Menu
Your Cart

ماسک صورت

توضیحات دسته‌بندی


کارشناسان سلامتی بر این عقیده هستند که ماسک صورت تنها ظاهر کلی پوست را بهبود نمی بخشد، بلکه می تواند خواص درمانی داشته باشد و به حفظ قوام پوستی کمک کند. وقتی این ماسک حاوی اسانس های معطری مانند روغن نعناع و یا رزماری باشد، حواس بدن نیز تحریک می شوند و به ایجاد حس آرامش در افراد کمک می کنند. کارشناسان بر این عقیده هستند که استفاده از ماسک برای حفظ سلامت پوست به معنای اهمیت دادن به خویشتن است و این موضوع برای حفظ سلامت روحی نیز بسیار مهم است. شما با استفاده از این محصول می توانید حسی شگفت آور را تجربه کنید و ذهن و روحی آرام داشته باشید.

ماسک صورت به رفع آلودگی ها کمک می کند!

مطالعات نشان می دهند که استفاده از یک ماسک خوب  می تواند به بیرون کشیدن آلودگی هایی که در زیر لایه های اپیدرم پوست پنهان شده اند؛ کمک کند. برخی از افراد بر این عقیده هستند که ماسک به عنوان یک سم زدا عمل می کند و آنها می توانند تغییرات را در بافت پوستی خود ببینند. ماسک ها به پاکسازی عمیق پوست که منجر به افزایش خونرسانی در پوست می شود، کمک می کنند. این امر باورنکردنی نیست!

ماسک صورت برای جوش

کارشناسان پوستی بر این عقیده هستند که ماسک صورت یکی از محصولاتی است که در روند درمان جوش باید مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه این ماسک ها درمانی طولانی مدت برای آکنه نیستند، اما می توانند از التهاب پوستی و خشکی پوست جلوگیری کنند. ماسک هایی که حاوی اسید سالیسیلیک، پراکسید بنزوئیل و مواد طبیعی مانند ماست و پاپایا هستند به بسته شدن منافذ باز پوستی کمک می کنند و همین امر نقش مهمی در جلوگیری از بروز آکنه بر روی پوست دارد. همچنین، ماسک خاک رس و ذغال می تواند روغن اضافی پوست را جذب کند و در نتیجه دیگر پوست جوش نمی زند.

ماسک صورت با ماست

در سالهای اخیر ماسک صورت با ماست مورد توجه قرار گرفته است. یکی از اثرات این ماسک خاصیت آب رسانی و رطوبت رسانی به بافت پوست است. ماست حاوی اسید لاکتیک است که سلولهای مرده پوست را از بین می برد. از فواید دیگر ماسک ماست بر صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش رطوبت پوست
  • مبارزه با آکنه
  • جلوگیری از پیری زودرس
  • تسکین آفتاب سوختگی
  • ماسک صورت با عسل

عسل خام به تعادل باکتری های موجود در پوست کمک می کند و همین امر آن را به یک محصول ایده آل برای رفع آکنه تبدیل می کند. عسل مانوکا به عنوان یک محصول ضد آکنه مورد مطالعه قرار گرفته است و مشخص شده است که به طور قابل توجهی موثرتر از سایر محصولات دیگر پوستی است. عسل فرآیند های تولید سلولهای جدید پوست را تسریع می بخشد.

ماسک صورت با آووکادو

مواد موجود در روغن آوکادو عبارتند از کاروتن بتا، پروتئین، لسیتین، اسیدهای چرب، ویتامین آ، ویتامین دی و ویتامین ایی. این مواد به مرطوب سازی پوست کمک می کند و نقش موثری در محافظت از پوست در برابر اشعات مضر خورشید و کلاژن سازی دارد.

بهترین ماسک صورت خانگی

تا بدینجا به معرفی انواع ماسک صورت پرداختیم. بسیاری از این محصولات به صورت آماده در بازار موجود هستند و بسیاری از این محصولات را می توانید در خانه به صورت دست ساز درست کنید. برخی از ماسک های محبوب خانگی برای صورت به شرح زیر هستند:

  • ماسک تخم مرغ ( آبرسانی به پوست و رفع آکنه)
  • ماسک جو پرک و جوش شیرین ( رفع منافذ باز پوست)
  • ماسک زردچوبه و عسل( رفع لکه های تیره پوست)