Menu
Your Cart

مسواک کودک

توضیحات دسته‌بندی

یکی از محصولاتی که هرگز نمی توان وجود آن را در لوازم کودک نادیده گرفت مسواک کودک است. تمامی کارشناسان سلامت کودک بر این موضوع تاکید می کنند بهداشت دهان و دندان کودک باید از بدو تولد آغاز شود و تا پایان عمر ادامه داشته باشد. به همین دلیل مادران باید دهان کودک را از اولین روز های تولد با استفاده از گاز استریل تمیز کنند. این موضوع به ماساژ لثه ها کمک می کند و پروسه دندان درآوردن را راحت تر می سازد. با توجه به این موضوع که استفاده از مسواک تا پایان عمر کودک ادامه دارد، شناخت ویژگی های یک مسواک مناسب می تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را برای فرزند خود سفارش دهید و او را به مسواک زدن ترغیب کنید.

نکات مهم در خرید مسواک کودک

اگر می خواهید این محصول را برای کودک خود سفارش دهید، باید به ویژگی های زیر توجه داشته باشید:

دسته مسواک باید بزرگتر از مسواکی باشد که برای بزرگسالان به کار می رود. این امر سبب می شود کودکان راحت تر مسواک را کنترل کنند و این موضوع در تشویق کودک برای استفاده از مسواک اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین، مسواک باید دارای طراحی ارگونومیک باشد و متناسب با انحنای دست کودک طراحی شده باشد.

مسواک بچه گانه عروسکی یکی از بهترین گزینه ها برای خرید مسواک کودک است. شما می توانید شخصیت کارتونی مورد علاقه کودک خود را تهیه کنید و این کار سبب می شود کودک به مسواک زدن علاقه داشته باشد.

الیاف مسواک باید نرم باشند تا در زمان استفاده بر روی دهان کودک خراش به وجود نیاورند. اگر مسواک نرم نباشد ممکن است که کودک برای همیشه از مسواک زدن دلزده شود. از طرفی دیگر، اگر مسواک زبر باشد می تواند لثه ها و دندان ها را حساس کند و کودک در زمان غذا خوردن و نوشیدن درد را احساس می کند.

موادی که در ساخت مسواک به کار می روند باید از مواد با کیفیت و ضد سرطان باشند. اگر در مورد موادی که در ساخت مسواک به کار رفته اند اطمینان ندارید، هرگز این محصول را برای کودک خود سفارش ندهید.

آیا مسواک کودک را از برندهای معتبر تهیه کنیم؟

با توجه به این موضوع که قرار است مسواک در دهان کودک قرار گیرد، اگر در ساخت این محصول استانداردهای ساخت رعایت نشده باشند، خطر بروز مشکلات زیادی در سلامتی بالا می رود. به همین دلیل توصیه می شود مسواک را از برندهای معتبر تهیه کنید تا اطمینان داشته باشید که این مسواک دارای ویژگی های مناسب برای کودک شماست. برخی از برندهای معتبر برای تهیه مسواک به شرح زیرند:

  • مسواک کودک اورادنت
  • مسواک کودک پاتریکس
  • مسواک کودک سیگنال
  • مسواک کودک 2 ساله

وقتی کودک به سن 2 سالگی می رسد، تقریبا دیگر باید به مسواک زدن عادت کرده باشد و آموزش های لازم را در این زمینه دیده باشد. در زمان خرید این مسواک به ویژگی هایی که پیشتر به آنها اشاره کردیم توجه داشته باشید و این محصول را از برندهای معتبر سفارش دهید.

کودک چند بار در روز باید مسواک بزند؟

اولین سوالی که پس از سفارش این محصول به ذهن شما خطور می کند این است که کودک چند بار در طول روز باید مسواک بزند! دندانپزشکان توصیه می کنند وقتی کودک مسواک زدن را شروع می کند بهتر است این کار را با یک بار در روز ( بهتر است زمان آن قبل از خوابیدن باشد) شروع کند و پس از مدتی آن را به دو بار در روز برساند.

در این شرایط والدین نقش بسیار مهمی در مسواک زدن کودک دارند. والدین باید با کودک خود مسواک بزنند و روش درست مسواک زدن را آموزش دهند. هرگز از خمیردندان بزرگسالان برای شستشوی دندان کودک استفاده نکنید. بهتر است اینکار همراه با تفریح و بازی باشد تا کودکان به مسواک زدن علاقه مند شوند.

خرید مسواک کودک

اگر می خواهید مسواک مناسبی را برای کودک خود سفارش دهید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولات این داروخانه دارای مجوزهای بهداشتی هستند و بر طبق استاندارد تولید شده اند. در نتیجه، دیگر شما نباید نگران ویژگی های محصول باشید و تنها باید بر انتخاب محصول مورد نظر خود تمرکز داشته باشید. در این میان می توانید از مشاوره های رایگان داروخانه بهره مند شوید.


مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 5 تا 7 سال با برس نرم مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 5 تا 7 سال با برس نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 5-7
ویژگی های مسواک کودک پرو اکسپرت استیج اورال بی:- مخصوص کودکان 5 تا 7 ساله - سایز متوسط- با طرح پرنسس- با برس نرم..
43,900 تومان
مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 2 تا 4 سال با برس بسیار نرم مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 2 تا 4 سال با برس بسیار نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 2-4
ویژگی های مسواک کودک پرو اکسپرت اورال بی:- مخصوص کودکان 2 تا 4 ساله - دسته با پوشش ضد لغزش- سایز کوچک- با برس خیلی نرم..
14,600 تومان