بیماریهاپوست و مو

آیا لیزر بیکینی در بانوان به تخمدانها آسیب می رساند؟

آیا لیزر بیکینی در بانوان به تخمدانها آسیب می رساند؟
زمان تقریبی مطالعه: < 1 دقیقه

تاریخ آخرین آپدیت 26 مرداد 1400

لیزر یکی از رایج ترین روشها برای دفع موهای زاید بدن در سالهای اخیر بوده است!رفع موهای زاید بدن همواره یکی از موضوعات مورد توجه بانوان بوده است.

در طول تاریخ روش های متعددی برای از بین بردن این موها مطرح شده است.امروزه محبوبترین روشها استفاده از وکس و لیزر هستند. اما با توجه به اینکه وکس همراه با درد است، به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای رفع موهای زاید از لیزر استفاده کنند.

این روش تجربه درد را برای شخص بازآفرینی نمی کند.همین امر سبب شده است لیزر به یکی از پرطرفدارترین روشهای دفع موهای زاید تبدیل شود.

یکی از شایعات رایج در زمینه لیزر بیکینی

یکی از شایعاتی که امروزه در اینترنت رواج یافته است حاکی از آن است که لیزر بیکینی در بانوان خطر نازایی را افزایش می دهد؟ می دانم ممکن است کسانی در اطراف شما باشند که از این روش استفاده کرده باشند و نازا باشند!اما نمی توان گفت که استفاده از این روش دفع موهای زاید سبب نازایی آنها شده است.

آیا لیزر بیکینی سبب نازایی می شود؟

برای رفع این ابهامات الیزابت هال، متخصص پوست و استادیار دانشگاه نیویورک، اینگونه پاسخ می دهد برای رفع مو های زاید با استفاده از این روش، رنگدانه مو در فولیکول مو مورد هدف قرار می گیرد.

بیماری سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

در این روش امواج کمتر از یک میلی متر به داخل پوست فرستاده می شوند!در نتیجه نمی توانند به تخم دانها برسند.اگر حتی می رسیدند – که هرگز نمی رسند- اثری بر تخمدانها نداشتند. امواجی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند تنها بر رنگدانه مو تاثیر می گذارند نه بر میزان باروری.

او می افزاید چیزی که در رابطه با استفاده از این روش رفع موهای زاید خطرناک است این است که: « به متخصص پوست مراجعه نکنید و نزد افراد بی تجربه و بدون تخصص بروید!!ممکن است این نامتخصصان در استفاده از این روش امواج  را به نقاط اشتباه بفرستند، یا از لیزر اشتباه استفاده کند و پوست را بسوزانند.در این صورت لیزر نیز به یکی از تجربه های دردناک برای رفع موهای زاید تبدیل خواهد شد»

محصولات آرایشی و بهداشتی را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال محصولات پوستی مناسب مانند لوسیون و یا ضد آفتاب هستید یا می خواهید محصولاتی مانند نوار بهداشتی، پد روزانه و یا تامپون را سفارش دهید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
قرص پوست و مو
لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید
[کل: میانگین: ]
مجله سلامت
داروخانه آنلاین
اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات