Menu
Your Cart

پودر گاسترو فیکس فاسکا | غذایی کامل برای استفاده در طی روند اسهال نوزادان و کودکان

پودر گاسترو فیکس فاسکا | غذایی کامل برای استفاده در طی روند اسهال نوزادان و کودکان
ناموجود
پودر گاسترو فیکس فاسکا | غذایی کامل برای استفاده در طی روند اسهال نوزادان و کودکان

کولیک یا همان دل درد کودکان، مشکل شایعی است که اکثر نوزادان در هفته های اول تولد به آن دچار میشوند و حتی ممکن است این مشکل تا شش ماهگی ادامه داشته باشد. دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل در نوزادن، عدم تکامل سیستم گوراشی آنان در ماه های اول تولد میباشد.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند، تقریبا 20% از شیرخواران دچار کولیک می شوند. با وجود اینکه دل درد و گریه مداوم به دلایل مختلف اتفاق می افتد، در این بین نوزادانی هستند که گریه های شدید، طولانی و غیر قابل کنترل دارند. این حالت در نوزادی اتفاق می افتد که از سایر جهات سالم بوده و خوب هم تغذیه می شود. هر چند تمام نوزادان گریه می کنند ولی گریه های کولیکی اغلب در پایان روز آغاز شده، طولانی بوده و نوزاد به سختی آرام می گیرد. بنا به تعریف، گریه بیش از سه ساعت در روز و سه یا چهار بار در هفته به طور مداوم، به منزله ابتلا به کولیک تلقی می شود. در این درد که ماهیت موجی دارد، نوزادی که آرام به نظر می رسد، ناگهان شروع به گریه کرده، پشت خود را قوس می دهد و زانوهای خود را به سمت شکم فرو می برد. قطره کولیک ایز ویتان با از بین بردن نفخ و کمک به خروج گازهای حبس شده در دستگاه گوارش اطفال و کودکان، به برطرف نمودن دردهای شکمی و کولیک حاصل از آن کمک می نماید.

کولیک نوزادان، شاید مهمترین مشکل والدین در هفته های اول تولد فرزندشان باشد که با بی خوابی و گریه شدید نوزادان همراه است. این بیماری آنقدر برای نوزاد و والدین رنج آور است که باید سریعا درمان شود. قطره کولیک ایز با ترکیبات گیاهی ویژه، می تواند بهترین درمان برای این مشکل بسیار شایع باشد. این محصول کاملا بی ضرر بوده و از بدو تولد قابل استفاده است.

دلایل نفخ در نوزادان :

 یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می‎شود، شاید هم مادر غذایی خورده باشد که شیرش را نفخ‎آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می‎کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده و تولید حباب می‎کند که آنان را ناراحت خواهد کرد. نوزادتان از درد جیغ می‎کشد و پاهایش را به سمت شکمش جمع می‎کند. دلیل دیگر می‎تواند این باشد که شاید سر شیشه زیادی کوچک است و وقتی نوزاد آن را در دهانش می‎گذارد و می‎مکد، هوا هم وارد معده‎اش می‌شود. اگر کودک از شیر مادر تغذیه می‎کند، باید چند روزی حواسش به هر چه می‎خورد باشد تا ببیند کدام غذا باعث ایجاد گاز در معده نوزاد می‎شود و آن را از رژیم غذاییش حذف کند. غذاهای نفاخ (کلم بروکلی، نخود و لوبیا یا برنامه غذایی پر از سبزیجات)، هر گروه غذایی را برای چند روز مصرف نکنید تا ببینید وضعیت معده کوچک فرزندش چطور است.

اهمیت و لزوم دستگاه گوارش

با توجه به اعمال دستگاه گوارش ، هيچ کس نمي تواند اهميت لزوم برخورداري از يک دستگاه هاضمه خوب و سالم را انکار کند .
 لذت زندگي بستگي به وجود دستگاه گوارشي سالم دارد . در حاليکه يک هاضمه بد و بروز عوارضي نظير اسهال ، يبوست ، زخم معده و اثني عشر ، کوليت « آماس يا التهاب کولون » آپانديسيت ، هپاتيت « آماس بافت کبد » آرامش را از زندگي شخص سلب مي نمايد . هر گاه به عللي وضع جهاز هاضمه شما خوب نبوده و تحت شرايطي به کار خود ادامه مي دهد همواره به وظايف آن و مراقبت هائي که بايستي انجام شود مي انديشيد .

از نظر پزشکی سوء هاضمه به احساس ناراحتی مبهم در ناحیه شکم یا قفسه سینه گفته می‌شود که طی آن معده، مری و روده کوچک فرد مبتلا درگیر می‌شود. سوء هاضمه یک درد گوارشی بدون زخم است و با علائمی چون احساس درد و سیری زودرس هنگام خوردن، سوزش شکم، نفخ، احساس گاز زیاد در شکم، تهوع، استفراغ خونی و ترش کردن غذا همراه است. هر چند که سوء هاضمه مشکلی شایع است، ولی ممکن است از فردی به فرد دیگر فرق کند. علائم سوء هاضمه ممکن است هر روز و یا فقط گاهی اوقات بروز کنند.

پودر گاسترو فکیس:

گاستروفیکس غذای کامل و مناسب در اسهال حاد نوزادان 1 هفته تا کودکان بالای یکسال با هضم راحت می باشد. غذای مخصوصی است که جهت کودکانی که از اسهال حاد رنج می برند تولید گردیده است.
این محصول را تنها باید در یک دوره محدود مصرف نمود(حدود یک هفته)، تا اینکه حرکات لوله گوارش مجدداً منظم گردد و کودک آب از دست رفته از بدن در طی اسهال را بدست آورد. گاستروفیکس را بایستی بصورت ماده غذایی موقتی مصرف نمود تا اینکه دستگاه گوارشی کودک توانایی تحمل را نسبت به غذای معمولی بدست آورد.

ترکیبات:

برنج پیش پخته شده، پودرموز، پروتئین تغلیظ شده فاقدلاکتوز، پودرسیب، مالتودکسترین، روغن های گیاهی و موادمعدنی ، کازئینات سدیم و ویتامین ها.

ویژگی های گاسترو فیکس فاسکا:

- غذایی ویژه فاقد لاکتوز و گلوتن لذا هضم آن بسیار آسان بوده و در صورت نیاز از بدو تولد نیز قابل مصرف است.
- دارای تمامی مواد مؤثره که به طور طبیعی در گونه های Angustifolia و Purpurea یافت می شود.
- بدلیل طعم دلپذیری که دارد و با توجه به دلائل فوق پذیرش بالاتری توسط شیرخواران دارد.
- جایگزین موقت غذا به مدت 5 تا 7 روز تا دستگاه گوارشی کودک تحمل به غذای معمولی را بدست آورد.
- هضم راحت
- خنک کننده کلیه راه های تنفسی و تسکین دهنده التهاب ناحیه گلو و دهان از طریق مصرف استنشاقی

نحوه استفاده گاسترو فیکس فاسکا:

بطری، سرپستانک و سرپوش بطری را قبل از استفاده بدقت بشویید و خوب بجوشانید. آب آشامیدنی تمیز را بجوشانید و بگذارید ولرم شود. حدودا 50 درجه سانتیگراد. حدودا دو سوم آب جوشانده شده مورد نیاز را در داخل بطری تمیز و ضد عفونی شده بریزید. پیمانه داخل قوطی را از پودر شیر پر کرده و با لبه کند کارد سطح آن را صاف کنید و میزان مورد نیاز را برابر جدول تغذیه در بطری بریزید. درب بطری را ببندید و حدودا 15 تا 20 ثانیه بطری را خوب تکان دهید و بقیه آب مورد لزوم را به آن اضافه کنید و بطری را مجددا تکان دهید. پستانک را سر بطری قرار دهید و دقت نمایید شیر آماده شده دارای درجه حرارت مناسب باشد. حدودا 37 درجه سانتیگراد.

جدول تغذیه ای: (مگر اینکه پزشک دستور دیگری داده باشد)


سن کودک آب جوشیده
(میلی لیتر)
پیمانه سر صاف
گاستروفیکس
دفعات تغذیه
در 24 ساعت
2-1 هفتگی 90 3 6
4-3 هفتگی 120 4 5
2 ماهگی 150 5 5
3 ماهگی 180 6 5
12-4 ماهگی 210 7 5
یکسال و بالاتر 240 8 5


 

شرایط نگهداری:

درجای خشک و خنک (اما نه در یخچال) و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات گاسترو فیکس فاسکا (در هر 100 گرم):


نام ترکیب مقدار نام ترکیب مقدار
Proteins 18.5 g Copper 0.4 mg
Fat 8.4 g Vitamin A 1450 IU
Carbohydrate 66.3 g Vitamin B1 300 mcg
Moisture 3 g Vitamin B2 350 mcg
Minerals 3.8 g Vitamin B6 220 mcg
Energy 415 kcal Vitamin B12 1.2 mcg
Energy 415 kcal Vitamin C 45 mg
Sodium 282 mg Vitamin D3 310 IU
Potassium 685 mg Vitamin E 4.5 IU
chloride 498 mg Niacin 3000 mcg
Calcium 520 mg Biotin 8.2 mcg
Phosphorus 400 mg Vitamin K1 20 mcg
Ca/P 1.3 mg Folic acid 70 mcg
Magnesium 55 mg Pantothenic Acid 3000 mcg
Zinc 4 mg
توصیه و هشدار:

- در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
- مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.
- فقط از پیمانه داخل جعبه استفاده کنید.
- پس از هر بار مصرف فویل داخل جعبه را محکم ببندید.
- محتویات داخل جعبه را طی 4 هفته پس از باز شدن آن استفاده کنید.
- گاستروفیکس جایگزین شیر مادر نیست. تغذیه با شیر مادر در طول مدت اسهال باید ادامه یابد. مگر اینکه پزشک دستور دیگری بدهد.

اندازه محصول : 250 گرم
کشور سازنده: ایران (تامین مواد اولیه از شرکت فاسکا بلژیک)
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی : 1228223853
بارکد: 6260414400139

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
24,500 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 24500
  • موجودی: ناموجود
  • امتیاز جایزه: 245
  • مدل: Fasska Gastro-Fix
  • بارکد محصول: 6260414400139