Menu
Your Cart

مایع لنز

توضیحات دسته‌بندی

مایع لنز چیست؟

محلولی که برای نگه داری و شست و شوی لنز جهت ضد عفونی و جلوگیری از ایجاد عفونت در چشم می شود را محلول لنز یا مایع لنز می نامند.

این محلول ها برای جلوگیری از خشک شدن لنز و جلوگیری از شکستگی در لنز می شود. اگر در پاک کردن و  بهداشت لنز سهل انگاری انجام شود، آسیب‌ های جدی و جبران ناپذیری به چشم وارد خواهد شد که بهترین و سریع ‌ترین روش برای ضد عفونی و تمیز کردن لنز استفاده از محلول شستشوی لنز است.

مراقبت و حفظ بهداشت لنزها بسیار پر اهمیت است که اگر رعایت نشود باعث عفونت چشم و یا حتی منجر به نابینایی می‌شود. نگهداری از لنزها کار آسانی است و فقط باید به نکات ریزی که شایداز نظر کاربر بی اهمیت است توجه شود تا بتواند تا پایان زمان انقضای لنز بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند.

محلول‌های تمیز کننده و ضد عفونی کننده لنز قادر به تمیزی سطح لنز، پاک کردن رسوبات و پروتئین‌های چسبیده به لنزمی باشد. همچنین با رطوبت رسانی به لنز توسط محلول های لنز باعث می شود که حین استفاده در مدت رزمان طولانی تر با خیالی آسوده و بدون اذیت شدن از لنز استفاده نمود.

 کاربرد دیگری که مایع لنزها دارند از تشکیل رسوبات چربی و پروتئین‌ها و در روی سطح لنز جلوگیری می کند.

برای نگهداری و نوع محلول لنز حتما با پزشک خود مشورت شود به این خاطر که بعضی از لنزها با محلول‌ها سازگاری ندارند و سبب خرابی لنز خواهند شد و به چشم‌ها آسیب جدی وارد می‌کند و یا باعث عفونت باکتریایی و قارچی چشم می‌شود.

مایع لنز خوب چه ویژگی دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی که محلول لنز باید داشته باشد سازگاری با لنری است که شما استفاده می کنید.

به همین دلیل بهترین راه برای تشخیص اینکه چه مایع لنزی مناسب است بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. همچنین لنزی را می توان لنز استاندارد نامید که هیچ گونه آسیب چشمی به چشم ها وارد نکند و منجر به عفونت های چشمی نشود.

چند نوع محلول لنز وجود دارد؟

محلول های لنز بر اساس کاربردهایی که دارند به انواع مختلفی دست هبندی می شوند که در زیر به آن می پردازیم:

محلول پاک کننده روزانه لنز چشم: برای استفاده از لنز تماسی ابتدا آن را با یک مایع یا محلول لنز مناسب تمیز کرد.  چند قطره از محلول جهت تمیز کردن لنز تماسی کفایت می‌کند. با احتیاط هر دو سمت لنز را به مدت 20 ثانیه با محلول پاک کننده روزانه بسایید. سپس با محلول شستشو و ضد عفونی کار را تمام کنید.

مایع یا محلول لنز سالین : این محلول برای شستشوی لنز تماسی به کار می‌رود. استفاده از این محلول تنها در صورتی مجاز است که ضد عفونی کننده تداخلی با سالین نداشته باشد. چنانچه از قرص‌های آنزیمی جهت ضد عفونی استفاده می‌شود حتما به این محلول نیازمند خواهید بود.

محلول‌های لنز  پاک کننده چند منظوره : پرکاربردترین محلول  برای لنز چشم مایع لنزهای پاک کننده چند منظوره هستند. برای پاک کردن، شستشو، تمیز کردن و مراقبت از لنز طبی یا رنگی می‌توان از محلول‌های چند منظوره کمک گرفت. حتی می‌توان لنز چشمی را با همین محلول‌ها در ظرف مخصوص نگهداری کرد.

محلول لنز پاک کننده آنزیمی : به طور معمول هفته‌ای یک بار از پاک کننده آنزیمی جهت شستن لنزها استفاده می‌شود. این محلول در پاک کنندگی پروتئین‌ها بسیار کارامد است. طریقه مصرف از محلول لنز آنزیمی به این صورت است که ابتدا باید جا لنزی را با محلول پاک کننده آنزیمی پر کنید. یک قرص آنزیمی را داخل محلول بگذارید و پس از حل شدن قرص، لنز چشمی را داخل محلول قرار دهید. بعد از 15 دقیقه می‌توان  لنز را با محلول دیگری شسته و استفاده کنید.

چرا برای شست و شوی لنز از مایع لنز استفاده شود؟

زمانی اتفاق می افتد که می خواهید لنز خود را تعویض نمایید و متوجه می شوید که محلول لنز را جا گذاشته اید. اگر محلول لنز خود را در خانه جا گذاشته اید و نمی توانید به آن دست پیدا کنید، بهترین کار برداشتن لنزهای تماسی از چشم است. استفاده از هر چیز دیگری، شما را در معرض آسیب قابل توجهی در چشم قرار می دهد. این می تواند شامل کوری باشد.

بهترین راه برای جایگزین کردم محلول لنز استفاده از آب مقر و یا آب جوشیده شده ای است که فقط بتوان به مدت یک شب لنز را شست و شو داد.

اما استفاده مداوم و از این روش باعث آسیب به بافت لنز و یا تجمع باکتری ها و یا موجودات زنده درآب می شود که باعث ایجاد بیماری چشمی کراتیت می شود.

قیمت و خرید بهترین مایع لنز چیست؟

داروخانه آنلاین با ارائه بهترین مایع لنزهای استاندارد تا حدود زیادی توانسته است در معرفی و ارزیابی محلول های لنز منطبق با پوست شما مشاوره های ارزنده ای به شما ارئه دهد.

همچنین داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر راجب مایع لنزمی توانید به مجله داروخانه آنلاین سربزنید:

برند: باش اند لامب | Bausch & Lomb مدل: Bausch and Lumb Renu MultiPlus Lens Solution
محلول شست و شوی لنز رنیو محلول شست و شوی لنز رنیو  فرآورده اي دارويي  است که داراي خواص پايداري، تاثير گذاري دارد و  استريل و سالم است.  هدف از طراحي محلولهاي لنز حذف آلودگيهاي سطحي لنز و حفظ سلامت چشم است.بنابر اين چندين فاكتور در فرمولاسيون محلولهاي نگهداري كنتاكت لنز بايد در ن..
175,300 تومان
محلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plus
ناموجود
برند: شالکون | Schalcon مدل: Schalcon Universal Plus lens washing solution
محلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plusمحلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plus از جمله محصولات چشمی از کمپانی ایتالیایی است که برای شست وشوی لنز استفاده می شود. ترکیبات هایدروژل و سیلیکون هایدروژل دو ترکیب موجود در این محلول هستند که  سازگاری بالایی دارد و امکان استفاده از آن برای تمامی ل..
136,800 تومان