Menu
Your Cart

مکمل افزایش اشتها

توضیحات دسته‌بندی


مکمل اشتها آور یکی از محصولاتی است که می تواند به حفظ سلامتی کمک کند. کارشناسان همواره در این مورد هشدار می دهند، اگر اشتها به قدری کاهش یابد که نیازهای بدن به مواد مغذی تامین نشود، خطر عدم رسیدن ویتامین ها و مواد معدنی به بدن وجود دارد و همین امر می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری های مزمن شود. درو اقع، قرص اشتها آور ( همانطور که از نامش مشخص است) اشتها را افزایش می دهد و برای افرادی مفید است که از کاهش وزن مزمن رنج می برند. تغییر سبک زندگی نیز مسئله مهم دیگری است که در کنار قرص افزایش اشتها می تواند فواید زیادی داشته باشد.

بخشی از حفظ سلامت شامل داشتن اشتها به غذا است. غذا مواد مغذی لازم را برای قوی نگه داشتن بدن در اختیار شما قرار می دهد و به شما انرژی می دهد تا در فعالیت های روزمره شرکت کنید. اما اگر اشتهای خود را از دست بدهید چه؟ از دست دادن اشتها می تواند باعث شود که غذا ناخوشایند به نظر برسد. اگر غذا نخورید، می توانید به سرعت وزن کم کنید. محرک های اشتها برای درمان کم اشتهایی در افراد استفاده می شود و عموماً توسط پزشکان تجویز می شود.


آیا مکملی وجود دارد که اشتها را افزایش دهد؟

برخی ویتامین ها و مواد معدنی از جمله روی و ویتامین B-1 می توانند اشتها را افزایش دهند. با این حال، اینها معمولاً فقط در صورتی کار می کنند که فرد کمبود این مواد مغذی داشته باشد. سایر مکمل ها، مانند اسیدهای چرب امگا 3، ممکن است اشتها را افزایش دهند. کم اشتهایی یک چالش تغذیه ای رایج برای بیماران مبتلا به سرطان پانکراس است. گاهی اوقات جراحی، داروهای تجویزی یا خود سرطان می تواند طعم غذا را تغییر دهد یا باعث کاهش اشتهای بیمار شود.

بهترین مکمل ها برای افزایش وزن

 مکمل های پروتئینی

پروتئین ها اجزای سازنده بافت عضلانی هستند. یک مکمل پروتئین با کیفیت بالا با فراهم کردن بلوک‌های ساختمانی مورد نیاز بدن برای رشد، باعث افزایش وزن می‌شود. مکمل‌های پروتئینی، مانند شیک‌های پروتئینی یا بارها، می‌توانند به‌ویژه یک رویکرد کارآمد برای افزایش مصرف پروتئین باشند، اگر به اندازه کافی از این ماده مغذی از طریق رژیم غذایی دریافت نمی‌کنید. به طور کلی، شما باید حداقل 30 تا 35 درصد کالری خود را از پروتئین دریافت کنید. بالا رفتن از این مقدار تغذیه شما را از تعادل خارج می کند زیرا منجر به مصرف ناکافی سایر مواد مغذی می شود. روش مصرف بر نتیجه تأثیر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که مصرف کلی کالری شما برای تشویق افزایش وزن همراه با مکمل های پروتئینی قابل توجه است.

کراتین

کراتین یک مکمل افزایش وزن بدن شما را با یک پیش ساز انرژی بالا تامین می کند که به تولید آدنوزین تری فسفات در طول تمرینات بدنی شدید کمک می کند. با تقویت فعالیت عضلانی باعث رشد سریع عضلانی می شود. کراتین یک ماده شیمیایی طبیعی است که در سلول های بدن، در درجه اول ماهیچه ها و مغز وجود دارد. کراتین نوعی اسید آمینه است که بیشتر از صدف و گوشت قرمز به دست می آید و مقدار کمی نیز توسط کبد، پانکراس و کلیه تولید می شود. برای بسیاری از افراد، مصرف غذاهای غنی از کراتین یک گزینه نیست، بنابراین مکمل های کراتین محبوب و مفید هستند، به خصوص اگر ورزش می کنید. کراتین برای عملکرد ورزشی و تولید انرژی ضروری است و مطالعات نشان می دهد که مکمل می تواند منجر به بهبود عملکرد عضلات و افزایش وزن شود. اکثر متخصصان تغذیه کراتین مونوهیدرات را توصیه می کنند زیرا این نوع کراتین کاملاً تحقیق شده است.

 روغن ماهی

روغن ماهی معمولاً از ماهی های چرب به دست می آید. آنها به دلیل محتوای اسید چرب امگا 3، چربی های خوبی در نظر گرفته می شوند. مکمل‌های روغن ماهی چربی هستند و می‌توانند به افزایش وزن و بهبود سلامت قلب و عروق کمک کنند. قرص های روغن ماهی ممکن است برای افزایش وزن موثر نباشند تا زمانی که کالری دریافتی به اندازه کافی افزایش یابد.

افزایش دهنده های وزن

آنها اساساً مکمل‌های پر کالری برای افرادی هستند که برای بدست آوردن کالری کافی از طریق رژیم غذایی تلاش می‌کنند آنها یک تکنیک سریع و ساده برای افزایش کالری دریافتی بدون افزایش مصرف غذا ارائه می دهند. بیشتر مکمل‌های افزایش وزن از نظر کربوهیدرات و پروتئین سنگین هستند و برخی از آنها بیش از هزار کالری در هر وعده دارند.

آمینو اسیدها

آمینو اسیدهای زنجیرهای منشعب شده این اسیدهای آمینه ضروری ماهیچه ها را بازسازی و بازیابی می کنند. اگر می خواهید به سرعت وزن اضافه کنید باید این مکمل را در نظر بگیرید. با این حال، این را فقط با راهنمایی پزشک خود مصرف کنید.

افزایش دهنده وزن گیاهی برخی از گیاهان آیورودا می توانند به ویژه در درمان سوء تغذیه، سوء جذب تغذیه ای، ضعف ایمنی و سایر مسائلی که ممکن است افزایش وزن را محدود کنند، موفق باشند. اگرچه ممکن است برخی از گیاهان آیورودا را بگنجانید، اما ایده آل است که با متخصص تغذیه خود در مورد گنجاندن داروهای محرک اشتها و گیاهان آیورودا در رژیم غذایی خود صحبت کنید. داروهای آیورودا سلامت گوارش را بهبود می بخشد، که می تواند به جذب مواد مغذی کمک کند و ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

مکمل ذرت مومی

این مکمل باعث هضم سریع گلوکز برای افزایش سطح انسولین و اشباع ذخایر گلیکوژن ماهیچه‌ها می‌شود. این کربوهیدرات های سریع هضم پروتئین ها و اسیدهای آمینه را به بافت های