Menu
Your Cart

چسب دندان مصنوعی


چسب دندان مصنوعی چیست؟

چسب دندان مصنوعی چسبی بدون مواد سمی بوده که حلال آن آب می باشد. این چسب به اتصال دندان مصنوعی به لثه کمک می کند و باعث می شود که هنگام غذاخوردن از لغزش دندان بر روی لثه جلوگیری می شود. این چسب بین دندان و بافت لثه قرار می گیرد.

چسب دندان باعث کاهش میزان حرکت و لیز خوردن پروتز هنگام حرف زدن ، خوردن، خندیدن، سرفه کردن یا عطسه می شود. انواع متفاوتی در اشکال کرمی و پودری از برندهای مختلف ایرانی و خارجی موجود است. هر فردی با استفاده از هر نوع چسبی و میزان مقاومت آن یک برند را انتخاب می نماید. مزایایی که چسب دندان مصنوعی دارد این است که علاوه بر اتصال محکم دندان به لثه ها که باعث غذا خوردن با خیالی آسوده می شود، اعتماد به نفس فرد را بالا برده و امکان گاز زدن محکم را برای فرد به وجود می آورد.

چسب دندان مصنوعی چقدر دوام دارد؟

دوام یک چسب دندان به نوع و کیفیت یک برند بستگی دارد. عضی افراد به دلیل تحیلیل برخی قسمت های لثه ممکن است دندان مصنوعی به طور دقیق و کامل روی لثه سوار نشود به همین دلیل استفاده از چسب های بادوام و با کیفیت برای این دسته از افراد توصیه می شود.

دوام هر چسب خوب معمولا باید یک روز یعنی 24 ساعت اثر گذاری داشته باشد. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هر شب باید دندان مصنوعی را از دهان خارج کنید.

انواع چسب دندان

چسب دندان مصنوعی به اشکال متفاوتی در بازار عرضه می شود که در زیر به انواع آن می پردازیم:

  • خمیری یا کرمی : این نوع از چسب دندان جز پرفروش ترین نوع چسب دندان است که در برندهای مختلف در بازار موجود است. نوع خمیری همانند خمیر دندان است که به اندازه گلوله های کوچک خمیر دندان در سطح لثه ای (داخل دست دندان) گذاشته شده و دست دندان را داخل دهان قرار می دهند و برای اینکه چسب خمیری کاملاً به صورت یکنواخت داخل دست دندان پخش شود، آن را به مدت چند دقیقه روی لثه فشار می دهند.
  • باید از گذاشتن چسب به مقدار زیاد در داخل دست دندان به گونه های که از لبه ها پس بزند، خودداری کرد زیرا موجب ایجاد حالت تهوع در فرد خواهد شد.
  • برچسبی: این نوع به صورت پدهای از قبل بریده شده در اندازهای کوچک اماده است. که هر پد چسب را با فاصله روی قسمت داخلی دندان گذاشته می شود.
  • پودری : این نوع برای استفاده به آب نیاز دارد که به شکل خمیر درامده و به همان روش چسب خمیری مورد استفاده قرار می گیرد.

در همه ی انواع چسب دندان مصنوعی باید توجه داشته باشید که از انواعی که در ترکیباتشان زینک استفاده شده است استفاده ننمایید و یا به مقدار کمتری استفاده شود. زیرا زینک موجود در این چسب ها در دراز مدت باعث تحلیل لثه می شود.

چسب دندان مصنوعی شکسته

دندان مصنوعی ممکن است در اثر ضربه و یا گاز ردن محکم دچار شکستگی ار ناحیه های مختلف شود. این شکستگی ممکن است در خود دندان و یا قسمت ژله ای و نرم قابل اتصال به لثه ها ایجاد شود. که در هر صورت با کمک چسب دندان های با کیفیت قابل چسباندن است. اما بهتر است برای ترمیم قطعی به متخصص مراجعه نمایید.

قیمت و خرید بهترین مارک چسب دندان مصنوعی

بسیاری از افراد به دنبال بهترین چسب دندان هستند که در زیر به برخی از معتبرترین و با کیفیت ترین از برندهای مختلف ایرانی و خارجی اشاره می کنیم:

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

برای مطالعه در مورد دندان های مصنوعی می توانید به لینک مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید:

برند: پروفشنال | professional مدل: Professional Denture Fixative Cream 40 g
چسب دندان مصنوعی پروفشنالچسب دندان مصنوعی پروفشنال مخصوص ثابت نگهداشتن دندان های مصنوعی در جای خود تولید شده است. این چسب باعث می گردد دندان مصنوعی در هنگام بلعیدن و صحبت کردن از جای خود خارج نشود. چسب پروفشنال مانند یک بالشتک عمل کند و از آسیب لثه به علت باقیماندن مواد غذایی در زیر دندان مصنوعی جلو..
190,000 تومان
برند: دنتی پور پرمیوم | dentipur premium مدل: Dentipur Premium Denture Adhesive Cream 68 gr
چسب دندان مصنوعی دنتی پور پرمیومچسب دندان مصنوعی دنتی پور پرمیوم مناسب برای کسانی است که از دندان مصنوعی استفاده می کنند. این چسب دندان مصنوعی پرمیوم باعث می شود دندان مصنوعی محکم و ثابت در جای خود بماند. این چسب با استفاده از رطوبت دهان مانع می شود تا هوا به زیر دندان مصنوعی وارد شود و به همین دلیل..
251,500 تومان
چسب دندان مصنوعی پرودوفیکس | 40 گرم | کمک به حفظ دندان مصنوعی در جای خود
ناموجود
برند: پرودوفیکس | prodofix مدل: Prodofix Denture Fixative Cream 40 g
چسب دندان مصنوعی پرودوفیکسچسب دندان مصنوعی پرودوفیکس نگهدارنده ای قوی برای دندان های مصنوعی می باشد. این چسب دندان مصنوعی کمک می کند تا دندان مصنوعی بهتر بچسبد و در زمان آشامیدن و خوردن در دهان جا به جا نگردد. حرکت دندان مصنوعی برای بسیاری از افراد ناخوشایند است اما با استفاده از چسب پرودوفیکس این م..
76,800 تومان
قرص تمیز کننده دندان مصنوعی پروفشنال | 32 عددی | اثر گذاری در 3 دقیقه بر روی دندان ها قرص تمیز کننده دندان مصنوعی پروفشنال | 32 عددی | اثر گذاری در 3 دقیقه بر روی دندان ها
ناموجود
برند: پروفشنال | professional مدل: Professional Dentur Cleanser Tabs 32 Pcs
قرص تمیز کننده دندان مصنوعی پروفشنالقرص تمیز کننده دندان مصنوعی پروفشنال مناسب برای تمیز کردن دندان های مصنوعی تولید شده است. این قرص دندان مصنوعی با ساختار خاص خود دندان های مصنوعی را به طور عمقی تمیز می نماید. برای حفظ بهداشت و کاهش پلاک بر روی دندان های مصنوعی توصیه می شود به صورت روزانه از این م..
215,000 تومان
قرص تمیز کننده دندان مصنوعی دنتی پور | 30 عددی | تمیز کننده دندان مصنوعی در 3 دقیقه قرص تمیز کننده دندان مصنوعی دنتی پور | 30 عددی | تمیز کننده دندان مصنوعی در 3 دقیقه
ناموجود
برند: دنتی پور پرمیوم | dentipur premium مدل: Dentipur Rapid Cleansing Tablets
قرص تمیز کننده دندان مصنوعی دنتی پورقرص تمیز کننده دندان مصنوعی دنتی پور حاوی 30 عدد قرص می باشد. این قرص همانطور که از نامش پیداست برای تمیز کردن دندان مصنوعی تهیه شده است. قرص دنتی پور می تواند دندان های مصنوعی شما را به طور عمقی تمیز نماید. استفاده از قرص دندان دنتی پور برای حفظ بهداشت دهان و دند..
336,000 تومان
نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)