مکمل تقویت قوای جنسی

معجزه قرص زینک برای جوش صورت

زینک یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است. بدن انسان قادر به تولید این ماده نیست و به همین دلیل باید میزان مورد نیاز آن توسط تغذیه یا با استفاده از مکمل ها برای بدن تامین گردد. زینک خواص بسیاری برای بدن دارد. کمک به افزایش رشد وزنی و قدی کودک، بهبود فعالیت های آنزیمی، تقویت سیستم ایمنی بدن، التیام زخم و تاثیر آن بر پوست و مو از مهم ترین ویژگی های آن می باشد. کمبود زینک نقش مهمی در ریزش مو و ایجاد آکنه بر روی پوست دارد و به همین دلیل نیاز است برای درمان این مشکلات به تامین این ماده برای بدن توجه خاصی داشت.

زینکشما می توانید جهت خرید قرص زینک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین تهیه نمایید .

علائم کمبود زینک چیست؟

  • بروز لکه های سفید روی ناخن
  • خشکی پوست
  • بروز جوش های صورت
  • سرماخوردگی مکرر و ضعف سیستم ایمنی بدن
  • عدم بهبود زخم ها
  • ریزش مو
  • اسهال
  • کاهش میل جنسی
  • کاهش وزن غیر قابل پیش بینی

تاثیر زینک بر درمان جوش صورت

جوش ها یکی از مشکلات پوستی هستند که در سنین مختلف و به دلایل گوناگون بر روی پوست بروز پیدا می کنند. یکی از علل ایجاد جوش جدای از مشکلات هورمونی، تولید بیش از حد چربی غدد پوست می باشد. چربی با بستن منافد پوست، ایجاد جوش و التهاب می کند. مطالعات نشان داده اند به دلیل خواص ضد التهاب زینک، این ماده می تواند نقش مهمی در درمان بیماری های پوستی که با التهاب مرتبط هستند داشته باشد. برخی از انواع جوش مانند پوسپول، ندول و کیست التهابی هستند و زینک می تواند در کنترل آنها نقش مهمی داشته باشد. همچنین محققان عقیده دارند زینک می تواند با باکتری های ایجاد کننده جوش مقابله نماید و به همین دلیل در کاهش آکنه نقش موثری دارد.

زینک بدن را چگونه تامین کنیم؟

برای دریافت زینک مصرف مواد غذایی و مکمل های حاوی این ماده بهترین راه است.
بسیاری از مواد غذایی حاوی زینک هستند و می توان با قرار دادن آنها در رژیم روزانه زینک مورد نیاز بدن را تامین کرد. مواد غذایی همچون غلات کامل، آجیل، گوشت قرمز، گوشت مرغ، صدف، لوبیا، فرآورده های دریایی حاوی زینک هستند و می توان به راحتی از آنها زینک را دریافت کرد.
مکمل ها نیز می توانند این ماده را در دوزهای مختلف به بدن شما برسانند. گاهی نمی توان از زینک به صورت موضعی استفاده کرد و به همین دلیل نیاز است زینک را از طریق مکمل ها به بدن رساند تا پوست در مبارزه با جوش ها توان بیشتری داشته باشد.

برای درمان جوش از مکمل زینک استفاده کنیم یا پماد زینک؟

جواب این سوال به سلامت کلی بدن شما، نوع پوست و شدت آکنه بستگی دارد. طبق تحقیقات انجام شده در سال 2012 این نتیجه حاصل شده که زینک خوراکی بر روی جوش های التهابی و باکتریایی اثر دارد. درحالیکه پیش از آن تاثیر زینک خوراکی تنها بر آکنه های خفیف مشخص شده بود. برای بسیاری از افراد مصرف مکمل زینک می تواند با تهوع و استفراغ همراه باشد و به همین دلیل بهتر است این افراد از زینک موضعی استفاده نمایند. استفاده از زینک موضعی نقش مهمی در پاکسازی باکتری های پوست و کنترل سبوم پوست دارد و از این لحاظ می تواند بسیار کمک کننده باشد. مصرف زینک مکمل و موضعی هر کدام نکات مثبت و منفی خود را دارند و برای انتخاب از میان آنها مشورت با پزشک بهترین کار است.

زینک موضعی چیست و چگونه استفاده می شود؟

زینک های موضعی به شکل ژل یا کرم هستند و از داروخانه قابل تهیه اند. سولفات روی، استات روی و اکتوات از جمله داروهای موضعی می باشند. زینک اکسید یکی از شناخته ترین کرم های حاوی زینک است و می تواند برای جوش های صورت استفاده گردد.
برای استفاده از زینک اکساید بر روی پوست، ابتدا پوست صورت را با شوینده مناسب بشویید و خشک نمایید. سپس مقداری از کرم را روی صورت و یا روی جوش ها بمالید. ابتدا لایه ای سفید روی پوست ایجاد می شود که به مرور رنگ سفید آن کاهش می یابد. زینک اکساید در دفع اشعه های مضر خورشید نیز مفید است و به همین دلیل در کاهش التهاب جوش بسیار موثر می باشد. می توانید 1 تا 2 بار در روز این کار را انجام دهید. حدود 12 هفته لازم است تا اثرات مصرف زینک بر روی پوست مشخص شود.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.