Menu
Your Cart

مکمل اشتها آور کودکان

توضیحات دسته‌بندی


مکمل اشتها آور کودکان حاوی مواد محرک اشتها است و معمولا برای کودکانی مورد استفاده قرار می گیرد که تمایلی به خوردن غذا ندارند. «عدم مصرف غذا» سبب می شود ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک تامین نشود و همین امر سلامتی کودک را به خطر می اندازد. پزشکان بر این موضوع تاکید دارند که پیش از مصرف مکمل اشتها آور کودکان باید دلیل اصلی بی اشتهایی کودک تشخیص داده شود، در غیر اینصورت این مکمل ها اثری بر بدن ندارند و در برخی موارد شرایط را حاد تر می کنند.

چرا کودکان بی اشتها می شوند؟

از دست دادن اشتها (بی اشتهایی) یک علامت شایع در کودکان است که در دوران کودکی اغلب با از دست دادن گذرای اشتها همراه است. از دست دادن طولانی اشتها همراه با افزایش یا کاهش وزن ضعیف معمولاً نشان دهنده یک بیماری مزمن جدی، ارگانیک یا روان زا است. ابتلا به بیماری و یا وجود اختلالی در سیستم بیولوژیک بدن سبب کم اشتهایی کودکان می شود. ورود ویروس ها به بدن، یبوست، آلرژی های غذایی و ابتلا به بیماریهای کلیوی و گوارشی و کبدی از دلایل عمده بی اشتهایی کودک به شمار می روند. همچنین کم خونی ناشی از فقر آهن اشتهای کودک را تحت تاثیر قرار می هد. پزشک بهترین کسی است که در این زمینه می تواند به خانواده ها مشاوره دهد و استفاده از انواع مکمل اشتها آور کودکان را تجویز کند.

بسیاری از کودکان هیچ نشانه ای از بیماری های جسمانی ندارند و مشکلات روحی از جمله استرس سبب می شود اشتهای خود را از دست بدهند. مطالعات جدید نشان می دهند در خانواده هایی که والدین با یکدیگر زیاد بحث می کنند و روابط خوبی ندارند، کودکان معمولا کم اشتها می شوند و تمایلی به غذا خوردن ندارند. همچنین ممکن است هر از گاهی متوجه رفتارهای غذایی بسیار غیرقابل پیش بینی در کودک خود شوید. اولین چیزی که باید بدانید این است که عادات غذایی و ترجیحات کودک نقش مهمی در تأثیرگذاری بر اشتهای کلی او دارد. و اکثریت کودکان به خوردن غذاهای مناسب، سالم و مغذی اهمیتی نمی دهند. از این رو، سلامت کلی آنها آسیب می بیند. به خصوص، ممکن است از کمبود ویتامین رنج ببرند.

چه عواملی باعث افزایش اشتها در کودک میشود؟

به غیر از استفاده از ویتامین ها برای افزایش اشتهای کودک، می توانید از چند نکته ذکر شده در زیر نیز استفاده کنید:

  • از خوردن صبحانه کودک خود اطمینان حاصل کنید.
  • سعی کنید آنها را وادار کنید 30 دقیقه قبل از غذا یک لیوان آب بنوشند.
  • به جای انتخاب یک وعده غذایی کامل وعده های کمتر و 3 بار در روز، انتخاب کنید که در فاصله زمانی تقریبی هر دو ساعت به آنها غذا بدهید.