Menu
Your Cart

تغذیه بعد از بارداری

توضیحات دسته‌بندی


همانطور که میدانید بهترین تغذیه برای نوزاد، تغذیه با شیر مادر است.

شیردهی دورانی خاطره انگیز برای مادر است و همه سختی ها و شیرینی هایش در ذهن مادر به خوبی نقش می بندد. مادر و کودک عاشق و نیازمند یکدیگرند و مادر فداکارانه آنچه را در روح و جسمش دارد به کودک می بخشد و برای آنکه بتواند با سلامت کامل و خاطره یی خوش این دوران را به پایان برساند. باید بداند که چگونه نیازهایش را تأمین کند.


در دوران بارداری، جنین بسیاری از ذخایر بدن مادر را مصرف می کند و اگر مادر در دوران شیردهی تغذیه ی نامناسبی داشته باشد، به مرور خصوصاً با زایمان های مکرر قوایش تحلیل می رود، استخوان هایش پوک می شود، ریزش مو پیدا می کند و گاهی از ترس اینکه این عوارض پیش آید آن قدر پرخوری می کند که وزنش بالا می رود و بازگشت به وزن پیش از بارداری بسیار مشکل خواهد شد؛ پس مادر باید دقیقا بداند که چه میزان انرژی و مواد مغذی نیاز دارد.


املاح
 بهترین املاح کلسیم و آهن هستند که اگرمادر مشکل کم خونی داشته باشد یا در معرض کم خونی قرار بگیرد، مصرف قرص «فروسولفات» برای او ضروری است.

ویتامین ها
 برای تأمین ویتامین های لازم، مادر حتما به پنج تا شش لیوان سبزیجات تازه به صورت سالاد، سبزی خوردن یا پخته شده در غذا نیاز دارد و بایستی هر روز چهار تا پنج عدد میوه مصرف کند.

چربی ها
در شیر مادر یک سری چربی های غیر اشباع موجود است که در غدد پستان ساخته نمی شوند و باید از طریق غذا تأمین شوند. پس بهتراست مادر هفته یی یک بار ماهی مصرف کند و از روغن زیتون در سالادش استفاده کند.

انرژی
 مادر برای تهیه ی شیر پانصد کالری انرژی اضافه بر نیاز بدنش لازم دارد. به عبارتی اگر پیش از بارداری دو هزارکالری انرژی در روز نیاز او را تأمین می کرده، در شیردهی 2500 کالری انرژی لازم دارد. علاوه بر این پانصد کالری مقداری انرژی هم ازچربی های ذخیره شده در دوران بارداری تأمین می شود که این مسأله باعث می شود، اگر مادر بر اساس مقادیر خواسته شده در این دوران غذا مصرف کند به مرور هر ماه نیم کیلو لاغر شود (چاقی دوران بارداری برطرف خواهد شد). بر اساس میزان انرژی لازم در دوران شیردهی، غذاهای تأمین کننده ی آن نیز داده می شوند.

پروتئین
در دوران شیردهی نیز مادر به پروتئین فقط پانزده گرم اضافه می شود. از این رو کل پروتئین مورد نیاز حدود 65 تا هفتاد گرم در روز است. این میزان پروتئین با مصرف سه لیوان شیر در روز، یک عدد تخم مرغ و 180 تا سیصدگرم گوشت و حبوبات تأمین می شود.


برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Prenavit Eisen
قرص پریناویت آیزن آپوویتالقرص پریناویت آیزن آپوویتال محصولی مناسب برای تجربه بارداری سالم است. در این قرص از مواد موثره ای نظیر ویتامین های گروه ب، ویتامین ث، آهن و ید استفاده شده است و همین امر این قرص را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. قرص پریناویت به تقسیم سلولی کمک می کند و این موضوع برای رشد ..
68,000 تومان
کپسول و قرص پریناویت آپوویتال | 45 عدد | مولتی ویتامین مورد نیاز دوران بارداری کپسول و قرص پریناویت آپوویتال | 45 عدد | مولتی ویتامین مورد نیاز دوران بارداری
ناموجود
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Prenavit During Pregnancy 30 tab 15 cap
کپسول و قرص پریناویت آپوویتالکپسول و قرص پریناویت آپوویتال مولتی ویتامین بی نظیر و مناسب دوران بارداری است و حاوی ۳۰ قرص و ۱۵ عدد کپسول  جهت حفاظت از سلول‌های مادر و جنین در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد است. این محصول با تامین املاح و ویتامین‌های مورد نیاز بدن مادر، در بهبود رشد و تکامل جسمی جن..
190,000 تومان
کپسول آناهیل پلاس سلامت پرمون | 30 عدد | ضد درد و ضد التهاب
ناموجود
برند: سلامت پرمون | Salamat Parmoon مدل: Salamat Parmoon Anaheal Plus 30cap
کپسول آناهیل پلاس سلامت پرمونکپسول آناهیل پلاس سلامت پرمون مکملی منحصر به فرد برای کاهش درد و التهاب بدن است. التهاب اندام های بدن می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماریهای مزمنی گردد. به طور مثال بیماریهای مفصلی در اثر وجود التهاب در بدن رخ می دهند. این کپسول یک کپسول گیاهی است و یک آنتی اکسیدان قوی به..
120,000 تومان
پودر شیر افزای گالاکتومید سلامت پرمون | تداوم شیردهی و تضمین سلامت مادر و کودک
ناموجود
برند: سلامت پرمون | Salamat Parmoon مدل: Salamat Parmoon Galactomade
پودر گالاکتومید پودر گالاکتومید مکملی منحصر به فرد برای تقویت و افزایش شیر مادران است. این مکمل در دسته «مکمل بعد از بارداری مادر» قرار می‌گیرد. پودر گالاکتومید حاوی چه ترکیباتی است؟ این مکمل حاوی ترکیبات زیر است: عصاره گالگا 0.15 گرم عصاره مالت 14 گرم کلسیم کربنات 2گرم ( معادل 800 میل..
60,000 تومان
قرص مولتی ویتامین و مینرال بارداری و شیردهی ساپلکس | 60 عدد |
ناموجود
برند: ساپلکس | Supplex مدل: Supplex Prenatal & Lactation 60tabs
قرص مولتی ویتامین و مینرال بارداری و شیردهی ساپلکس قرص مولتی ویتامین و مینرال بارداری و شیردهی ساپلکس مکملی منحصر به فرد برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری در طول بارداری و شیر دهی است. مطالعات نشان داده اند که مصرف مواد مغذی مورد نیاز بدن در این دوران نقش مهمی در ارتقا سلامتی دارد. به طو..
49,100 تومان
نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)