Menu
Your Cart

روان کننده

توضیحات دسته‌بندی


خشکی واژن یکی از مشکلات شایعی است که بر کیفیت رابطه جنسی اثر می‌گذارد و سبب برقراری رابطه‌ای دردناک می‌شود. در بسیاری از موارد حتی اگر پیشنوازی به خوبی صورت گیرد، برخورد آلت تناسلی مردان با واژن زنان سبب ایجاد سوزش در اطراف واژن می‌شود. به همین دلیل ممکن است زنان به ارگاسم نرسند و این امر در دراز مدت سبب بروز بیماریهای روحی فراوان از جمله افسردگی در زنان می‌شود. یکی از روشهای مناسب در رفع این مشکل استفاده از ژل روان کننده و یا لوبریکانت است. این محصول با مرطوب نگه داشتن واژن نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت رابطه جنسی دارد.

تمامی محصولاتی که به عنوان ژل روان کننده واژن در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند و مجوزهای لازم را از سازمان بهداشت دریافت کرده اند. در نتیجه، شما می توانید با خیال آسوده این محصولات را سفارش دهید و از آنها برای افزایش کیفیت رابطه جنسی خود استفاده نمایید.

ژل روان کننده چیست؟

ممکن این سوال برای شما پیش بیاید ژل روان کننده واژینال چیست. بهتر است بدانید ژل روان کننده حاوی موادی است که محیط واژن را لغزنده می‌کند و خشکی واژن را از بین می‌برد، در نتیجه کیفیت رابطه جنسی بالا می‌رود. همچنین اگر در رابطه جنسی از کاندوم استفاده شود، این ژل پایداری کاندوم را افزایش می‌دهد. زیرا این ژل رطوبت واژن را بالا می برد و از اصطکاک و سایش کاندوم با کانال واژن بانوان جلوگیری می نماید.

آیا می توان از ژل لوبریکانت در دوران بارداری استفاده کرد؟

استفاده از این ژل در دوران بارداری بی‌خطر است. مطالعات نشان داده‌اند که این ژل آسیبی به جنین وارد نمی‌کند و یا سبب سقط جنین نمی‌شود. این ژل تنها باعث رفع خشکی واژن می گردد و رابطه جنسی را به رابطه ای لذت بخش تبدیل می کند.

چرا باید در دوران یائسگی از این ژل استفاده کنیم؟

استفاده از این ژل به زنان بعد از سن یائسگی پیشنهاد می‌شود. زیرا در دوران یائسگی، با کاهش استروژن بدن، خشکی واژن افزایش پیدا می‌کند و همین امر برقراری رابطه جنسی را با چالشهای زیادی رو به رو می‌کند. زنان باید از این ژل استفاده نمایند تا بتوانند در دوران یائسگی نیز از رابطه جنسی خود لذت ببرند و ارگاسم را تجربه کنند.

ژل روان کننده مقعدی

بسیاری از زوجین ترجیح می‌دهند که رابطه جنسی مقعدی را تجربه کنند. اما با توجه به اینکه مقعد خاصیت ارتجاعی ندارد، برقراری رابطه جنسی از مقعد با درد بسیار همراه است. به همین دلیل کارشناسان سلامتی استفاده از این ژل را در روابط مقعدی پیشنهاد می‌دهند.

کاربردهای دیگر ژل روان کننده یا لوبریکانت

در کنار برقراری رابطه جنسی، این ژل کاربردهای دیگری نیز دارد:

 • معاینات مقعدی
 • معاینات واژینال
 • امکان انجام پوزیشن‌های مختلف در رابطه جنسی
 • این ژل از آسیب و یا ایجاد خراشیدگی در ناحیه مقعد و واژن جلوگیری به عمل می‌آورد.

چه عواملی باعث خشکی واژن می شوند؟

با توجه به این موضوع که ژل روان کننده بانوان برای رفع خشکی واژن مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است این سوال به ذهن خطور کند چه عواملی خطر خشکی واژن را افزایش می دهند. به طور کلی، عواملی که باعث خشکی واژن می شوند به شرح زیر هستند:

 • یائسگی: در دوران یائسگی میزان هورمون استروژن در بدن کاهش پیدا می کند و همین امر باعث خشکی واژن می شود.
 • شیردهی: در دوران شیردهی با توجه به این موضوع که تعادل هورمون ها در بدن بهم می ریزد، خشکی واژن به وجود می آید.
 • شیمی درمانی: در دوران شیمی درمانی زنان دچار خشکی واژن می شوند.
 • استفاده از دارو:  استفاده از برخی از داروها مانند قرص های جلوگیری از بارداری، آنتی هیستامین ها و داروهای ضد افسردگی باعث می شوند تا تعادل هورمون ها در بدن از بین برود و همین امر باعث خشکی واژن می گردد.
 • استعمال دخانیات: استفاده از سیگار و هر نوع ماده مخدر دیگری بر کانال واژن اثر می گذارد و آن را خشک می کند.
 • ابتلا به بیماری خود ایمنی: افرادی که به بیماری های خود ایمنی مانند ام اس مبتلا هستند، در معرض خشکی واژن قرار دارند.

آیا استفاده از این ژل برای افراد مبتلا به دیسپارونی مناسب است؟

دیسپارونی به درد مکرر در ناحیه واژن و لگن در طول برقراری رابطه جنسی گفته می شود. یکی از عواملی که باعث می شود بیماری دیسپارونی تشدید گردد خشکی واژن است. بهتر است بدانید افراد مبتلا به این بیماری، به راحتی و با استفاده از ژل روان کننده جنسی می توانند این بیماری را کنترل کنند و لذت جنسی خود را افزایش دهند. البته باید بدانید بیماری دیسپارونی به دلایل مختلفی رخ می دهد.

 ابتلا به عفونت واژن و یا مشکلات در غده تیروئید می توانند زمینه ساز بروز این مشکل باشند. اگر دلیل اصلی بروز دیسپارونی خشکی واژن است، شما باید استفاده از ژل را مد نظر قرار دهید. در شرایط دیگر، باید با توجه به دلیل بیماری بهترین درمان را انتخاب کنید.

 انواع ژل روان کننده یا لوبریکانت

این ژل‌ها انواع متفاوتی دارد که به شرح زیرند:

 • روان کننده محلول در آب
 • روان کننده روغنی
 • روان کننده سیلیکونی
 • روان کننده ترکیبی

روان کننده محلول در آب

در روان کننده محلول در آب ممکن است از ماده ای به نام گلیسیرین استفاده بشود و یا نشود. معمولا روان کننده هایی که فاقد گلیسیرین هستند، طرفداران بیشتری دارند. استفاده از این روان کننده فواید فراوانی دارد که به شرح زیرند:

 • اگر روان کننده محلول در آب بر روی ملحفه بریزد، هرگز باعث ایجاد لک نمی شود ( این موضوع برای بسیاری از افراد بسیار مهم است)
 • از ژل روان کننده محلول در آب می توان همزمان با کاندوم استفاده کرد.
 • استفاده از این ژل باعث بروز حساسیت در اندام تناسلی بانوان نمی شود.
 • قیمت این روان کننده مقرون به صرفه است.

به این موضوع توجه داشته باشید محول روان کننده هایی که حاوی گلیسیرین هستند خطر ابتلا به عفونت واژن را افزایش می دهند. همچنین، این روان کننده طعم تلخی دارد و در رابطه دهانی می تواند حس بدی را در افراد به وجود بیاورد.

روان کننده بر پایه روغن

یکی دیگر از انواع ژل روان کننده که در بازار موجود هستند، ژل روان کننده بر پایه روغن است. این ژل خود به دو دسته تقسیم می شود:

 • روان کننده بر پایه روغن طبیعی: در این روان کننده از روغن نارگیل، روغن زیتون و یا کره استفاده می شود.
 • روان کننده بر پایه روغن مصنوعی: در این روان کننده از روغن های مصنوعی مانند وازلین استفاده می شود.

با توجه به این موضوع که این روان کننده می تواند خشکی واژن را به طور کاملی از بین ببرد و حس خوبی را در شرکای جنسی به