Menu
Your Cart

قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس | 30 میل | جلوگیری از کمبود آهن و تامین آهن مورد نیاز کودکان

قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس | 30 میل | جلوگیری از کمبود آهن و تامین آهن مورد نیاز کودکان
قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس | 30 میل | جلوگیری از کمبود آهن و تامین آهن مورد نیاز کودکان

هر سلول زنده گیاهی و جانوری حاوی آهن است. در بدن انسان، حدود 4-3 گرم آهن وجود دارد. به توصیه ی سازمان بهداشت جهانی از سن 4 ماهگی برای شیرخواران باید قطره آهن شروع شود و تا سن 2 سالگی ادامه یابد . میزان نیاز روزانه شیرخواران به آهن 15 میلی گرم می باشد .تحقیقات جدید نشان داده است که شیرخوارانی که تا 2 سالگی مکمل آهن مصرف نکرده اند علاوه بر این که دچار علایم کم خونی فقر آهن ،بی اشتهایی ،اضطراب و بی قراری می شوند دچار کاهش تمرکز و عملکرد مغزی حتی در سنین مدرسه می شوند .

خانم ها در دوران قاعدگی (که با مصرف این مکمل خون از دست رفته جایگزین می شود)، خانم ها در دوران بارداری و شیردهی و کودکان در حال رشد ( به دلیل اشتها آور بودن محصول)، گیاهخواران و ورزشکاران، گروه هایی هستند که بیشترین نیاز را به دریافت مکمل آهن دارند.

آهن به طور خودکار از غذاهایی که می خوریم (حدود 15 درصد آهن غذا) جذب می شود و اگر نیاز به آهن بیشتری داشته باشیم بدن به طور اتوماتیک این مقدار را افزایش می دهد. مقدار آهن دفع شده از بدن نیز کم است (حدود 1 میلی گرم) ولی در زنان در سنین باروری، به دلیل خونریزی ماهیانه دفع آهن بیشتر است و به 2 میلی گرم در روز می رسد.


 65 درصد از آهن موجود در بدن به صورت هموگلوبين در گردش خون بدن مي باشد.گلبولهای قرمز خون (حاوی هموگلوبین) وظيفه انتقال اكسيژن را از ششها به ساير نقاط بدن برعهده دارند. در دوران رشد به دلیل سوخت و ساز بالای بدن، نیاز به اکسیژن در بافتها افزایش می یابد. در این مرحله اگر بدن قادر به تامین اکسیژن (از طریق هموگلوبین موجود در خون) نباشد، بافتهای نیازمند به اکسیژن به خوبی رشد نکرده در نتیجه کودک دچار تاخیر در رشد می گردد.

هر میلی لیتر قطره آهن فروگلوبین حاوی ۷۵ میلی گرم فروس سولفات حاوی ۱۵ میلی گرم آهن می باشد. این فرآورده یک مکمل آهن برای اطفال و کودکان می باشد که برای پیشگیری یا بهبود کمبود آهن بدن توصیه می شود و بعلت دارا بودن طعم توت فرنگی دارای قابلیت پذیرش بالایی از سوی کودک می باشد.





ویژگی های قطره آهن نوزاد فروگلوبین:

- جلوگیری از کم خونی قطره آهن کودک فروگلوبین آهن مورد نیاز روزانه نوزادان را تامین می کند و از کمبود آهن در کودکان جلوگیری می کند
- با طعم توت فرنگی که برای کودکان پذیرش بهتری دارد
- مکمل غذایی و خونساز
- بهبود اشتها و افزایش انرژی در کودک
- حاوی اسید فولیک، مواد معدنی مانند روی، مس و منگنز
- محصول کشور انگلستان





نحوه استفاده قطره آهن نوزاد فروگلوبین:

در پایان 6 ماهگی تا 2 سالگی روزانه حداکثر 15 میلی گرم آهن معادل یک میلی لیتر مصرف شود.





شرایط نگهداری:

در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.





توصیه و هشدار:

- بیشتر از مقدار توصیه شده  مصرف نشود.
- این محصول جهت تشخیص، پیشگیری و درمان نیست.





اندازه محصول : 30 میلی لیتر
کشور سازنده: انگلستان
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی : 1534408733

نظر بدهید

20,300 تومان
امتیاز جایزه: 20000
  • موجودی: موجود
  • امتیاز جایزه: 150
  • مدل: Vitabiotics Feroglobin Drop 30ml
  • بارکد محصول: 6261832300193