Menu
Your Cart

ضد تعریقتعریق چیست؟

بدن انسان از 70 درصد آب تشکیل شده است که این آب با تعریق و قرار گرفتن در محیطی گرم و در برابر آفتاب از بدن خارج می شود. این میزان آب خارج شده از بدن را عرق می نامند و عملیاتی که این آب از قسمت های مختلفی مانند زیر بغل، کشاله ران، روی شکم و یا کمر خارج می شود، تعریق نامیده می شود.

میزان این تعریق به عوامل مختلفی شرایط بدنی هر فرد، شرایط محیطی بستگی دارد. منظور از شرایط بدنی مانند میزان باز بودن منافذ پوستی برای خروج آب از بدن است. افرادی که به طور ذاتی میزان غدد عرق بیشتری دارند و یا منافذ پوستی بازتری دارند میزان تعریق بالاتری نیز دارند.

همچنین فعالیت های سنگین بدنی مانند ورزش کردن و یا کارکردن در آب و هوای گرمسیری میزان خروج عرق را بیشتر می کند.

ضد تعریق چیست؟

هر محصولی برای جلوگیری از تعریق شدید وجود دارد را ضد تعریق می نامند. این محصولات در قسمت های زیر بغل یا هرجایی از بدن تان که تعریق شدیدی دارد، استفاده شده و با پخش کردن آن ها روی بدن، از ساطع شدنِ بوی نامطبوع از سمت بدن شما جلوگیری می کند.

این نکته قابل توجه است که بدانید ضد تعریق ها صرفا یک عطر برای جلوگیری از بوی بدن نیستند، بلکه این مواد می تواند در عرق خارج شده از پوست شما حل شود و با استفاده از نمک درونش به عنوان یک کاتالیزور، منافذ پوست را می پوشاند و از خارج شدن بیش از حد آب و عرق جلوگیری می کند.

چه روش هایی برای کاهش تعریق وجود دارد؟

برای کاهش عرق کردن روش هایی وجو دارد که به مهم ترین این موارد می پردازیم:

  • استفاده از زیرپوش مناسب و نخی برای جذب عرق
  • رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش کردن
  • استفاده از محصولا ضد تعریق مناسب و بدون آلومینیوم
  • استفاده از داروهای ضد عرق که معمولا به از داروهایی که برای کاهش تعریق زیاد زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به بتا بلاکرها، گلیکوپیرولات، پروپتانلین، بنزتروپین و اوکسیبیوتین اشاره کرد.

چه افرادی نباید از محصولات ضد تعریق استفاده کنند؟

وجود آلومینیوم در ترکیبات ضد تعریق ها باعث افزایش تاثیر این محصولات می شود. اما وجود آلومینیوم در ترکیبات غذایی یعنی به صورت مصرف خوراکی باعث به وجود آمدن آلزایمر می شود. اما هنوز تحقیقات ثابتی برای اثبات سرطان زا بودن ضد تعریق ها وجود ندارد.

با این وجود استفاده از ضد تعریق های دارای آلومینیوم برای بیماران کلیوی مناسب نمی باشد، زیرا با رسوب آلومینویم در کلیه ها باعث تشدید بیماری شود.

افرادی که به تازگی اپیلاسیون کرده باشند نیز بهتر است به دلیل احتمال وجود بریدگی و زخم در ناحیه از این ترکیبات استفاده نشود زیرا ممکن بروز التهاب و سوختگی وجود دارد.

ضد تعریق ها به چه اشکالی در بازار وجود دارند؟

اشکال متفاوتی از محصولات ضد تعریق در بازار وجود دارد که هر فرد با توجه به سلیقه و راحتی استفاده موردی را برای مصرف روزانه خود انتخاب می نماید. مثلا افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند معمولا بهتر است برای جلوگیری از ورود گرد اسپری به راه های تنفسی از دئودورانت ها استفاده نمایند.

در این قسمت به انواع ضد تعریق ها می پردازیم:

مام ضد تعریق : در واقع دئودورانت هایی هستند که صورت مایع با یک سری رولی شکل، باعث پخش شدن ماده ضد تعریق بر روی بدن می شود. از این محصول افرادی استفاده می کنند که معمولا تعریق کم تری دارند ولی برای جلوگیری از بوی نامطبوع بدن استفاده می شود.

استیک ضد تعریق : همان دئودورانت هستند که این بار به شکل جامد و صابونی، برای افرادی که ترجیح می دهند بعد از استفاده پوستشان دچار خیسی نشود مناسب است. این محصولات مانند مام ها، دارای ترکیبات آنتی باکتریال هستند که بهتر است قبل از خواب روی پوست تمیز استفاده شوند.

اسپری ضد تعریق : این محصولات معمولا با تنوع بالا در رایحه های مختلف به بازار عرضه می شوند و به نسبت مام و استیک پرطرفدار تر هستند. این محصولات برای افرادی مناسب است که تعریق بالایی دارند زیرا پود موجود در این اسپری ها باع مسدود کردن غدد عرق می شود و از خروج عرق بر روی پوست جلوگیری می نماید.

تفاوت دئودورانت ها با ضد تعریق در چیست؟

ترکیب‌های شیمیایی موجود در محصولات ضدتعریق و دئودورانت یکسان هستند، حتی ترکیب‌های انواع زنانه و مردانه هم یکسان است و فقط بوی آنها تفاوت دارد. انواع مردانه بوهای تندتر و زنانه‌ها بوی ملایم‌تری دارند.

اما اینکه چه محصولی برای چه کسی مناسب‌تر است، به جنس و نوع پوست فرد و حتی میزان تعریق یا بیماری‌های زمینه‌ای او بستگی دارد، مثلا افرادی که مشکلات تنفسی دارند، بهتر است از اسپری استفاده نکنند، زیرا احتمال ایجاد حساسیت‌های تنفسی را بالا می‌برد یا افراد مبتلا به اگزما و آلرژی‌های پوستی یا افرادی که پوست حساسی دارند

سوالات متداول درباره ضد تعریق ها

تفاوت بین مام و استیک چیست؟

هر دو از نظر مواد تشکیل دهنده یکی هستند فقط از نظر شکل مورد استفاده تفاوت دارند. یعنی مام ها به صورت مایع و استیک ها به صورت جامد و صابونی هستند.

آیا اسپری از مام بهتر است؟ اسپری ها ضد تعریق هستند یعنی منافذ پوست را می پوشانند و از ورود عرق بر روی پوست جلوگیری می نمایند. اما مام دئودورانت است که برای افرادی که تعریق کمتری دارند توصیه می شود.

آیا استفاده از دئودورانت ها مضر است؟

خیر. دئودورانت ها باعث مسدود شدن غدد عرق نمی شوند. پس ضرری برای بدن به وجود نمی آورند.

قیمت و خرید بهترین محصولات ضد تعریق

اگر اکنون تصمیم گرفته اید که برای خرید محصولات ضد تعریق اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند، دارای مجوزهای بهداشتی هستند و شما می توانید با خیالی آسوده محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید و از ویژگی های آنها بهره مند شوید.

محصولاتی که داروخانه آنلاین به شما پیشنهاد می کند:
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella White+Smooth Magnesium Gel Deodorant
مام استیکی ژلی وایت اند اسموت زنانه آمبرلااستیک ضد عرق ژلی وایت اند اسموت زنانه آمبرلا مناسب افرادی است که نیازمند یک ضد عرق با کارایی بالا هستند.استیک ضد عرق زنانه آمبرلا از تعریق بیش از حد شما جلوگیری می کند و بوی نامطبوع عرق را از بین می برد. این استیک ضد عرق، خواص مرطوب کنندگی دارد و از خشک شدن ..
45,900 تومان
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella Smart Man Deodurant 75ML 75 ml
مام استیکی ضد تعریق ژلی مردانه اسمارت آمبرلااستیک ضد تعریق ژلی مردانه اسمارت آمبرلا گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند تعریق خود را کنترل کنند. استیک ضد تعریق ژلی مردانه اسمارت بوی بد عرق بدن شما را کنترل می کند و از بین می برد.این استیک ضد عرق مواد مفیدی برای پوست دارد و با کنترل تعریق، پوس..
45,900 تومان
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella Total care Deodorant 75 ml
استیک ضد تعریق توتال کر آمبرلا آقایاناستیک ضد تعریق توتال کر آقایان همانطور که از نامش پیداست محصولی ضد تعریق است. استیک ضد تعریق توتال کر مناسب برای استفاده آقایان طراحی شده است. این مام علاوه بر اینکه بوی نامطبوع عرق را از بین می برد پوست را مرطوب می نماید. ساختار این دئودورانت حاوی مواد مفید برای..
45,900 تومان
برند: سینره | Cinere مدل: Cinere Deodorant Without Aluminium For Women
مام رولی ضد تعریق زنانه سینره فاقد آلومینیوممام رولی ضد تعریق زنانه سینره فاقد آلومینیوم مانند سایرضد تعریق ها عمل می کند و از ایجاد عرق و بوی بد روی بدن جلوگیری می کند. تفاوتی که این مام با مام های دیگر دارد نبود آلومینیوم در ترکیبات آن است که از ایجاد تیرگی در زیر بغل جلوگیری می شود.این دئودورانت ..
39,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Men Antiperspirant Ultimate Dry Spray
اسپری ضد تعریق مردانه کاسپین مدل ultimate dryاسپری ضد تعریق مردانه کاسپین مدل ultimate dry محصولی جهت جلوگیری از ایجاد بوی بد عرق روی بدن است. آقایان معمولا در طول روز فعالیت های بدنی سنگین تری به نسبت بانوان دارند به همین دلیل معمولا ترکیبات ضد تعریقی که استفاده می شود قوی تر است.از این محصول روی پ..
33,700 تومان
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella Hero Man Deodorant 75ml
مام استیکی ضد تعریق ژلی مردانه هیرو آمبرلااستیک ضد تعریق ژلی مردانه هیرو آمبرلا محصولی است ضد تعریق با رایحه ای خوش. استیک ضد تعریق ژلی مردانه هیرو در ساختار خود مواد مفیدی برای پوست دارد که علاوه بر از بین بردن بوی بد تعریق به پوست رطوبت می بخشد و از خشکی آن جلوگیری می کند.این استیک ماندگاری بالایی..
45,900 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Men Antiperspirant Power Fresh Spray
اسپری ضد تعریق مردانه کاسپین مدل power fresh اسپری ضد تعریق مردانه کاسپین مدل power fresh برای جلوگیری از عرق کردن و ایجاد بوی بد بدن مورذ استفاده قرار می گیرد. خاصیت ضد تعریقی این اسپری به گونه ای است که آقایانی که فعالیت بدنی بالایی دارند می توانند تا 48 ساعت  از تعریق شدید در امان بمانند!مزی..
33,700 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Women Antiperspirant Soft Dry Spray
اسپری ضد تعریق زنانه کاسپین مدل soft dryاسپری ضد تعریق زنانه کاسپین مدل soft dry برای جلوگیری از عرق کردن و بوی نامطبوع طراحی شده است که به دلیل داشتن فرمولاسیون پیشترفته از ایجاد سفیدک و لکه های زرد ناشی از تعریق بر روی لباس شما پیشگیری می کند. ماندگاری ویژگی ضد تعریقی این اسپری کاسپین تا 48 ساعته ..
33,700 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Fouman Chimie Women Antiperspirant Fresh Sense Spray
اسپری ضد تعریق زنانه کاسپین مدل fresh senseاسپری ضد تعریق زنانه کاسپین مدل fresh sense مناسب استفاده بعد از شستن پوست و حمام کردن است که با ایجاد لایه ای از ایجاد بوی نامطبوع بدن جلوگیری می کند. این اسپری مناسب بانوان بوده و هیچ گونه رد سفیدی و لکه ی زردی بر روی لباس بر جا نمی گذارد.رایحه خوشبو این ..
33,700 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Invincible 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین اینوینسیبلاسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین اینوینسیبل محصولی مناسب برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع عرق بدن می باشد. این اسپری با رایحه دلپذیر خود مناسب آقایان است. ماندگاری اسپری اینوینسیبل کاسپین بالا می باشد و می تواند ساعت های طولانی پوست شما را خوشبو نگاه..
28,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Admirable Deodorant Spray For Men 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین ادمایربلاسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین ادمایربل  همانطور که از نامش پیداست برای خوشبو کردن بدن و مناسب آقایان طراحی شده است. با استفاده از اسپری ادمایربل می توانید از بوی نامطبوع بدن به هنگام تعریق جلوگیری نمایید و همیشه خوشبو باشید. این اسپری ماندگاری ط..
28,000 تومان
برند: سینره | Cinere مدل: Cinere Roll On Deodorant Wild Rose
مام رول ضد تعریق مدل WILD ROSE زنانه سینرهمام رول ضد تعریق زنانه سینره مدل WILD ROSE مدل دیگری از سری دئودورانت های سینره است که با خاصیت ماندگاری 72 ساعته از بروز بوی بد عرض جلوگیری می کند.این مام با مکانسیم کوچک کردن منافذ پوستی از ترشح عرق به بیرون جلوگیری می کند و همین امر از رسوب شدن عرق در ناح..
35,000 تومان
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella Energy + Fresh Deodorant For Women 75ml
مام استیکی ضد تعریق ژلی زنانه انرژی اند فرش آمبرلااستیک ضد تعریق ژلی زنانه محصول مناسبی برای جلوگیری از عرق کردن می باشد. با استفاده از این استیک ضد تعریق دیگر لازم نیست نگران بوی نامطبوع عرق باشید و می توانید در طول روز خوشبو بمانید.این استیک ضد عرق در ترکیبات خود مواد مفید برای پوست دارد و علاوه ب..
43,700 تومان
برند: آمبرلا|umbrella مدل: Umbrella Soft + Clear Deodorant For Women 75 ml
مام استیکی ضد تعریق زنانه سافت اند کلیر آمبرلااستیک ضد تعریق زنانه سافت اند کلیر آمبرلا مناسب کسانی است که می خواهند بوی تعریق خود را کنترل نمایند. استیک ضد تعریق زنانه سافت اند کلیر تعریق شما را کنترل می کند و با رایحه خوبی که دارند باعث می گردد تعریق شما خوشبو شود.این محصول خواص مرطوب کنندگی دارد ..
45,900 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Deep Wild Caspian 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین دیپ وایلد اسپری خوشبو کننده بدن کاسپین دیپ وایلد مناسب برای خوشبو نگه داشتن بدن شما می باشد. این اسپری خوشبو کننده رایحه خنک و تند دارد و مناسب استفاده برای فصول گرم سال خصوصا بهار و تابستان می باشد. نت پایه رایحه این اسپری از گروه بویایی گیاهان معطر می باشد. نت ا..
28,000 تومان
برند: شون | schon مدل: Schon Aluminium Chloride Free Roll On For Men
مام ضد تعریق فاقد آلومینیوم آقایان شونمام ضد تعریق فاقد آلومینیوم آقایان شون محصولی برای از بین بردن بوی بد بدن است که با ماندگاری بالایی دارد می تواند تمام طول روز بدن شما را خوش بو نگه دارد.  مزیتی که این مام نسبت به مام های دئودورانت دیگر دارد این است که ، فاقد آلومینیوم کلراید است و این نگر..
43,800 تومان
برند: سینره | Cinere مدل: Cinere Roll On Deodorant Savage Forest For Men
مام رول ضد تعریق مردانه سینره مدل SAVAGE FORESTمام رول ضد تعریق مردانه سینره مدل SAVAGE FOREST  دارای رایحه مردانه و دلچسب مناسب برای تمام فصول است. ماندگاری بالای این محصول باعث شده که بسیاری از آقایانی که مدت زمان زیادی بیرون از خانه فعالیت دارند بتوانند در طول روز با خیالی آسوده استفاده نمای..
35,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Aura 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن خانم ها کاسپین آورااسپری خوشبو کننده بدن کاسپین آورا محصولی مناسب برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع عرق بدن می باشد. این اسپری با رایحه دلپذیر خود مناسب بانوان و آقایان است. رایحه این اسپری گرم، شیرین و کمی تند است و قابل استفاده در کلیه فصول سال خصوصا فصل پاییز و زمستان می باش..
28,000 تومان
برند: شون | schon مدل: Schon Silk Petal Roll-On Deodorant 50ml For Women
مام ضد تعریق زنانه سیلک پتال شونمام ضد تعریق زنانه سیلک پتال شون فرمولاسیونی گیاهی دارد و به طور موثری میزان تعریق را کاهش می دهد و بوی نامطبوع تعریق را از بین می برد. در این مام رول سیلک پتال از عصاره سیب سبز ترش و مرکباتی چون لیموترش با بوی شیرین وانیل استفاده شده تا حس آرامش را به ارمغان بیاورد. ..
34,000 تومان
برند: سینره | Cinere مدل: Cinere Roll On Deodorant vivacity For Men
مام رول ضد تعریق مردانه سینره مدل vivacityمام رول ضد تعریق مردانه سینره مدل vivacity  محصولی برای جلوگیری از ایجاد بوی بدن  و نامطبوع زیر بغل است. استفاده از این مام بعد از حمام کردن باعث ایجاد بوی مطبوع با رایحه خنک روی پوست شده و از طرفی به دیل داشتن خاصیت ضد تعریق از ایجاد عرق جلوگیری م..
35,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Salvigol 30Tabs
قرص سالویگل گل داروقرص سالویگل گل دارو محصولی مناسب برای کاهش ترشح عرق در شرایط معمولی و در دوران یائسگی است. در این قرص از عصاره خشگ گیاه مریم گلی استفاده شده است و همین امر قرص سالویگل را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. در دوران یائسگی به دلیل کاهش هورمون استروژن در بدن علائمی نظیر تعرق زیاد و گ..
32,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Champion Deodorant Spray For Men 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین چمپیوناسپری خوشبو کننده بدن کاسپین چمپیون مناسب برای جلوگیری از ایجاد بوی بد تعریق است. اسپری خوشبو کننده بدن چمپیون رایحه ای خنک، تند و کمی تلخ دارد. از این اسپری خوشبو کننده کاسپین می توانید در تمام فصول سال خصوصا بهار و تابستان استفاده کنید. ماندگاری اسپری چمپی..
28,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Romanus Caspian 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین رومانوس اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین رومانوس مناسب برای کسانی است که می خواهند از ایجاد بوی نامطبوع تعریق جلوگیری کنند. اسپری خوشبو کننده رومانوس رایحه بسیار دلنشینی دارد و مناسب آقایان است. این اسپری ماندگاری بالایی دارد و در ساعت های طولانی بدن شما را خوش..
28,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Gentleman 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین جنتلمناسپری خوشبو کننده بدن کاسپین جنتلمن مناسب برای کسانی است که می خواهند از ایجاد بوی نامطبوع تعریق جلوگیری کنند. این اسپری ماندگاری بالایی دارد و در ساعت های طولانی بدن شما را خوشبو نگاه می دارد. اسپری خوشبو کننده جنتلمن رایحه بسیار دلنشینی دارد و مناسب آقایان..
28,000 تومان
برند: شون | schon مدل: Schon Pink Deo Roll On 50ml For Women
مام ضد تعریق زنانه پینک پرنس شونمام ضد تعریق زنانه پینک پرنس شون مناسب برای کاهش تعریق و جلوگیری از ایجاد بوی نا مطبوع بدن می باشد. مام رول پینک پرنس از ترکیبات گیاهی و موثر در ساختار خود استفاده نموده تا در کاهش تعریق موثر باشد. در این دئورولان زنانه از رایحه دلپذیر میوه های تابستانی که با رایحه چو..
34,000 تومان
برند: شون | schon مدل: Schon Tender Leaf Deo Roll-On For Women 50ml
مام ضد تعریق زنانه تندرلیف شونمام ضد تعریق زنانه تندرلیف شون ضد تعریقی مناسب برای کاهش تعریق و بوی نامطبوع بدن است. در ساختار این مام رول شون از ضد تعریق های گیاهی و موثر استفاده شده تا به کاهش تعریق یاری رساند. این مام  از رایحه گل ها در کنار برگ های سبز رنگ گیاهان جنگلی برای ایجاد رایحه خود ا..
34,000 تومان
برند: سینره | Cinere مدل: Cinere Roll On Deodorant Gardenica Women
مام رول ضد تعریق زنانه مدل Gardenica سینرهمام رول ضد تعریق زنانه سینره مدل Gardenica یک دئودورانت فاقد پارابن و الکل است که برای افرادی که در اثر استفاده از مام دچار قرمزی و یا خارش می شوند انتخاب بسیار مناسبی است.این مام به دلیل داشتن عصاره دم اسبی باعث کوچک شدن منافذ عرق شده و از ایجاد رسوب عرق و ..
35,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Gipsy Girl 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن بانوان کاسپین جیپسی گرلاسپری خوشبو کننده بدن بانوان کاسپین جیپسی گرل محصولی بی نظیر برای خوشبو کردن بدن و کاهش تعریق می باشد.  اسپری خوشبو کننده جیپسی گرل مناسب بانوان می باشد و با رایحه بی نظیری که دارد اعتماد به نفس شما را افزایش می بخشد. این اسپری خوشبو کننده رایحه گرم،..
28,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Bianca 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن بانوان کاسپین بیانکااسپری خوشبو کننده بدن بانوان کاسپین بیانکا  محصولی مناسب برای جلوگیری از بوی بد تعریق است. اسپری خوشبو کننده بدن بیانکا دارای رایحه گرم و شیرین می باشد. از این اسپری خوشبو کننده کاسپین می توانید در تمام فصول سال خصوصا پاییز و زمستان استفاده کنید. رایحه ..
28,000 تومان
برند: فومن شیمی | fouman chimie مدل: Caspian Deodorant Body Spry Oceano 150ml
اسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین اوشناسپری خوشبو کننده بدن آقایان کاسپین اوشن همانطور که از نامش پیداست برای خوشبو کردن بدن طراحی شده است. رایحه این اسپری گرم و شیرین است. از اسپری اوشن کاسپین می توانید در تمام فصول و خصوصا پاییز و زمستان استفاد نمایید. رایحه این اسپری از گروه بویایی گلی و گیاهی ..
28,000 تومان
نمایش 1 تا 30 از 96 (4 صفحه)