Menu
Your Cart

آمینو اسید بدنسازی

توضیحات دسته‌بندی

آمینو اسید بدنسازی

آمینو اسید بدنسازی چیست ؟

آمینو اسید بدنسازی مکملی است، که امروزه برای حفظ سلامت عمومی و تقویت بدن، در حین انجام تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد در تمامی غذاها و مکملهای پروتین دار یافت می شوند. اگر آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را از منابع طبیعی تامین کنید. بسیار اثربخش تر خواهند بود. زیرا این منابع دارای تمامی آمینه ها و پروتین های ضروری و مورد نیاز بدن هستند.
مصرف غذاهایی که سرشار از پروتین هستند (به ویژه گوشت و مواد لبنی)  سبب می شود، موادمغذی دیگری که ممکن است مکمل های دارویی فاقد آن باشد، وارد بدن شود. در نتیجه می توان گفت با پیروی از رژیم غذایی سالم بدن سالم تر و زندگی بهتری خواهید داشت.
مهمترین بخش پروتئین را آمینو اسیدها تشکیل می دهند. که مهمترین وجه تمایز آنها با کربوهیدراتها و چربی ها وجود نیتروژن در ترکیبشان است.
آمینو اسیدها ترکیباتی هستند، که حداقل از یک گروه آمینو  (-NH2) و یک گروه کربوکسیل  (-COOH) تشکیل شده اند. این ترکیبات نقش اساسی در پروسه های بیولوژیک بدن دارند. و کمبود آنها در بدن تاثیرات منفی بر سلامتی می گذارد.
چه تعداد آمینو اصلی داریم و چه تاثیری دارد!
می توان ادعا کرد که عملکرد سیستم های اصلی بدن تا حد زیادی به وجود آمینه های ضروری بدن بستگی دارد. به طور کلی 9 آمینو اسید وجود دارند. که نقش مهمی را در بدن ایفا می کنند. و کارهای متفاوتی را انجام می دهند.
وزشکاران و بدنسازان باید استفاده از مکمل ها را در برنامه رژیمی خود بگنجانند. زیرا این محصولات مکملی، حیاتی برای افزایش حجم عضلات است. همانطور که پیشتر بدان اشاره شد آمینو اسیدها به طور کلی  به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم میشوند.
حال سوالی که برای افراد پیش می آید این است، که چرا به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم میشوند؟ جواب ساده است. آن مواردی که به طور طبیعی در بدن تولید میشوند غیر ضروری هستند. و آمینو اسید های ضروری باید از طریق غذا و مکمل های غذایی و بدنسازی تهیه و مصرف کنیم.

آمینو اسیدهای ضروری!

همه ی آمینو اسیدها برای بدن انسان اهمیت بسزایی دارند. ولی مصرف آمینو ی ضروری برای ما اهمیت ویژه ای دارند. تحقیقات گسترده ای در رابطه با آمینو اسیدهای ضروری صورت گرفته است. همگی این تحقیقات نشان میدهند این مکمل در سلامت فیزیکی، تناسب اندام، میزان استقامت و رشد عضلات تاثیر زیادی دارند.
 لیزین، تره اونین، لوسین، میونین، والین، فنیل آلانین و ایزولوسین اسید‌های آمینه ضروری محسوب می شوند. از این نوع آمینو ها محبوب ترین آنها BCAA ها هستند. که عبارت است از لوسین، والین، ایزولوسین که برای افزایش قدرت و ساخت عضله استفاده میکنند. این مواد در مکملهای آمینو اسید بدنسازی معمولا با کلمات لاتین BCAA میشناسیم.

آمینو های غیر ضروری !

گلیسین، آلین، گلوتامین، لیستین و ….در دسته غیرضروری قرار دارند. مزایای مصرف آمینه های ضروری به شرح زیرند:
    افزایش استقامت،
    قدرت،
    توده عضلات،
    انرژی،
    و ایجاد پروتئین.
آمینو اسیدهای غیر ضروری در بسیاری از غذاها به طور طبیعی موجود هستند. این مواد غذایی شامل انواع اجیل، بادام، انواع ماهی، پروتئین تخم مرغ و سویا هستند. به طور کلی عمده ترین آمینو اسیدهای که ورزشکاران به انها احتیاج دارند، و در مکمل آمینو اسید بدنسازی یافت می شوند به شرح زیرند:

گلوتامین چیست:

گلوتامین یک آمینو ی غیر ضروری است. یکی از بیشترین موارد موجود در سلولها و ماهیچه های بدن است. گلوتامین نقش کلیدی و مهمی در متابولیسم پروتئین، افزایش حجم سلول ها و همچنین افزایش ترشح هورمون رشد به صورت طبیعی است. مهمترین نقش و اصلی ترین نقش گلوتامین، ریکاوری ماهیچه ها است. گلوتامین از ترکیب گلوتامات و آمو نیاک تشکیل شده است. بهترین میزان مصرف این مکمل 5 تا 10 گرم در روز است، و بهترین زمان مصرف آن صبح و بعد از تمرین و فعالیت سخت روزانه است.

بتا آلانین چیست:

بتا آلانین یک نوع آمینو اسید غیر ضروری است که باعث افزایش متابولیسم، تپش قلب، جلوگیری از اسیدی شدن ماهیچه ها و افزایش توان ورزشکار میشود. همچنین این آمینو اسید معمولا در محصولات مکملی پمپ به وفور پیدا میشود. مکمل آمینو اسید بدنسازی حاوی این آمینو اسید هست.

آرژنین چیست:

یک آمینو اسید ضروری و همچنین از واحدهای سازنده پروتئین به شمار می رود. آرژنین عملکرد های فیزیولوژیکی زیادی در بدن دارد  و یکی از عناصر ساخت گاز نیتریک اکسید است. این آمینو اسید در محصولات مختلفی یافت میشود. یکی دیگر از کارایی های آرژنین گشادی رگها و به جریان انداختن خون در بدن است که برای بیماران قلبی و عروقی در بعضی از شرایط و تحت نظر مستقیم پزشک بسیار مناسب هست. این آمینو اسید در مکمل آمینو اسید بدنسازی موجود است.

آمینو اسید بدنسازی چه اثراتی بر بدن دارد؟

گاهی اوقات بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که حفظ بدن بعد از ورزش به اندازه خود ورزش اهمیت دارد. بدن شما بعد از ورزش وارد مرحله ریکاوری می شود، در این مرحله نیز عضله سازی صورت می گیرد و انرژی مصرف شده نیازمند جایگزینی است.
آمینو اسید بدنسازی به افزایش استقامت بدن، قدرت و حجم عضلات، بازسازی ذخایر بدن، پروتین سازی و درمان کمبود پروتین در بدن کمک می کند.

افزایش استقامت بدن!

 این مکمل بر روش جذب کربوهیدرات و چربی در بدن اثر می گذارد. ورزشکاران و بدنسازانی که فعالیت های شدید دارد سطح گلیکوژن خونشان پایین می آید و همین امر باعث بروز خستگی و کاهش عملکرد آنها می شود.
مطالعه ای در سال 2011 بر روی افرادی انجام شد. که برای کاهش گلیکوژن خونشان از آمینو اسید بدنسازی استفاده کردند. در این تحقیق یک گروه دارونما نیز وجود داشت. نتایج حاکی از آن بودند افرادی که از این مکمل استفاده کرده بودند گلیکوژن خونشان افزایش چشم گیری داشت.

افزایش حجم عضلات!

یکی از دلایلی که ورزشکاران و بدنسازان را به سوی مصرف مکملها می کشاند افزایش حجم عضلاتشان است. لوسین آمینو اسیدی است که سبب سنتز پروتین در عضلات و افزایش حجم آنها می شود. استرس و فشاری که در طول ورزش به بدن وارد می شود، سبب تحریک رشد عضلات در بدن می شود. در این شرایط استفاده از مکمل سبب می شود عضلات توانایی لازم را برای افزایش حجم بدست بیاورند.

چربی سوزی!

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم مصرف مکمل آمینو اسید بدنسازی سبب افزایش گلیکوژن خون در بدن ورزشکاران می شود. این مکمل ورزشی متابولیسم بدن را نیز بالا می برد و همین امر سبب می شود چربی به انرژی تبدیل شود. در نتیجه اگر قصد چربی سوزی دارید این مکمل کمک شایانی به شما می کند.
در اینجا ذکر این نکته حائز اهمیت است. که مکملهای چربی سوز که در بازار موجود هستند، دارای محرکهایی هستند که متابولیسم بدن را افزایش می دهند، اما آمینو اسید بدنسازی نقش عمده ای در چربی سوزی شکم دارد. و برای آن دسته از افرادی که به دنبال کوچک کردن شکم هستند مکملی محبوب به شمار می رود.

کاهش خستگی!

خستگی ذهنی فرآیندی است که در طول تمرینات مدام و طولانی ورزشی رخ می دهد. نتایج تحقیقات علمی حاکی از آن هستند که مکمل آمینو اسید بدنسازی به کاهش و رفع این مشکل کمک شایانی می کند.
معمولا در تمرینات سنگین میزان آمینو اسید در خون کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود بدن تریپتوفان تولید کند. ترپیتوفان سبب ترشح هورمون سروتونین در مغز می شود و همین امر منجر به بروز خستگی ذهنی در ورزشکاران می شود. این مکمل سبب می شود میزان آمینواسید خون افزایش یابد و همین امر بر رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد.

تقویت عضلات!

همانطور که می دانید در طول تمرینات ورزشی عضلات آسیب می بینند و بدن برای عضله سازی نیازمند پروتین و آمینواسید است. اگر این مواد در بدن تامین نشوند عضلات تخریب می شوند و آسیب می بینند. مصرف مکمل به بازسازی عضلات و افزایش حجم آنها کمک می کند. مطالعه ای به بررسی اثرات لوسین بر روی موشها پرداخت. نتایج حاکی از آن بودند که این آمینو اسید حجم عضلات را افزایش می دهد.
مصرف آن سنتز عضلات را افزایش می دهد و از آنها محافظت می کند. در نتیجه بدن سریع تر وارد دوره ریکاوری می شود و به حالت اولیه باز می گردد. درد عضلانی مشکلی است که بعد از تمرینات ورزشی رخ می دهد. نکته قابل توجه این است که با مصرف مکمل ورزشی مناسب می توانید این درد را از بین ببرید. مطالعه ای در سال 2006 برای تشخیص مکمل آمینو اسید بدنسازی انجام پذیرفت. این نتایج حاکی از آن بودند که مصرف این مکمل سرعت ریکاوری را بالا می برد و درد عضلانی را کاهش می دهد.

نکته مهم در استفاده از مکمل آمینو اسید بدنسازی!

تنها یک نکته بسیار مهم در رابطه با استفاده از مکمل آمینو اسید بدنسازی وجود دارد. این مکمل ها باید چندین بار در طول روز مورد استفاده قرار گیرند و نباید آنها را تنها بعد از تمرین استفاده کنید. در نتیجه هرگز کارآیی نخواهد داشت.
مکمل آمینو اسید بدنسازی باید دارای تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باشد.  شما به راحتی در منزل تنها با یک کلیک می توانید مکمل بدنسازی مورد نظر خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید و ظرف مدت 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها محصول مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید.


برند: بلید اسپرت | Blade Sport مدل: Blade Sport BCAA 8:1:1 240 Tab
قرص بلید بی سی ای ای 8:1:1 بلید اسپرتقرص بلید بی سی ای ای 8:1:1 بلید اسپرت محصولی بی نظیر در بهبود استقامت بدن در هنگام تمرین است و این کار را از طریق تامین آمینو اسیدهای ضروری بدن انجام می دهد. این محصول به عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن کمک می کند و  موجب ریکاوری بهتر عضلات می شود. همچنین، این..
780,000 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: L-Arginine Health Aid
قرص ال آرژنین هلث ایدقرص ال آرژنین هلث اید حاوی 1000 میلیگرم آمینواسید ال-آرژنین است. مصرف این مکمل موجب افزایش قدرت ورزشکاران و افزایش حجم عضلات در آنها می شود. همچنین موجب بهبود توانایی جنسی در آقایان و تقویت سیستم ایمنی در آقایان می شود.مزایای ال آرژنین بر سلامتیال آرژنین آمینو اسید نیمه ضروری بر..
96,600 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC L-Arginine
قرص ال آرژنین کارنقرص ال آرژنین کارن حاوی آمینواسید ال-آرژنین است. این مکمل  برای افزایش کارایی ورزشکاران، بازتوانی قدرتی آنها و جلوگیری از خستگی و افزایش حجم عضلات کاربرد دارد.مزایای ال آرژنین بر سلامتیال آرژنین آمینو اسید نیمه ضروری برای بدن است. آرژنین در موادی  مانند بادام زمینی، بادام..
105,000 تومان
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Flex Power
پودر فلکس پاور الیمپپودر فلکس پاور الیمپ محصولی مناسب برای عملکرد بهتر عضلات است. این مکمل حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای عضلات است و به عملکرد بهتر ورزشکاران در طول تمرینات سنگین ورزشی کمک می کند. اگر عضلات در طول تمرینات ورزشی آسیب ببینند، این پودر می تواند به رفع آسیب ها و مصدومیت ها کمک کند. حتی ..
741,000 تومان
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp HMB 1250 mega Caps 120 caps
کپسول اچ ام بی الیمپکپسول اچ ام بی 1250 مگا کپس مکملی مناسب برای ورزشکاران است و نقش بسزایی در افزایش قدرت عضلات، عضله‌سازی و جلوگیری از ریزش عضلات دارد. این محصول در تسریع فرایند چرب‌ سوزی تاثیر داشته و موجب بهبود ریکاوری عضلات در حین و بعد از تمرینات ورزشی می‌شود. این مکمل حاوی مقادیر ارزشمندی از..
765,000 تومان
کپسول ایزولیت آمینو سایتک | 250 عددی | آمینو اسید ایزوله برای رشد و حمایت از توده عضلانی کپسول ایزولیت آمینو سایتک | 250 عددی | آمینو اسید ایزوله برای رشد و حمایت از توده عضلانی
-10 %
برند: سایتک نوتریشن | Scitec Nutrition مدل: Scitec Nutrition Isolate Amino 250 Caps
کپسول ایزولیت آمینو سایتک نوتریشنفرمولاسیون پیشرفته ایزوله آمینو سایتک با دارا بودن آمینو آسید های شاخه ای ایزوله شده BCAA و 9 آمینو اسید ضروری که بدن انسان قادر به ساخت آنها نیست ؛ تمامی نیاز های عضلانی بدن شما را تامین می نماید و سنتز پروتئین در عضلات را به حداکثر میرساند . این محصول با دارا بودن ..
486,000 تومان 540,000 تومان
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Anabolic Amino 9000
قرص آنابولیک آمینو 9000 الیمپ قرص آنابولیک آمینو 9000 الیمپ مکملی منحصر به فرد برای تمامی کسانی است که به پروتئین با کیفیت بالا و جذب سریع نیاز دارند. این مکمل برای افرادی که مایلند حجم عضلانی با رشد سریع داشته باشند، مانند ورزشکاران حرفه‌ای ( بدنسازی ، وزنه برداری ) و افرادی که به صورت تفریحی تمر..
893,000 تومان
برند: پی اچ دی | PHD مدل: PHD Amino Drive
پودر آمینو درایو پی اچ دیپودر آمینو درایو پی اچ دی مکملی مناسب برای تامین آمینواسیدهای مورد نیاز بدن در طول تمرینات ورزشی است. در این پودر ویتامین ث و کافئین نیز به کار رفته اند. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و به ارتقا سلامتی کمک می کند. کافئین نیز..
793,900 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC BCAA Muscle Guard
قرص بی سی ای ای کارنآمینواسیدهای شاخه دار (BCAA) نظیر (ال ـ لوسین، ال ـ ایزولوسین، و ال ـ والین) را با ترکیب 2:1:1 فراهم می‌آورد. BCAA در حدود 33% تمام پروتئین های ماهیچه ای را فراهم می‌آورد. BCAA ها تنها آمینواسیدهایی هستند که به طور مستقیم در ماهیچه‌ها ساخته می‌شوند و دارای تاثیر آنابولیک فوری هست..
189,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Amino Whey plus 6800 - 90tab
قرص آمینو وی پلاس 6800 کارنقرص آمینو وی پلاس 6800 کارن مکملی منحصر به فرد برای افزایش حجم عضلات است. مصرف این مکمل نقش موثری در کاهش وزن و اشتها دارد.آمینو اسید چیست؟روتئین ریز مغذی بسیار مهمی برای حفظ سلامت بدن است و پ فاکتوری بسیار اساسی در عضله سازی به شمار می رود و بدون وجود پروتئین عضله سازی هر..
167,000 تومان
برند: پی اچ دی | PHD مدل: PHD Amino Support 180 Tab
قرص آمینو ساپورت پی اچ دیقرص آمینو ساپورت پی اچ دی با دوز موثر و کیفیت بالا به همراه ۳ گرم آمینو اسید به سنتز پروتئین در عضلات کم میکند و از تخریب عضلات جلوگیری به عمل می آورد .نقش آمینو اسید در بدنآمینواسیدهای شاخه دار مانند ال-لوسین، ایزولوسین و ال-والین نقش مهمی در سنتز پروتئینها در بدن دارند...
474,000 تومان
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Gold Salamon 12000
مکمل آمینواسید گلد سالامونمکمل آمینواسید گلد سالامون مکملی منحصر به فرد برای تامین نیازهای بدن به آمینواسیدها و پروتئین ها است. این محصول ماهی سالامون تهیه شده است و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.ویژگی های ماهی سالامونماهی سالامون منبعی غنی از آمینواسیدها و پروتئین های مورد نیاز بدن انسان است. گوشت ا..
1,000,000 تومان