منوی داروخانه
Your Cart

شیرخشک

برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Shirafza 30Mil
قطره گیاهی شیرافزا گل دارو از آن جایی که برخی از مادران با مشکل کمبود شیر مواجه هستند و به دنبال رفع این مشکل می باشند، شرکت داروسازی گیاهی گل دارو که در زمینه ساخت دارو های کاملا گیاهی بر مبنای طب سنتی فعالیت می کند برای افزایش ترشح شیر مادران کپسول شیر افزا را ساخته است. این کپسول از  عصار..
افزایش دهنده شیر مادر و دارای خاصیت ضد نفخ و کمک به تجمیع گاز به وجود آمده در معده طفل شیرخوار
63,000 تومان
برند: تروویتال | Truevital مدل: Truevital 2 Milk Powder 400 g
شیرخشک تروویتال 2 مناسب سن 6 تا 12 ماهگی تروویتال محصولی مناسب جهت تامین ویتامین برای کودکان از 6 تا 12 ماهگی است. این مکمل حاوی مواد مغذی نیمه ضروری مانند ال-کارنیتین، تورین، کولین و اینوزیتول بوده و همین امر ارزشمندی این فرآورده را چندین برابر کرده است. شیر خشک تروویتال ۲ حاوی اسیده..
حاوی انواع ویتامین برای کودکان از 6 تا 12 ماهگی ، دارای اسیدهای چرب
62,500 تومان
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle NAN Follow-on Formula 1
  شیر خشک نان 1 نستله اپتی پرو مناسب از بدو تولد تا 6 ماهگی شیر خشک نان 1 نستله اپتی پرو مناسب از بدو تولد تا 6 ماهگی است. این شیر حاوی تمامی مواد مغذی برای رشد کودک است و به ارتقا سلامت کودک کمک می کند. تمامی ترکیباتی که در شیر مادر یافت می شوند در ساختار این شیر به کار رفته اند و همین ا..
حاوی مواد مغذی برای تقویت ایمنی و رشد و تکامل فیزیکی شیرخوار
78,000 تومان
برند: میلوپا | Milupa مدل: Milupa Bebelac Follow-on Formula 2
شیر خشک ببلاک 2 میلوپا شیر خشک ببلاک 2 میلوپا محصول مناسب کودکان شش ماهه و بالاتر است و موجب بهبود گوارش کودک می‌شود. این محصول سرشار از  آهن، ویتامین‌ها، مواد معدنی و امگا 3 و 6  است . نقش ویتامینها و مواد معدنی در رشد کودکان ویتامینها نقش بسیار مهمی در رشد کودکان دارن..
حاوی انواع ویتامین ها و مواد غذایی کلیدی برای رشد کودک ، بهبود گوارش
73,000 تومان
برند: میلوپا | Milupa مدل: Milupa Bebelac Follow-on Formula 1
شیر خشک ببلاک 1 میلوپا شیر خشک ببلاک 1 میلوپا مناسب کودکان از زمان تولد تا 6 ماهگی است و موجب بهبود گوارش و هضم بهتر در نوزادان می‌شود. این محصول، غنی شده با آهن، ویتامین‌ها، مواد معدنی و امگا 3 و 6  بوده و فاقد گلوتن و سوکروز است. نقش ویتامین ها و مواد معدنی در رشد کودکان و..
بهبود دستگاه گوارش و هضم بهتر مناسب کودکان از از بدو تولد تا 6 ماهگی
72,000 تومان
برند: نوتریشیا هلند | Nutricia مدل: Nutricia Aptamil 1 Milk
  شیر خشک آپتامیل 1 نوتریشیا  شیر خشک آپتامیل 1 نوتریشیا مکملی غنی از اسید‌های چرب AA & DHA  بوده و مناسب نوزادان شیرخوار از زمان تولد است. این محصول منبع سرشاری از نوکئوتیدها، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز رشد کودک است. نقش آهن در رشد نوزاد آهن یکی از م..
شیرخشک مخصوص کودکان شیرخوار از بدو تولد
78,000 تومان
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle Wheat Banana With Milk Cerela 400 g
سرلاک گندم و مو به همراه شیر نستله 400 گرم غذای کمکی شیرخواران و کودکان بر پایه غلات است.این مکمل به همراه شیر غذایی کاملا مقوی برای کودکان 7 ماه به بالا بوده و باعث تامین مواد معدنی مور نیاز بدن کودک می شود. سرلاک گندم و موز با ترکیبی مغذی و طبیعی سرشار از ویتامین های انرژی بخش بوده تا نیاز ها..
غذای کمکی شیرخواران و کودکان بر پایه غلات
148,999 تومان
شیر خشک گیگوز 3 نستله 400 گرم شیر خشک گیگوز 3 نستله 400 گرم
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle Guigoz 3
  شیر خشک گیگوز 3 نستله از 12 ماهگی به بعد شیر خشک گیگوز 3 نستله مناسب برای کودک از 12 ماهگی به بعد است. این شیر حاوی مواد موثره ای نظیر پروبیوتیک ال کامفوتیس، لیپواکتیو و لاکتوز است، مواد مورد نیاز بدن کودک را تامین می کند و با تقویت سیستم ایمنی بدن کودک مقاومت او را در برابر ابتلا به بی..
غذای کامل نوزادان از 12 ماهگی به بعد و حاوی ویتامین و مواد معدنی ضروری
50,500 تومان
شیر خشک گیگوز 2 نستله 400 گرم شیر خشک گیگوز 2 نستله 400 گرم
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle Guigoz 2
  شیر خشک گیگوز 2 نستله از 6 تا 12 ماهگی کودک شیر خشک گیگوز 2 نستله مناسب برای کودک از 6 تا 12 ماهگی است. این شیر خشک حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن کودک است و به رشد کودک کمک می کند. همانطور که می دانید هیچ چیز مانند شیر مادر نمی تواند مواد مورد نیاز بدن کودک را تامین کند، اما گاهی به دلای..
غذای کامل و حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی از 6 تا 12 ماهگی ، حاوی ویتامین و مواد معدنی ضروری
50,500 تومان
شیر خشک گیگوز 1 نستله 400 گرم شیر خشک گیگوز 1 نستله 400 گرم
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle Guigoz 1
  شیر خشک گیگوز 1 نستله مناسب از بدو تولد شیر خشک گیگوز 1 نستله محصولی مناسب برای کودک از بدو تولد است. این شیر حاوی پروبیوتیک ال کامفورتیس است و به حفظ آرامش و سلامت معده کودک کمک می کند. ال کامفورتیس به طور طبیعی در شیر مادر وجود دارد و از بروز کولیک در کودک پیشگیری می نماید. یکی دیگر ا..
غذای کامل و حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی از بدو تولد ، حاوی ویتامین و مواد معدنی ضروری
50,500 تومان
شیر خشک نان 2 نستله اپتی پرو | 400 گرم شیر خشک نان 2 نستله اپتی پرو | 400 گرم
ناموجود
برند: نستله | Nestle مدل: Nestle NAN Follow-on Formula 2
  شیر خشک نان 2 نستله اپتی پرو بعد از 6 ماهگی شیر خشک نان 2 نستله اپتی پرو مناسب برای کودک بعد از 6 ماهگی است. این شیر خشک حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن کودکان است و آنها را در مسیر وزن گیری قرار می دهد. در این شیر از موادی مشابه به شیر مادر استفاده شده است و همین امر سبب شده است که کودک پ..
افزایش سیستم ایمنی و مناسب بعد از 6 ماهگی ، تقویت سیستم ایمنی بدن کودک
79,000 تومان
شیر خشک بیومیل پلاس 1 فاسکا
ناموجود
برند: فاسکا | Fasska مدل: Fasska Biomil Plus 1
      شیر خشک بیومیل پلاس 1 فاسکا شیر خشک بیومیل پلاس 1 فاسکامکمل غذایی کودک است که برای تامین نیازهای نوزاد از بدو تولد و جبران خلا غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.  این مکمل حاوی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودکان است. شیرخشک ها به چند دسته تقسیم می شوند..
تامین کننده نیاز غذایی نوزادان از بدو تولد ، دارای اسید های چرب AA & DHA
48,000 تومان
شیر خشک آپتامیل 2 نوتریشیا
ناموجود
برند: نوتریشیا هلند | Nutricia مدل: Nutricia Aptamil 2 Milk
  شیر خشک آپتامیل 2 نوتریشیا شیر خشک آپتامیل 2 نوتریشیا مکملی غنی از اسید‌های چرب AA & DHA  بوده و مناسب نوزادان شیرخوار از شش ماهگی به بعد است. این محصول منبع سرشاری از انواع ویتامینها و مواد معدنی برای رشد کودک است. استفاده از نوکلئوتیدها در تغذیه نوزاد نوکلئوتیدها ..
دارای اسید های چرب AA & DHA از 6 ماهگی به بعد ، پره بیوتیک‌های Fos & Gos
78,000 تومان
نمایش 1 تا 14 از 14 (1 صفحه)
شیرخشک


وقتی نوزاد متولد می شود تا 6 ماهگی تنها می تواند از شیر مادر استفاده کند. گاهی مادر به دلایل مختلف نمی تواند به کودک خود شیر دهد، در این شرایط باید استفاده از شیر خشک آغاز گردد. این محصول مطابق با ویتامین ها و مواد معدنی که در شیر مادر به کار رفته اند طراحی شده است و همین امر سبب شده است مصرف این شیر، همانند شیر مادر، به حفظ سلامتی نوزادان کمک کند.این شیر سیستم ایمنی بدن نوزادان را تقویت می کند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. امروزه، برندهای معتبر ایرانی و خارجی وجود دارند که این محصول را تولید می کنند و شما می توانید با توجه به نیازهای بدن کودک خود بهترین گزینه را سفارش دهید.

تاریخچه شیر خشک

گریم وید، در سال 1855، حق ثبت اختراع و ساخت این محصول را از آن خود کرد. برخی از منابع معتبر به این موضوع اشاره می کنند که ویلیام نیوتن در اوایل سال 1837 پروسه خشک کردن شیر را در خلا مورد بررسی و تحلیل قرار داد، اما هیچ گاه این موضوع را در مجامع علمی مطرح نکرد. امروزه، این محصول به یکی از محصولات مهم در سراسر دنیا تبدیل شده است و توانسته است به حفظ سلامت بسیاری از نوزادان کمک کند.

چه موادی در ساخت شیر خشک به کار رفته اند؟

بهتر است بدانید آب یکی از مواد مهم تشکیل دهنده این شیر است. مواد دیگری که در این محصول به کار رفته اند به شرح زیرند:

 • کربوهیدرات مانند لاکتوز و کورن مالتو دکسترین
 • چربی مانند اولئین پالم، روغن سویا، روغن نارگیل، روغن آفتابگردان، روغن آلپینا و روغن آلگال
 • مواد معدنی مانند سیترات پتاسیم، فسفات پتاسیم، کلرید کلسیم، فسفات تری کلسیم، کلرید منیزیم، فروس سولفات، زینک سولفات، کاپر سولفات، سولفات منگنز
 • ویتامین ها مانند آسکوربات سدیم، اینوزیتول کولین، آلفاتوکوفرول استات، نیاسینامید، پنتوتنات کلسیم، ریبوفلاوین، ویتامین آ، ویتامین ب 12، بیوتین، ویتامین د3

انواع شیر خشک

در ساخت این محصولات از فرمولاسیون های مختلفی استفاده می شود  و همین امر ویژگی های خاصی را به آنها می بخشد. انواع شیر خشک که امروزه در بازار موجود هستند و در دسترس والدین قرار دارند به شرح زیرند:

 • شیر بر پایه شیر گاو: این محصول رایج ترین محصول بازار است که از ویژگی های مهم آن می توان به هضم زود هنگام اشاره کرد. معمولا اگر نوزاد مبتلا به مشکل خاصی نباشد، از این شیر می تواند استفاده کند.
 • شیر هایپوآلرژنیک: این محصول برای نوزادانی موثر است که زودتر از موعد به دنیا آمده اند. همچنین، استفاده از این شیر به کودکانی توصیه می شود که بسیار حساس هستند.
 • شیر بر پایه سویا: این محصول برای نوزادانی مفید است که به شیر گاو حساسیت دارند و نمی توانند از آن استفاده کنند.
 • شیر بدون لاکتوز LF: این محصول برای نوزادانی موثر است که به لاکتوز حساسیت دارند.
 • شیر متابولیک: این محصول برای نوزادانی مورد استفاده قرار می گیرد که از مشکلات و بیماریهای خاص متابولیک رنج می برند.
 • شیر آنتی رفلاکس: این محصول برای نوزادانی مفید است که مشکلات هاضمه دارند و دائما رفلاکس می کنند.
 • شیر ضد یبوست: این محصول برای نوزادنی توصیه می شود که پس از مصرف انواع دیگر شیر دچار یبوست های شدید می شوند.

رتبه بندی شیر خشک

یکی از سوالات عمده والدینی که می خواهند برای کودک خود شیر خشک تهیه کنند در مورد برندهای معتبری است که می توانند برای خرید این محصول به آنها اعتماد کنند. برندهای که در بازار موجود هستند و از برندهای معتبر به شمار می روند به شرح زیرند:

 • برند ببلاک
 • برند بیومیل
 • برند گیگوز
 • برند نیدو
 • برند سیمیلاک ای کیو پلاس
 • برند سوپرامیل
 • برند تروویتال
 • برند مولتی
 • برند نان

 

شیر خشک نوزاد را تغییر ندهید!

بهتر است بدانید که سیستم گوارشی کودکان هنوز به طور کامل رشد نکرده است و کوچکترین مسئله ای ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی از جمله نفخ یا یبوست گردد. با توجه به این موضوع که کودکان در روند رشد قرار دارند، اگر نتوانند به خوبی شیر بخورند، بدن آنها در معرض ابتلا به بیماریهای مزمن قرار می گیرد. برخی از والدین تصمیم می گیرند که شیر خشک کودک خود را بعد از مدتی تغییر دهند و از برندی بهتر استفاده نمایند. اما در همین جا به شما اعلام می کنیم اگر کودک شما شیری را می خورد و مشکل خاصی با آن ندارد، هرگز این کار را انجام ندهید. زیرا ممکن است نوزاد به شیر جدید واکنش نشان دهد و همین امر سبب می شود برای مدتی شیر نخورد و این موضوع می تواند بسیار چالش بر انگیز باشد!

به شیر خشک چیزی اضافه نکنید!

گاهی والدین برای تغییر طعم شیر به آن کمی قند یا شکر اضافه می کنند. همچنین، برخی اوقات والدین تصمیم می گیرند برای اینکه مواد مغذی بیشتری را به بدن کودک شان برسانند، برخی از مکمل ها را به شیر اضافه کنند. باید بدانید این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد. قند و یا شکر خطر پوسیدگی دندان ها را افزایش می دهند. همچنین، این مواد زمینه ساز ابتلا به بیماریهای مزمن از جمله بیماری دیابت در کودکان می شوند. از طرفی دیگر اضافه کردن مکمل ها به شیر می تواند تنظیم ویتامین ها و مواد معدنی موجود در شیر را تغییر دهد و این موضوع خطر تجمع این موارد را در بدن نوزادان به همراه دارد.  

داروخانه آنلاین خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

  شیر خشک محصولی ایده آل برای رشد کودک!
 

 

سوالات متداول

خیر! اگر شیر خشک کودک خود را از برندهای معتبر بازار تهیه کنید هرگز حساسیت زا نیستند.

خیر! زیرا سیستم گوارشی کودکان حساس است و تغییر شیر خشک ممکن است (در صورتی که به آن عادت دارد) ممکن است به سیستم گوارشی کودک آسیب وارد کند.

خیر! در زمان انتخاب شیر خشک باید به مواردی نظیر سن کودک و ویژگی های بدنی او توجه داشته باشید.