Menu
Your Cart

روغن مو

توضیحات دسته‌بندی


روغن مو

مهم نیست که این مطلب را در اینترنت خوانده باشید یا از زبان مادر بزرگ خود شنیده باشید، استفاده از روغن های مناسب برای مو راهکاری است که تمامی افراد باید به آن توجه داشته باشند. این روغن ها اگر به درستی و با توجه به تیپ مو انتخاب شوند می توانند به درخشانی مو و پرپشت شدن موهای شما کمک کنند. بنابراین، اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که به حفظ سلامتی و زیبایی موهای خود اهمیت می دهید باید استفاده از روغن مو را مد نظر داشته باشید.

روغن مو چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از روغن مو چیست؟! باید بگوییم که برخی از محصولات به طور طبیعی وجود دارند که  دارای خواص بیشماری بر پوست و مو هستند. به طور مثال، روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن آرگان از جمله روغن هایی هستند که می توانند بر روی موهای شما معجزه کنند! به همین دلیل، بسیاری از تولید کنندگان محصولات زیبایی و آرایشی تلاش کرده اند تا از این روغن ها در روند تولید محصولات خود استفاده کنند و محصولاتی با اثر بخشی بالا را به بازار معرفی کنند.

فواید روغن کاری مو

انواع روغن مو دارای فواید زیادی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

تقویت مو

اگر روغن مورد نیاز به بافت مو برسد، به افزایش استحکام و کشش مو کمک می کند و از شکستگی مو و بروز وز بر روی آن جلوگیری می کند.

حفاظت از مو در برابر گرما

مطالعات به این نتیجه رسیده اند که یکی از دلایل آسیب به بافت مو در هنگام سشوار کشیدن عدم وجود لایه محافظ است. این روغن سطح مو را پوشش می دهد و اجازه نمی دهد آلودگی ها به مو آسیب وارد کنند.

رشد مو

شاید بتوان گفت یکی از مواردی که به رشد و تقویت ریشه مو کمک می کند استفاده از روغن های مناسب است. شما می توانید این روغن ها را بر پوست کف سر بمالید و سپس آن را ماساژ دهید. اینکار به افزایش گردش خون در پوست کف سر کمک می کند و نقش موثری در بهبود قدرت فولیکول مو دارد.

آبرسانی به مو

اغلب روغن هایی که بر روی بافت مو مورد استفاده قرار می گیرند حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب هستند و می توانند یک مانع فیزیکی در اطراف سلولهای مو ایجاد کنند. همین امر به حفظ رطوبت مو کمک می کند و اجازه نمی دهد موها خشک و کدر شوند.

مو چرب و استفاده از روغن

استفاده از روغن مو راهکاری مفید برای حفاظت از مو است، ولی کسانی که بافت مو چربی دارند باید در استفاده از این روغن ها محتاط باشند. همانطور که می دانید، روغن هایی که بر روی مو به کار برده می شوند محلول در آب نیستند. بنابراین، حتی وقتی آنها را می شویید، هنوز مقداری از چربی آنها بر روی بافت مو باقی می ماند. این روغن ساختار داخلی مو را گرم می کند و رطوبت آن را از بین می برد. بنابراین ریزش مو رخ می دهد. کسانی که موهای چربی