Menu
Your Cart

مکمل اشتها آور کودکانمکمل اشتها آور کودکان حاوی مواد محرک اشتها است و معمولا برای کودکانی مورد استفاده قرار می گیرد که تمایلی به خوردن غذا ندارند. «عدم مصرف غذا» سبب می شود ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک تامین نشود و همین امر سلامتی کودک را به خطر می اندازد. بسیاری از خانواده ها بر این باور هستند تحریک اشتهای کودکانی که تمایل به غذا خوردن ندارند کار بسیار دشوار و طاقت فرسایی است. پزشکان بر این موضوع تاکید دارند که پیش از مصرف مکمل اشتها آور کودکان باید دلیل اصلی بی اشتهایی کودک تشخیص داده شود، در غیر اینصورت این مکملها اثری بر بدن ندارند و در برخی موارد شرایط را حاد تر می کنند.

بهترین شربت اشتها آور کودکان

ابتلا به بیماری و یا وجود اختلالی در سیستم بیولوژیک بدن سبب کم اشتهایی کودکان می شود. ورود ویروس ها به بدن، یبوست، آلرژی های غذایی و ابتلا به بیماریهای کلیوی و گوارشی و کبدی از دلایل عمده بی اشتهایی کودک به شمار می روند. همچنین کم خونی ناشی از فقر آهن اشتهای کودک را تحت تاثیر قرار می هد. پزشک بهترین کسی است که در این زمینه می تواند به خانواده ها مشاوره دهد و استفاده از انواع مکمل اشتها آور کودکان را تجویز کند.

بسیاری از کودکان هیچ نشانه ای از بیماری های جسمانی ندارند و مشکلات روحی از جمله استرس سبب می شود اشتهای خود را از دست بدهند. مطالعات جدید نشان می دهند در خانواده هایی که والدین با یکدیگر زیاد بحث می کنند و روابط خوبی ندارند، کودکان معمولا کم اشتها می شوند و تمایلی به غذا خوردن ندارند. به همین دلیل شناخت اصلی ریشه بی اشتهایی کودکان مسئله بسیار مهمی برای درمان به شمار می رود. انواع مکمل اشتها آور کودکان به شکل پودر، شربت و قرص به بازار عرضه می شوند. بهترین شربتهای اشتها آور برای کودکان به شرح زیرند:

شربت خارجی اشتها آور کودکان

پزشکان برای بررسی رشد کودک منحنی رشد او را در نظر می گیرند. اگر این منحنی به خوبی پیش برود و مشکل خاصی در آن دیده نشود معمولا نیازی به مصرف مکمل جانبی نیست. استفاده سرخود از مکمل اشتها آور کودکان عوارض جانبی زیادی را به همراه دارد. گیجی، خواب آلودگی، عدم تمرکز، اسهال و استفراغ از جمله عوارضی هستند که ممکن است در اثر استفاده سرخود از این مکملها رخ دهند. همچنین در برخی موارد خطر آسیب مغزی و قلبی وجود دارد. تمامی پزشکان بر این نکته تاکید دارند که مکمل اشتها آور کودکان باید به صورت دوره ای و کوتاه مدت مورد استفاده قرار گیرد و استفاده طولانی مدت از آن بسیار خطرناک است. استفاده از مکمل اشتها آور در کودکان زیر دوسال اکیدا ممنوع است. بسیاری از خانواده ها به دنبال شربت خارجی اشتها آور برای کودکان هستند. از بهترین مکملهای خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شربت اشتها آور برای نوزادان

نوزادان از لحظه ای که متولد می شوند نیاز به مراقبتهای ویژه دارند. شیر مادر بهترین منبع برای تامین نیازهای بدن کودکان است. مطالعات نشان می دهند نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند در مقایسه با نوزادنی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند، در بزرگسالی بدن سالمتری دارند و کمتر در معرض ابتلا به بیماری های مختلف قرار می گیرند. در این دوران تغذیه مادر اهمیت بسیار زیادی دارد.

بسیاری از پزشکان پس از بررسی وضعیت مادر و نوزاد استفاده از قطره تقویتی را از 15 روزگی نوزاد تجویز می کنند. همچنین بسیاری از پزشکان بر این باور هستند برای جلوگیری از ابتلا نوزاد به کم خونی مصرف قطره آهن باید از شش ماهگی آغاز گردد. سانستول مکملی است که معمولا برای رشد کودک تجویز می شود. این مکمل الزاما باید زیر نظر پزشک مصرف شود.  استفاده از مکمل اشتها آور کودکان برای نوزادان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برند: دارو افشان شایگان | ShayganPharma مدل: Darou Afshan Shaygan B12 Oral Drops Quatrekids 30ml
قطره کواتر کیدز ب 12 دارو افشان شایگانقطره کواتر کیدز ب 12 دارو افشان شایگان محصولی مناسب برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن است. در این قطره از مواد موثره ای نظیر  فولات، ویتامین ب 12 و ویتامین ث استفاده شده است و همین امر این قطره را به محصولی اثر بخش تبدیل کرده است. این قطره به افزایش تولید گلب..
20,274 تومان 21,800 تومان
برند: الحاوی | Alhavi مدل: Neozinc Alhavi Syrup
شربت نئوزینک الحاوی شربت نئوزینک الحاوی دارای زینک گلوکونات می باشد و مناسب کودکان و نوزادان است. از فواید این شربت می توان به حفظ سلامت پوست و مو اشاره کرد. از ریزش مو جلوگیری می کند و باعث صاف شدن پوست می شود. از فواید دیگر شربت نئوزینک الحاوی برای بدن تقویت سیستم ایمنی می باشد.شما با خرید ای..
16,350 تومان
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Appetizer 120ml
شربت اشتها آور باریج اسانسشربت اشتها آور باریج جهت رفع سو هاضمه و تهوع مورد استفاده قرار می گیرد. شربت باریج با بهره گیری از ترکیبات طبیعی اثرات چشمگیری در افزایش اشتها، رفه سو هاضمه و مشکلات گوارشی داشته و به علاوه می تواند به عنوان فرآورده ای جهت کمک به تصفیه خون به کار رود.برای افزایش اشتها چه کا..
38,900 تومان 41,000 تومان
برند: استار ویت | Star Vit مدل: star vit Appetiazer
شربت اپتایزر استار ویتشربت اپتایزر استار ویت محصولی مناسب برای کودکان و بزرگسالان است و به افزایش اشتها در آنها کمک می کند. این محصول منحصر به فرد حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین D3، ید، آهن و عصاره گیاهانی از جمله ترگونلا، رزمارینوس، شیکوریوم، زینجیبر، کورکوما است.اگر قصد خرید این محصول را ندارید دا..
106,485 تومان 114,500 تومان
برند: سیمرغ دارو عطار | simorgh darou attar مدل: Simo Appeta Simorgh Darou Attar
شربت سیمواپتا سیمرغ دارو :شربت سیمواپتا سیمرغ دارو بدلیل وجود علف چشمه دارای خاصیت اشتها آوری می باشد. همچنین در گیاه  علف چشمه ویتامین های گروه B قرار دارند که برای بدن اشتها آورند. از دیگر ترکیبات اشتها آور این شربت می توان به صمغ آکاسیا، اسپیرولینا، کاسنی، زنجبیل و  زردچوبه&nbs..
33,000 تومان
برند: کیندر | Fisher Kinder مدل: Fisher Kinder Royal Jelly Syrup 200 ml
شربت رویال ژلی کیندرشربت رویال ژلی کیندر محصولی مناسب برای حفظ سلامت عمومی بدن است. در این شربت، مواد موثره ای نظیر رویال ژلی، زینک، ویتامین آ و ویتامین د3 به کار رفته اند و همین امر این شربت را به محصولی اثربخش تبدیل کرده است. مطالعات نشان داده اند رویال ژل یکی از محصولاتی است که فواید بیشماری بر س..
130,800 تومان
برند: دایونیکس فارما | Dayonix Pharma مدل: Dayonix pharma Kidssi Appetite
شربت کیدزی اپتایت دایونیکس فارماشربت کیدزی اپتایت دایونیکس فارما مکملی منحصر به فرد برای تقویت و افزایش اشتهاست. این مکمل حاوی عصاره های گیاهی، آهن و ویتامین است و با تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن اشتها را در کودکان و نوجوانان افزایش می هد. همچنین، کاسنی یکی از موادی است که در ترکیبات این شربت استف..
88,900 تومان
برند: ردوکس | Redox مدل: Redox Reappet syrup 120ml
شربت ریاپت ردوکسشربت ریاپت ردوکس محصولی مناسب برای کمک به رفع کم خونی است. در این شربت از مواد موثره ای نظیر عصاره شنبلیله، عصاره زرد چوبه، عصاره زنجبیل، آهن و ویتامین د 3 استفاده شده است و همین امر این شربت را به محصولی اثر بخش تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های اصلی این شربت ویژگی اشتها آور و افزایش..
30,000 تومان
برند: صبا دارو | Sabadaru مدل: Sabadaru Patira Powedr
پودر پاتیرا صبا داروپودر پاتیرا صبا دارو محصولی مناسب برای افزایش وزن کودکانی است که دچار کمبود وزن هستند. این پودر انرژی مورد نیاز بدن کودکان را برای فعالیت های بدنی و ذهنی فراهم می سازد و نقش موثری در کاهش خستگی دارد. کودکان پس از استفاده از این پودر احساس شادابی می کنند و این موضوع برای سلامتی آن..
56,700 تومان
برند: داروسازی رها | Raha Pharm مدل: Raha Pharm Royal-Vit 200ml
شربت رویال-ویت داروسازی رهاشربت رویال ویت حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی و رویال ژلی است. رویال ژلی موجود در ترکیبات شربت رویال ویت باعث رشد بهتر کودکان شده و مشکل کمبود اشتها و وزن کودکان را برطرف می کند و سیستم ایمنی کودک را تقویت میکند. طعم میوه های استوایی در این شربت سبب میل و رغبت بیشتر کود..
38,150 تومان
برند: هلثی مین | Healthimin مدل: Zinc Gluconate Healthimin 120 ml
شربت زینک گلوکونات هلثی مینشربت زینک گلوکونات هلثی مین محصولی مناسب برای تامین زینک مورد نیاز بدن است. هر 5 میلی لیتر از این شربت حاوی 5 میلی گرم زینک است و همین امر شربت زینک گلوکونات را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. زینک فواید بسیار زیادی بر سلامتی دارد که از مهمترین آنها می توان به تقویت سیست..
11,990 تومان
برند: داروسازی رها | Raha Pharm مدل: Raha Pharm Racip
شربت راسیپ رها فارمبی اشتهایی باعث سوء تغذیه، کمبود ویتامین ها و کاهش سطح انرژی مورد نیاز بدن می شود. شربت راسیپ رها فارم ساخت ایران، حاوی اسیدهای آمینه ضروری و ترکیب سیپروهپتادین است که برای درمان بی اشتهایی در کودکان و بزرگسالان قابل استفاده می باشد. این دارو همچنین در درمان اختلالات مزاجی و افزای..
19,500 تومان
قرص جویدنی مولتی ویتامین کودکان آی کر | 30 عدد | تامین ویتامین های مورد نیاز کودکان
ناموجود
برند: آی کر | I Care مدل: I Care Multi Micronutrients Chewale Tablets
قرص جویدنی مولتی ویتامین کودکان آی کرقرص جویدنی مولتی ویتامین کودک آی کر مکملی منحصر به فرد برای تامین ویتامین ها و املاح بدنی مورد نیاز بدن است. مصرف این مکمل نقش بسزایی در افزایش سطوح انرژی در بدن دارد و همین امر بر عملکرد فردی و اجتماعی افراد اثر می گذارد. مطالعات نشان می دهند که یکی از دلایل برو..
100,280 تومان
شربت کیدیکر میر ویتابیوتیکس | 200 میل | تامین کننده عناصر ضروری بدن کودک اشتها آور قبل غذا شربت کیدیکر میر ویتابیوتیکس | 200 میل | تامین کننده عناصر ضروری بدن کودک اشتها آور قبل غذا
ناموجود
برند: میر ویتابیوتکس | Meyer Vitabiotics مدل: Meyer Vitabiotics Kidicare Syrup
شربت کیدیکر میر ویتابیوتیکسشربت کیدیکر میر ویتابیوتیکس حاوی ترکیبی از ویتامین ها و ریز مغذی های ضروری است که به بهبود رشد جسمی در کودکان و نوجوانان، تقویت حافظه و یادگیری در کودکان در حال رشد، سیستم ایمنی قوی، تنظیم و تعادل در سوخت و ساز بدن و پیشگیری از بی اشتهایی کمک می کند. این فرآورده قابل استفا..
82,800 تومان
شربت زینگامان سلامت گستر آرتیمان | 120 میل | با طعم تمشک | اشتها آور
ناموجود
برند: سلامت گستر آرتیمان | S.G.Artiman مدل: S.G.Artiman Zingaman syrup
شربت زینگامان سلامت گستر آرتیمانشربت زینگامان سلامت گستر آرتیمان مکملی مناسب برای تحریک اشتها در کودکان است. این مکمل حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی است و به افزایش وزن در کودکان کمک می کند. همین امر سبب شده است مصرف این مکمل در کودکانی که از کاهش وزن رنج می برند مورد توجه قرار گیرد. از دیگر ویژ..
34,000 تومان
شربت اشتها آور آپتایزر کیندر | 150 میل | کمک به افزایش اشتهای کودکان و حاوی انواع ویتامین شربت اشتها آور آپتایزر کیندر | 150 میل | کمک به افزایش اشتهای کودکان و حاوی انواع ویتامین
ناموجود
برند: کیندر | Fisher Kinder مدل: Fisher Kinder Appetizer Syrup 150ml
شربت اشتهاآور آپتایزر کیندرشربت اشتهاآور اپتایزر کیندر حاوی عصاره‌های گیاهی و مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری است و مشکل بی اشتهایی و سوء تغذیه را در کودکان و نوجوانان برطرف نموده و به تقویت رشد آنها کمک می‌کند.نقش تغذیه در دوران رشددوران کودکی و نوجوانی مهمترین دوران رشد محسوب می‌شوند و تغذیه‌ مناسب..
40,000 تومان
نمایش 1 تا 16 از 16 (1 صفحه)