Menu
Your Cart

مکمل پروتئین

توضیحات دسته‌بندی

مکمل پروتئین وی


مکمل پروتئین را قبل از خرید به خوبی بشناسیم!

مکمل پروتئین انواع مختلفی دارد. و به چند دسته تقسیم می شود:

  • پروتئین شیر
  • پروتئین سویا
  • پروتئین تخم مرغ
  • پروتئین گوشت

هریک از این دسته ها خود به دسته های مختلف تقسیم می شوند. که در ادامه به تفضیل به آنها می پردازیم.

مکمل پروتئین شیر!

این مکمل به دو دسته اصلی تقسیم می شود:

پروتئین وِی
پروتئین کازئین

whey چیست و چگونه بدست می آید؟

این مکمل پروتئین از شیر گرفته می شود. زمانی که شیر برای تهیه ماست و یا پنیر فرآوری می شود، مایعی بر روی آن باقی میماند که آب شیر نام دارد. مکمل پروتئین وِی مکمل بدنسازی محبوب در میان ورزشکاران و بدنسازان به شمار می رود. و به وفور در بازار یافت می شود و به سرعت در بدن هضم می شود. به همین دلیل این مکمل یک گزینه کامل و بی نقص برای مصرف و تامین پروتین مورد نیاز بدن است. مکمل وی دارای نه آمینو اسید مورد نیاز بدن است. همچنین میزان لوسین موجود (نوعی آمینو اسید) در این مکمل که سبب حجم دهی به عضلات می شود، بسیار بالاست.

با توجه به مقدار بالای لوسین موجود در مکمل وِی، عملیات سنتز پروتین در عضلات افزایش می یابد. در نتیجه، با افزایش سنتز عضلانی، حجم عضلات بیشتر می شود. به طور کلی در شیر 20% وِی و 80% کازئین وجود دارد. تقریبا تمامی امینواسیدهای مورد نیاز بدن را تامین می کنند.

مکمل وِی و جلوگیری از بروز سرطان!

پروتئین وی داری خاصیت آنتی بادی است. می تواند از بروز سرطان در بدن جلوگیری به عمل آورد. در واقع این پروتئین می تواند از تولید آنتی اکسیدان ها در بدن جلوگیری به عمل آورد و همین امر از بروز بیماری سرطان پیشگیری می کند. در واقع شاید بتوان گفت این ویژگی مهم ترین ویژگی مکمل وِی است.

مکمل وِی و کاهش وزن!

همانطور که بدان اشاره کردیم مصرف پروتئین سبب می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. در نتیجه تمایل بدن به مصرف چربی و کربوهیدارت کاهش پیدا می کند. همین امر سبب می شود بدن برای تولید انرژی از چربی ها استفاده کند و آنها را بسوزاند. در نتیجه کاهش وزن رخ می دهد. این مکمل گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند در کنار ورزش وزن خود را نیز کاهش دهند.

مکمل وِی و افزایش حجم عضلات!

تحقیقات متنوعی نشان می دهند که در کنار ورزشهای مقاومتی به طرز چشم گیری حجم عضلات را افزایش می دهد. در واقع، این مکمل به دلیل حجم دهی فوق العاده به عضلات در میان ورزشکاران و بدنسازان بسیار محبوب است. علاوه بر آن، این مکمل حجم عضلانی را هنگامی که بدن در جذب کالری محدودیت دارد، حفظ می کند. در نتیجه در طول رژیم، حجم عضلانی از دست نمی رود. این مسئله برای ورزشکاران و بدنسازان بسیار مهم است. به طور کلی، این مکمل به سرعت و به سادگی در بدن جذب می شود. به همین دلیل منبع ایده آلی برای مصرف بعد از تمرینات ورزشی است. همچنین به شما کمک می کند در طول رژیم های غذایی وزن خود را کم کنید. بدون اینکه حجم عضلات شما تحت تاثیر قرار گیرد!

مکمل whey به سه دسته پروتئین:

  • وِی کنستانره
  • وِی ایزوله
  • وِی هیدرولیزه

تقسیم میشوند.

کنستانتره: این مکمل حدود 70 تا 80 درصد پروتئین دارد و حاوی مقداری لاکتوز و چربی نیز هست.
ایزوله: حاوی 90 درصد به بالا پروتئین است و لاکتوز و مقدار کمی چربی نیز در ترکیبات آن وجود دارد.
هیدرولیز: این نوع پروتئین که به سرعت در بدن هضم می شود، بهترین و سریع ترین جذب را نسبت به دو نوع قبلی داراست.

پروتئین کازئین چیست؟

همان طور که قبلا توضیح دادیم، پروتئین کازئین هم از شیر گرفته می شود و دیر هضم است. کازئین مانند وِی، دارای تمامی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن است. با این وجود دستگاه گوارشی بدن پروتین کازیئن را بسیار آهسته تر از  پروتئین وِی هضم می کند. اسید معده بر این پروتئین اثر می گذارد و سبب می شود در معده دلمه شود. این دلمه ها در معده به آسانی از هم جدا نمی شوند، در نتیجه دیرتر هضم می شوند.

با توجه به سرعت آهسته جذب کازئین در بدن، این مکمل سبب می شود آمینو اسیدها بین پنج تا هفت ساعت در عضلات ذخیره شوند. این مکمل بدنسازی سنتز پروتئین موجود در عضلات را به اندازه مکمل پروتئین وِی افزایش نمی دهد. اما ذخایر درازمدتی از آمینو اسیدها را برای عضلات به ارمغان می آورد. در نتیجه همین امر، عضلات آسیب کمتری می بینند و سنتز پروتئین موجود در آنها مدت بیشتری ادامه پیدا می کند. همین ویژگی سبب می شود مکمل پروتئین کازئین برای ارتقای رشد عضلات مفید باشد. مخصوصا این ویژگی در زمانهایی که غذا مصرف نمی کنید، مانند قبل از خواب یا میان وعده ها، مفیدتر است!

محتویات کازئین چیست؟

هر پیمانه از از این مکمل بدنسازی تقریبا 33 گرم است که حاوی 24 گرم پروتئین، 3 گرم کربوهیدارت و 1 گرم چربی است. این مکمل با برندهای مختلفی به بازار عرضه می شود و بسته به نوع برند این مکمل می تواند حاوی کمی املاح معدنی مانند کلسیم باشد.

مسئله بسیار مهمی در اینجا وجود دارد که باید بدان توجه داشته باشید. هر مکمل از هر برندی که تهیه می کنید باید دارای تاییدیه وزرات بهداشت و سازمان غذا و دارو باشد. این مکملها تنها در داروخانه ها یافت می شوند و می توانید از اصل و اورجینال بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

داروخانه آنلاین بهترین مکمل های بدنسازی و مکمل پروتئین را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و تنها با یک کلیک بدون ماندن در ترافیک می توانید محصول اصل و اورجینال را طی 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها درب منزل تحویل بگیرید.

مکمل کازئین و عضله سازی!

همانطور که بدان اشاره کردیم این مکمل، مکملی محبوب در میان ورزشکاران و بدنسازان به شمار می رود. این نوع محصولات حاوی تمامی آمینواسیدهای ضروری بدن است که برای ترمیم و تقویت عضلات مورد نیاز هستند. تاکنون تحقیقات زیادی در رابطه با این مکمل بدنسازی صورت گرفته است. در یک تحقیق به ورزشکاران به دو دسته تقسیم شدند و به گروه اول مکمل پروتئین کازئین داده شد و گروه دیگر این مکمل را دریافت نمی کردند. در پایان نتایج حاکی از آن بودند افرادی که از این مکمل بدنسازی استفاده کرده بودند رشد بیشتری در عضلاتشان رخ داده بود.

پروتئین کازئین به دو نوع تقسیم میشوند:

میسلار: این نوع رایج ترین نوع پروتئین است و دیر هضم است.
هیدرولیز: پروتئین هیدرولیزه: این پروتئین به سرعت در بدن جذب می شود.

بررسی و تحلیل اثر مکمل پروتئین کازئین بر عضلات!

مطالعات زیادی در زمینه تاثیر پروتئین کازئین صورت گرفته است. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که مصرف 20 تا 30 گرم از پروتئین کازئین قبل از خواب به حفظ عضلات کمک می کند. همچنین این مکمل مدت زمان زیادی آمینو اسید را برای عضلات حفظ می کند. با بالا رفتن سن، عضلات رو به تحلیل می روند. از همین روی حفظ آمینو اسید در عضلات برای مدتی طولانی در سنین بالا بسیار حیاتی است. تحلیل عضلات یکی از مشکلاتی است که بر کیفیت زندگی افراد در سنین بالا تاثیر می گذارد. با توجه به آنچه گفته شد، افراد مسن نیزمی توانند از مزایای تاثیرگذار مکمل پروتئین کازئین برای جلوگیری از تحلیل عضلاتشان استفاده کنند.

پروتئین کازئین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند!

این مکمل بدنسازی دارای اثرات ضد میکروبی است و همین امر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و بدن را دربرابر میکروب ها مقاوم می کند.

پروتئین کازئین سطح تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد!

این مکمل گزینه ای مناسب برای کسانی است که سطح تری گلیسیرید بالایی دارند. مصرف این مکمل سبب می شود تری گلیسیرید خون کاهش یابد و همین امر به کاهش فشار خون کمک می کند.

پروتئین کازئین رادیکالهای آزاد بدن را کاهش می دهد!

به طور کلی رادیکالهای آزاد اثرات منفی بر سلامتی بدن دارند. مصرف پروتئین کازئین رادیکالهای آزاد بدن را از بین می برد.

مصرف پروتئین کازئین چربی های بدن را کاهش می دهد!

مصرف پروتئین سبب کاهش مصرف غذا می شود، در نتیجه مدت زمان طولانی تری حس سیری دارید. در نتیجه غذا کمتری می خورید و چربی های بیشتری در بدن کاهش پیدا می کند.

پروتئین سویا:

این نوع مکمل پروتئین، برای کسانی که گیاهخوار هستند و یا کسانیکه به غذاهای لبنیاتی حساسیت دارند، منبع بسیاری خوبی است. چربی آن بسیار پایین است و کلسترول ندارد.

پروتئین تخم مرغ:

در این نوع محصولات، میزان قابل توجهی از پروتئین مورد نیاز بدن تامین می شود . این مکمل را می توانید در تمامی ساعات شبانه روز به جز قبل از خواب مصرف کنید. .

پروتئین گوشت:

این نوع پروتین اصطلاحا برای گوشت پستانداران است، که حاوی مقادیری زیادی آهن (نسبت به گوشت مرغ و ماهی) است. در محصولات مکمل بدنسازی از همین نوع پروتئین استفاده می شود و منبع بسیار غنی از کراتین است و نسبت به گوشت کلسترول ندارد.

گینر ها را با مکمل پروتئین اشتباه نگیرید!

مکمل گینر نوعی مکمل است که معمولا برای افزایش وزن و یا رساندن انرژی اضافی به بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این مکملها دارای کالری بالایی هستند. این محصولات با برندهای متفاوتی به بازار عرضه می شوند و شکل قالب بیشتر این مکمل ها پودری است که در اختیار ورزشکاران و بدنسازان قرار می گیرد. بدنسازان و ورزشکاران مصرف کننده اصلی مکمل بدنسازی هستند اما بهتر است قبل از استفاده از هر مکمل اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشند و یا با مربی خود مشورت کنند. سپس با توجه به نیازهای بدنشان مکمل مناسب را خریداری کنند.

اگر به درستی ورزش کنید و مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را از طریق رژیم غذایی تامین کنید، می توانید بدون مصرف مکمل گینر وزن خود را افزایش دهید. اما اگر فقط کالری بالا مصرف کنید و ورزش نکنید. ممکن است به مرور زمان چربی در بدن شما جمع شود. و مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود بیاورد. بهتر است آگاه باشید که افزایش چربی در بدن مشکلات قلبی و ریوی را افزایش می دهد!

در اینجا ذکر این نکته در مورد گینرها بسیار مهم است. اشتباه مصطلحی در بین مردم رایج است که فکر میکنند گینرها همان مکمل پروتئین هستند. ولی این تفکر اصلا درست نیست! گینرها حاوی کربوهیدرات بالایی هستند. و برای حجم گیری استفاده میشوند. بنابراین هرگز آن ها را در دسته پروتئین هت قرار ندهید.

بازار داغ مکمل پروتئین وِی در ایران!

در حال حاضر در بازار ایران، مکمل پروتئین زیادی از برند های مطرحی وجود دارند، و در حال حاضر گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب ورزشکاران در دسترس است. یکی از اصلی ترین مکمل هایی که بدنسازان از آن استفاده میکنند مکمل پروتئین وِی است.

داروخانه آنلاین همواره ارائه دهنده بهترین مکمل های پروئتین وِی بوده و میتوانید به صورت آنلاین با اطمینان خرید خود را انجام دهید.برند: سلوکور | Celllucor مدل: Cellucor Whey Protein Cor Performance
پروتئين وي پروفرمنس سلوکور يک منبع بهينه از پروتئين هست که به دنبال حجم عضلاني و تامين  مواد غذايي پس از تمرين مي باشد. هر اسکوپ پروتئين وي سلوکور درای ۲۵ گرم پروئين وي ايزوله و آنزيم هاي زود هضم مي باشد که مي تواند در طول شبانه روز نياز هاي پروتئيني بدن شما را تامين کند.محصولاتی که داروخا..
380,000 تومان
برند: یونیورسال | Universal مدل: Universal Ultra Whey Pro 2270gr
 پروتئین چیست؟اهمیت پروتئین از اسم آن مشخص است. در زبان یونان باستان «Protos» به معنای «اساسی، ضروری و اولیه» می‌باشد. در واقع پروتئین‌ها برای پیشبرد عملکردهای سلولی لازم و ضروری‌اند.پروتئین‌ها تنها منبع ازت بدن انسان هستند و برای ادامه‌ی زندگی لازم هستند. پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تش..
850,000 تومان
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Nutrition Whey Complex
 پروتئین چیست؟اهمیت پروتئین از اسم آن مشخص است. در زبان یونان باستان «Protos» به معنای «اساسی، ضروری و اولیه» می‌باشد. در واقع پروتئین‌ها برای پیشبرد عملکردهای سلولی لازم و ضروری‌اند.پروتئین‌ها تنها منبع ازت بدن انسان هستند و برای ادامه‌ی زندگی لازم هستند. پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌..
877,000 تومان
برند: بایوتک | BioTech USA مدل: BioTechUSA AFTER POST WORKOUT RECOVERY
بدن درد ناشی از فعالیت سنگین بدنی پس از تمرین ٬ کوفتگی عضلانی ٬ خستگی و کاهش سطح انرژی از معضلاتی میباشد که ورزشکاران نیمه حرفه ای و حرفه ای میبایست توجه ویژه ای به آن داشته باشند و به منظور رفع این موارد نیازمند تنظیم رژیم غذایی علمی و استفاده از مکمل های مناسبی در جهت تسریع روند ریکاوری برآیند . ر..
580,000 تومان
برند: آیرون مکس | Ironmaxx مدل: IronMaxx Protein 90 powder - 2350g
پروتئین:اهمیت پروتئین از اسم آن مشخص است. در زبان یونان باستان «Protos» به معنای «اساسی، ضروری و اولیه» می‌باشد. در واقع پروتئین‌ها برای پیشبرد عملکردهای سلولی لازم و ضروری‌اند.پروتئین‌ها تنها منبع ازت بدن انسان هستند و برای ادامه‌ی زندگی لازم هستند. پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند. د..
1,070,000 تومان
برند: سایتک نوتریشن | Scitec Nutrition مدل: Scitec Nutrition Whey Protein Professional
پروتئین چیست؟ پروتئین کلان به دسته های مختلف با کارایی متفاوت هستند که ما به طور خیلی خلاصه و کلی به اختصار توضیح داده برای درک بهتر شما عزیزانپروتئین شیر:پروتئین وی:این نوع پروتئین از شیر گرفته شده است،زمانی که شیر فرآوری میشود برای تهیه ماست و یا پنیر، یک مایع باقی میماند که  آن آب شیر ..
1,080,000 تومان
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Whey Gold 908 gr
پروتئین چیست؟اهمیت پروتئین از اسم آن مشخص است. در زبان یونان باستان «Protos» به معنای «اساسی، ضروری و اولیه» می‌باشد. در واقع پروتئین‌ها برای پیشبرد عملکردهای سلولی لازم و ضروری‌اند.پروتئین‌ها تنها منبع ازت بدن انسان هستند و برای ادامه‌ی زندگی لازم هستند. پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند. د..
360,500 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Amino Whey 4600
قرص آمینو وی 4600 کارن قرص آمینو وی 4600 کارن منبع پروتئینی با ارزش بیولوژیکی بالا است که از بهترین نوع پروتئین، آب پنیر، تهیه شده است . این محصول بهترین منبع آمینواسیدهای ضروری، غیر ضروری و شاخه دار با ارزش تغذیه ای بالا است. قرص آمینو وی 4600 کارن از چه موادی تشکیل شده است؟ مکمل آمینو وی از روت..
156,000 تومان
برند: دوبیس | Doobis مدل: Doobis Casein Gold Chocolate 1000 g
پروتئین کازئین چیست؟اصلی‌ترین پروتئین موجود در شیر می‌باشد. این پروتئین ۸۰% شیر گاو را تشکیل می‌دهد و ۲۰% باقی‌مانده آن پروتئین وی می‌باشد. پروتئین کازئین موجود در شیر از طریق اولترا فیلتراسیون استخراج شده و هیچ ماده شیمیایی در آن استفاده نشده است. نتیجه این فرایند افزایش میزان پپتید های بیو اکتی..
283,000 تومان
گلدن وی کارن | 1000 گرم | افزایش حجم عضلات بدون افزایش چربی
ناموجود