Menu
Your Cart

مراقبت از مو کودک

توضیحات دسته‌بندی


شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما باید از بدو تولد به مو کودکان خود توجه داشته باشید! این موضوع سبب می شود که پوست سر کودکان از مشکلات مختلف دور بماند و فولیکول های مو به خوبی رشد کنند. در نتیجه، کودکان موهای سالمی خواهند داشت و این موضوع می تواند بر اعتماد به نفس کودکان اثر بگذارد. اولین نکته ای که در تهیه محصولات مراقبت از مو باید به آن توجه داشته باشید تهیه شامپوهایی است که از اشک کودکان جلوگیری می کنند. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و هرگز باعث ترس کودکان از حمام و یا شستشو مو نمی شود.

مو کودکان چگونه شسشته می شود؟

وقتی کودکان متولد می شوند باید شستشوی آنها آغاز گردد. کودکان تازه متولد شده معمولا هفته ای یکبار به حمام برده می شوند. شستشو کودکان باید با دقت بسیار زیادی صورت گیرد. ابتدا باید کودک در جایگاه مخصوص در حمام قرار داده شود و سپس با استفاده از ظرف بر روی کودک آب ریخته شود. سپس، شامپو مخصوص مراقبت از مو کودک به آرامی بر روی مو کودک ریخته می شود و به آرامی ماساژ داده می شود. پس از آن مو کودک شستشه می شود. این روند با رشد کودک کامل تر می شود. استفاده از شامپو مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و آلودگی ها را از روی پوست سر از بین می برد.

راه های تقویت موی سر نوزاد

همانطور که می دانید بدن نوزادان بسیار حساس است و شما نمی توانید هر ماده و یا محصولی را برای کودک خود مورد استفاده قرار دهید. یکی از روش هایی که به تقویت موی سر نوزاد کمک می کند ماساژ پوست سر کودک است. توصیه می شود روزانه پوست سر کودک به مدت 5 دقیقه ماساژ داده شود. این امر جریان خون را در پوست سر کودک افزایش می دهد و همین امر نقش بسیار مهمی در رشد مو و تقویت فولیکول های مو کودکان دارد.

محصولات مراقبت از مو کودک

وقتی صحبت از محصولات مراقبت از مو کودک می شود، اولین سوالی که ممکن است به ذهن خطور کند این است که این محصولات شامل چه مواردی می شوند! این محصولات به شرح زیر هستند:

شامپو مخصوص کودک ( این شامپو از ریزش اشک جلوگیری می کند و چشم را نمی سوزاند)

نرم کننده مو کودک ( این محصول از گره خوردن مو کودم جلوگیری می کند)

در زمان خرید این محصولات باید به ترکیبات به کار رفته در آنها توجه داشته باشید. این محصولات نباید حاوی مواد افزودنی و نامناسب باشند. در غیر اینصورت این ترکیبات به پوست سر آسیب وارد می کنند و خطر بروز شوره و خشکی پوست سر را افزایش می دهند. به همین دلیل، توصیه می شود محصولات مراقبت از مو کودک را از مراکز معتبر سفارش دهید.

بهترین نرم کننده موی کودک

معمولا پس از سن دو سالگی باید استفاده از شامپو نرم کننده آغاز شود. شامپو نرم کننده یکی از محصولات مراقبت از مو کودک است که از گره خوردن مو جلوگیری می کند. برخی از محصولات پرطرفدار بازار شامپوها و اسپری های نرم کننده فیروز هستند. همچنین، انواع برندهای خارجی در بازار موجود هستند که شما می توانید برای جلوگیری از گره خوردن موهای کودک خود استفاده کنید.

شربت تقویت موی کودک

یکی از مواردی که می توان آن را در کنار محصولات مراقبت از مو کودک قرار داد، مکمل های تقویتی است. کودکان باید استفاده از مکمل های مولتی ویتامین را از 6 ماهگی آغاز کنند. این مکمل ها ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و این موضوع بر رشد مو کودک اثر می گذارد. به همین دلیل استفاده از مولتی ویتامین های با کیفیت از جمله اموری است که تمامی والدین باید به آن توجه داشته باشند.

خرید محصولات مراقبت از مو کودک

اگر می خواهید محصولات مراقبت از مو کودک را تهیه کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند، دارای مجوزهای بهداشتی هستند و شما می توانید با خیال آسوده محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و از ویژگی های خاص آن بهره مند شوید. همچنین، در این سایت ویژگی های مرتبط با هر محصول به طور کامل ذکر شده است و شما می توانید وقت بگذارید و پس از کسب اطلاعات لازم اقدام به سفارش محصولات مورد نظر بکنید.