Menu
Your Cart

مایع لنز

توضیحات دسته‌بندی

مایع لنز چیست؟

محلولی که برای نگه داری و شست و شوی لنز جهت ضد عفونی و جلوگیری از ایجاد عفونت در چشم می شود را محلول لنز یا مایع لنز می نامند.

این محلول ها برای جلوگیری از خشک شدن لنز و جلوگیری از شکستگی در لنز می شود. اگر در پاک کردن و  بهداشت لنز سهل انگاری انجام شود، آسیب‌ های جدی و جبران ناپذیری به چشم وارد خواهد شد که بهترین و سریع ‌ترین روش برای ضد عفونی و تمیز کردن لنز استفاده از محلول شستشوی لنز است.

مراقبت و حفظ بهداشت لنزها بسیار پر اهمیت است که اگر رعایت نشود باعث عفونت چشم و یا حتی منجر به نابینایی می‌شود. نگهداری از لنزها کار آسانی است و فقط باید به نکات ریزی که شایداز نظر کاربر بی اهمیت است توجه شود تا بتواند تا پایان زمان انقضای لنز بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند.

محلول‌های تمیز کننده و ضد عفونی کننده لنز قادر به تمیزی سطح لنز، پاک کردن رسوبات و پروتئین‌های چسبیده به لنزمی باشد. همچنین با رطوبت رسانی به لنز توسط محلول های لنز باعث می شود که حین استفاده در مدت رزمان طولانی تر با خیالی آسوده و بدون اذیت شدن از لنز استفاده نمود.

 کاربرد دیگری که مایع لنزها دارند از تشکیل رسوبات چربی و پروتئین‌ها و در روی سطح لنز جلوگیری می کند.

برای نگهداری و نوع محلول لنز حتما با پزشک خود مشورت شود به این خاطر که بعضی از لنزها با محلول‌ها سازگاری ندارند و سبب خرابی لنز خواهند شد و به چشم‌ها آسیب جدی وارد می‌کند و یا باعث عفونت باکتریایی و قارچی چشم می‌شود.

مایع لنز خوب چه ویژگی دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی که محلول لنز باید داشته باشد سازگاری با لنری است که شما استفاده می کنید.

به همین دلیل بهترین راه برای تشخیص اینکه چه مایع لنزی مناسب است بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. همچنین لنزی را می توان لنز استاندارد نامید که هیچ گونه آسیب چشمی به چشم ها وارد نکند و منجر به عفونت های چشمی نشود.

چند نوع محلول لنز وجود دارد؟

محلول های لنز بر اساس کاربردهایی که دارند به انواع مختلفی دست هبندی می شوند که در زیر به آن می پردازیم:

محلول پاک کننده روزانه لنز چشم: برای استفاده از لنز تماسی ابتدا آن را با یک مایع یا محلول لنز مناسب تمیز کرد.  چند قطره از محلول جهت تمیز کردن لنز تماسی کفایت می‌کند. با احتیاط هر دو سمت لنز را به مدت 20 ثانیه با محلول پاک کننده روزانه بسایید. سپس با محلول شستشو و ضد عفونی کار را تمام کنید.

مایع یا محلول لنز سالین : این محلول برای شستشوی لنز تماسی به کار می‌رود. استفاده از این محلول تنها در صورتی مجاز است که ضد عفونی کننده تداخلی با سالین نداشته باشد. چنانچه از قرص‌های آنزیمی جهت ضد عفونی استفاده می‌شود حتما به این محلول نیازمند خواهید بود.

محلول‌های لنز  پاک کننده چند منظوره : پرکاربردترین محلول  برای لنز چشم مایع لنزهای پاک کننده چند منظوره هستند. برای پاک کردن، شستشو، تمیز کردن و مراقبت از لنز طبی یا رنگی می‌توان از محلول‌های چند منظوره کمک گرفت. حتی می‌توان لنز چشمی را با همین محلول‌ها در ظرف مخصوص نگهداری کرد.

محلول لنز پاک کننده آنزیمی : به طور معمول هفته‌ای یک بار از پاک کننده آنزیمی جهت شستن لنزها استفاده می‌شود. این محلول در پاک کنندگی پروتئین‌ها بسیار کارامد است. طریقه مصرف از محلول لنز آنزیمی به این صورت است که ابتدا باید جا لنزی را با محلول پاک کننده آنزیمی پر کنید. یک قرص آنزیمی را داخل محلول بگذارید و پس از حل شدن قرص، لنز چشمی را داخل محلول قرار دهید. بعد از 15 دقیقه می‌توان  لنز را با محلول دیگری شسته و استفاده کنید.

چرا برای شست و شوی لنز از مایع لنز استفاده شود؟

زمانی اتفاق می افتد که می خواهید لنز خود را تعویض نمایید و متوجه می شوید که محلول لنز را جا گذاشته اید. اگر محلول لنز خود را در خانه جا گذاشته اید و نمی توانید به آن دست پیدا کنید، بهترین کار برداشتن لنزهای تماسی از چشم است. استفاده از هر چیز دیگری، شما را در معرض آسیب قابل توجهی در چشم قرار می دهد. این می تواند شامل کوری باشد.

بهترین راه برای جایگزین کردم محلول لنز استفاده از آب مقر و یا آب جوشیده شده ای است که فقط بتوان به مدت یک شب لنز را شست و شو داد.

اما استفاده مداوم و از این روش باعث آسیب به بافت لنز و یا تجمع باکتری ها و یا موجودات زنده درآب می شود که باعث ایجاد بیماری چشمی کراتیت می شود.

قیمت و خرید بهترین مایع لنز چیست؟

داروخانه آنلاین با ارائه بهترین مایع لنزهای استاندارد تا حدود زیادی توانسته است در معرفی و ارزیابی محلول های لنز منطبق با پوست شما مشاوره های ارزنده ای به شما ارئه دهد.

همچنین داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر راجب مایع لنزمی توانید به مجله داروخانه آنلاین سربزنید:

برند: باش اند لامب | Bausch & Lomb مدل: Bausch and Lumb Renu MultiPlus Lens Solution
مایع لنز چیست؟افرادی که از لنزهای تماسی چشم استفاده می کنند، باید همیشه محلول مخصوص آن را همراه خود داشته باشند تا زمانی که لنز را از چشم خود خارج می کنند، درون آن محلول بگذارند.این محلول از خشک شدن لنزها جلوگیری می کند و آنها را تمیز نگه می دارد تا برای استفاده بعدی، دچار عفونت و خارش چشم نشوند. مع..
175,300 تومان
محلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plus
ناموجود
برند: شالکون | Schalcon مدل: Schalcon Universal Plus lens washing solution
محلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plusمحلول شستشوی لنز شالکون مدل Universal Plus از جمله محصولات چشمی از کمپانی ایتالیایی است که برای شست وشوی لنز استفاده می شود. ترکیبات هایدروژل و سیلیکون هایدروژل دو ترکیب موجود در این محلول هستند که  سازگاری بالایی دارد و امکان استفاده از آن برای تمامی ل..
136,800 تومان
محلول شستشوی لنز رنیو باش اند لامب | 60 میلی | ضد عفونی کننده و پاک کننده لنز محلول شستشوی لنز رنیو باش اند لامب | 60 میلی | ضد عفونی کننده و پاک کننده لنز
ناموجود
برند: باش اند لامب | Bausch & Lomb مدل: Bausch and Lumb Renu MultiPlus Lens Solution 60ml
مایع لنز چیست؟افرادی که از لنزهای تماسی چشم استفاده می کنند، باید همیشه محلول مخصوص آن را همراه خود داشته باشند تا زمانی که لنز را از چشم خود خارج می کنند، درون آن محلول بگذارند.این محلول از خشک شدن لنزها جلوگیری می کند و آنها را تمیز نگه می دارد تا برای استفاده بعدی، دچار عفونت و خارش چشم نشو..
66,000 تومان
محلول شستشوی لنز رنیو | 240 میل | ضد عفونی کننده و پاک کننده لنز محلول شستشوی لنز رنیو | 240 میل | ضد عفونی کننده و پاک کننده لنز
ناموجود
برند: باش اند لامب | Bausch & Lomb مدل: Bausch and Lumb Renu MultiPlus Lens Solution 240ml
مایع لنز چیست؟افرادی که از لنزهای تماسی چشم استفاده می کنند، باید همیشه محلول مخصوص آن را همراه خود داشته باشند تا زمانی که لنز را از چشم خود خارج می کنند، درون آن محلول بگذارند.این محلول از خشک شدن لنزها جلوگیری می کند و آنها را تمیز نگه می دارد تا برای استفاده بعدی، دچار عفونت و خارش چشم نشوند. مع..
138,000 تومان
محلول شست و شوی لنز تماسی  نرم سولکو مدل Queens Uniyal
رایگان ناموجود
برند: سولکو | soleko مدل: Soleko Lens Solution Queens Uniyal
محلول شست و شوی لنز تماسی  نرم سولکو مدل Queens Uniyalمحلول شست و شوی لنز تماسی  نرم سولکو مدل Queens Uniyal  یک محلول چند منظوره حاوی سدیم هیالورونات و عوامل مواد پاک کننده ی پروتئین است که برای ضدعفونی ، تمیز کردن ، نگهداری و آبرسانی تمام لنزهای تماسی نرم ایده آل است. این فرمولاسیون..
0 تومان
محلول شست و شوی لنز اپتی فری آلکون | 120 میل | دارای خاصیت ضد باکتریایی و رسوب زدایی محلول شست و شوی لنز اپتی فری آلکون | 120 میل | دارای خاصیت ضد باکتریایی و رسوب زدایی
ناموجود
برند: آلکون | Alcon مدل: Alcon Opti Free Express 120 ml
محلول لنز اُپتی فریمحلول لنز اُپتی فری یک محلول چند منظوره می باشد. محلول اُپتی فری باکتریها و پروتئین ها را از سطح لنز می زداید. این محلول لنز یک لایه رطوبت را با استفاده از اشک های طبیعی خود بر سطح لنز ایجاد می کند. این لایه مانع می شود تا تشکیلات ناخواسته مانند رسوبات پروتئین یا چربی روی لنز تشکی..
141,600 تومان
مایع لنز نئو پلاس نئو ویژن | ضد عفونی کننده لنز مایع لنز نئو پلاس نئو ویژن | ضد عفونی کننده لنز
ناموجود
برند: نئو ویژن | Neo Vision مدل: Neo Vision Neo Plus Contact Lens Solution
مایع لنز نئو پلاس نئو ویژنمایع لنز نئو پلاس نئو ویژن یک محلول شستشوی مناسب برای انواع لنزهای طبی و زیبایی می باشد. استفاده از این مایع لنز سلامت لنز و چشم شما را تامین می نماید. استفاده از این مایع لنز از خشک شدن لنزهای چشمی جلوگیری می کند. با استفاده از این محلول لنزهای چشم شما نرم و پاکیزه می شوند..
77,400 تومان
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)