Menu
Your Cart

قرص بست فولات دارو افشان شایگان 30 عدد

تأمین نیاز روزانه به فولات (جایگزین فولیک اسید)
قرص بست فولات دارو افشان شایگان | 30 عدد | تأمین نیاز روزانه به فولات (جایگزین فولیک اسید)
-40 %
قرص بست فولات دارو افشان شایگان | 30 عدد | تأمین نیاز روزانه به فولات (جایگزین فولیک اسید)

قرص بست فولات دارو افشان شایگان

قرص بست فولات دارو افشان شایگان حاوی 600 میکروگرم ماده کواترفولیک است. کواترفولیک معادل نسل چهارم فولات است در حالی که فولیک اسید نسل دوم فولات محسوب می‌شود. کواترفولیک شامل 5-متیل تترا هیدرو فولات با ملح گلوکوزامین است. برای رشد و نمو سلول‌ها فولات یک ماده ضروریست. همچنین فولات در تولید نوروترنسمیترهای عصبی نیز نقش دارد. بسیاری از واکنش‌های بیولوژیک بدن مانند متیلاسیون وابسته به فولات است.

فولات به‌دست‌آمده از محصولات غذایی و فولیک اسید در بدن طی چند مرحله به فرم فعال آن تبدیل می‌شود که در حدود 40 درصد از جمعیت جهان به دلیل نقص آنزیمی این فرآیند به‌طور محدود انجام می‌شود که باعث کمبود فرم فعال فولات در بدن می‌شود و ممکن است باعث کم‌خونی شود؛ اما در قرص بست فولات دارو افشان شایگان فولات مصرفی به‌صورت فرم فعال است و دیگر نیازی به آنزیم‌ها و مراحل تبدیل آن به فولات فعال نیست.

تأثیرات مصرف بست فولات (فرم فعال فولات) به‌جای فولیک اسید در بدن:

فولات در بدن نقش‌های اساسی در تولید DNA و RNA سلول دارد. همچنین در تولید سلول‌های خونی در مغز استخوان موثراند. عوامل مختلفی نظیر بیماری‌ها، ژنتیک و رژیم غذایی می‌تواند در کمبود فولات در بدن مؤثر باشند. یکی از تأثیرات بسیار مهم فولات در دوران بارداری بر جنین است. کمبود آن در دوران بارداری و به‌خصوص سه‌ماهه اول باعث نقایص لوله عصبی در جنین می‌شود. ازاین‌رو تمام بانوان 3 ماه قبل از بارداری و همچنین تا 3 ماهه اول بارداری بهتر است حتماً از فرم فعال فولات با دوز روزانه 600 میکروگرم استفاده کنند.

البته دوز روزانه 400 میکروگرم برای افراد بالای 18 سال کافی است. فولات هموسیستئین خون را کاهش که درنتیجه می‌تواند از بیماری‌های قلبی-عروقی و سکته مغزی جلوگیری کند. همچنین وجود فولات کافی در بدن ممکن است از ابتلا به سرطان‌هایی نظیر سرطان سینه، لوزالمعده و روده پیشگیری کند. فولات منجر به افزایش انتقال‌دهنده‌های عصبی شامل سروتونین و دوپامین می‌شود و می‌تواند عامل خلق خوب و شادی شود و از این طریق احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش دهد. در این مقاله می‌توانید مزایای فولات نسبت به اسید فولیک را مطالعه کنید.

اگر فعلاً قصد خرید این محصول را ندارید می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید

تامین فولیک اسیدمورد نیاز بدن را جدی بگیرید!

قبل از بارداری چه اقداماتی انجام دهیم؟

This offer ends in:
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
33,300 تومان
55,600 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Darou Afshan Shaygan Best Folate
  • بارکد محصول: 6269224300059
  • کد انبار: 21521

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب