منو
سبد خرید شما

قرص انرژی زا

قرص کورجین او پی دی فارما 30 عددی
کمک به بهبود کارکرد شناختی مغز و عملکرد جنسی و آداپتون
160,000 تومان
ویال سیترومال یوروویتال 6 عددی ویال سیترومال یوروویتال 6 عددی
20
ویال سیترومال یوروویتال 6 عددی
کمک به رفع خستگی، افزایش قدرت بدنی
211,200 تومان 264,000 تومان
ویال ال کارنیتین 1000 لیکوئید یوروویتال 6 عددی ویال ال کارنیتین 1000 لیکوئید یوروویتال 6 عددی
20
ویال ال کارنیتین 1000 لیکوئید یوروویتال 6 عددی
کمک به متابولیسم چربی ها , افزایش سطح انرژی
146,400 تومان 183,000 تومان
ویال انرژی شات یوروویتال 6 عددی ویال انرژی شات یوروویتال 6 عددی
20
ویال انرژی شات یوروویتال 6 عددی
افزایش سطح انرژی, کاهش خستگی
148,000 تومان 185,000 تومان
قرص جینسینگ پلاس یوروویتال 60 عددی قرص جینسینگ پلاس یوروویتال 60 عددی
20
قرص جینسینگ پلاس یوروویتال 60 عددی
افزایش قوای جنسی, افزایش تواندی فیزیکی
226,720 تومان 283,400 تومان
قرص ال آرژینین 1000 میلی گرم فلکسان 30 عددی قرص ال آرژینین 1000 میلی گرم فلکسان 30 عددی
12
قرص ال آرژینین 1000 میلی گرم فلکسان 30 عددی
کمک به عضله سازی, تحریک هورمون رشد
134,288 تومان 152,600 تومان
ویال ال کارنیتین مکس اونیو 2000 میلی گرم 10 عددی ویال ال کارنیتین مکس اونیو 2000 میلی گرم 10 عددی
10
ویال ال کارنیتین مکس اونیو 2000 میلی گرم 10 عددی
کمک به متابولیسم چربی ها , افزایش سطح انرژی
89,280 تومان 99,200 تومان
ویال ال کارنیتین + ال آرژنین 1000 یوروویتال 6 عددی ویال ال کارنیتین + ال آرژنین 1000 یوروویتال 6 عددی
20
ویال ال کارنیتین + ال آرژنین 1000 یوروویتال 6 عددی
کمک به متابولیسم چربی ها, افزایش سطح انرژی
156,960 تومان 196,200 تومان
کپسول ففول ویتامینز اینترافام 30 عددی
کمک به تامین مواد معدنی , تامین ویتامین های مورد نیاز بدن
123,000 تومان
قرص ال کارنیتین + آ ل آ یوروویتال 60 عددی قرص ال کارنیتین + آ ل آ یوروویتال 60 عددی
20
قرص ال کارنیتین + آ ل آ یوروویتال 60 عددی
کمک به متابولیسم چربی ها , افزایش سطح انرژی و چربی سوزی
523,200 تومان 654,000 تومان
ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی
20
ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی
افزایش انرژی , کاهش خستگی , بهبود عملکرد عضلانی
130,800 تومان 163,500 تومان
کپسول کاماسوترا گلدن لایف 30عددی
افزایش مقاومت و استقامت بدن و انرژی و کاهش خستگی
78,500 تومان
پودر خوراکی افرسان جوشان بهشاد دارو 30 عددی
تقویت توان و عملکرد ورزشی و افزایش انرژی برای انجام فعالیت های روزمره
425,100 تومان
قرص جوشان انرژی یوروویتال 20 عددی قرص جوشان انرژی یوروویتال 20 عددی
20
قرص جوشان انرژی یوروویتال 20 عددی
افزایش انرژی روزانه و توان جسمی و کاهش خستگی
123,200 تومان 154,000 تومان
قرص نوترارست کارن 90 عدد
کاهش استرس فکری و جسمی وارتقا سلامت عمومی
406,000 تومان
قرص انرژکس گلدن لایف
مولتی ویتامین مینرال انرژی زا و تقویت سیستم ایمنی مخصوص آقایان
545,000 تومان
قرص دابل بول نیچرز اونلی 30 عدد
افزایش سطح انرژی،افزایش توانمندی جسمی و جنسی
308,000 تومان
قرص کافی 200 میلی گرم نیچرز پلنتی 60 عددی قرص کافی 200 میلی گرم نیچرز پلنتی 60 عددی
ناموجود
قرص کافئین 200 میلی گرم نورم لایف 60 عددی قرص کافئین 200 میلی گرم نورم لایف 60 عددی
ناموجود
نمایش 1 تا 24 از 87 (4 صفحه)
قرص انرژی زا

قرص انرژی زا

انواع قرص انرژی زا که در بازار دارویی موجود هستند روشی محبوب برای افزایش انرژی و تمرکز به شمار می روند و بر عملکرد ورزشکاران و افراد اثر می گذارند. نوشیدن یک فنجان قهوه و یا نوشیدنی انرژی زا می تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد. با این وجود، استفاده از این قرص ها در مدت طولانی و در دوزهای زیاد تهدید کننده سلامتی است. مطالعات نشان می دهند امروزه بیش از 60 درصد مردم در سراسر دنیا به مصرف قرص های انرژی زا توجه دارند.

 

انرژی بدن چگونه تامین می شود؟

انرژی از طریق غذاهایی که می خوریم و مایعاتی که می نوشیم به بدن می رسد. غذاها حاوی مقدار زیادی انرژی شیمیایی ذخیره شده هستند. وقتی غذا می خورید، بدن شما این غذاها را به اجزای کوچکتر تجزیه می کند و آنها را جذب می کند تا به عنوان سوخت استفاده شود. انرژی از سه ماده مغذی اصلی کربوهیدرات، پروتئین و چربی به دست می آید که کربوهیدرات ها مهمترین منبع انرژی هستند.

در مواردی که کربوهیدرات ها کاهش یافته است، بدن می تواند از پروتئین و چربی برای انرژی استفاده کند. متابولیسم شما واکنش های شیمیایی در سلول های بدن است که این غذا را به انرژی تبدیل می کند. بیشتر انرژی مورد نیاز بدن برای استراحت است که به متابولیسم پایه معروف است. این حداقل مقدار انرژی است که بدن برای حفظ عملکردهای حیاتی خود مانند تنفس، گردش خون و عملکرد اندام ها نیاز دارد. میزان استفاده از انرژی برای چنین عملکردهایی به عنوان نرخ متابولیک پایه (BMR) شناخته می شود و بر اساس ژنتیک، جنس، سن، قد و وزن متفاوت است. BMR شما با افزایش سن کاهش می یابد زیرا توده عضلانی کاهش می یابد.

دلایل کاهش انرژی بدن انسان

بسیاری از موارد خستگی ناشی از استرس، کم خوابی، رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل سبک زندگی است. این نکات خودیاری را برای بازیابی سطح انرژی خود امتحان کنید. اگر احساس می‌کنید از خستگی رنج می‌برید، که خستگی شدیدی است که با استراحت و خواب تسکین نمی‌یابد، ممکن است یک بیماری زمینه‌ای داشته باشید. برای مشاوره با پزشک عمومی مشورت کنید.

برای غلبه بر خستگی اغلب غذا بخورید

یک راه خوب برای حفظ انرژی در طول روز این است که هر 3 تا 4 ساعت یکبار وعده‌های غذایی منظم و میان‌وعده‌های سالم بخورید، نه اینکه یک وعده غذایی پر حجم در یک وعده میل کنید.

ورزش کنید

ممکن است احساس کنید ورزش آخرین چیزی است که به ذهنتان می رسد. اما، در واقع، ورزش منظم باعث می شود در دراز مدت کمتر احساس خستگی کنید، بنابراین انرژی بیشتری خواهید داشت. حتی یک پیاده روی 15 دقیقه ای می تواند انرژی شما را افزایش دهد و با فعالیت بدنی مکرر فواید آن افزایش می یابد. با مقدار کمی ورزش شروع کنید. آن را به تدریج طی هفته ها و ماه ها افزایش دهید تا زمانی که به هدف توصیه شده 2 ساعت و 30 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط، مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع، در هفته برسید.

 وزن کم کنید

اگر بدن شما وزن اضافی را تحمل می کند، ممکن است خسته کننده باشد. همچنین فشار اضافی بر قلب شما وارد می کند که می تواند شما را خسته کند. وزن خود را کاهش دهید و احساس انرژی بسیار بیشتری خواهید داشت. جدای از تغذیه سالم، بهترین راه برای کاهش وزن و حفظ آن، تحرک بیشتر و ورزش بیشتر است.

خوب بخوابید

بسیاری از افراد در طول روز به خوابی که برای هوشیاری نیاز دارند، نمی رسند. نکات خوب خوابیدن عبارتند از: بیدار شدن در صبح در ساعت معین، اجتناب از چرت زدن در روز، قبل از رفتن به رختخواب زمانی را برای استراحت اختصاص دهید.

 استرس را کاهش دهید

استرس انرژی زیادی مصرف می کند. سعی کنید فعالیت های آرامش بخش را وارد روز خود کنید. این می تواند باشد: ورزش کردن در باشگاه یوگا یا تای چی ، گوش دادن به موسیقی یا خواندن، وقت گذرانی با دوستان و هر چیزی که شما را آرام کند، انرژی شما را بهبود می بخشد.

کافئین را قطع کنید

بهترین راه برای انجام این کار این است که به تدریج مصرف تمام نوشیدنی های کافئین دار را در یک دوره 3 هفته ای متوقف کنید.کافئین در موارد زیر یافت می شود: قهوه ، چای،  کولا ،  برخی مسکن ها و داروهای گیاهی.  سعی کنید به مدت یک ماه کاملاً از کافئین خودداری کنید تا ببینید آیا بدون آن کمتر احساس خستگی می کنید یا خیر. ممکن است متوجه شوید که عدم مصرف کافئین باعث سردرد می شود. اگر این اتفاق افتاد، مقدار کافئینی که می نوشید را به آرامی کاهش دهید.

آب بنوشید

گاهی اوقات فقط به این دلیل که کمی کم آب شده اید احساس خستگی می کنید. یک لیوان آب به خصوص بعد از ورزش این کار را انجام می دهد.

قرص انرژی زا چیست؟

یکی از موادی که در اینگونه مکمل ها به کار برده می شود کافئین است. کافئین یک داروی محرک است که می تواند بر فعالیت سیستم عصبی مرکزی اثر بگذارد. قهوه و چای منابع طبیعی کافئین هستند، با وجود این، تولید کنندگان مکمل ها محصولاتی مانند نوشابه های انرژی زا، پودر، کپسول و قرص انرژی را به بازار عرضه می کنند تا افراد بتوانند انرژی را در بدن خود افزایش دهند. چای و قهوه کافئین طبیعی و اشکال دیگر محصولات انرژی زا کافئین مصنوعی نامیده می شوند.

میزان کافئین موجود در قرص انرژی زا چقدر است؟

میزان کافئین موجود در این قرص ها با توجه به نوع برند متفاوت است. در بسیاری از موارد، این قرص ها حاوی 100 تا 200 میلی گرم (میلی گرم) کافئین هستند. این مقدار بیشتر از کافئین موجود در یک فنجان قهوه است. سازمان غذا و دارو در آمریکا اعلام کرده است افراد می توانند روزانه 400 میلی گرم کافئین بدون هیچ گونه عارضه جانبی خاص مصرف کنند.

آیا مصرف قرص انرژی زا بی خطر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید انواع قرص انرژی زا پرسیده می شود در این زمینه است که آیا مصرف این قرص ها بی خطر است. بهتر است بدانید اگر شما از این مکمل ها در حد اعتدال استفاده کنید و در زمان استفاده به نحوه مصرف توجه داشته باشید، این مکمل ها هیچ گونه خطری برای شما ندارند.

با وجود این، برخی از افراد نبست به اثرات کافئین هستند و در زمان استفاده واکنش های نامطلوبی را به این مکمل ها نشان می دهند. این افراد باید در زمان مصرف کافئین بسیار محتاط باشند و از مصرف بیش از اندازه بپرهیزند.

 

چه کسانی نباید قرص انرژی زا مصرف کنند؟

پزشکان توصیه می کنند گروه های زیر مصرف کافئین خود را محدود کنند:

 • کسانی که به اثرات کافئین حساس هستند
 • زنانی که باردار هستند و یا زنانی که به کودکان خود شیر می دهند
 • افرادی که مبتلا به فشار خون بالا، بیماری های قلبی و بیماری رفلاکس معده هستند
 • کودکان و نوجوانان
 • افرادی که به طور منظم سردردهای میگرنی را تجربه می کنند

مطالعات جدید نشان می دهند مصرف بیش از حد کافئین می تواند به شدت خطرناک باشد. به طور مثال اگر شخصی روزانه 1200 میلی گرم کافئین مصرف کند ممکن است در معرض واکنش های خطرناک مانند تشنج قرار گیرد.

فواید انواع قرص انرژی زا

قرص های انرژی زا فواید متعددی را برای سلامتی به همراه دارند. در ادامه به معرفی فواید این قرص ها می پردازیم.

افزایش تمرکز و حافظه

مصرف انواع قرص انرژی زا در حین کار یا تحصیل می تواند تمرکز را بهبود ببخشد. مطالعه ای در سال 2014 نشان می داد که مصرف این قرص ها در بزرگسالان باعث می شود تا آنها در تست های حافظه بهتر عمل کنند. به همین دلیل، افراد می توانند استفاده از این قرص ها را مد نظر داشته باشند.

بهبود عملکرد ورزشی

قرص انرژی زا یکی از بهترین مکمل هایی است که می تواند عملکرد ورزشی را بالا ببرد و به ورزشکاران کمک کند بیشتر از تمرینات ورزشی خود نتیجه بگیرند. فواید استفاده از این قرص ها برای ورزشکاران به شرح زیر هستند:

 • هماهنگی، تمرکز و تمرکز بهتر
 • درد کمتر و احساس خستگی
 • بهبود استقامت در تمرینات با شدت بالا

توصیه می شود ورزشکاران قبل از شروع تمرینات ورزشی استفاده از این مکمل ها را آغاز کنند. این امر به طور مستقیم بر عملکرد ورزشکاران اثر می گذارد و سبب می شود آنها زودتر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند. این چیزی است که ورزشکاران در قرن بیست و یکم به دنبال آن هستند.

تسکین سردردهای میگرنی

مطالعات نشان می دهند مصرف قرص های انرژی زا می تواند میگرن و سردردهای تنشی را به میزان زیادی کاهش دهد. در واقع، این مکمل ها درد را قابل کنترل می کنند و سبب ارتقا سلامتی می شوند. سازمان غذا و دارو استفاده از قرص های حاوی کافئین را به افرادی پیشنهاد می دهد که از سردردهای میگرنی رنج می برند.

با وجود این، بنیاد میگرن آمریکا اعلام کرده است افراد مبتلا به میگرن نباید بیش از حد از مکمل های انرژی زا از جمله کافئین استفاده کنند. استفاده از این محصولات دو تا سه بار در هفته برای بهبود میگرن مفید است و بیشتر از این مقدار دفعات ابتلا به میگرن را افزایش می دهد.

کاهش علائم بیماری پارکینسون

مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد نشان می دهد کافئین موجود در انواع قرص انرژی زا می تواند به کنترل حرکت در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کمک کند. به همین دلیل، این افراد می توانند زیر نظر پزشک استفاده از مکمل های انرژی زا حاوی کافئین را مصرف کنند.

بهترین مکمل ها برای افزایش انرژی بدن

 • ال تیانین L-theanine : یک اسید آمینه طبیعی در چای است. ترکیب L-theanine با کافئین ممکن است به افزایش انرژی و عملکرد شناختی کمک کند.
 • کمبود آهن:  می تواند منجر به کمبود انرژی و خستگی شود. افرادی که در معرض خطر بیشتر کمبود آهن هستند عبارتند از: بانوانی که در حال قاعدگی هستند،  باردار یا شیرده هستند،  گیاهخوار هستند، به شدت ورزش کنید.
 • کراتین:  یک اسید آمینه است که بیشتر در گوشت قرمز و غذاهای دریایی وجود دارد. مکمل کراتین باعث افزایش ذخایر کراتین در عضلات می شود و می تواند به بهبود عملکرد در حین ورزش کمک کند.
 • ویتامین دی:  خستگی عضلانی یک علامت رایج در افرادی است که ویتامین D کافی دریافت نمی کنند. بیش از 50 درصد از مردم در سراسر جهان دچار کمبود ویتامین D هستند.
 • ویتامین B : به ایجاد انرژی در سلول ها کمک می کند. کمبود ویتامین B می تواند باعث خستگی شود.
 • کوآنزیم Q10 کوآنزیم Q10 (CoQ10) : آنزیمی است که به طور طبیعی در بدن، به ویژه در قلب، کبد، پانکراس و کلیه ها وجود دارد. این یک آنتی اکسیدان است که انرژی را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

قرص انرژی زا یا قهوه

برخی از افراد ترجیح می دهند کافئین مورد نیاز خود را به شکل قرص مصرف کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند آن را از طریق قهوه یا چای مصرف کنند. عوامل متعددی می توانند بر این انتخاب اثر بگذارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

طعم

برای کسانی که از طعم قهوه لذت نمی برند، قرص های انرژی زا می توانند فواید مشابهی داشته باشند.

سهولت در مصرف

کافئین به هر شکلی ادرار آور است و باعث افزایش ادرار می شود. به همین دلیل، کسانی که مشاغل سختی مانند رانندگی در جاده دارند و دائما نمی توانند به سرویس بهداشتی بروند، مصرف قرص را به نوشیدنی قهوه و حاوی کافئین ترجیح می دهند. همچنین، کافئین از طریق قرص سریعتر جذب بدن می گردد و این موضوع برای کسانی که باید تمرکز داشته باشند بسیار مهم است.

هضم ساده تر

یک فنجان قهوه، با توجه به این موضوع که خاصیت اسیدی دارد، می تواند باعث سوزش سر دل و تشدید علائم گوارشی شود. قرص های انرژی زا علائم گوارشی کمتری را ایجاد می کنند و گزینه مناسب تر برای کسانی به شمار می روند که از مشکلات گوارشی رنج می برند.

عوارض جانبی استفاده از قرص انرژی زا

کافئین موجود در انواع قرص انرژی زا می تواند عوارض جانبی متعددی را ایجاد کند. برخی از این عوارض به شرح زیر هستند:

 • اضطراب و عصبی بودن
 • اسهال
 • سرگیجه
 • دیسفوریا، احساس ناراحتی
 • ضربان قلب سریع
 • سردرد
 • سوزش سردل
 • فشار خون بالا
 • حالت تهوع
 • تکان دادن
 • مشکلات خواب
 • تشنگی

مقادیر بسیار زیاد کافئین می تواند علائم زیر را ایجاد کند:  

 • ضربان قلب سریع و نامنظم
 • احساس سرگیجه
 • تشنج
 • استفراغ

یکی از مواردی که توصیه می شود افراد در زمان مصرف قرص انرژی زا مد نظر قرار دهند وابستگی به کافئین موجود در این مکمل هاست. اگر این مکمل ها دائما مصرف شوند، قطع ناگهانی آنها باعث به وجود آمدن علائم ترک می گردد. همچنین، مصرف این مکمل ها در دوران نوجوانی و کودکی می تواند باعث بروز تغییرات دائمی در مغز شود و اضطراب را در بزرگسالی افزایش دهد.

نحوه مصرف قرص انرژی زا

مطالعات نشان داده اند مصرف 400 میلی گرم کافئین در روز معمولا هیچ گونه عارضه جانبی خاصی را ایجاد نمی کند. با وجود این، کسانی که به کافئین حساس تر هستند باید این مقدار را کاهش دهند. این مکمل ها نباید در پایان روز مصرف شوند، زیرا می توانند بر کیفیت خواب اثر بگذارند.

خرید قرص انرژی زا

اگر می خواهید برای خرید قرص انرژی زا اقدام نمایید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. مشاورانی که در این سایت مشغول به فعالیت هستند مشاوره های رایگان و تخصصی خرید مکمل های دارویی را در اختیار مشتریان قرار می دهند و به آنها کمک می نمایند بهترین محصول را خریداری نمایند.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

سوالات متداول

خیر! افرادی که دچار بیماری های قلبی و کلیوی هستند نباید از این قرص استفاده کنند. همچنین، استفاده از قرص انرژی زا برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

بهترین زمان مصرف قرص انرژی زا در صبح است. زیرا این قرص انرژی را بالا می برد و به بهبود عملکرد شما کمک می کند. توصیه می شود هرگز این قرص را در شب مصرف نکنید. زیرا ممکن است به چرخه خواب آسیب وارد کند.

زمانیکه قرص انرژی زا را مصرف می کنید، بین دو تا سه ساعت این قرص اثرات زیادی در بدن خواهد داشت. پس از آن اثرات آن کم کم کاسته می شود. البته باید بدانید این مسئله به بدن هر فرد نیز بستگی دارد.

قرص انرژی زا مانند هر مکمل دیگری دارای عوارض است. کمبود آب بدن یکی از عوارض این قرص است که در مدت مصرف باید مایعات فراوان نوشیده شود. همچنین، مشکلات قلبی از جمله مشکلاتی هستند که در برخی از موارد نادر دیده می شوند.

مواد محرکه ای که در قرص انرژی زا موجود هستند سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کنند و این امر باعث می شود تا عملکرد افراد بهبود یابد. قرص انرژی زا تمرکز را بالا می برد و می تواند آثار مفیدی بر نحوه انجام کار داشته باشد.