Menu
Your Cart

تبخال

توضیحات دسته‌بندی

تبخال در زبان انگليسي به (cold sores )معروف بوده و يك بيماري واگيردار ويروسي مي باشد كه عامل ان ” ويروس هرپس ساده نوع ١” مي باشد . اين ويروس ممكن است موجب بروز تبخال در هر قسمتي از بدن گردد اما اغلب تبخالها در روي لب، أطراف دهان و بيني بوجود مي ايند.طول عمر تبخال بين ١٠-٧ روز بوده و در اين دوره به شدت مسري مي باشد.

تبخال کاملاً با آفت که بعضى افراد آن را با تبخال اشتباه می‌کنند، متفاوت است. آفت ها معمولاً مسرى نیستند و زخم هایى هستند که بر روى بافت‌هاى نرم درون دهان به وجود مى آیند، جایى که تبخال نمى‌زند.
تب‌خال، برجستگی‌هایی قرمزرنگ یا تاول‌هایی ارغوانی‌رنگ است که معمولاً روی لب‌ها یا اطراف دهان بروز می‌کند.

وقتی ویروس HSV با بافت آسیب پذیر دهان یا غشا مخاطی دهان تماس پیدا می کند، تبخال به وجود می آید. این ویروس وقتی وارد بدن شود، دیگر خارج نمی شود و از دهان به سیستم عصبی مرکزی رفته و آن جا می ماند.
وقتی دوباره فعال می شود به صورت تبخال در اطراف لب ها بروز می کند.تعدادی از مهم ترین علل بروز تبخال عبارتند از:
استرس و اضطراب
قاعدگی زنان
آفتاب سوختگی
تب
در معرض آفتاب بودن
کم آبی بدن
تاتو لب
ناراحتی زیاد
جراحی عصب یا دندان ها

محصولاتی مخصوص درمان تبخال دهانی در بازار موجود است. شما می توانید این محصولات را در این دسته بندی خریداری کنید.

برند: زردبند | zardband مدل: Zardband Thyme Spray
اسپری دهانی آویشن زردبنداسپری دهانی آویشن زردبند محصولی مناسب برای کمک به بهبود آفت دهان است. این اسپری حاوی مواد موثره ای نظیر تیمول و کارواکرول است و همین امر این اسپری را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. آفت می تواند مشکلات زیادی را برای افراد به وجود بیاورد و غذا خوردن را با مشکلات زیادی رو به ..
28,000 تومان
برند: سبز دارو | Sabzdaru مدل: Sabzdaru Herpamelis Gel 10g
ژل موضعی هرپاملیس سبز داروژل موضعی هرپاملیس سبز دارو محصولی مناسب برای درمان زونا و تبخال است. این ژل دارای اثرات ضد باکتریال و ضد ویروس است و همین امر آن را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. کسانی که به طور مدام دچار تبخال می شوند و یا ابتلا به بیماری زونا مشکلات پوستی را برای آنها به وجود آورده اس..
6,000 تومان
کرم درمان تبخال آلیوم صدرا نور | 5 گرمی | درمان آفت دهان و تبخال کرم درمان تبخال آلیوم صدرا نور | 5 گرمی | درمان آفت دهان و تبخال
ناموجود
برند: صدرا نور | Sadranoor مدل: Sadranoor Allium
کرم درمان تبخال آلیوم صدرا نوركرم درمان تبخال آليوم صدرا نور كرم درماني تبخال، براي همه افراد مناسب بوده و درمان تبخال در ۶ ساعت در آزمايشگاه هاي معتبر ايران و زير نظر اساتيد دانشگاه علوم پزشكي آزمايش شده است. بکار گیری این محصول در مراحل ابتدایی پیدایش زخم موجب بهبودی سریع تر می شود. و حتی از بروز ..
10,000 تومان
نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)