Menu
Your Cart

موی کراتینه

توضیحات دسته‌بندی


موی کراتینه شده مویی زیباست که می درخشد و زیبایی آن چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. کراتین نوعی پروتئین است که قسمت مهمی از مو، پوست و ناخن را تشکیل می دهد؛ به بیانی دیگر، این ماده مانند حفاظی عمل می کند که اجازه نمی دهد عوامل بیروی به بافت مو آسیب وارد کنند. اگر درصد کراتین مو کاهش پیدا کند به بافت مو آسیب وارد می شود و مو در معرض خشکی قرار می گیرد. راهکارهای متفاوتی برای افزایش کراتین مو وجود دارند که یکی از آنها «کراتین کردن مو» و یکی از آنها استفاده از «محصولات حاوی کراتین» است. 

کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود؟

اگر درصد کراتین موی شما پایین است، توصیه می شود موی خود را کراتینه کنید. در این شرایط باید به فردی حرفه ای و آموزش دیده مراجعه کنید. روش کلی کار بدین صورت است که تراپیست مو کراتین را بر روی لایه های مو قرار می دهد و با اتو داغ بر روی آن می کشد تا کراتین به عمق مو نفوذ کند. پس از آن موی کراتینه شما نیاز به مراقبت دارد. در این شرایط باید از شامپو مخصوص و بدون سولفات استفاده کنید. 

سولفات ماده ای است که در بسیاری از شوینده ها به کار می رود. این ماده شیمیایی می تواند بافت چربی را از روی مو از بین ببرد، اما سبب بروز خشکی در مو می گردد و کراتین مو را کاهش می دهد. به همین دلیل کارشناسان زیبایی بر این امر تاکید می ورزند که مهم نیست موی کراتینه دارید یا نه! مهم این است که از شامپو بدون سولفات استفاده کنید. 

فواید کراتینه مو 

یکی از سوالات پرتکرار در مورد کراتینه مو این است که موی کراتینه شده چه فوایدی دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم اولین و مهمترین فایده موی کراتینه شده جلوگیری از خشکی مو است. کراتین به عمق بافت مو نفوذ می کند و از خشکی و زبری مو جلوگیری می کند. همین امر سبب می شود خطر ابتلا به مو خوره به میزان زیادی کاهش پیدا کند. با استفاده از کراتین؛ مو براق و شفاف می گردد و این موضوع اهمیت زیادی برای کسانی دارد که به زیبایی خود اهمیت می دهند. 

همچنین، کراتینی که در این پروسه وارد مو می شود سلولهای شکننده مو را از بین می برد و از خوردگی مو جلوگیری می کند. این ماده می تواند اثرات مضر مواد شیمیایی مانند رنگ و دکلره و آسیب ناشی از اتو کشیدن و براشینگ را از بین ببرد و در این صورت مو سالم و زیبا می شود.

عوارض کراتینه مو

شاید بتوان گفت یکی دیگر از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند برای موی کراتینه اقدام کنند این است که آیا اینکار عوارض دارد یا خیر! در پاسخ به این سوالات باید بگوییم اگر روش انجام کراتین مو به درستی صورت گیرد و از کراتین اصل برای مو استفاده شود، هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد. اما اگر به جای کراتین از مواد صافی استفاده کنید، بی شک مو آسیب می بیند. 

معرفی محصولات برای موی کراتینه شده 

اگر شما موهای خود را کراتین کرده اید و موی کراتینه شده دارید باید از محصولات مخصوص مو کراتین استفاده کنید. همچنین، کسانی که مو کراتینه شده ندارند، می توانند از این محصولات استفاده کنند که شرح زیرند:

انواع شامپو کراتینه و بدون سولفات 

انواع ماسک مو 

انواع روغن آرگان 

انواع شامپو آرگان 

سوالات پرتکرار در مورد موی کراتینه شده 

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در مورد موی کراتینه شده پاسخ دهیم.

آیا کراتین به رشد مو کمک می کند؟

بله! کراتین پروتئین مورد نیاز مو است و وقتی به بافت مو تزریق می شود به رشد و زیبایی بافت مو کمک می کند.

آیا استفاده از کراتین زیاد برای مو مضر است؟ 

بله! اگر از کراتین بیش از اندازه استفاده کنید، مو سخت و شکننده می شود.

آیا کراتین مو را ضخیم می کند؟

بله! کراتین لایه محافظ بر روی مو به وجود می آورد و سبب ضخیم شدن مو می گردد. 

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.


برند: