منوی داروخانه
Your Cart

کپسول اسید فولیک یورو ویتال 60 عدد

کپسول اسید فولیک یورو ویتال 60 عدد
کپسول اسید فولیک یورو ویتال 60 عدد

کپسول اسید فولیک یورو ویتال

کمبود اسید فولیک موجب بروزکم خونی می گردد که اغلب در خانمهای باردار و کودکان اتفاق می افتد. اختلالات پوستی ، ریز ش مو، اختلالات در جریان خون و تیره شدن رنگ پوست، خستگی و افسردگی ذهنی می تواند از علائم کمبود این ویتامین در بدن باشد. اختلالات تولید مثلی مانند سقط جنین خود بخودی، بارداری سخت و افزایش سرعت مرگ و میر کودک،نیز می تواند به علت کمبود اسید فولیک بوجود آید.

کمبود فولیک اسید و اثرات آن

لوله های عصبی جنین در ماه های اول بارداری تشکیل می شود و وجود فولیک اسید یا همان ویتامین ب9 در تشکیل صحیح آنها بسیار حائز اهمیت است. کمبود این ماده در ماه های ابتدای بارداری سبب بروز مشکلات جنینی از جمله نقص لوله عصبی می شود که بسیار خطرناک بوده و حتی گاهی سبب مرگ جنین می شود. از این رو توصیه می شود افرادی که قصد بارداری دارند مصرف مکمل فولیک اسید را در برنامه روزانه خود قرار دهند و تا 3 ماه اول بارداری مصرف آن را ادامه دهند.

کمبود ویتامین B9 می تواند باعث کاهش میل جنسی در آقایان گردد. با توجه به مطالعات انجام شده، ثابت شده است دو سوم از بیماران مسن مبتلا به کمبود اسید فولیک می باشند و یک سوم از بیماران روانی نیز مقادیر پائینی از این ویتامین را در بدن خود دارند. کمبود اسید فولیک، همچنین می تواند باعث ایجاد زوال عقلی گردد.
تقریباً تمامی داروهای ضد تشنج که در درمان صرع استفاده می شوند باعث کاهش میزان اسید فولیک در بدن می گردند. علاوه بر داروهای ضد تشنج، سایر داروها مانند ضد بارداریهای خوراکی، پیریمتامین (داروی ضد مالاریا)، کوتریماکسازول (ترکیب حاوی سولفور) و اتانول (الکل) می توانند باعث ایجاد اختلالات در متابولیسم فولات گردند.

 

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

 

65,400 تومان
58,860 تومان
دارای تخفیف
1 یا بیشتر 10% -
  • موجودی: موجود
  • مدل: Eurho Vital Folic Acid
  • بارکد محصول: 6260661801994
  • کد انبار: 2558

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
سوالات متداول

بهترین زمان مصرف این مکمل با معده خالی است .در صورت وجود عوارض گوارشی، می توان آن را بعد از غذا مصرف نمود.

مصرف این مکمل با دوزهای معمول، عارضه جانبی خاصی در پی نخواهد داشت. اما گاهی ممکن است در برخی افراد باعث گرگرفتگی، بی حالی، راش های پوستی، خارش و قرمزی، اسپاسم مجاری تنفسی و یا سایر واکنش های حساسیتی شود.

این مکمل می تواند سطح خونی برخی داروهای ضد صرع مانند فنی توئین، فوس فنی توئین، فنوباربیتال و پریمیدون را کاهش دهد و سبب کاهش اثر دارو گردد. 

فولیک اسید می تواند سبب کاهش اثرات درمانی داروی raltitrexed و همچنین افزایش عوارض داروی فلواوراسیل گردد. 

مصرف همزمان متوترکسات با فولیک اسید در بیماری سرطان توصیه نمی گردد. اما اگر از دوزهای پایین متوترکسات به منظور درمان بیماری های خود ایمنی مانند (پسوریازیس، آرتریت روماتوئید) استفاده شود، استفاده از فولیک اسید مفید بوده و می تواند منجر به کاهش عوارض جانبی (عوارض گوارشی) داروی متوترکسات گردد. 

فولیک اسید می تواند اثرات داروهای سولفادوکسین و پریمتامین را کاهش دهد.

این محصول تحت لیسانس کارخانه Euro OTC Pharma GmbH  آلمان در هگمتان داروی غرب تولید و شرکت حکیمان طب کار دارنده پروانه ساخت آن می باشد.