منو
سبد خرید شما

نخ دندان

نخ دندان مدل توتال کر 8 میسویک 50 متری
دارای موم زنبور عسل، حاوی فلوراید و جلوگیری کننده از پوسیدگی دندان
65,000 تومان
نخ دندان ضدحساسیت میسویک pro- sense
مناسب دندان های حساس دارای موم زنبور عسل و حاوی عصاره نعنا
65,000 تومان
نخ دندان نعنا فرش کننده تپه
ناموجود
نخ دندان نعنا فرش کننده تپه
بدون ایجاد زخم لثه و بریدگی ، از بین برنده جرم های بین دندان
616,200 تومان
نخ دندان نعنایی بنسر نخ دندان نعنایی بنسر
ناموجود
نخ دندان نعنایی بنسر
از بین برنده پلاک ها و باکتری ها از فضای بین دندان
14,200 تومان
نخ دندان ذغالی بنسر 50 متر
ناموجود
نخ دندان دندان های حساس زنون
ناموجود
نخ دندان دندان های حساس زنون
پاک کننده فضای بین دندان‌ ها و از بین برنده پلاک ها و باکتری های میان دندان 
43,700 تومان
نخ دندان مدل Mint پاتریکس نخ دندان مدل Mint پاتریکس
ناموجود
نخ دندان مدل Mint پاتریکس
دارای خواص آنتی باکتریال و دارای عطر و طعم نعنا
15,000 تومان
نخ دندان فوکس مدل Zahnseide
ناموجود
نخ دندان فوکس مدل Zahnseide
جلوگیری کننده از ایجاد پوسیدگی دندان ها
124,200 تومان
نخ دندان کلاسیک نازک ارکید
ناموجود
نخ دندان کلاسیک نازک ارکید
مقاوم در برابر ریش ریش شدن، سایش و پارگی
26,500 تومان
نخ دندان فانتزی نازک ارکید
ناموجود
نخ دندان فانتزی نازک ارکید
مقاوم در برابر ریش ریش شدن، سایش و پارگی
14,700 تومان
کمان نخ دندان آریاتیش کمان نخ دندان آریاتیش
ناموجود
کمان نخ دندان آریاتیش
مطابق با فرم انگشتان دست و مناسب استفاده کودکان ، جنس پلاستیکی قابل انعطاف
19,000 تومان
نخ دندان آریاتیش دارای اسانس نعنا 50 متری
ناموجود
نخ دندان آریاتیش دارای اسانس نعنا 50 متری
دو مدل نازک و کلاسیک و حاوی مواد ضد پوسیدگی برای جلوگیری از بوی بد دهان
12,000 تومان
نخ دندان همراه با کمان کلاسیک آریاتیش 50 متری نخ دندان همراه با کمان کلاسیک آریاتیش 50 متری
ناموجود
نخ دندان همراه با کمان کلاسیک آریاتیش 50 متری
استفاده راحت و آسان برای کودکان و کمک به تمیز کردن دندان های عقبی
29,000 تومان
نخ دندان استار مینا 40 متری
ناموجود
نخ دندان استار مینا 40 متری
4 اسانس متفاوت و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها
22,000 تومان
نخ دندان سفیدکننده میسویک 50 متری
ناموجود
نخ دندان سفیدکننده میسویک 50 متری
فوق العاده نازک و از بین برنده پلاک های دندان ، جلوگیری کننده از التهاب لثه
65,000 تومان
نمایش 1 تا 15 از 15 (1 صفحه)
نخ دندان


نخ دندان چیست؟

نخ دندان ساخته شده از رشته های نایلون و یا تفلون است که برای تمیز کردن فضای بین دندان ها از باقی مانده ذرات غذا استفاده می شود. اینکه جنس نایلون به کار رفته در نخ دندان تا چه اندازه با کیفیت باشد در سلامت لثه و دندان بسیار با اهمیت است. به همین دلیل انتخاب نخ دندان با کیفیت بسیار قابل توجه است.

فواید استفاده از نخ دندان

مسواک زدن دندان ها به تنهایی نمی تواند فضای بین دندان ها را تمیز کند. در واقع مسواک فقط 50 درصد تمیز شدن دندان ها را باعث می شود. بخش مهمی از بهداشت مرتب دهانی، نخ کشیدن دندان است. بین عدم استفاده از نخ دندان و ابتلا به بیماری های لثه، ارتباط مستقیمی وجود دارد. در صورت استفاده نکردن از نخ دندان، پلاک (لایه نازکی از میکروب و باکتری) بین دندان هایی که مسواک قادر به تمیز کردن آنها نیست، باقی خواهد ماند. در همین نواحی بیشترین پوسیدگی ها رخ می دهد. به توصیه متخصصین استفاده از نخ دندان به صورت روزانه باعث خوشبو شدن دهان و جلوگیری از پوسیدگی و تشکیل جرم دندانی می شود. پس کشیدن نخ دندان حتی اگر غذایی در بین دندان نباشد در بهبود سلامت دهان و دندان کمک شایانی می نماید.

ویژگی های یک نخ دندان خوب چیست؟

انتخاب نخ دندان بستگی به میزان فاصله بین دندانی دارد که در هر فرد این اندازه متفاوت است. معمولا افرادی که فاصله بین دندانی بیشتری دارند از نخ دندان های ضخیم تر باید استفاده نمایند. جدا از این ویژگی هنگام انتخاب نخ دندان باید به استاندارد بودن و با کیفیت بودن نخ توجه شود به گونه ای که هنگام کشیدن نخ دندان رشته نایلونی به کار رفته رشته رشته نشود و در بین دندان ها گیر نکند و یا هنگام فشار آوردن بریده نشود.

روزی چند بار نخ دندان بکشیم؟

شاید استفاده از نخ دندان کاری بی اهمیت جلوه کند اما پاک کردن فضای بین دندان از پوسیدگی و ایجاد بوی بد دهان جلوگیری می نماید. استفاده از نخ دندان هر بار با مسواک کشیدن بسیار موثر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است،  به این روش که برخی از متخصصین کشیدن نخ دندان را قبل از مسواک زدن توصیه می کنند در صورتی که برخی دیگر از پزشکان استفاده از نخ دندان را بعد از مسواک زدن توصیه می نمایند.

استفاده از نخ دندان به صورت روزانه الزامی است ولی اینکه چند بار انجام شود بستگی به نوع دندان و فضای بین دندان هر فرد دارد. دندان هایی که فضای بین دندانی بیشتری دارند معمولا بهتر است بعد از هر وعده غذایی به منظور جلوگیری از ماندن بقایای غذا در بین دندان ها از نخ دندان استفاده شود.

انواع نخ دندان

نخ دندان ها نیز انواع متنوعی دارند که در زیر به انواع آن اشاره می کنیم:

  • نخ دندان نایلونی : نخ دندان نایلونی برای افرادی که معمولا دندان های فشرده تری دارند استفاده می شود. این نوع نخ دندان به دو مدل موم دار و بدون موم تقسیم می شود. که نوع موم دار محکم تر است و در برابر بریدن و پاره شدن مقاوم تر است.
  • نخ دندان تک رشته ای : این نوع برای افرادی که فاصله بین دندانی نزدیک بهم و فشرده است استفاده می شود. این نوع در برابر ریش ریش شدن مقاوم است و از جنس تفلون ساخته شده است.
  • نخ دندان چند رشته ای : همانطور که از اسمشان مشخص است از چند رشته ساخته شده است که هنگام کشیدن بین دندان احتمال ریش ریش شدن وجود دارد.
  • نخ دندان سوپرفالس : نخهای دندان سوپر فالس از قبل برش داده شده هستند و در هر برش، قسمتی سفت و سوزنی شکل، در انتهای آن است و پس از آن، قسمتی نرم و سپس نخ دندان معمولی است. این نوع نخ دندان برای درمان ارتودنسی استفاده می شود.
  • نخ دندان کودک: جنس نخ دندان به کار رفته برای کودکان تفاوتی با بزرگسال ندارد و فقط در بسته بندی های رنگی و متنوع و کارتونی و همچنین طعم های مورد پسند کودکان متفاوت است. دلیل این امر تیز ترغیب کودک به استفاه از نخ دندان است.
  • نخ دندان طعم دار: این نوع از نخ دندان ها دارای طعم و اسانس نعنا برای خوشبو شدن و احساس تازگی در دهان استفاده می شود. برخی دیگر از اسانس هایی مانند دارچین، اکالیپتوس و توت فرنگی نیز برای نخ دندان ها استفاده می شود.

نخ دندان قبل یا بعد مسواک؟

اینکه چه زمانی از نخ دندان استفاده شود کاملا به روتین استفاده از مسواک زدن هر فرد بستگی دارد. به این صورت که برخی از افراد ترجیح می دهند که قبل از مسواک زدن از نخ دندان برای تمیز کردن فضای بین دندانشان استفاده کنند و بعد از آن مسواک می تواند فضای را کاملا تمیز نماید. برخی دیگر در روتین و روال زندگی خود بعد از مسواک زدن از نخ دندان استفاده می کنند. در کل اینکه چه زمانی از نخ دندان استفاده شود یک قانون مشخصی وجود ندارد و نظرات متفاوتی برای این کار در بین پزشکان وجود دارد.داستفاده از نخ دندان و مسواک دو بار در روز در سلامت و بهداشت دهان ودندان بسیار موثر است.

چه کسانی از نخ دندان استفاده کنند؟

همگی افراد برای تکمیل تمیز شدن دندان باید از نخ دندان استفاده نمایند. ولی افرادی که معمولا دارای دندان هایی با فاصله زیاد هستندو یا افرادی که ارتودنسی کرده اند استفاده از نخ دندان برایشان الزامی است.

قیمت و خرید بهترین نخ دندان

داروخانه آنلاین با ارائه بهترین نخ دندان های استاندارد تا حدود زیادی توانسته است در معرفی و ارزیابی انواع نخ دندان های با کیفیت به شما مشاوره های ارزنده ای به شما ارئه دهد.

شما می توانید هم اکنون محصولات مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتردر موردنخ دندان ها می توانید به مجله داروخانه آنلاین سربزنید:
بعد از مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنیم یا قبل از مسواک زدن؟

سوالات متداول

روزی دوبار استفاده از نخ دندان برای سلامت دندان ها مناسب است.

نخ دندان پلاک ها و آلودگی ها را که در میان دندان ها وجود دارند و مسواک قادر به از بین بردن آنها نیست از بین می برد.

بله! استفاده از نخ دندان برای جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر است.