Menu
Your Cart

پن

توضیحات دسته‌بندی


پن چیست؟

پن شوینده هایی هستند که از نظر ساختار و ترکیبات شوینده های جدیدی محسوب می شوند که امروزه به دلیل تنوع و کاربرد های متنوعشان مورد توجه افراد قرار گرفته است.
پن ها از نظر ظاهری کاملا مشابه با صابون ها هستند. یعنی شوینده های جامد شکل هستند. البته که برخی از پن ها به صورت مایع غلیظ تر فرموله می شوند.  یکی از تفاوت های عمده ای که پن ها با صابون های دارند، درصد قلیایی آن ها است.
پن ها نسبت به صابون ها PH سازگارتری با پوست صورت دارند و به همین دلیل آسیب کمتری به پوست صورت و چربی مفید پوست  وارد می کنند.
در صورتی که صابون ها قلیایی بوده و به دلیل آسیب های نظیر خشکی بعد از شست و شو مناسب نمی باشند.

انواع پن

  • پن ها برای انواع پوست و حتی انواع عارضه های پوستی در بازار عرضه می شوند. تنوع پن ها باعث می شود که دست ما را برای انتخاب باز کند.
  • پن هایی که برای شست و شوی روزانه انواع پوست مانند پن پوست خشک، پوست چرب، پوست نرمال، پوست مختلط استفاده می شوند ترکیبات ملایم تری نسبت به پن های دیگر دارند.
  • پن هایی که برای رفع یک عارضه پوستی استفاده می شوند معمولا خاصیت درمانی داشته و برای مواردی مانند لک، جوش، چربی بیش از اندازه، لایه بردار، ضد التهاب و قرمزی و درمان اگزما موثر هستند.
  • این نوع از پن ها معمولا زیر نظر پزشک استفاده می شوند و متخصص پوست با بررسی پوست آن را تجویز می کند.

تفاوت پن با صابون چیست؟

پن ها و صابون ها از نظر ظاهری کاملا مشابه هم هستند ولی از نظر ترکیبات و کاربردهایی که دارند بسیار متفاوت اند. در ادامه به برخی تفاوت های بین این دو شوینده می پردازیم:
اولین و مهم ترین تفاوت بین صابون و پن درصد اسیدیته به کار رفته در آن ها است.
صابون ها از ترکیب روغن ها و چربی های گیاهی ساخته شده اند که با مرور زمان چربی های مفید پوست را از بین می برد و در پوست های خشک باعث خشکی بیشتر و کشیدگی می شود. صابون برای پوست های چرب نیز جوش زا هستند، زیرا با حذف تمام باکتری های روی سطح پوست سد دفاعی پوست را پایین می آورد و باعث ایجاد جوش می شوند.
در واقه صابون ها شوینده های مناسب فقط برای پوست های نرمال هستند.
پن ها به دلیل داشتن PH تقریبا 6 یعنی نزدیک به پی اچ پوستی، بعد از شست و شو نه تنها حس خشکی و کشیدگی ایجاد نمی کند بلکه رطوبت رسان نیز بوده و در درمان عارضه هایی مانند جوش، لک، روزاسه، خشکی و اگزما موثر اند.

آیا پن ها خاصیت درمانی دارند؟

پن ها نیز مانند شوینده های دیگر علاوه بر پاک کردن پوست از خواصی برخوردارند که با مصرف مرتب و ممتد از آن ها می توان از ایجاد عارضه هایی مانند جوش و لک جلوگیری نمود.
بسیاری از افراد دارای پوستی خشک هستند که باید از شوینده هایی که حاوی ترکیبات مرطوب کننده و کرمی هستند استفاده شود.
بسایری نیز پوست هایی خیلی چرب دارند که با استفاده از پن های تخصصی چربی اضافی پوست از روی سطح پوست جمع می شود و از طرفی با کنترل ترشح چربی باعث کوپک شدن منافذ باز پوستی نیز می شود.
افرادی که بیشتر در معرض آفتاب هستند و یا خانم ها بعد از بارداری و زایمان و حتی افرادی که مشکلات هورمونی دارند معمولا از عارضه لک پوستی رنج می برند. استفاده از پن های روشن کننده و ضد لک که معمولا دارای ترکیبات لایه بردار نیز هستند که در درمان و کم رنگ کردن لک ها موثر اند.
افرادی که پوست های دارای جوش و آکنه فعال هستند می توانند با استفاده از پن های ضد جوش آکنه های التهابی و یا حتی زیر پوستی خود را درمان نمایند.
بسیاری از افراد نیز از عارضه ی اگزما و قرمزی پوست رنج می برند که استفاده از پن های مخصوص که حاوی ترکیبات ضد حساسیت و تسکین دهنده التهاب و خارش هستند موثر هستند.

پن ها را ب