Menu
Your Cart

قرص مغز و اعصاب

برند: داروسازی کوثر | Cosar Pharma مدل: Cosar Magnesium Vitamin B6 60 Tabs
قرص روکشدار منیزیم و ویتامین ب 6 داروسازی کوثرقرص روکشدار منیزیم و ویتامین ب 6 داروسازی کوثر محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. در این قرص از مواد موثره ای نظیر منیزیم و ویتامین ب 6 استفاده شده است و همین امر اثربخشی این قرص را دو چندان کرده است. قرص منیزیم اسپاسم های عضلانی را کاه..
83,760 تومان 104,700 تومان
برند: نورم لایف | Norm Life مدل: Norm Life Vana E 400 IU 60 Softgel
کپسول ژلاتینی وانا E نورم لایفکپسول ژلاتینی وانا E نورم لایف آنتی اکسیدانی قوی جهت کمک به حفظ سلامت بدن و جلوگیری از کمبود ویتامین ایی در بدن است. این کپسول ترمیم کننده بسیار قوی برای پوست‌های آسیب دیده است و التهاب بدن را کاهش می‌دهد.همچنین، این مکمل برای درمان آلزایمر موثر است واز پیشرفت آن جلوگی..
98,100 تومان
برند: ناتیریس | Natiris مدل: Natiris Cerebrum Gold
کپسول سربروم گلد 50+ ناتیریستاریخ انقضای این محصول 05-2023 می باشد.کپسول سربروم گلد 50+ ناتیریس محصولی مناسب برای ارتقا سلامت مغز و سیستم عصبی است. این کپسول حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برند و خطر ابتلا به پیری و یا سرطان را به میزان چشم گیری کاهش می دهند. این ..
288,900 تومان 361,100 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Neurozan Feed Your Mind
قرص نروزان ویتابیوتیکس 30 عددیقرص نروزان ویتابیوتیکس مکملی موثر برای بهبود اضطراب و افسردگی است. این قرص به تقویت عملکرد مغز و حافظه کمک می کند و برای بهبود فعالیت های شناختی مناسب می باشد. همچنین مصرف قرص نروزان در دراز مدت نوسانات خلقی را به حداقل می رساند و به افزایش تمرکز کمک می کند. اثر بخشی ای..
205,000 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: HealthAid Vitamin B12 1000 µg 50 Tabs
قرص زیر زبانی ویتامین ب 12 هلث اید تاریخ انقضای این محصول تا تاریخ 2023/04 استقرص زیر زبانی ویتامین ب 12 هلث اید محصولی مناسب برای تامین ویتامین ب 12 و جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر این ویتامین است. ویتامین ب 12 یکی از مهمترین ویتامین های گروه ب است که بدن نیاز مبرم به این ویتامین دارد. این وی..
70,800 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Omega3 1000 60 softgels
سافت ژل روغن ماهی 1000 امگا3 کارنسافت ژل روغن ماهی 1000 امگا3 کارن با اکسیداسیون سلول های چربی باعث کاهش کلسترول خون و همچنین باز شدن عروق می شود. امگا3 باعث کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب و عروق می شود. از دیگر مزیت های استفاده از مکمل امگا3 می توان به بهبود عملکرد مغز، خلق وخو و کاهش افسردگی اشاره ..
111,200 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Ginkogol 30 Tabs
قرص جینکوگل گل داروقرص تقویت حافظه  جینکوگل گل دارو محصولی مناسب برای بهبود اختلالات عروق محیطی و زوال عقل است. این قرص پایه گیاهی دارد و هر قرص حاوی 40 میلی گرم عصاره خشک شده گیاه جینکوبیلوبا است. قرص جینکوگل می تواند برای درمان درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی مانند کم شدن..
44,000 تومان
برند: ساپونین | Saponine مدل: VITAMIN B1 300 MG SAPONIN Tablet
قرص ویتامین ب 1 300 داروسازی ساپونین قرص ویتامین ب 1 300 داروسازی ساپونین  محصولی مناسب برای تامین ویتامین ب 1 مورد نیاز بدن است. این ویتامین به طور مستقیم بر سیستم عصبی اثر می گذارد و به تقویت آن کمک می کند. همچنین، مصرف قرص ویتامین ب 1 انرژی بدن را بالا می برد و برای ارتقا سلامت عمومی مف..
100,000 تومان
برند: نورم لایف | Norm Life مدل: Norm Life Vanatonin Melatonin
قرص زیر زبانی واناتونین نورم لایفقرص زیر زبانی واناتونین نورم لایف از ملاتونین تهیه شده است و برای تنظیم خوابو بهبود چرخه خواب و بیداری کاربرد دارد. این مکمل را می توان برای درمان تاخیر در فاز خواب و اختلالات ریتم خواب در افراد و حتی نابینایان استفاده کرد و تا حدودی بی خوابی را تسکین داد.تاریخ انقضا..
85,000 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Ginc Active
کپسول جینک اکتیو گلدن لایفکپسول جینک اکتیو گلدن لایف سرشار از فلاوونوئیدها و ترپنوئیدها می‌باشد که از جمله آنتی اکسیدان های محافظت‌کننده در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد می‌باشند. قسمت مورد استفاده جینکوبیلوبا برگ های آن می‌باشد که ترکیباتش به شدت تحت تأثیر فصل برداشت آن است که بیش‌ترین مقدار آن در فص..
52,500 تومان 75,000 تومان
برند: مینو | Minoo مدل: Healthimin Omega 3 1000 Mg 50 Caps
کپسول امگا3 1000 هلثی مین مینوکپسول امگا3 1000 هلثی مین مینو باعث کاهش تری گلیسیرید خون و تنظیم چربی های خون می شود. همچنین امگا3 باعث باز شدن عروق خونی شده و اثر ضد پلاکتی داشته که در مجموع این فواید باعث بهبود عملکرد قلب و عروق و حفظ سلامت قلب می شود. امگا3 در مغز نیز باعث بهبود عملکرد آن و افزایش..
107,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Mentholated Neurogic Spray
اسپری موضعی نوروژیک گل دارواسپری موضعی نوروژیک گل دارو محصولی مناسب برای تسکین دردهایی با منشا عصبی است. این اسپری پایه گیاهی دارد و همین امر سبب شده است استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد. برای تمامی افراد پیش می آید که گاهی دچار سردردهای ناگهانی شوند و احساس سوزش همراه با خارش و تیر کشیدن در دست و ..
190,000 تومان
برند: شهاب درمان | Shahab Darman مدل: MULTINORMAL Vitamin B6 60 Tabs
قرص ویتامین ب6 مولتی نرمالقرص ویتامین ب6 مولتی نرمال مکملی منحصر به فرد برای جبران کمبود ویتامین ب6، بهبود عملکرد عضلات، جلوگیری از تحلیل و ناتوانی عضلات، پیشگیری از دردهای پیش از قاعدگی و افزایش انرژی بدن است. این مکمل حاوی 40 میلی‌گرم ویتامین ب6 است.نقش ویتامین ب6 در سلامتی بدنویتامین ب6 ویتامینی ..
53,400 تومان
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Magnesum and Eisen 30 tablets
قرص منیزیم پلاس آیزن و ب6 آپوویتالقرص منیزیم پلاس آیزن و ب6 آپوویتال از موادی تشکیل شده است که در بهبود عملکرد سیستم عصبی نقش موثر دارند. این مکمل باعث آرامش اعصاب می شود. این مکمل به دلیل داشتن منیزیم باعث پیشگیری و درمان اسپاسم و گرفتگی عضلانی بعد از فعالیت های شدید و ورزش می شود. در این مکمل از آ..
130,000 تومان
برند: ویواتیون | Viva Tune مدل: Viva Tune Diabetes Nutri Pack 30 tabs
قرص دیابتس نوتری پک ویواتونقرص دیابتس نوتری پک ویواتون محصولی مناسب برای حفظ سطح نرمال قند خون است. این مکمل حاوی مواد موثره ای نظیر ویتامین های گروه ب، ال کارنیتن و کرومیوم است و همین امر این محصول را به مکملی اثربخش تبدیل کرده است. این قرص می تواند به بهبود عملکرد نرمال سیستم عصبی کمک کند و از برو..
140,760 تومان 153,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana E-vigel 200 vitamin E
کپسول ایویژل 200 کپسول ایویژل 200  مکملی منحصر به فرد برای رشد و تقویت ناخن و تاخیر در روند پیری پوست است. ویتامین ایی با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی از آسیب به سلول های بدن جلوگیری کرده و مانع از بیمار شدن می شود. همچنین این می توانید باعث ترمیم مشکلات پوستی می شود. از دیگر فواید استفاده از مکم..
72,500 تومان
برند: اس تی پی فارما | STP.Pharma مدل: STP.Pharma Melatonin+Gaba 30 Caps
کپسول ملاتونین + گابا اس تی پی فارماکپسول ملاتونین + گابا اس تی پی فارما مکملی منحصر به فرد برای فراهم سازی شرایط بدن برای خوابی با کیفیت است. همچنین، این مکمل به بهبود وزوزگوش کمک می کند و کیفیت خواب را افزایش می دهد.شاثرات خواب با کیفیت بر سلامتیخواب یک نعمت خدادای است که آثار زیادی بر سلامتی دار..
65,400 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Neurogol 30tab
قرص روکشدار گیاهی نوراگل گل دارو 30 عددیقرص  نوراگل گل دارو حاوی عصاره های گیاهی است که برای درمان اختلالات عصبی، پریشانی، اضطراب و اختلالات خواب مورد استفاده قرار می گیرد.ترکیبات اصلی این قرص را مواد موثره گیاه بادرنجبویه و سنبل الطیب تشکیل می دهند.نقش گیاه سنبل الطیب و بادرنجبویه بر سلامتیگیا..
86,450 تومان 91,000 تومان
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma Thorne Research Pharmagaba 30cap
کپسول تورن ریسرچ فارما گابا 250 او پی دی فارماکپسول تورن ریسرچ فارما گابا 250 او پی دی فارما مکملی منحصر به فرد برای کاهش استرس است. این مکمل با از بین بردن اثرات منفی استرس بر بدن به حفظ سلامت عمومی کمک می کند.اثرات منفی استرس در بدناسترس یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از افراد رخ می دهد. یکی از..
49,000 تومان
برند: یاس دارو | Yas Daru مدل: Yas Daru Pain Max
محلول پین مکس یاس دارومحلول پین مکس یاس دارو محصولی مناسب برای بهبود بیماری میگرن است. بیماری میگرن یکی از بیماریهای مزمن دستگاه عصبی است که سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود می آورد. از علائم میگرن می توان به تهوع و احساس سنگینی زیاد در سر اشاره کرد. این ..
68,000 تومان
برند: چوافارم | Cho-A Pharm مدل: Cho A Pharma Korea Ginseng Vial
محلول خوراکی جنسینگ پاناکس کره ای چوافارممحلول خوراکی جنسینگ پاناکس کره ای چوافارم یک تونیک ضد خستگی و انرژی بخش است. گیاه جنسینگ باعث بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق و همچنین تقویت حافظه و قدرت تمرکز می شود. گیاه جنسینگ باعث محافظت از نورون ها ی مغزی می شود و بدین صورت از عملکرد مغزی محافظت می کند. ا..
155,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Antimigraine Goldaru
قطره گیاهی آنتی میگرن گل دارو :قطره آنتی میگرن گل دارو درمانی مؤثر برای سردرد های میگرنی و سردرد های مشابه آن است.علائم میگرن که شامل سردرد های شدید، اختلال در عملکرد اعصاب اتونوم و در برخی از بیماران طیفی از عوارض عصبی است را از بین می برد و تحمل این علائم را تسهیل می بخشد. همچنین از دیگر موارد..
54,000 تومان
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Dino 30 tabs
قرص دینو نیچرز اونلیقرص دینو نیچرز اونلی درمانی موثر در مشکلاتی نظیر نوروپاتی دیابتی و محیطی است. این قرص را می توان در افراد دارای سکته مغزی به منظور بهبود شرایطشان استفاده نمود همچنین قرص دینو برای پیشگیری از سکته مغزی نیز کاربرد دارد.این محصول دارای تمام ویتامین های گروه ب است که در عملکرد سیستم ..
211,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Neurobiogel Forte 40Caps
کپسول نوروبیوژل فورت داروسازی داناکپسول نوروبیوژل فورت داروسازی دانا محصولی مناسب برای کمک به هضم، جذب و تبدیل غذا به انرژی است. این کپسول حاوی ویتامین های گروه ب از جمله ویتامین ب 12، ویتامین ب 6 و ویتامین ب 1 است و همین امر کپسول نوروبیوژل را محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. کپسول نوروبیوژل به هضم، ..
58,860 تومان 65,400 تومان
برند: جانا سلامت | Jana Salamat مدل: Jana Salamat Synapsa 60cap
کپسول سیناپسا جانا سلامت قرص تقیویت حافظه سیناپسا جانا سلامت مکملی منحصر به فرد برای محافظت از سلامت مغز است. مغز ارگانی بسیار مهم در بدن به شمار می رود و وظیفه کنترل اندام های بدن را بر عهده دارد. مصرف این کپسول به بهبود سلامت سلولهای مغزی کمک می کند و از بروز بیماریهای زوال عقل مانند آلزایمر ..
220,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Vitamin B12 500 mcg 30
قرص ویتامین ب12 500 میکروگرمی داروسازی داناقرص ویتامین ب12 500 میکروگرمی داروسازی دانا در هر قرص حاوی 500 میکروگرم ویتامین ب12 است. ویتامین ب12 نقش به سزایی در عملکرد صحیح سیستم عصبی ایفا می کند زیرا وجود آن برای انتقال پیام عصبی بین سلول های عصبی ضروری است. از دیگر مضرات مصرف مکمل ب12 می توان به کا..
51,000 تومان 53,750 تومان
برند: سپید طب | Sepid Teb مدل: Sepid Teb Vitamin B12
 قرص ویتامین B12 سپید طبقرص ویتامین B12 یک ویتامین ضروری است که برای عملکرد و رشد بسیاری از قسمت های بدن از جمله مغز، اعصاب و سلول های خونی مورد نیاز است. متیل کوبالامین شکل فعال ویتامین B12 است. سیانوکوبالامین، که باید توسط بدن به شکل فعال تبدیل شود، رایج ترین نوع مورد استفاده در مکمل ها است. ..
98,420 تومان 140,600 تومان
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Nerven And Innere Ruhe 60 capsules
کپسول نرون و اینر روهه یوروویتالکپسول نرون و اینر روهه یوروویتال محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی است. این کپسول حاوی مواد موثره ای نظیر عصاره گیاهان بادرنجبویه، والرین، رازک، ویتامین های گروه ب است و همین امر سبب شده است کپسول نرون به یک محصول ارزشمند تبدیل شود. این کپسول تنش های عصبی را از ب..
303,440 تومان 379,300 تومان
برند: نانو حیات دارو | Nano Hayat مدل: Nano Hayat Neurotec
قرص نوروتک نانو حیات داروکپسول نوروتک نانو حیات دارو مکملی منحصر به فرد برای یهبود علایم ناشی از بیماری نوروپاتی (خصوصا مبتلایان به نوروپاتی دیابتی) است. این کپسول حاوی آسکوروبیک اسید، فلاونویید، بتاکاروتن و کلروژنیک اسید است و به کاهش التهاب، افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی، تقویت رژنراسیون اعصاب محی..
82,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Memoral 30 Tab
قرص ممورال گل داروقرص تقویت حافظه ممورال گل دارو از ترکیبات گیاهی، عصاره کندر و عصاره زنجبیل تهیه شده است و برای بهبود عملکرد حافظه، پیشگیری از فراموشی، زوال عقل و بهبود اختلالات ادراکی کاربرد دارد. این مکمل محصول کمپانی گل دارو است.مزایای کندر و زنجبیل بر سلامتیمطالعات نشان داده‌اند مواد موثره‌ای ک..
64,500 تومان
نمایش 1 تا 30 از 97 (4 صفحه)

قرص مغز و اعصاب

استفاده از مکمل ها برای درمان بیماری های عصبی به طور کلی، حتی زمانی که برخی از کمبودهای تغذیه ای با بیماری های عصبی همراه شده است، مکمل ها نشان داده نشده اند که درمان جامع ایده آلی را که بسیاری از بیماران به دنبال آن هستند، ارائه دهند. با این حال، برخی از تنظیمات بالینی وجود دارد که در آنها مکمل های غذایی می توانند نقش واقعی و ارزشمندی در مدیریت بیماری های عصبی ایفا کنند.

چه مکمل هایی به اختلالات عصبی کمک می کنند؟

ویتامین های B به دلیل توانایی آنها در حمایت از عملکرد سالم سیستم عصبی شناخته شده است. ویتامین های  ب1 ، ب 6  و ب12  به ویژه برای درمان نوروپاتی مفید هستند. ویتامین  ب 1 ، همچنین به عنوان تیامین شناخته می شود، به کاهش درد و التهاب کمک می کند و ویتامین ب 6 پوشش انتهای عصبی را حفظ می کند.

تاثیر مصرف مکمل ها بر سیستم عصبی

ویتامین ها و مکمل های غذایی در میان برخی از افراد سالم محبوب هستند زیرا سعی در حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری دارند. بخش قابل توجهی از بیماران نیز برای درمان بیماری های زودرس و پیشرفته به مکمل های غذایی مراجعه می کنند. متخصصان مغز و اعصاب نقش مهمی در تأیید و احترام به ایده های بیمار دارند و در عین حال توضیح می دهند که مکمل ها نقشی دارند که ممکن است برای برخی از بیماری ها موثر باشد، اما برای برخی دیگر نه. اکثر بیماران از این ایده استقبال می کنند که کمبودهای تغذیه ای مهم است که باید برطرف شود، اما مکمل های اضافی در صورت وجود، ارزش محدودی دارد. دوزهای مکمل‌های تغذیه‌ای ممکن است منجر به حذف مواد مغذی فوق‌درمانی از بدن شود و حتی ممکن است مضر باشند اگر در دوزهای زیاد مصرف شوند که بدن انسان نتواند آن را تحمل کند.

استیل ال کارنیتین (ALC)

استیل ال کارنیتین یک مکمل محبوب برای درمان طیف گسترده ای از علائم عصبی است. کبد و کلیه ها به طور طبیعی آن را تولید می کنند. افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند ممکن است با ALC از نوروپاتی تسکین پیدا کنند مطالعات  نشان می دهد که ALC به کنترل درد کمک می کند و ممکن است عملکرد عصبی را در افراد مبتلا به نوروپاتی ناشی از دیابت بهبود بخشد.

ویتامین های ب کمپلکس

سایر ویتامین‌های B کمپلکس نیز ممکن است علائم نوروپاتی را کاهش دهند. ویتامین های B کمپلکس نقش اساسی در سلامت اعصاب، متابولیسم و ادراک حسی دارند. کمبود کمپلکس B نسبتاً شایع است و فرد ممکن است پس از چند هفته مصرف ناکافی دچار کمبود شود. قبل از مصرف مکمل ویتامین B، فرد باید با پزشک مشورت کند. برخی از مکمل های B کمپلکس که ممکن است به نوروپاتی کمک کنند عبارتند از: فولات ، ویتامین B-9)) که در منابع غذایی مانند بلغور جو دوسر و غلات غنی شده نیز وجود دارد. ویتامین B-1 که در بسیاری از انواع گوشت و همچنین پرتقال و نخود وجود دارد

آلفا لیپوئیک اسید

 اسید آلفا لیپوئیک (ALA) ممکن است به معکوس کردن آسیب رادیکال های آزاد کمک کند و اثرات آنتی اکسیدان ها را تشدید کند، که ممکن است آسیب عصبی را کند یا متوقف کند. مطالعات نشان می دهد که ALA ممکن است در عرض چند هفته برخی از علائم نوروپاتی، به ویژه دردهای سوزشی و خراش را تسکین دهد.

منیزیم

بنیاد نوروپاتی محیطی بیان می کند که منیزیم ممکن است به نوروپاتی مرتبط با شیمی درمانی کمک کند. مطالعه‌ای که در Nutrients روی افرادی که تحت شیمی‌درمانی قرار می‌گیرند منتشر شد، نشان داد افرادی که سطوح بالای منیزیم در رژیم غذایی خود داشتند، کمتر دچار نوروپاتی می‌شوند. محققان دریافتند که تزریق منیزیم و کلسیم همراه با شیمی درمانی باعث بهبود علائم نوروپاتی نمی شود. منیزیم در شکلات تلخ، آجیل، آووکادو و حبوبات به وفور یافت می شود.

کلسیم

 بنیاد نوروپاتی محیطی همچنین پیشنهاد می کند که کلسیم می تواند به نوروپاتی مرتبط با شیمی درمانی کمک کند . کلسیم بالا در رژیم غذایی بر نوروپاتی ناشی از شیمی درمانی در برخی افراد موثر است.  منابع غذایی غنی از کلسیم شامل غذاهای لبنی مانند شیر و پنیر است.

گلوتامین

 گلوتامین فراوان ترین اسید آمینه بدن است. ممکن است بسیاری از عوارض جانبی شیمی درمانی از جمله التهاب، درد عضلانی و نوروپاتی را بهبود بخشد. منابع غذایی گلوتامین عبارتند از: گندم جو بادام زمینی ذرت سویا سفیده تخم مرغ شیر گلوتامین به صورت قرص یا تزریقی نیز موجود است. چندین مطالعه کوچک منبع معتبر دریافته اند که گلوتامین ممکن است شدت نوروپاتی را در افرادی که شیمی درمانی می کنند از بین ببرد یا کاهش دهد.

گلوتاتیون

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان است که بدن به طور طبیعی آن را تولید می کند. این مکمل به طور فزاینده ای محبوب است و برخی از غذاها مانند بامیه، مارچوبه و آووکادو حاوی سطوح بالایی از آن هستند. با این حال، بدن آن را جذب نمی کند، بنابراین ممکن است افراد نیاز به استفاده از روش های دیگر داشته باشندتحقیقات اولیه نشان داده است که گلوتاتیون ممکن است به نوروپاتی مرتبط با شیمی درمانی، نوروپاتی دیابتی و نوروپاتی با منشأ ناشناخته کمک کند.

سیستم عصبی و قرص مغز و اعصاب

تمامی اعضای بدن مانند پوست، عضلات، چشم و سیستم گوارشی دارای نورون های عصبی هستند و تحریکات را از طریق سیستم عصبی به مغز انتقال می هند. سیستم عصبی انسان سیستم بسیار پیچیده ای است و به دو دسته کلی تقسیم می شود:
    اعصاب مرکزی – مغز و نخاع
    اعصاب محیطی – اعصاب و نورنهای عضلات
گاهی بیماری های مختلف اعصاب را درگیر می کند و پزشک برای درمان بیماری انواع قرص مغز و  اعصاب را تجویز می کند.

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

بیماری های مهم سیستم عصبی به شرح زیر هستند:

 • انواع سکته مغزی
 • آلزایمر و پارکینسون
 • بیماری ام.اس
 • عفونتهای سیستم عصبی مانند مننژیت و آبسه مغزی
 • انواع سردردها
 • بیماری های مرتبط با آسیبهای نخاعی
 • اختلالات تکلمی
 • توموزهای مغزی و سیستم عصبی

متخصص با بررسی نوارهای مغزی و آزمایشات صورت گرفته بیماری را تشخیص می دهد و داروی مناسب را برای بیمار تجویز می کند. اما ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که استفاده از قرص مغز و اعصاب باید مطابق با اصول و طبق زمانبندی مصرف شود. در غیر اینصورت اثرات منفی بر سلامتی دارد.

چه مواردی خطر ابتلا به بیماری های عصبی را کاهش می دهند؟

مطالعات بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته است و همگی بر این امر اتفاق نظر دارند که سبک زندگی سالم بهترین روش برای پیشگری از ابتلا به بیماری های عصبی است. سبک زندگی سالم شامل موارد زیر می شود:
    عدم استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی
    عدم استراحت و خواب کافی
    عدم استفاده از غذاهای فست فود و پیروی از رژیم غذایی سالم
    گنجاندن ورزش به زندگی ( به عنوان بخش جدانشدنی از زندگی)
اگر فردی از بیماری های سیستم عصبی رنج می برد باید سبک زندگی سالم را پیش رو بگیرد. اما نباید مصرف قرص مغز و اعصاب را که پزشک برای او تجویز کرده است کنار بگذارد. تمامی این موارد در کنار هم سبب می شوند بیمار دوباره بهبود یابد.

داروهای گران قیمت مغز و اعصاب

به طور کلی انواع قرص مغز و اعصاب قیمتهای مختلفی دارند. اما با توجه به این موضوع که این داروها اغلب وارداتی هستند نوسانات ارزی بر قیمت این داروها اثر گذاشته است و همین امر تهیه دارو را برای بیماران به چالش بزرگی تبدیل کرده است. گران ترین قرص مغز و اعصاب داروی بواسیزوماب(BEVASTEZUMAB) با نام تجاری آواستین (Avastin) است که برای درمان نوع خاصی از بیماری تومور مغزی مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو برای درمان بیماری های دیگر مانند انواع سرطان نیز کاربرد دارد. به همین دلیل داروی بسیار مهمی در صنعت پزشکی و درمانی به شمار می رود.

قرص ضد غش و ضد تشنج

تشنج فعالیت غیر طبیعی سیستم عصبی و مغز است که زندگی فرد را با مشکلات زیادی رو به رو می کند. در قدیم این بیماری را نوعی جن زدگی می دانستند و افرادی را که دچار تشنج می شدند نزد دعانویسان می بردند. امروزه این بیماری در دسته بیماری های اعصاب و روان قرار دارد و انواع قرص مغز و اعصاب برای بهبود این بیماری تجویز می گردد. این بیماری با علایم زیر نمود پیدا می کند.

 • لرزش بدن
 • سفت شدن بدن
 • خیرگی چشم ها
 • پرش اندام
 • زمین خوردن
 • خروج کف از دهان
 • کاهش سطح هوشیاری

بهترین روش تشخیص این بیماری نوار مغزی و تصویر برداری مغزی با استفاده از ام.آر.آی و سیتی اسکن مغزی است. برای تشخیص این بیماری انواع آزمایش های خون نیز انجام می شود و در موارد حاد مایع نخاعی مورد بررسی قرار می گیرد. این بیماری از آن دسته بیماری های اعصاب و روان است که می تواند ژنتیکی و ارثی باشد.

برای درمان تشنج چه داروهایی تجویز می شوند؟

انواع قرص مغز و اعصاب برای بهبود و کنترل بیماری تشنج وجود دارد که مهم ترین ها بدین شرحند:

 • گاباپتین
 • ویگاباترین
 • کاربامازپین
 • فنی توئین
 • اسید والپروپیک
 • فنی توئین
 • فنوباربیتال
 • پیریمیدون
 • ماربازئین
 • اتوسوکساید
 • دیازپام

آمپول مغز و اعصاب

در کنار انواع قرص مغز و اعصاب که برای کنترل و بهبود بیماری های سیستم عصبی وجود دارد، برخی از داروها هستند که به صورت وریدی تزریق می شوند. آمپول «RTPA»  یکی از مهم ترین داروهای مغز و اعصاب است که در زمان سکته مغزی بلافاصله به بیمار تزریق می شود تا جان بیمار را نجات دهد و از بروز صدمات زیاد به بدن جلوگیری به عمل آورد. این آمپول به صورت وریدی تزریق می شود و یک داروی ضد لخته شدن خون است و لخته های خونی را که در زمان سکته مغزی درون مغز به وجود می آیند از بین می برند. نکته قابل توجه در استفاده از این آمپول این است که این دارو باید در زمان درست (زمان طلایی) در سه ساعت نخست سکته مغزی به بیمار تزریق شود.

قرص ضد خشم و کاهش عصبانیت

به طور کلی عصبانیت بیش از حد می تواند نشانه ای از بروز اختلالات سیستم عصبی باشد. اغلب استرس و اضطراب زمینه ساز بروز اختلال عصبانیت و بروز خشم هستند. اگر این بیماری به خوبی کنترل نشود آثار منفی بر زندگی فردی و اجتماعی افراد می گذارد و در موارد شدید زندگی آنها را مختل می کند. برای حل این مشکل انواع قرص مغز و اعصاب می توانند مورد استفاده قرار گیرند. داروهای دسته بنزودیازپین ها اثرات مثبتی بر حفظ آرامش و کاهش عصبانیت در فرد دارند. مسئله بسیار مهم این است که استفاده از «قرص مغز و اعصاب بنزودیازپین ها» در دوران بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد و آثار منفی بر سلامتی جنین دارد. به همین دلیل هرگز نباید در دوران بارداری مصرف این قرصها را شروع کنید و تنها در صورت دستور پزشک می توانید از آنها استفاده کنید.

قرص بهبود اضطراب

برای درمان اختلال استرس و اضطراب فراگیر قرصهای لورازپام وکلرودیازپام بسیار مفید هستند. دوز مصرفی این قرصها باید توسط پزشک متخصص تجویز شود.

قرص بهبود اختلالات خواب

اختلال خواب بیماری بسیار مهمی است که بر تمامی جنبه های زندگی فردی اثر می گذارد. انواع قرص مغز و اعصاب برای درمان اختلالات خواب وجود دارد اما قبل از آن به بررسی آثار منفی بی خوابی بر سلامتی می پردازیم:

    افزایش تحریک پذیری
    سردردهای ناگهانی
    ناتوانایی در یادگیری و عدم تمرکز
    افزایش وزن
    اختلال در بینایی
    بروز بیماری قلبی و گوارشی
    واکنشهای دیگر هنگام
    بروز عفونت
    تکرر ادرار
    سرماخوردگی های مکرر
    ناتوانایی جنسی
    افسردگی

به همین دلیل درمان اختلال خواب و مصرف قرص مغز و اعصاب برای درمان این بیماری بسیار پراهمیت است. برای درمان اختلال خواب با صلاحدید پزشک می توانید از مکملهای زیر استفاده کنید:

    قرص روکشدار گیاهی نوراگل
    قرص واناتونین
    کپسول نوتری اسلیپ
    کپسول ول مود
    کپسول تی پی ساپورت نوتریشن
    کپسول ترانکویلیا
    قرص ملاتونین

علائم افسردگی

افسردگی یکی از بیماری های رایج سیستم عصبی است. در این بیماری احساسات ناخوشایندی بیمار را درگیر می کنند و امید او را برای زندگی کاهش می دهند. علایم زیر از نشانه های بروز بیماری افسردگی هستند:

    میل به خواب زیاد
    احساس ناامیدی
    عدم تمایل به برقراری ارتباط با دیگران
    میل به تنهایی
    پرخوری
    از دست دادن اشتها
    بی قراری
    احساس درد در شکم و کمر
    ناتوانایی جنسی
    اختلال در تمرکز
    عصبانیت مداوم
    خستگی مداوم
    از دست دادن انرژی
    افکار خودکشی گرایانه
    گریه های بی دلیل

در صورت بروز این علایم، بیمار باید به پزشک متخصص مراجعه کند تا پزشک برای کنترل این بیماری مصرق انواع قرص مغز و اعصاب را تجویز نماید. همچنین استفاده از خدمات مشاوره درمانی نیز راهکار بسیار مفیدی برای مبارزه با بیماری افسردگی است. این قرصها به شرح زیر هستند:

 • قرص روکشدار گیاهی پروفوران
 • قرص آدومدز گنوسیس
 • شربت میکس 40 گیاه ستاک
 • قرص کامفورت فرمولا

کپسول افزایش حافظه و تمرکز

حافظه و تمرکز دو فاکتوری هستند که مستقیما با سیستم عصبی بدن در ارتباط هستند. بیماری های زوال حافظه جز آن دسته بیماری هایی هستند که با آسیب به حافظه آغاز می شوند و در موارد شدید به صورت بیماری آلزایمر بروز پیدا می کنند. از طرفی دیگر، بسیاری از افراد کارهایشان به صورتی است که باید تمرکز بالایی داشته باشند. به همین دلیل انواع قرص مغز و اعصاب که به افزایش حافظه و تمرکز کمک می کند برای این دسته افراد بسیار مفید است.
    کپسول جینک اکتیو گلدن لایف
    قرص ممورال گل دارو
    کپسول نوروایج ونتور لایف
    کپسول مموری پلاس

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :