Menu
Your Cart

خمیر دندان کودک

توضیحات دسته‌بندی


خمیر دندان کودک یکی از محصولاتی است که در زمان انتخاب آن باید دقت زیادی داشته باشیم. زیرا اگر این محصول به درستی انتخاب نشود، خطر آسیب به بافت دندان وجود دارد. مسواک زدن فرآیندی است که از کودکی باید آغاز شود و تا پایان عمر ادامه داشته باشد. توصیه می شود والدین کودک از شش ماهگی لثه کودک را با گاز استریل تمیز کنند و پس از آنکه دندان های کودک رشد کردند اصول مسواک زدن درست را به او بیاموزند. اگر مسواک زدن به یک عادت درست و اصولی در کودکی تبدیل شود؛ این عادت تا پایان عمر همراه با کودک باقی خواهد ماند.

آیا خمیر دندان کودک باید حاوی فلوراید باشد؟

فلوراید یکی از موادی است که در تمامی خمیردندان ها وجود دارد. این ماده از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و نقش موثری در حفظ سلامت دندان ها دارد. اما پزشکان همواره در این زمینه هشدار می دهند که خمیر دندان کودک نباید حاوی فلوراید باشد. زیرا اگر کودکان خمیر دندان را قورت دهند به سیستم گوارشی آنها آسیب وارد می شود. وقتی کودکان یاد گرفتند که دیگر خمیر دندان را قورت ندهند، می توان از خمیر دندان حاوی فلوراید برای آنها استفاده کرد.

آیا خمیر دندان کودک باید شیرین باشد؟

شاید بتوان گفت یکی از برزرگترین اشتباهاتی که شما می توانید انجام دهید استفاده از خمیر دندان شیرین برای کودکتان است. موادی که در خمیر دندان به کار رفته است تا طعم شیرین به خمیر دندان ببخشد می تواند باعث پوسیدگی دندان شود و این موضوع برای کودکان بسیار مضر است. به همین دلیل هرگز از خمیر دندان های شیرین برای شستشو دندان های کودکتان استفاده نکنید.

چه مواردی خطر پوسیدگی دندان کودک را افزایش می دهند؟

برخی از والدین بر این باور هستند با توجه به این موضوع که دندان های کودکان شیری هستند، اگر دندان هایشان دچار پوسیدگی شود مشکلی پیش نمی آید. اما باید بدانید دندان های شیری کودکان عمر مشخصی دارد که باید تا سن مشخصی برای کودکان کار کند. اگر دندان شیری کودکان دچار پوسیدگی شود، خطر آسیب به لثه کودکان وجود دارد. لثه کودکان بسیار حساس است و پوسیدگی می تواند آسیب های جبران ناپذیری به آن وارد کند. از عواملی که می توانند باعث پوسیدگی دندان شوند به شرح زیرند:

استفاده از خمیر دندان شیرین

مصرف نوشابه

مصرف شیرینی و شکلات

استفاده از آبمیوه های صنعتی

به همین دلیل کارشناسان هشدار می دهند کودکان نباید از شیرینی و شکلات استفاده کنند. همچنین، آب میوه های طبیعی جایگزینی برای آبمیوه های صنعتی است و مزایای بیشتری را برای کودکان به همراه دارد.

آیا کودکان باید به دندانپزشکی بروند؟

یکی از سوالات پرتکرار والدین برای حفظ سلامت دندان های کودک این است که آیا کودکان نیاز به دندانپزشکی دارند یا خیر! انجمن دندانپزشکی آمریکا اعلام کرده است تمامی کودکان از یک سالگی باید به دندانپزشکی بروند. اینکار سبب می شود وضعیت دندان های کودکان بررسی شود و در صورت پوسیدگی و یا مشکلی به سرعت اقدامات درمانی آغاز گردد.

مسواک کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

درست است که انتخاب خمیر دندان کودک اهمیت بسیار زیادی دارد، اما شما باید به مسواک کودک نیز توجه داشته باشید. اولین موردی که در انتخاب مسواک باید مد نظر قرار دهید این است که مسواک باید دارای الیاف نرمی باشد تا باعث خراش بافت لثه و دهان کودک نشود. اگر به این موضوع توجه نشود، ممکن است کودک از مسواک زدن دلزده شود و این موضوع می تواند مضرات زیادی را برای کودک به همراه داشته باشد. بهتر است مسواک کودک دارای شخصیت های کارتونی باشد تا او به مسواک زدن ترغیب شود.

انتخاب خمیر دندان مناسب به سلامت کودکان کمک می کند!

همانطور که می دانید کودکان در روند رشد قرار دارند و اگر مواد مورد نیاز به بدن آنها نرسد خطر ابتلا به بیماریهای مزمن وجود دارد و این آسیب می تواند غیر قابل جبران باشد. راه ورودی مواد مغذی به بدن کودکان از طریق دهان و جویدن غذاست. اگر شما خمیر دندان کودک را به درستی انتخاب کنید، دندان های کودک سالم می ماند. در نتیجه، کودک بهتر غذا می خورد و ویتامین ها و مواد معدنی را به بدنش می رساند. شما با انتخاب خمیر دندان مناسب به سلامت کودک خود کمک می کنید.

خرید خمیر دندان کودک

اگر می خواهید برای خرید خمیر دندان کودک اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند و شما با خیال آسوده می توانید محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید و از آنها بهره ببرید.برند: میسویک | Misswake مدل: Misswake Kids Toothpaste pumped 260 ml
خمیر دندان پمپی ژله ای کودک میسویکخمیر دندان پمپی ژله ای کودک میسویک محصولی مناسب برای پاک کردن دندان است. این خمیر دندان محافظ قدرتمند دندان و لثه است و اجازه نمی دهد که جرم و پلاک به بافت دندان آسیب وارد کند. اگر جرم و پلاک بر روی دندان تجمع پیدا کند خطر بروز حساسیت و پوسیدگی افزایش پیدا می کند. خ..
127,000 تومان