاف نماید، شانه کند، به آنها حالت  و مدل بدهد، رنگ کند و یا بی رنگ (بلیچ) نماید و یا اینکه موهایش را ببافد و خلاصه  هر مدلی که بخواهد به موهایش بدهد و برخلاف خالکوبی و سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن، تغییراتی که به موها می دهیم را می توان  بلافاصله از بین برد.

ویژگی های شامپو ضد شپش هگور:

- درمان قطعی شپش سر و جداسازی کامل تخم شپش
- حاوی d-phenotrine (دفنوترین) 0/23% : ماده مؤثر از خانواده Pyrethroid مورد تأیید (سازمان بهداشت جهانی)
- جهت از بین بردن شپش
- شپش سر و تخم های آن کاملاً از بین می روند.
- اسید استیک: از بین بردن اتصالات تخم شپش به مو

نحـوه استفـاده شامپو ضد شپش هگور:

موها را خیس کنید سپس شامپو را به کف سر بمالید به طوری که به خوبی کف کند. 3 تا 5 دقیقه صبر کنید تا شامپو روی موها بماند، سپس سر را به طور کامل آبکشی نمائید. این عمل را یک بار دیگر تکرار نمایید سپس موها را با شانه دندانه دار ریز شانه کنید تا تخم های مرده ای که به مو چسبیده هستند جدا شوند.
یک روز بعد، درمان را طبق دستورالعمل بالا تکرار نمائید.


توصیه های مهم :

- همه افراد خانواده همزمان از روش درمانی ارائه شده استفاده کنند.
- نحوه شانه کردن مو:
موهای سر را به چند قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را طبق روش زیر شانه نمایید.

ابتدا موی سر را با شانه معمولی شانه کنید تا موها صاف و گره مو باز شود. سپس نوک شانه دندانه ریز را به سمت خود گرفته و مقداری از مو را از کف سر به صورتی که شانه ابتدا چسبیده به کف سر باشد، به سمت انتهای مو شانه نمایید. بعد از هر بار شانه کردن با دستمال کاغذی، شپش ها را از شانه جدا کنید و دستمال کاغذی را در کیسه پلاستیکی بریزید. موهای شانه شده را با یک کلیپس از قسمت های شانه نشده جدا نموده و قسمت های دیگر مو را به همین ترتیب تا شانه شدن تمامی موها ادامه دهید. سپس کلیپس ها را جدا نموده و مجددا موها را شستشو دهید.
- از تماس شامپو با چشم و مخاط جلوگیری شود.
- کلیه لباس ها، ملحفه، کلاه، روسری و ... با آبی که حداقل دمای آن 60 درجه است شستشو داده شوند و سپس با اتوی داغ، اتو شوند.


اندازه محصول : 150 میلی لیتر   
کشور سازنده: فرانسه       
مدت انقضاء : ۲۴ ماه
کد بهداشتی :  1228184024
بارکد: 3400932457076

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
124,000 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 124000
  • موجودی: ناموجود
  • امتیاز جایزه: 1240
  • مدل: HEGOR Anti-Poux Shampoo 150ml