منوی داروخانه
Your Cart

قرص پروستات

برند: مارفارما میلانو | Marfarma Milano مدل: Marfarma Milano Urosel
کپسول یوروسل مارفارما میلانو 30 عددیکپسول یوروسل  مار-فارما میلانو  محصولی مناسب برای بهبود عملکرد فیزیولوژیک پروستات مخصوصا در افراد مسن است. این کپسول پایه گیاهی دارد و در آن از گیاه نخل اره ای استفاده شده است. کپسول یوروسل یک آنتی اکسیدان قوی است و با از بین بردن استرس اکسیداتیو می توان..
بهبود عملکرد فیزیولوژیک پروستات مخصوصا در افراد مسن
207,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Gol Daro Proscur 30cap
کپسول پروسکور گل دارو  کپسول پروسکور گل دارو مکملی منحصر به فرد برای بهبود و درمان هیپرپلازی پروستات است. پروستات غده مهمی در بدن مردان به شمار می رود و هیپرپلازی پروستات یکی از بیماریهای رایج این غده در بدن است. علائم مختلفی می توانند نشان دهنده بروز این بیماری در بدن باشند که مهمترین آنها ..
جهت محافظت کامل پروستات و رفع مشکلات در هنگام دفع ادرار
120,000 تومان
برند: سبز دارو | Sabzdaru مدل: Sabzdaru Prostex 60cap
کپسول پروستکس سبز داروکپسول پروستکس سبز دارو مکملی منحصر به فرد برای پیشگیری و بهبود علائم ناشی از بزرگ شدن خوش خیم پروستات است. بسیاری از کارشناسان سلامتی مشکلات مرتبط با غده پروستات را یکی از دشوارترین بیماریها برای مردان می دانند. زیرا اگر این غده متورم شود مشکلات زیادی از جمله تکرر ادرار را برای..
پیشگیری از علائم ناشی از بزرگ شدن خوش خیم پروستات
185,000 تومان
برند: نوتراکس | Nutrax مدل: Nutrax Prostaforte 30capsules
کپسول پروستافورت نوتراکس کپسول پروستافورت نوتراکس متشکل از عصاره دانه کدو و ویتامین ای، جهت کمک به سلامت پروستات، سیستم ایمنی و سیستم ادراری بدن می باشد. پروستافورت با دارا بودن آنتی اکسیدان، ویتامین ها، املاح و اسیدهای چرب ضروری به بهبود عملکرد پروستات کمک می کند. علائم خطرناک پروستات سرطا..
کمک به سلامت پروستات، سیستم ایمنی و سیستم ادراری بدن
91,600 تومان
کپسول پروستات فید نیو بهار پایا 30 عددی کپسول پروستات فید نیو بهار پایا 30 عددی
-10 %
برند: بهار پایا | BaharPaya مدل: Baharpaya Prostate Feed New 30 Caps
کپسول پروستات فید نیو بهار پایا کپسول پروستات فید نیو بهار پایا باعث رفع علائم ناشی از هیپرپلازی یا همان بزرگی خوش خیم پروستات می شود. هیپرپلازی پروستات ممکن است باعث انسداد مجرای ادراری شده و عفونت ادراری را به همراه داشته باشد. این مکمل با داشتن ترکیبات ضد میکروبی و ضد التهابی از بروز چنین مشکل..
بهبود مشکلات ناشی از بزرگی پروستات و بهبود تکرر ادرار و شب ادراری
66,528 تومان 73,920 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Prosta Health 60cap
  کپسول پروستا هلث   کپسول پروستا هلث محصولی مناسب برای کمک به بهبود عملکرد پروستات در هایپریلازی خوش خیم است. پروستات غده ای مهم در بدن مردان به شمار می رود که اگر آسیب ببیند، مشکلات زیادی را در سلامتی مردان به وجود می آورد. به طور مثال اگر این غده ملتهب گردد، به مجاری ادرار و کل..
بهبود عملکرد پروستات و مجاری ادراری و کلیه
91,000 تومان
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Prosta
  کپسول پروستا باریج اسانس   کپسول پروستا باریج اسانس محصولی مناسب برای بهبود عملکرد پروستات در هایپریلازی خوش خیم پروستات است. در این محصول از مواد موثره ای نظیر روغن بذر کتان استفاده شده است و همین امر اثر بخشی این مکمل را افزایش داده است. این محصول رادیکال های آزاد بدن را که می..
بهبود عملکرد پروستات در هایپریلازی خوش خیم پروستات
83,000 تومان
برند: سیمرغ دارو عطار | simorgh darou attar مدل: Simorgh Darou Attar Simoprostat 30 Caps
کپسول سیموپروستات سیمرغ دارو عطار کپسول سیموپروستات سیمرغ دارو عطار باعث کمک به حفظ اندازه طبیعی پروستات می شود و در نتیجه از ایجاد اختلال در جریان ادرار پیشگیری می کند. این محصول در رفع مشکلات ادراری از قبیل تکرر ادرار، سوزش و درد هنگام دفع ادرار موثر است. همچنین در بهبود هیپرپلازی پروستات نیز م..
کمک به حفظ اندازه طبیعی غده پروستات و کمک به جریان طبیعی ادرار
69,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Prostatan 30mil
قطره پروستاتان گل داروقطره پروستاتان گل دارو مکملی منحصر به فرد برای درمان بزرگ شدن پروستات است. همچنین این مکمل از تکرر ادرار ناشی از بزرگ شدن این غده جلوگیری می کند و نقش موثری در درمان التهاب حاد و مزمن پروستات دارد.بزرگی غده پروستاتیکی از بیماریهای رایج پروستات تورم غده پروستات است. در این بیما..
کمک به بهبود علائم ناشی از بزرگ شدن پروستات
49,400 تومان
برند: زردبند | zardband مدل: Zardband Peponen Pumpkin Seed Oil
  قطره خوراکی پپونن روغن کدو زرد بند   قطره خوراکی پپونن روغن کدو زرد بند محصولی مناسب برای بهبود هاپیرپلازی خوش خیم پروستات است. همچنین، این قطره مثانه تحریک پذیر را درمان می کند. اثربخشی این قطره به مدت زمانی که از بیماری گذشته است و سن بیمار بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شو..
بهبود هایپرپلازی خوش خیم پروستات و مثانه تحریک پذیر
88,000 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Prostica 30 Tablets
قرص پروستیکا گلدن لایف قرص پروستیکا گلدن لایف مکملی منحصر به فرد برای بهبود علائم بیماری پروستات و حفظ سلامت آن در آقایان است. این مکمل حاوی سلنیوم و عصاره گیاهی پالمتو (نوعی نخل) است. نقش عصاره گیاهی پالمتو در سلامت پروستات آقایان پالمتو گیاه مشهوری‌است که در گذشته برای درمان مشکلات د..
بهبود مجاری ادراری و التهاب خوشخیم پروستات
130,000 تومان
برند: دینه | Dineh مدل: Dineh Prostadin 50tab
قرص پروستادین دینه قرص پروستادین دینه  مکملی منحصر به فرد برای درمان علائم ابتلا به بیماری هایپرتروفی خوش خیم پروستات است. پروستات غده ای مهم در بدن مردان است و نقش بسیار مهمی را در فرآیند های جنسی بازی می کند. اگر این غده مبتلا به عفونت شود و یا در اثر ابتلا به برخی از بیماریها متورم گردد، به ..
درمان هایپرترونی خوش خیم غده پروستات
73,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Prostatan
قرص روکشدار پروستاتان گل دارو قرص روکشدار پروستاتان گل دارو محصولی موثر برای بهبود پروستات در آقایان و کاهش فعالیت این غده است. عصاره  ریشه و برگ گزنه، تخم کدو، گیاه بابونه، میوه خارخاسک و میوه انیسون از مواد موثره موجود در این مکمل هستند. چگونه به حفظ سلامت پروستات کمک کنیم؟ بزرگ شدن ..
بهبود علائم ناشی از پروستات بهبود التهاب و ضدالتهاب و محرک سیستم ایمنی بدن
112,500 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Ultra Lycopene 30 Tabs
قرص اولترا لیکوپن ویتابیوتیکس قرص اولترا لیکوپن ویتابیوتیکس از ماده موثره گوجه فرنگی یعنی لیکوپن تهیه شده است. مصرف این مکمل به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب و عروق، پیشگیری از سرطان پروستات و پوست کمک می کند. لیکوپن یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند به محافظت از بدن در برابر ب..
حفظ سلامت سیستم ایمنی، قلب، پروستات و پوست
327,000 تومان
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Urtidin 30 Coated Tables
قرص اورتیدین باریج قرص اورتیدین باریج حاوی عصاره خشک ریشه گزنه است. این محصول مناسب افرادیست که از تکرر ادرار و مشکل در ادرار کردن رنج می برند. افرادی که به سختی می توانند ادرار کنند نیز می توانند از این محصول استفاده کنند. این قرص در موارد بزرگ شدن پستات هم تجویز می شود که در بهبود آن موثر است. ..
کمک به درمان مشکلات ادراری و بهبود هایپر پلازی خوش خیم پروستات
55,000 تومان
کپسول کرنویت ایران دارو 30 عددی کپسول کرنویت ایران دارو 30 عددی
ناموجود
برند: ایران دارو | Iran Daru مدل: Iran Daru Cranvit 30 Caps
کپسول کرنویت ایران دارو کپسول کرنویت ایران دارو محصولی مناسب برای پیشگیری از عفونت های مجاری ادراری در بانوان است. هر کپسول حاوی 75 میلی گرم عصاره کرنبری و ویتامین ث است و همین امر این محصول را به مکملی ارزشمند تبدیل کرده است. استفاده از کپسول کرنویت از عود مجدد عفونت مجاری ادراری جلوگیری می کند ..
پیشگیری از عفونت های مجاری ادراری و جلوگیری از عود مجدد عفونت مجاری ادراری 
75,000 تومان
کپسول پروستاکر رازک 60 عدد
ناموجود
برند: رازک | Razak مدل: Razak Prustacare 60cap
کپسول پروستاکر رازک کپسول پروستاکر رازک  مکملی منحصر به فرد برای بهبود مشکل بزرگ شدن غده پروستات است. غده پروستات یکی از غدد مهم در بدن مردان به شمار می رود که نقش مهمی را در فرآیندهای جنسی مردان بازی می کند. اگر این غده بزرگ شود، سبب بروز اختلالات زیادی از جمله تکرر ادرار می گردد. مصرف کپ..
جهت حفظ تندرستی و سلامت فیزیولوژیک پروستات
70,800 تومان
کپسول پروستاویتال هلث اید 30 عدد کپسول پروستاویتال هلث اید 30 عدد
ناموجود
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Prostavital 30 Caps
کپسول پروستاویتال هلث ایدپروستات عضوی از دستگاه تناسلی مردانه و به شکل و اندازه یک گردوی کوچک است که در ابتدای مجرای ادراری در لگن خاصره قرار دارد.کپسول پروستاویتال هلث اید به صورت ویژه و متعادل فرموله شده است تا ترکیبی مناسب از گیاهان دارویی همچون گزنه، گیلاس آفریقایی و روغن دانه کدوتنبل را در اخت..
ترکیب طبیعی برای کمک به سلامت پروستات
115,900 تومان
کپسول پروستالیو بهداشت فارمد لوتوس 30 عددی کپسول پروستالیو بهداشت فارمد لوتوس 30 عددی
ناموجود
برند: بهداشت فارمد لوتوس | behdasht pharmed lotus مدل: Behdasht Pharmed Lotus Prosta Leave
  کپسول پروستالیو بهداشت فارمد لوتوس   کپسول پروستالیو بهداشت فارمد لوتوس محصولی مناسب برای جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات است. در این کپسول از میوه نخل اره ای استفاده شده است و همین امر کپسول پروستالیو را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. این کپسول می تواند علائم سرطان خوش خیم پ..
بهبود علائم سرطان خوش خیم پروستات و ادرار آور
168,000 تومان
کپسول پروستالس تارا گنجینه سلامت تارا 30 عددی کپسول پروستالس تارا گنجینه سلامت تارا 30 عددی
ناموجود
برند: گنجینه سلامت | Ganjineh Salamat مدل: Ganjineh Salamat Tara Prostaless 30 Caps
کپسول پروستالس تارا گنجینه سلامت تاراکپسول پروستالس تارا گنجینه سلامت تارا برای حفظ سلامت پروستات تولید شده است. این کپسول از مواد موثره عصاره خشک میوه گیاه نخل اره ای و ریشه گزنه تهیه شده است.  میوه گیاه نخل اره ای حاوی ترکیباتی است که مصرف آن از بروز سزطان خوش خیم غده پروستات و کاهش اسپرم ها ..
حفظ سلامت پروستات و بهبود علائم بزرگی پروستات مثل تکرر ادرار شب ادراری
135,000 تومان
کپسول پروستافیت روغن دانه کدو تنبل یوروویتال 60 عدد کپسول پروستافیت روغن دانه کدو تنبل یوروویتال 60 عدد
-10 % ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurhovital Prostafit 60 Capsules
کپسول پروستافیت روغن دانه کدو تنبل یوروویتال  کپسول پروستافیت روغن دانه کدو تنبل یوروویتال محصولی مناسب برای بزرگ شدن خوش خیم غده پروستات است. این کپسول حاوی مواد موثره ای نظیر روغن دانه کدو تنبل و ویتامین ایی است و همین امر آن را به محصولی مهم تبدیل کرده است. کپسول پروستافیت به کاهش التهاب ..
درمان اختلالات در دفع ادرار و درمان بزرگ شدن خوش‌خیم غده پروستات  و کاهش التهاب و تقویت عملکرد مثانه و مجاری ادراری
207,000 تومان 230,000 تومان
کپسول پروست هلث جی وی آی 90 عدد
ناموجود
برند: جی وی آی | GVI مدل: GVI Prost Healt 90cap
کپسول پروست هلث جی وی آی کپسول پروست هلث مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت غده پروستات است. غده پروستات یکی از غدد مهم در بدن مردان است که فرآیندهای جنسی مردانه را کنترل می کند. اگر این غده دچار مشکل شود می تواند سبب بروز مشکلات زیادی از جمله تکرر ادرار و یا عفونت دستگاه ادراری گردد. کپسول پروست ..
ممانعت از رشد غیر طبیعی پروستات و حاوی مواد موثره برای حفظ سلامت عمومی بدن
220,500 تومان
کپسول پروست ارب ای اس آی 60 عددی
ناموجود
برند: ای اس آی | ESI مدل: ESI Prosterb 60cap
کپسول پروست ارب ای اس آی کپسول پروست ارب ای اس آی مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت پروستات و بهبود بزرگ شدن غده پروستات است. اگر این غده بزرگ شود می تواند سبب بروز مشکلات زیادی از جمله اختلالات ادراری گردد. به همین دلیل مصرف کپسول پروست ارب اسی به شما کمک می کند تا بتوانید عوارض ناشی از بزرگ ش..
جلوگیری از بزرگ شدن پروستات
80,600 تومان
کپسول پرستات هلث شف 60 عددی
ناموجود
برند: شف | Schiff مدل: Schiff Prostate Health
کپسول پروستات هلث شفکپسول پروستات هلث شف مکملی منحصر به فرد برای جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات و حفظ سلامت این غده در بدن است. این کپسول حاوی مواد مورد نیاز برای سلامتی پروستات است و مصرف آن نقش موثری در ارتقا سلامتی دارد. از دیگر ویژگی های کپسول پروستات هلث شف می توان به از بین بردن رادیکال های آ..
کمک به سلامت پروستات
179,600 تومان
نمایش 1 تا 24 از 36 (2 صفحه)
قرص پروستات

قرص پروستات

پروستات غده ای کوچک است که پایین تر از مثانه قرار گرفته است و قسمت ابتدایی پیش آب راه را احاطه کرده است. پیش آب راه مجرای است که ادرار را از مثانه به طرف خارج از مثانه هدایت می کند. این غده در زیر مثانه و در محل خروج ادرار و در جلوی راست روده قرار دارد. غده پروستات اعمال متعددی را در بدن انجام ی دهد و توسط لایه بافتی پوشیده شده است. پروستات به کنترل ادرار کمک می کند و سلول های جنسی مرد یا اسپرم را فعال نگه می دارد.

در واقع پروستات غده ای به اندازه گردو است که همه مردان دارای آن هستند. زیر مثانه و جلوی راست روده شما یافت می شود. وظیفه پروستات تولید مایعی است که حاوی اسپرم (منی) است. این مایع از اسپرم هنگام حرکت به سمت تخمک زن محافظت می کند. اگر پروستات شما متورم، حساس و ملتهب شود، دچار بیماری به نام "پروستاتیت" هستید. این سرطان نیست و با داشتن "پروستات بزرگ" متفاوت است.

پروستات خوش خیم

هنگامی که BPH (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) دارید، پروستات بزرگتر از حد طبیعی است. این می تواند باعث مشکلاتی مانند جریان ضعیف ادرار یا نیاز به ادرار کردن زیاد در طول روز شود. پزشک شما ممکن است یک داروی تجویزی را برای درمان علائم شما پیشنهاد کند، اما ممکن است که عوارض جانبی بیش از حد تجربه کنید. قرص پروستات محصولی است که برای حفظ سلامت این ارگان مهم در بدن مردان طراحی شده است و خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان پروستات را از میان می برد.

قرص پروستات چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه انواع داروی پروستات در بازار موجود هستند و هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. اما به طور کلی، داروهای پروستات دارای ویژگی های زیر هستند:

 • این قرص از رشد غیر طبیعی پروستات جلوگیری می کند.
 • قرص پروستات التهابات این غده مهم در بدن را از بین می برد.
 • این قرص برای پیشگیری از بزرگ شدن این غده مناسب است.
 • قرص پروستات علائم انسداد مجاری اداراری را بهبود می بخشد.

چه کسانی باید از قرص پروستات استفاده کنند؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید قرص پروستات پرسیده می شود در این زمینه است که چه کسانی باید از کپسول درمان پروستات استفاده کنند. بهتر است بدانید استفاده از این قرص معمولا به افراد بالای 50 سال پیشنهاد می شود. زیرا این افراد در معرض ابتلا به بیماری های پروستات قرار دارند.

عفونت پروستات چیست؟

عفونت پروستات به معنای التهاب و آماس در غده پروستات است. علائم ابتلا به عفونت باید بیش از 3 ماه به طول انجامد تا این بیماری تشخیص داده شود. این بیماری بیشتر در مردان جوان تا میانسال رخ می دهد. از علائم این بیماری می توان به درد و یا سوزش هنگام ادرار اشاره کرد. همچنین، ممکن است در زمان ادرار مثانه به طور کامل تخلیه نشود. یکی از مواردی که توصیه می شود استفاده از قرص پروستات با مشورت پزشک آغاز شود، درمان این عفونت است. اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود، مشکل خاصی را برای سلامتی به وجود نمی آورد.

انواع پروستات

پروستاتیت

التهاب پروستات که گاهی به دلیل عفونت ایجاد می شود. معمولاً با آنتی بیوتیک درمان می شود.

علائم پروستاتیت

چهار نوع پروستاتیت وجود دارد. هر کدام مجموعه ای از علائم و علل خاص خود را دارند.  شامل:

پروستاتیت حاد باکتریایی:  دستگاه ادراری شما از کلیه ها، مثانه و لوله هایی که از بین آنها عبور می کنند تشکیل شده است. اگر باکتری از اینجا به پروستات شما راه پیدا کند، ممکن است دچار عفونت شوید. این نوع پروستاتیت به سرعت بروز می کند. ممکن است به طور ناگهانی نیاز فوری به ادرار کردن داشته باشید، اما فقط کمی بیرون می آید، یا برای جلوگیری از ادرار ناگهانی باید سریع به توالت بروید.علائم آن شامل:

 • تب شدید
 • لرز
 • مشکل ادرار کردن
 • درد در اطراف قاعده آلت تناسلی یا پشت کیسه بیضه شما
 • ادرار کدر

 پروستاتیت مزمن/سندرم درد مزمن لگن (CP/CPPS)

این شایع ترین نوع پروستاتیت است. بسیاری از علائم مشابه پروستاتیت باکتریایی دارد. تفاوت این است که وقتی آزمایش ها انجام می شود، هیچ باکتری با این نوع وجود ندارد. عوامل محرک عبارتند از: استرس، آسیب عصبی نزدیک و آسیب فیزیکی. مواد شیمیایی موجود در ادرار یا عفونت ادراری که در گذشته داشتید ممکن است نقش داشته باشند. CP/CPPS همچنین با اختلالات ایمنی مانند سندرم خستگی مزمن و سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مرتبط است.

علامت اصلی CP/CPPS دردی است که حداقل در یکی از این قسمت های بدن بیش از 3 ماه طول می کشد: آلت تناسلی (اغلب در نوک)، کیسه بیضه، بین کیسه بیضه و راست روده (پرینه) و پایین شکم همچنین ممکن است هنگام ادرار کردن یا انزال درد داشته باشید. ممکن است نتوانید ادرار خود را نگه دارید یا ممکن است مجبور شوید بیش از 8 بار در روز ادرار کنید. جریان ضعیف ادرار یکی دیگر از علائم رایج CP/CPPS است.

پروستاتیت بدون علامت

مردانی که این نوع پروستاتیت را دارند، پروستات ملتهب دارند اما هیچ علامتی ندارند. تنها زمانی ممکن است متوجه شوید که به آن مبتلا هستید که پزشک آزمایش خونی انجام دهد که سلامت پروستات شما را بررسی کند. پروستاتیت بدون علامت نیازی به درمان ندارد، اما می تواند منجر به ناباروری شود.

بزرگ شدن پروستات

به نام هیپرتروفی خوش خیم پروستات یا BPH است، رشد پروستات تقریباً همه مردان بالای 50 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. علائم تکرر ادرار با افزایش سن بیشتر می شود. داروها یا جراحی می توانند BPH را درمان کنند.

سرطان پروستات

این شایع‌ترین شکل سرطان در مردان است (علاوه بر سرطان پوست)، اما از هر 41 مرد تنها یک نفر بر اثر سرطان پروستات می‌میرد. برای درمان سرطان پروستات می توان از جراحی، پرتودرمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی استفاده کرد. برخی از مردان تصمیم می گیرند که درمان را به تعویق بیندازند که به آن انتظار مراقبه می گویند. سرطان پروستات بیماری مزمنی است که سلامتی شان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. سازمان بهداشت اعلام کرد در سال 2012 حدود 3 میلیون آمریکایی به بیماری سرطان پروستات دچار شدند و همین امر نشان می دهد که این بیماری یک بیماری جدی است. از علام سرطان پروستات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد در هنگام ادرار
 • افزایش دفعات ادرار
 • عدم کنترل مثانه
 • کاهش جریان ادرار
 • وجود خون در ادرار و اسپرم
 • خروج دردناک منی
 • احساس ناخوشایند در مثانه
 • اختلال نعوظ
 • درد و بی حسی در لگن و پاها
 • تورم در قسمت لگن

اگر سرطان پروستات در مراحل اولیه باشد، با استفاده از انواع قرص پروستات می توان این بیماری را کنترل کرد. اما اگر سرطان پیشرفته باشد، نیاز به اقدامات دیگری از جمله شیمی درمانی است.

عفونت باکتریایی

پروستاتیت حاد باکتریایی یک وضعیت شدید است. اگر متوجه این علائم شدید، فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. پروستاتیت باکتریایی مزمن در مردان مسن بیشتر شایع است. این یک عفونت باکتریایی خفیف‌تر است که می‌تواند چندین ماه باقی بماند. برخی از مردان پس از ابتلا به عفونت دستگاه ادراری (UTI) یا پروستاتیت حاد باکتریایی به آن مبتلا می شوند. علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن اغلب می آیند و می روند. این باعث می شود به راحتی آنها را از دست بدهید. با این شرایط، گاهی اوقات ممکن است علائم زیر را داشته باشید:

 • احساس درد و ناراحتی به خصوص در ناحیه مقعد و آلت تناسلی یا در ناحیه پایین کمر
 • سوزش و درد در هنگام ادرار
 • تکرر ادرار و یا فوریت در دفع ادرار
 • علائم التهاب یا سندروم درد مزمن لگنی
 • درد در ناحیه آلت تناسلی و مقعد
 • فوریت در درفع ادرار
 • جریان ضعیف ادراری
 • ناتوانی جنسی
 • خستگی یا درد عمومی
 • نیاز فوری به ادرار کردن،  اغلب در نیمه شب ادرار دردناک، درد بعد از انزال (رهاسازی منی در هنگام ارگاسم) ، درد پایین کمر، درد رکتوم،  احساس "سنگینی" در پشت کیسه بیضه شما، خون در منی شما، انسداد ادرار (مشکل در ادرار کردن یا جریان ضعیف ادرار)

چگونه این بیماری تشخیص داده می شود؟

برای اینکه قرص پروستات برای درمان این بیماری تجویز گردد ابتدا باید نوع عفونت و سپس میزان آن تشخیص داده شود. آزمایش ادار و کشت ادرار بهترین روش برای تشخیص عفونت پروستات است. همچنین، با استفاده از روش های دیگری از جمله ام آر آی، نمونه برداری پروستات، آزمایش خون و تست عملکرد مثانه می توان این بیماری را تشخیص داد.

راهکارهای مناسب برای حفظ سلامت پروستات

در کنار استفاده از انواع قرص پروستات برای حفظ سلامت این غده در بدن می توانید به راهکارهای زیر توجه داشته باشید:

 • کاهش کافئین مصرفی
 • کاهش الکل
 • حذف چربی های ناسالم از رژیم غذایی
 • پیروی از رژیم غذایی سالم
 • ورزش مستمر
 • قرص پروستات گیاهی

بسیاری از افراد به دنبال محصولات گیاهی هستند. گیاهان متعددی وجود دارند که به سلامت پروستات کمک می کنند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نخل اره ای (نخل اره ای نخل بومی جنوب شرقی ایالات متحده است)
 • گرده چمن چاودار
 • گزنه
 • چای سبز
 • سویا

امروزه، بسیاری از تولید کنندگان محصولات دارویی از این گیاهان در تولید قرص پروستات خود استفاده می کنند. شما می توانید این محصولات را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه کنید.تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، بیشتر از ویتامین‌ها و مکمل‌ها استفاده می‌کنند، به‌ویژه اگر این قرص‌ها به سلامت پروستات کمک کنند. اما سوال اینجاست: آیا این مکمل ها واقعاً برای سرطان پروستات یا سایر مشکلات پروستات تفاوتی ایجاد می کنند؟

مکمل ها به اندازه داروهایی که پزشک شما تجویز می کند، تنظیم نمی شوند. این بدان معناست که کیفیت، ایمنی و اثرات آنها می تواند متفاوت باشد. بهتر است قبل از شروع هر مکملی با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است با داروهای تجویزی، درمان ها یا آزمایشاتی که ممکن است نیاز داشته باشید، تداخل ایجاد کنند. رایج ترین مکمل ها بهترین و رایج ترین مکمل های مورد مطالعه برای درمان BPH عبارتند از:

 • بتا سیتوسترول
 • Pygeum
 • چمن چاودار
 • نخل اره ای

بتا سیتوسترول

این ماده ای است که در بسیاری از گیاهان یافت می شود. این روی اندازه پروستات تاثیری ندارد، اما ممکن است به تخلیه مثانه کمک کند و جریان ادرار قوی‌تری به شما بدهد. ممکن است سایر علائم BPH را نیز بهبود بخشد. مطالعات بر روی هارزول و آزوپروستات، دو مکمل حاوی بتا سیتوسترول از علف ستارگان آفریقای جنوبی، نویدهای خاصی را نشان داده است.

Pygeum

از پوست درخت آلو آفریقایی می آید. به نظر می رسد به برخی از مردان مبتلا به BPH کمک می کند که شب ها کمتر از خواب بیدار شوند تا ادرار کنند، دفعات کمتری در روز انجام دهند، جریان ادرار قوی تری داشته باشند و مثانه خود را بهتر تخلیه کنند.

عصاره گرده چاودار

این ماده ممکن است تعدادی از علائم BPH را بهبود بخشد، مانند:  نیاز به ادرار کردن، داشتن ادرار دردناک، داشتن جریان ادرار ضعیف، داشتن نیاز فوری به ادرار کردن.  برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است پروستات را کوچک کند، جریان بهتری به شما بدهد و به تخلیه مثانه کمک کند.

نخل اره ای

این درخت کوتاهی است که در آمریکای شمالی می روید. برخی مطالعات نشان داده اند  نخل اره ای اندازه پروستات یا علائم ادراری را کاهش می دهد. مردان ممکن است آن را به امید تسکین علائم رایج BPH ، جریان ضعیف داشتن و نیاز فوری به ادرار کردن مصرف کنند. برای مردانی که با مصرف نخل اره ای موافق بوده اند، ممکن است حدود 4 تا 6 هفته طول بکشد تا نتایج را ببینند.

دانه های کدو تنبل

به نظر می رسد این دانه ها و عصاره روغن تخم کدو به علائم BPH کمک می کنند و ممکن است اندازه پروستات را کوچک کنند. همچنین ممکن است هنگام استفاده همراه با مکمل های دیگر مانند نخل اره ای مفید باشد.

گزنه

این یک نوع گیاه است و ریشه آن ممکن است به جریان ادرار و بیدار شدن زیاد در شب برای ادرار کردن کمک کند. گاهی اوقات همراه با مکمل های دیگر برای درمان علائم BPH استفاده می شود.

درمان های پروستات

 درمان بزرگی پروستات

 آلفا بلوکرها: آلفا بلوکرها عضلات اطراف مجرای ادرار را در مردان با علائم بزرگ شدن پروستات شل می کنند. سپس ادرار آزادتر جریان می یابد.

 • مهارکننده های 5 آلفا ردوکتاز: این داروها سطح خاصی از تستوسترون (DHT) را کاهش می دهند. پروستات زمانی که DHT کمتری وجود دارد کوچک می شود و جریان ادرار را بهبود می بخشد.
 • جراحی برای بزرگ شدن پروستات: معمولاً داروها علائم بزرگی پروستات را برطرف می کنند، اما برخی از مردان برای بهبود علائم و جلوگیری از عوارض به جراحی نیاز دارند.
 • پروستاتکتومی: جراحی برای سرطان پروستات که پروستاتکتومی نامیده می شود، پروستات را با هدف از بین بردن تمام سرطان ها خارج می کند.
 • پرتودرمانی: پرتودرمانی سلول های سرطانی پروستات را از بین می برد در حالی که آسیب به سلول های سالم را به حداقل می رساند.
 • کاشت دانه های رادیواکتیو: به جای تابش پرتوهای خارج از بدن به سمت پروستات، می توان دانه های رادیواکتیو را در پروستات کاشت تا سلول های سرطانی را از بین ببرد.
 • کرایوتراپی: کرایوتراپی شامل کشتن سلول های سرطانی پروستات با انجماد آنها می شود.
 • هورمون درمانی: سلول های سرطان پروستات در پاسخ به هورمون ها رشد می کنند. هورمون درمانی به جلوگیری از این اثر کمک می کند.
 • شیمی درمانی: هنگامی که سرطان پروستات پیشرفته است، شیمی درمانی ممکن است به کاهش گسترش سرطان کمک کند.
 • انتظار هوشیارانه: از آنجایی که سرطان پروستات اغلب آهسته رشد می کند، برخی از مردان مسن و پزشکان آنها درمان را متوقف می کنند و منتظر می مانند تا ببینند سرطان در حال رشد است یا خیر.
 • کارآزمایی‌های بالینی: از طریق آزمایش‌های بالینی سرطان پروستات، محققان اثرات داروهای جدید را بر روی گروهی از داوطلبان مبتلا به سرطان پروستات آزمایش می‌کنند.
 • درمان پروستاتیت پروستاتیت حاد و مزمن: بسته به نوع پروستاتیت، درمان شامل آنتی بیوتیک ها، سایر داروها و/یا جراحی است.

ماساژ پروستات

 این به تخلیه مایعات از مجاری پروستات (لوله ها) کمک می کند. انجام آن دو تا سه بار در هفته می تواند کمک کننده باشد. انزال مکرر ممکن است به همان اندازه کمک کند. فیزیوتراپی گاهی اوقات پروستاتیت به دلیل مشکل در عضلات کف لگن شما ایجاد می شود. اینها از مثانه و روده شما حمایت می کنند و به عملکرد جنسی کمک می کنند. پزشک ممکن است شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع دهد که می تواند به شما در بهبود قدرت و وضعیت بدن کمک کند.

خرید قرص پروستات

اگر می خواهید برای خرید قرص پروستات اقدام کنید، می توانیدهم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، مشاوره های رایگان خرید محصولات را در اختیار مشتریان قرار می دهند و به آنها کمک می کنند با توجه به بودجه ای که دارند بهترین محصولات را سفارش دهند. با خرید از داروخانه آنلاین می توانید مطمن باشید محصولی را که برای سلامتی شما مفید است خریداری کرده اید و باید تنها بر مصرف مکمل و ارتقا سلامتی خود تمرکز داشته باشید.


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


سوالات متداول

بهترین زمان مصرف قرص پروستات در صبح، بعد از صبحانه یا بعد از اولین وعده غذایی است.

گاهی برخی از داروها از جمله مردانی که از آلفا بلوکرها مانند دوکسازوسین (کاردورا) و ترازوسین (هیترین) استفاده می کنند دچار مشکلاتی در انزال شوند.

استفاده از قرص پروستات ممکن است با برخی از عوارض جانبی همراه باشد. از عوارض این قرص می توان به کمر درد، کرامپ های گوارشی، اسهال، آبریزش و گرفتگی بین و احساس خواب آلودگی اشاره کرد.

قرص پروستات از رشد غیر طبیعی سلول های پروستات جلوگیری می کند و در برخی موارد حتی آن را کوچک می کند. این  روند باعث می شود جریان ادرار بهتر شود و سایر علائم BPH نیز کاهش پیدا می کنند.