Menu
Your Cart

کپسول ترانکویلیا ویوا | 60 عدد

کمک به بهبود اختلالات خواب و سردردهای میگرنی
کپسول ترانکویلیا ویوا | 60 عدد | کمک به بهبود اختلالات خواب و سردردهای میگرنی
ناموجود
کپسول ترانکویلیا ویوا | 60 عدد | کمک به بهبود اختلالات خواب و سردردهای میگرنی

کپسول ترنکیوال ویوا:

شما سحرخیز هستید یا شـب زنده دار؟ آیا تا کنون شـده کـه زودتـر از زنـگ سـاعـت به طـور خـودکــار از خواب برخیزید؟
به طور کلی ساعت درونی یا  بیولوژیک بدن شما به شما کمک می کـنـد تا فعالیت خود را در ساعات روز افزایش داده و در تــاریکی و شب هنگام از شدت آنها بکاهید و به استراحت بپـردازیـد.هـمـچـنـین چـرخـه خـواب و بـیــداری، فـعالیت و اسـتـراحت، حرارت بدن، بـرونـده قـلـب، مـصـرف اکسیژن و مـیـزان ترشح غدد درون ریز توسط همین ساعت بیولوژیک بدن تنظیم می گـردنـد.سـاعــت بیولوژیک مختص انسان ها نبـوده و تـمـام مـوجـودات زنـده از بــاکتری ها گرفته تا خود انـسـان ها واجد چنین ساعتی می باشند.
در تنظیم ساعت بیولوژیک بدن سه عضو با یکدیگر همکاری می کنند:
1- گیرنده های نور واقع در چشم ها
2- بخشی از هیپوتالاموس به نام  SCN
3- غده صنوبری
هنگامی که نور (به طور طبیعی نور خورشید) به چشم ها می رسد، گیرنده های نور آن را به هیپوتالاموس مغز مخابره می کنند. سپس هیپوتالاموس به غده صنوبری که چشم سوم نیز نامیده می شود، فرمان میدهد که ملاتونین ترشح کند. در واقع تولید ملاتونین نسبت به دو عامل نور و حرارت حساس می باشد. هنگامی که نور و حرارت کاهش می یابد، ما احساس خواب آلودگی خواهیم کرد، چرا که تولید ملاتونین افزایش می یابد. ملاتونین در غیاب نور و در شب تولید می گردد، بطوری که میزان ملاتونین در شب 10 برابر میزان آن در روز می باشد. میزان ترشح و تولید ملاتونین در افراد مسن کاهش می یابد. از این رو آنها شب ها زودتر از خواب برمی خیزند. به هم خوردن تنظیم ساعت درونی و ناهمخوانی آن با محیط پیرامون منجر به بروز بی خوابی مزمن، هواپیمازدگی (عارضه جت لگ) و اختلال خواب در شاغلینی که در دو شیفت کار می کنند، می گردد. شما می توانید با اندازه گیری دمای بدن و سطح هوشیاری خود در طی شبانه روز بفهمید که آیا جزو دسته سحرخیزها می باشید یا شب زنده داران.درجه حرارت بدن افراد سحرخیز معمولا پیش از ساعت 8 شب کاهش می یابد. این افراد از لحاظ آناتومی انعطاف ناپذیر بوده و اوج حرارت بدن و سطح هوشیاری آنان در اوایل بعدازظهر می باشد. اما افراد شب زنده دار انطباق پذیری بیشتری دارند.

ملاتونین:

ملاتونین باعث کنترل و تنظیم ریتم های بیولوژیک بدن شده و در بیشتر فرایندهای نروفیزیولوژیکی شرکت دارد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می کند. این هورمون از غده ی پینه آل ترشح می شود و شما را به خوابی راحت می برد.ملاتونین خاصیت آرامبخشی و مسکنی دارد و چرخه ی بیولوژیکی بدن را تنظیم می کند. این هورمون برای افرادی که دچار اینسومیا یا بی‌خوابی هستند و نمی توانند به درستی بخوابند کمک کننده است. نتایج پژوهش های متعدد محققان آمریکایی نشان داده است که ملاتونین باعث خوابی راحت می شود.

ملاتونین: سلاحی در برابر رادیکال های آزاد

ملاتونین بافت ها و سلول‌های بدن ما را در وضعیت مناسبی نگه می دارد. به خاطر اینکه با رادیکال های آزاد مقابله می کند. این رادیکال های آزاد مولکول‌های آسیب‌زننده به سلول های بدن هستند که باعث پیری زودرس آن‌ها و بروز بیماری می شوند. ملاتونین از نظر قدرت آنتی اکسیدانی از ویتامین E یا گلوتاتیون نیز قوی تر است. محققان آمریکایی بررسی های زیادی در این خصوص انجام داده و به این نتیجه رسیده اند آنتی اکسیدان هایی مانند ملاتونین درمانی مناسب برای مقابله با بیماری هایی مانند آلزایمر، پارکینسون و غیره است.

ملاتونین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص ملاتونین به ما کمک می کند که در برابر شرایط تنش‌زا مقاوم تر باشیم و با بیماری های ویروسی به راحتی مقابله کنیم. این مولکول‌های قوی بدن را در برابر گذر زمان ایمن‌تر کرده و پیری و عوارض آن را کمتر می کند. زمانیکه سیستم ایمنی بدن ما قوی تر باشد به خوبی با بیماری ها مقابله می کنیم و خوشبختانه ملاتونین به خوبی از پس تقویت سیستم ایمنی بدن بر می آید.

ملاتونین برای رفع مشکلات عصبی و احساسی

برخی از افراد با تغییرات فصلی دچار مشکل می شوند و از افسردگی رنج می برند. این افراد باید بیشتر حواس شان به میزان ملاتونین بدن شان باشد. علاوه بر آن این هورمون برای خانم‌های یائسه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا از عوارض افت هورمون ها در امان باشند. در این دوره اکثر خانم‌های یائسه دچار بیخوابی و کسالت و بدخلقی می شود. علاوه بر خانم‌های یائسه، مشکل بی‌خوابی و بد خوابی و افسردگی فصلی مشکلی است که ممکن است گریبان همه ی ما را بگیرد. در اینصورت بهتر است به فکر افزایش میزان ملاتونین بدن باشیم.

ملاتونین به لاغری کمک می کند

محققان انگلیسی به این نتیجه رسیده اند که ملاتونین می تواند به طور موثری به کنترل وزن کمک کند. واقعیت این است که این هورمون باعث تحریک چربی های قهوه ای می شود. این چربی ها از نوع سلول های چربی هستند که به جای ذخیره سازی چربی ها آن ها را می سوزانند. درست بر عکس چربی های سفید که باعث ذخیره و انباشتگی کالری های دریافتی می شوند و به این ترتیب باعث افزایش وزن می شوند. چربی های قهوه ای همچنین به نام چربی های مفید یا چربی های لاغر کننده نیز معروف هستند که به کنترل وزن بدن و بهبود سوخت و ساز بدن کمک زیادی می کنند.

هیدروكسی تریپتوفان (5- اچ تی پی)

یك اسید آمینه است. بدن 5- اچ تی پی را از تریپتوفان (یك اسید آمینه ضروری) می سازد و آن را تبدیل به سروتونین می كند كه یك واسطه شیمیایی مهم مغزی است. 5- اچ تی پی یك مكمل غذایی است كه سطح سروتونین مغز را بالا نگه می دارد كه در موارد زیر دارای اثر مثبت و مفید است: خواب، خلق، اضطراب، خشم، اشتها، درجه حرارت، رفتار جنسی و احساس درد.

موارد كاربرد

اچ تی پی ممكن است در درمان بیماریهای مرتبط با كمبود سروتونین، نظیر موارد زیر مفید باشد:
- افسردگی: دانشمندان معتقدند برخی انواع افسردگی به دلیل كمبود سطح سروتونین مغز است. بنابراین، بسیاری از داروهای ضد افسردگی سطح روتونین را افزایش می دهند.
اچ تی پی به اندازه برخی از داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی های خفیف تا متوسط مؤثر است و افراد درمان شده با 5- اچ تی پی بهبود خلق، اضطراب، بیخوابی و علایم فیزیكی داشته اند.
- فیبرومیالژی: این اختلال موجب درد و سفتی عضلات، حساسیت مفاصل و درد مداوم نقاط مختلف بدن میشود. هر چند عوامل زیادی بر شدت اختلال اثر دارد، علت اولیه درد فیبرومیالژی سطح پایین سروتونین است. 5- اچ تی پی تحمل درد را افزایش می دهد، كیفیت خواب را بهبود می بخشد و اضطراب و افسردگی در بیماران مبتلا به فیبرومیالژی را كم می كند.
- بیخوابی: 5- اچ تی پی مدت زمان لازم جهت به خواب رفتن را كم و كیفیت خواب را بهتر می كند.
- میگرن: 5- اچ تی پی تعداد حملات و شدت سردرد میگرنی را كم می كند و عوارض كمتری در مقایسه با داروهای ضد سردرد دارد.
- چاقی: 5- اچ تی پی میزان مصرف كربوهیدرات را با تحریك احساس سیری (پری شكم) كم می كند و منجر به كاهش وزن افراد چاق میشود.
- سردرد كودكان: كودكان مبتلا به سردرد مرتبط با اختلالات خواب به طور مناسب به درمان با 5- اچ تی پی پاسخ می دهند.

ویتامین ب 6:

ممکن است بسیاری از محصولات مولتی ویتامینه ای که پیدا می کنید حاوی ب کمپلکس باشند . بسیاری از ویتامین های این خانواده مواد شیمیایی تاثیرگذار بر خواب در مغز را تنظیم می کنند . ویتامین ب 6 موجب بهبود خواب عمیق ( مرحله REM ) ، کاهش افسردگی و تعداد دفعاتی که از خواب می پرید می شود . ویتامین ب 6 در تنظیم سرتونین – هورمون آرام بخشی که به تولید خواب کمک می کند – موثر است .

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد میدهد:

چرا احساس خواب آلودگی در فصل بهار به سراغ مان می آید؟

اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
74,800 تومان
امتیاز جایزه: 74800
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Viva Tranquilia
  • بارکد محصول: 0625349018402

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب