Menu
Your Cart

دهانشویه کین ژینژیوال کین | 250 میل | ضد التهاب لثه و ضد عفونی کننده دهان

دهانشویه کین ژینژیوال کین | 250 میل | ضد التهاب لثه و ضد عفونی کننده دهان
ناموجود
دهانشویه کین ژینژیوال کین | 250 میل | ضد التهاب لثه و ضد عفونی کننده دهان

دهانشویه ژینژیوال کین:

وجود پلاک های باکتریایی علت اصلی دو بیناری شایع دهان، بیماری پریودونتال (لثه ای) و پوسیدگی های دندانی است. این پلاک ها سبب تحریک لثه ها و خونریزی و در حالت های پیشرفته سبب شل شدن و حتی افتادن دندان ها می شود.


کلر هگزیدین ماده اصلی موجود در دهانشویه کین ژینژیوال، باعث افزایش مقاومت مینای دندان در برابر اثر اسیدهای ناشی از پلاک ها می شود و بدین ترتیب مکانیسم ایجاد پوسیدگی را متوقف نموده و همزمان باعث کاهش حساسیت دندان ها نیز می گردد.

عوارض جانبی : ایجاد لکه بر روی دندان ها یا پر شدگی های دندان، ممکن است پس از مصرف طولانی مدت این فراورده و یا در صورت مصرف برخی فراورده های رنگ زا مانند قهوه و تنباکو در طول مصرف این فراورده پدید آید. این لکه ها دائمی نبوده و توسط دندانپزشک شما قابل برطرف شدن می باشند.





محتویات :

0.12 گرم کلر هگزیدین دی گلوکونات، 0.05 گرم سدیم فلوراید، 0.06 گرم سدیم ساخارین، تا 100 میلی لیتر اکسیپیان





ژینژیویت چیست؟

ژنژیویت (Gingivitis)‏ یا التهاب لثه به حالتی گفته می‌شود که پلاک‌های دندانی در خط لثه تجمع پیدا می‌کنند و باعث تحریک لثه و حساس شدن آن می‌شوند که گاهی خونریزی هم می‌کند.
ژنژیویت یکی از بیماری های بافت‌ لثه در اطراف دندان است که موجب التهاب و بروز عفونت در این بافت می‌شود و آن را تخریب می‌کند. اگر پلاک دندان را هر روز با مسواک یا نخ دندان پاک نکنید، به مرور سفت‌تر شده و ماده‌ای غیرقابل برداشت به نام جرم (رسوب دندانی) ایجاد می‌کند. در صورتی که پلاک و جرم به زیر خط لثه گسترش پیدا کند، بیماری ژنژیویت مزمن خواهد شد. با تحریک مزمن باکتریایی، نسج لثه به تدریج از دندان‌ها جدا می‌شود و حفره‌هایی ایجاد می‌شود که در آنجا چرک تجمع پیدا می‌کند.

با گسترش پلاک و جرم و تداوم تحریک بافت لثه، فرایند کنده شدن لثه‌ها از دندان‌هایتان بیش از پیش ادامه پیدا می‌کند. به این حالت پریودونتیت یا پیوره می‌گویند.





علائم ژنژیویت

- ورم لثه
- قرمزی و نرمی لثه
- خونریزی لثه با تحریک اندک (بعد از مسواک زدن) یا به صورت خودبه‌خودی
- زخم‌های دهانی
- حساس بودن لثه‌ها در هنگام لمس
- بوی بد دهان و نفس
- به ندرت تب





علل ژنژیویت

از نظر متخصصان، مهم ترین عواملی که موجب بروز ژنژیویت می‌شوند، عبارتند از: ‌
- عامل اصلی و تاثیرگذار عدم رعایت بهداشت صحیح دهان‌ و دندان‌ است.
- وجود پلاک‌ روی‌ دندان‌ها که اغلب این پلاک‌ها حاوی‌ ذرات‌ غذایی‌، میکروب‌ها و مخاط‌ هستند.
- تغذیه‌ نامناسب‌ به ویژه کمبود ویتامین‌ها که‌ باعث‌ بیماری‌هایی‌ مثل‌ اسکوربوت‌ یا پلاگر می‌شود.
- ابتلا به بیماری‌های‌ خونی‌ مثل‌ سرطان‌ خون‌
- عوارض‌ نامطلوب‌ دارویی مثل واکنش نسبت‌ به‌ داروهای‌ تشنج‌
- گاهی اوقات تغییرات هورمونی در بدن مثل دوران بارداری، دوران بلوغ و نیز درمان با استروئیدها، لثه‌ها را در برابر عفونت‌های باکتریایی حساس و آسیب پذیر می‌کند.





دهانشویه چیست؟

محلولی حاوی عوامل درمانی است که مقداری از آن طبق توصیه کارخانه سازنده نگهداری و چرخانده می‌شود استفاده از دهانشویه نقش مهمی در رعایت بهداشت دهان به عهده دارد چون میکروب‌های موجود در دهان در تمام سطوح پراکنده‌اند با استفاده از مسواک و خمیردندان تنها به بخشی از باکتری‌های دهان می‌توان دسترسی داشت، و تنها به وسیله دهانشویه است که می‌توان تمام سطوح دهان را ضدعفونی کرد.

دهانشویه مایعی است که می‌توان دهان را با آن قبل یا بعد از مسواک زدن شستشو داد. دهان شویه معمولاً برای خوش طعم یا خنک کردن دهان مصرف می‌شود. البته دهانشویه فواید بیشتری دارد که از آن جمله می‌توان به خارج کردن ذرات غذای باقیمانده بین دندان‌ها پس از مسواک زدن، پاک کردن پلاک از روی دندان‌ها و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های لثه اشاره کرد.

دهانشویه‌ ها جزو محصولات بهداشتی پرطرفدار در جوامع مدرن هستند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند از دهانشویه به جای استفاده از  مسواک و نخ دندان استفاده کنند. اگر شما هم تا به حال برای خرید دهانشویه به داروخانه یا فروشگاه لوازم بهداشتی مراجعه کرده‌اید می‌دانید که انواع و اقسام مختلفی دهانشویه وجود دارد؛ از سفید کننده گرفته تا خوشبو کننده، ضدعفونی کننده و دهانشویه‌ درمانی.





انواع دهانشویه

به طور کلی دهانشویه‌ ها را می‌توان به دو دسته درمانی و غیردرمانی تقسیم کرد: موارد درمانی همان‌طور که از نام‌ آن پیداست برای درمان بعضی بیماری‌ها ازجمله بیماری‌های لثه ای، بدبویی دهان و … استفاده می‌شود که باید توسط پزشک تجویز شوند چرا که اگر بیمار به صورت خودسرانه از آنها استفاده کند ممکن است دچار عوارض جدی شود. دهانشویه‌ های غیردرمانی بیشتر برای موارد بهداشتی به کار می‌روند و انواع آن در بازار و داروخانه ها قابل دسترس هستند. بعضی آنها حاوی الکل و برخی دیگر فاقد الکل هستند. مزیت دهانشویه‌های حاوی الکل این است که راحت‌تر جذب مخاط دهان، لثه و … می‌شوند و اثرگذاری‌شان بیشتر است. اما مضراتی هم دارند ازجمله اینکه می‌توانند دهان را خشک کنند و اگر طولانی‌مدت استفاده شوند حتی می‌توانند باعث سرطان‌های داخل دهانی شوند، بنابراین دهانشویه‌های فاقد الکل گرچه مزیت الکل را ندارند اما مضرات حاصل از آن را نیز ایجاد نمی‌کنند و ایمن‌تر هستند.





محتویات و ویژگی‌های دهانشویه خوب

شایان ذکر است که سودمندی بعضی مواد اولیه اشاره شده در فهرست زیر جای سوال دارد و این که آیا تهیه دهانشویه‌ای حاوی این مواد با توجه به وضعیت دندان‌ها و لثه‌های شما مناسب است یا خیر، به نظر تخصصی دندانپزشک و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

الکل (انتخاب شخصی):

تمام کارشناسان در مضر بودن الکل در دهانشویه هم نظرند، چون الکل دهان را خشک و زخم و التهاب را تشدید می‌کند و هیچ فایده ضدعفونی کنندگی ندارد.

فلوراید (انتخاب شخصی):

همان طور که اشاره شد فلوراید ماده بحث برانگیز دیگری است که از یک سو به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند و از سوی دیگر استفاده درازمدت از آن ممکن است عوارض خطرناکی را برای کل بدن به دنبال داشته باشد.

فنول (انتخاب شخصی):

فنول ماده اصلی موجود در دهان شویه‌های ضدعفونی کننده‌ای مانند لیسترین است. شکی نیست که فنول باکتری‌های پلاک را از بین می‌برد، اما از این نظر به اندازه کلرهگزیدین مفید نیست.

روغن درخت چای (انتخاب شخصی):

روغن درخت چای دهان را مرطوب می‌کند. به علاوه سودمندی آن در درمان خونریزی لثه و زخم‌های دهان به اثبات رسیده است.

کلرهگزیدین:

کلرهگزیدین ماده‌ای ضدپلاک و ضدقارچ است که وجود آن در دهانشویه برای درمان و یا پیشگیری از بیماری‌های داخل دهان، مانند هالیتوز یا بدبویی دهان ضروری است.

پراکسید هیدروژن:

این ماده به دلیل اثر اکسیدکنندگی پرطرفدارترین سفید کننده دندان به شمار می‌آید که میکروب‌ها را واقعاً از بین می‌برد و همچنین به دلیل واکنش کف‌کنندگی ذرات پنهان شده را از دندان‌ها دور می‌کند.

کلرید سدیم:

کلرید سدیم همان نمک طعام است که برای کشتن باکتری‌ها، کاهش التهاب، التیام زخم‌ها و تخلیه چرک‌ از دهان پس از انجام جراحی‌های دهان یا ابتلا به عفونت عالی است.





ویژگی های دهانشویه ژینژیوال کین:

- پیشگیری از تشکیل زیاد پلاک باکتریایی
- درمان کامل برای بیماری های لثه و بافت های اطراف ریشه دندان
- پیشگیری کننده در درمان ژینژیویت
- برای استفاده در درمان لثه و بافت های اطراف ریشه دندان (Periodontal Treatment)
- مناسب برای افراد دارای مشکل در تأمین بهداشت دندان
- مناسب برای پس از جراحی دهان، درمان های ارتودنسی یا ناتوانی فیزیکی (فلج و ...)
- ضد عفونی کننده دهان قبل و پس از جراحی
- پیشگیری از پوسیدگی دندان
- حاوی سدم فلوراید به میزان 226 ppm یون F





نحوه استفاده:

دهان خود را روزی 2 بار یعنی صبح و شب با 15 میلی لیتر از دهانشویه خالص (رقیق نشده) به مدت 30 ثانیه بشویید. پس از مصرف دهان را با آب شستشو ندهید. همچنین می توانید محلول را با آب، به نسبت 1:1 یا 2:1 رقیق نموده و دهان را بشویید.
جهت تأمین بهداشت روزانه دهان، استفاده از خمیر دندان کین ژینژیوال به عنوان مکمل مناسب دهانشویه کین ژینژیوال توصیه می گردد.





توصیه و هشدار:

- از بلعیدن محصول خودداری نمایید.
- دور از دسترس کودکان نگهداری شود.





اندازه محصول : 250 میلی لیتر
کشور سازنده: اسپانیا
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی : 10616875224692009

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
25,900 تومان
  • موجودی: ناموجود
  • امتیاز جایزه: 500
  • مدل: Kin Gingival Mouthwash
  • بارکد محصول: 8436026210826