منو
سبد خرید شما

ویتامین بدنسازی

کپسول کورکومین کارن
پیشگیری از آرتروز و درد مفاصل، دارای اثر ضد التهابی
320,000 تومان
کپسول گابا فانتوم نوتریشن کپسول گابا فانتوم نوتریشن
ناموجود
کپسول گابا فانتوم نوتریشن
بهبود کیفیت خواب و تسکین اضطراب وکاهش فشار خون
245,000 تومان
کپسول ویتامین ایی 400 کارن کپسول ویتامین ایی 400 کارن
ناموجود
کپسول ویتامین ایی 400 کارن
آنتی اکسیدان قوی و ارتقا سلامت عمومی
71,000 تومان
کپسول اپتی من اپتیموم نوتریشن
ناموجود
کپسول اپتی من اپتیموم نوتریشن
مولتی ویتامین حاوی ۷۵ نوع ماده برای آقایان
320,000 تومان
پودر انترامیل با پروتئین بالا کارن 400 گرمی پودر انترامیل با پروتئین بالا کارن 400 گرمی
ناموجود
پودر انترامیل با پروتئین بالا کارن 400 گرمی
مکمل غذایی و مولتی ویتامین کامل برای تامین نیاز بدن و بهبود عملکرد سیستم ایمنی
210,300 تومان
ویال، کپسول و قرص ارتومول اسپرت 30 عدد ویال، کپسول و قرص ارتومول اسپرت 30 عدد
ناموجود
ویال، کپسول و قرص ارتومول اسپرت 30 عدد
مولتی ویتامین به همراه ال کارنیتین و کیوتن
312,000 تومان
قرص گلوکوزامین کندرویتین مگنوم 60 عددی قرص گلوکوزامین کندرویتین مگنوم 60 عددی
ناموجود
قرص گلوکوزامین کندرویتین مگنوم 60 عددی
کمک به درمان و پیشگیری از آرتروز و حفظ سلامت غضروف، تاندون و مایع مفصلی
207,300 تومان
قرص ویتامین ث پلاس زینک فانتوم نوتریشن 30 عددی
ناموجود
قرص ویتامین ث پلاس زینک فانتوم نوتریشن 30 عددی
تقویت سیستم ایمنی و کمک به حفظ سلامت پوست و مو
69,000 تومان
قرص مگا جنسینگ فارماتک 30 عددی
ناموجود
قرص مگا جنسینگ فارماتک 30 عددی
افزایش قوای جنسی و قدرت بدنی و بهبود حافظه
125,300 تومان
قرص مولتی ویتامین و مینرال نوتریمد 60 عددی قرص مولتی ویتامین و مینرال نوتریمد 60 عددی
ناموجود
قرص مولتی ویتامین و مینرال نوتریمد 60 عددی
حاوی ویتامین ها و مواد معدنی و جلوگیری از کمبود ویتامین و ضعف عمومی
185,300 تومان
قرص مولتی ویتامین مینرال مگنوم 60 عددی قرص مولتی ویتامین مینرال مگنوم 60 عددی
ناموجود
قرص مولتی ویتامین مینرال مگنوم 60 عددی
کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن,تامین ویتامین و مواد معدنی برای تقویت و بهبود عضلات،استخوان ها و مفاصل بدن.
185,000 تومان
قرص مولتی ویتامین مینرال فانتوم نوتریشن
ناموجود
قرص مولتی ویتامین مینرال فانتوم نوتریشن
تامین انرژی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
162,000 تومان
قرص مولتی ویتامین اسپرت ژن استار قرص مولتی ویتامین اسپرت ژن استار
ناموجود
قرص زینک پلاس ویتاپی 30 عددی
ناموجود
قرص زینک پلاس ویتاپی 30 عددی
تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان ریزش مو
126,500 تومان
قرص زد ام ای فیرینگ 90 عددی
ناموجود
قرص زد ام ای فیرینگ 90 عددی
بهبود ریزش مو، بهبود گرفتگی عضلات، تقویت سیستم ایمنی
259,000 تومان
قرص زد ام ای فانتوم نوتریشن 60 عددی
ناموجود
قرص زد ام ای فانتوم نوتریشن 60 عددی
افزایش جذب مواد مورد نیاز عضله سازی بدن و کمک به بالا رفتن قدرت جذب
105,000 تومان
قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن 90 قرص قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن 90 قرص
ناموجود
قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن 90 قرص
مولتی ویتامین کامل روزانه برای تمام افراد
565,000 تومان
قرص جوشان انرژی زا سان لایف 20 عدد قرص جوشان انرژی زا سان لایف 20 عدد
ناموجود
قرص جوشان انرژی زا سان لایف 20 عدد
افزایش توان عضلانی و هوشیاری ، جلوگیری از استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش
57,000 تومان
قرص جوشان ال کارنیتین تارترات آوه سینا 10 عدد قرص جوشان ال کارنیتین تارترات آوه سینا 10 عدد
ناموجود
قرص جوشان ال کارنیتین تارترات آوه سینا 10 عدد
افزایش استقامت در ورزش و افزایش سطوح انرژی در بدن در طول ورزش
31,700 تومان
قرص بون هیلر فارماتک 60 عددی قرص بون هیلر فارماتک 60 عددی
ناموجود
قرص بون هیلر فارماتک 60 عددی
بهبود عملکرد مفاصل و افزایش قدرت حرکت مفاصل
208,000 تومان
قرص اچ ام بی مگنوم 60 عددی
ناموجود
قرص اچ ام بی مگنوم 60 عددی
حفظ توده عضلانی و جلوگیری از تخریب آنها
229,600 تومان
نمایش 1 تا 21 از 21 (1 صفحه)
ویتامین بدنسازی

ویتامین بدنسازی

ویتامین بدنسازی یکی از مکمل هایی است که تمامی ورزشکاران، در کنار مکمل بدنسازی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. برنامه روتین ورزشکاران پیروی از رژیم غذایی حاوی پروتئین (در صبحانه و قبل از تمرین)، مکمل های آمینو اسید (در حین تمرین) و گلوتامین ( پس از انجام تمرینات ورزشی) است. عدم مصرف مکمل های بدنسازی می تواند بر روند عضله سازی اثر بگذارد و چالش های زیادی را برای آنها به وجود بیاورد. در کنار این مکمل ها یا پودر بدنسازی، ورزشکاران باید استفاده از مکمل های مولتی ویتامین را مد نظر قرار دهند تا ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز را به بدنشان برسانند.

ویتامین ها

ویتامین ها ارگانیک هستند. آنها پیچیده تر از مواد معدنی هستند. بدن ما برای بقا به همه ویتامین ها نیاز دارد. ویتامین ها واکنش های شیمیایی درون بدن را کنترل می کنند تا غذا را به انرژی و بافت زنده تبدیل کنند. آنها یا محلول در آب هستند که باید روزانه مصرف شوند زیرا در بدن ذخیره نمی شوند. ویتامین‌ها در برابر گرما، نور و عوامل شیمیایی آسیب‌پذیر هستند، بنابراین آماده‌ سازی، پردازش و ذخیره‌ سازی غذا باید برای حفظ ویتامین‌ها مناسب باشد تا ارزش غذایی آن را از وعده غذایی خارج کنید.

مواد معدنی

مواد معدنی غیر آلی هستند. آنها از نظر شکل شیمیایی بسیار ساده تر از ویتامین ها هستند. آنها در تهیه غذا بسیار پایدارتر از ویتامین ها هستند. مواد معدنی شامل (کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، کلرید، منیزیم و گوگرد،آهن، ید، روی، کروم، سلنیوم، فلوراید، مولیبدن، مس و منگنز) طبقه‌بندی می‌شوند. مواد معدنی اصلی را ما در دوزهای بیشتر از 100 میلی گرم در روز نیاز داریم. از مواد معدنی برای تولید هورمون های مورد نیاز بدن استفاده می شود. مردان و زنان به مواد مغذی مختلفی برای بدن خود نیاز دارند تا بتوانند هر روز کاری را انجام دهند. بنابراین، مولتی ویتامین‌های مردانه و زنانه تفاوت‌هایی با هم دارند.

مولتی های مردانه به احتمال زیاد حاوی نخل اره ای هستند که ممکن است از پروستات سالم حمایت کند. همچنین، برخی از فرمول های مردانه دارای موادی مانند علف هرز بز شاخی و DHEA  دهیدروپی آندروسترون است که از تستوسترون پشتیبانی می کند. مولتی های زنانه دارای فرمول هایی هستند که بیشتر روی سلامت پوست، ناخن و مو تمرکز دارند. مولتی های Pre-Natal نیز برای مادران باردار وجود دارد. مولتی ویتامین هایی وجود دارد که برای کودکان نیز مفید است. مولتی های کودکان به طور خاص برای کودکانی ساخته شده اند که هر روز در حال رشد هستند. به نظر می رسد کودکانی که ویتامین مصرف می کنند در مدرسه تمرکز بهتری دارند و کمتر مریض می شوند. مولتی‌های مخصوص نوجوانان نیز در بازار وجود دارد زیرا با رشد بدنشان در بزرگسالی به ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی نیاز دارند. جهش های رشدی زیادی در سال های نوجوانی اتفاق می افتد، بنابراین تغذیه برای رشد مناسب بسیار مهم است.

کلسیم

این ماده نه تنها برای استحکام استخوان ها و دندان ها، بلکه برای انقباض ماهیچه ها و سوخت و ساز بدن نیز ضروری است. تحقیقات نشان می دهد که کمبود کلسیم نیز می تواند باعث آزاد شدن کلسیم شود. این هورمون چربی را در بدن ذخیره می کند. این ماده معدنی در موادی مانند پنیر، بادام، کنجد، ماست و شیر یافت می شود.

بیوتینین

نقش مهمی در تبدیل کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها به انرژی دارد. در کره بادام زمینی، جو دوسر، زرده تخم مرغ، فندق و بادام یافت می شود.

ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که به سوزاندن کربوهیدرات ها کمک می کند و از بدن در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش محافظت می کند. همچنین به بدن در جذب آهن غذا کمک می کند. مقدار زیادی ویتامین C در فلفل سبز، بروکلی، شاه توت و مرکبات یافت می شود.

آهن

بخشی از هموگلوبین خون را تشکیل می دهد که اکسیژن را از ریه ها به ماهیچه ها می رساند. همچنین برای حفظ سطح انرژی بالا ضروری است و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. گوشت، غلات کامل و اسفناج سرشار از آهن هستند.

سلنیوم

سلنیوم یک ماده معدنی کمیاب و ضروری است. تحقیقات نشان داده است که مصرف آن برای تقویت سیستم ایمنی، مبارزه با سرطان و پیشگیری از بیماری های قلبی مفید است. همچنین می تواند بر خلق و خوی تأثیر بگذارد، از افسردگی جلوگیری کند و از آسیب رادیکال های آزاد در طول تمرین با وزنه جلوگیری کند. منابع این ماده ماهی تازه، تخمه آفتابگردان، نان غلات کامل و آجیل است.

امگا 3

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 از رژیم غذایی برای ورزشکاران بسیار مهم است زیرا بدن نمی تواند این ماده را تولید کند. مردانی که از این چربی ها استفاده می کنند جریان خون بهتر و قلب سالم تری خواهند داشت. این چربی ها همچنین گرسنگی را سرکوب کرده و به کاهش وزن کمک می کنند. روغن بذر کتان، سالمون و گردو حاوی امگا 3 هستند.

ویتامین دی

این ویتامین به جذب کلسیم و فسفر در بدن کمک می کند. کلسیم برای انقباضات ماهیچه ای ضروری است. ماهی، روغن زیتون، تخم مرغ، ماست، تخمه آفتابگردان حاوی ویتامین D هستند.

مس

مس به عنوان یکی از مواد معدنی کمیاب در بدن به محافظت از سیستم قلبی عروقی، عصبی و اسکلتی کمک می کند. همچنین تاندون های مورد نیاز برای وزنه زدن را تقویت می کند. بادام زمینی و تخمه آفتابگردان حاوی ماده معدنی مس هستند.

منیزیم

منیزیم که در ماهیچه ها، بافت های نرم و مایعات بدن یافت می شود، نقش کلیدی در انقباض عضلات دارد و به افزایش سطح انرژی کمک می کند. همچنین می تواند خستگی و گرفتگی عضلات را کاهش دهد. سبزیجات برگ سبز، سیر، آجیل و سبوس حاوی منیزیم هستند.

ریبوفلاوین

ریبوفلاوین که به عنوان ویتامین B2 نیز شناخته می شود، به تجزیه پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها کمک می کند و آنها را به انرژی تبدیل می کند. این ویتامین همچنین از آنتی اکسیدان های بدن پشتیبانی می کند. این ماده در موادی مانند اسفناج، تخم مرغ و مرغ یافت می شود.

فلز روی

ماده روی بدن را قادر می سازد تا تستوسترون تولید کند تا عضله بسازد. همچنین باعث بهبودی پس از ورزش و افزایش باروری می شود. روی در گوشت قرمز، تخم مرغ، حبوبات، تخم کدو و پنیر یافت می شود. تمامی ویتامین ها و مواد معدنی معرفی شده به صورت مکمل نیز موجود است و افراد می توانند برای دسترسی بهتر و سهولت از آنها در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

امیدواریم که تا به حال ارزش واقعی مولتی ویتامین را برای اهداف بدنسازی و تناسب اندام خود بدانید و درک کرده باشید. پروتئین، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و همه چیزهای دیگر عالی هستند، اما بدون ویتامینها، پتانسیل واقعی آمادگی جسمانی خود را برآورده نمی‌کنید. فرقی نمی کند که شما مرد باشید یا زن، جوان یا پیر، بدنساز یا بازیکن فوتبال. مولتی ویتامینها باید اولین مکملی باشد که هر روز مصرف می کنید.

چرا مصرف ویتامین ها در بدنسازی اهمیت دارد؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید مکمل ویتامین بدنسازی پرسیده می شود، در این زمینه است که چرا مصرف ویتامین ها در بدنسازی اهمیت دارد! بهتر است بدانید ورزشکاران در طول تمرین عرق زیادی می کنند و بخشی از املاح بدن از طریق عرق کردن خارج می شود و باید جایگزینی برای آنها در نظر گفته شود. همچنین، مصرف ویتامین ها سطح انرژی را افزایش می دهد و نقش موثری در بهبود عملکرد ورزشکاران دارد. به همین دلیل، تمامی ورزشکارانی که می خواهند موفق شوند، باید به مصرف ویتامین ها در بدنسازی اهمیت بدهند.

بهترین مولتی ویتامین بدنسازی

یک مولتی ویتامین ایده آل باید بتواند طیف کاملی از ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن فرد برساند و انژری را تامین نماید. در ادامه به معرفی انواع ویتامین بدنسازی می پردازیم که ورزشکاران باید مصرف کنند.

ویتامین های آ و د

یکی از مهمترین ویتامین هایی که ورزشکاران باید استفاده کنند ویتامین های آ و د هستند. این دو ویتامین می توانند به طور مستقیم بر سلامت استخوان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن اثر بگذارند و این امر نقش بسیار مهمی در بدنسازی دارد.

ویتامین ب 6 و ب 12

ویتامین های گروه ب از مهمترین انواع ویتامین بدنسازی به شمار می روند. مطالعات نشان داده اند این ویتامین ها متابولیسم بدن را افزایش می دهند و غذا را به انرژی تبدیل می کنند. ویتامین ب 6 برای بهبود عملکرد آنزیم هایی که متابولیسم پروتئین را کنترل می کنند مفید است و ویتامین ب 12 برای تولید انرژی حاصل از کربوهیدرات ها به کار برده می شود.

ویتامین ث

ویتامین ث یک ویتامین محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود. مصرف این ویتامین از طریق رژیم غذایی بسیار مهم است و به تقویت سیستم ایمنی بدن و ترمیم بافت های آسیب دیده بدن کمک می کند. همچنین، ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید. بهتر است بدانید رادیکال های آزاد ترکیبات مضری هستند که در حین ورزش تولید می شوند. به همین دلیل ویتامین ث یک ویتامین بدنسازی است که باید مصرف آن مد نظر قرار گیرد.

کلسیم، منیزیم و زینک

زینک یک ماده معدنی مهم است و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. منیزیم باعث تقویت سیستم عصبی و عضلانی می شود و این امر در بدنسازی ضروری است. همچنین، کلسیم، زینک و منیزیم برای سلامت استخوان ها مهم هستند و با نفوذ به بافت استخوان به ارتقا سلامتی آنها کمک می کنند.

زمان مصرف مولتی ویتامین در بدنسازی

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید انواع ویتامین بدنسازی پرسیده می شود در مورد زمان مصرف آن است. توصیه می شود، مکمل های مولتی ویتامین درست بعد از وعده غذایی اصلی مصرف شوند. این امر سبب می شود تا ویتامین ها و مواد معدنی جذب بدن گردند و این امر نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی و بهبود عملکرد ورزشی دارد.

بهترین مولتی ویتامین بدنسازی

مشتریان قرن بیست و یکم همواره به دنبال بهترین برندهای بدنسازی یا بهترین مکمل های بدنسازی هستند. برخی از بهترین برندهای انواع ویتامین بدنسازی به شرح زیرند:

  • برند نوفورما نچرال
  • برند اوپتیموم نوتریشن
  • برند فانوتو نوتریشن
  • برند ژن استار
  • برند سان لایف
  • خرید مکمل ویتامین بدنسازی

اگر می خواهید درباره قیمت مکمل های بدنسازی بدانید یا برای خرید مکمل ویتامین بدنسازی اقدام کنید، می توانید خرید خود را از سایت داروخانه آنلاین انجام دهید. کارشناسان این سایت مشاوره تخصصی را به مشتریان ارائه می دهند تا با توجه به بودجه ای که دارند بهترین محصول را سفارش دهند.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

سوالات متداول

ورزشکاران باید از ویتامین های گروه ب، ویتامین ث و ویتامین د3 حتما استفاده نمایند. این ویتامین ها اثرات مثبتی بر بدن ورزشکاران دارند و آنها را در مسیر رشد و پیشرفت قرار می دهند.

معمولا ویتامین بدنسازی عوارضی ندارد. در برخی از موارد نادر ممکن است باعث بروز کرامپ های شکمی، تهوع و اسهال شود. 

پاسخ کوتاه و سریع به این سوال بله است! ویتامین ها و مواد معدنی برای تمامی افراد به ویژه ورزشکاران ضروری هستند و به آنها کمک می کنند  از تمرینات ورزشی خود نتیجه بگیرند.

استفاده از ویتامین بدنسازی نقش بسیار مهمی در رشد و ریکاوری عضلات دارد. ویتامین ها و مواد معدنی باعث می شوند عضلات سالم باشند و همین امر باعث می شود ورزشکاران از تمرینات ورزشی خود به نتایج دلخواهی دست پیدا کنند.