Menu
Your Cart

قرص کم خونی

توضیحات دسته‌بندی

قرص کم خونی

هموگلوبین پروتئینی است که در گلبولهای قرمز خون وجود دارد و نقش آن حمل و نقل اکسیژن و دی اکسید کربن در خون است. با کاهش هموگلوبین های خون دیگر اکسیژن کافی به اندام های بدن نمی رسد و همین امر مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد. به این اختلال در بدن کم خونی گفته می شود. انواع قرص کم خونی در بازار موجود هستند که پزشک با توجه به شرایط بیماری برای درمان این بیماری تجویز می کند.

چه عواملی سبب بروز بیماری کم خونی می شوند؟

بیماری کم خونی انوع متفاوتی دارد.
 • کم خونی به دلیل فقر آهن: این بیماری شایع ترین نوع بیماری کم خونی است. بدن برای ساخت هموگلوبین به آهن نیاز دارد. اگر (1) رژیم غذایی حاوی آهن کافی نباشد، یا (2) فرد به بیماری هایی مبتلا باشد که سبب شود خون زیادی را دست بدهد و یا (3) در دوران بارداری آهن کافی به بدن نرسد فرد دچار این نوع کم خونی می شود. برای درمان این بیماری، قرص کم خونی باید زیر نظر پزشک ( با تشخیص نوع بیماری و عوامل دیگری مانند سن) تجویز شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد.
 • کم خونی به دلیل فقر ویتامین (مگالوبلاستیک): این بیماری در اثر فقدان اسید فولیک و یا ویتامین b12 در بدن بروز پیدا می کند. همانطور که می دانید ویتامین ها نقش مهمی را در تقویت سیستم عصبی بدن بازی می کنند. اگر ویتامین کافی به بدن نرسد ممکن است فرد به بیماری کم خونی مبتلا شود. انوع قرص کم خونی برای درمان این نوع بیماری وجود دارد که باید تحت نظر پزشک متخصص مصرف شوند.
 • کم خونی به دلیل ابتلا به بیماری های خاص: اگر فرد از بیماری هایی مانند بیماری های کلیوی رنج ببرد توانایی بدنش در تولید گلبولهای قرمز تحیل می رود و دچار کم خونی می شود. به همین دلیل افرادی که از بیماری های خاص رنج می برند باید تحت نظر پزشک متخصص باشند و انواع قرص کم خونی ( با صلاحدید پزشک) برای آنها تجویز شود.
 • کم خونی ارثی: اگر سابقه کم خونی در خانواده وجود داشته باشد احتمال بروز این بیماری در افراد آن خانواده نیز وجود دارد.
 • کم خونی آپلاستیک: این نوع بیماری بسیار نادر است و در اثر موارد خاصی مانند پرتودرمانی، شیمی درمانی، قرار گیری مداوم در برابر مواد شیمیایی سمی ( مانند شوینده های خانگی و یا حشره کش ها)، داروهایی مانند داروهای رماتیسمی و بیماری های خاص مانند لوپوس رخ می دهد. انواع قرص کم خونی برای این نوع بیماری وجود دارند که باید توسط پزشک متخصص تجویز شود.
بهتر است قبل از استفاده از هر نوع قرص و یا مکملی برای درمان این بیماری به پزشک متخصص مراجعه کنید و سپس با تشخیص نوع و میزان کم خونی استفاده از انواع مکمل ها را آغاز کنید. هرگز خودسرانه مصرف دارو و یا مکملی را آغاز نکنید. زیرا اگر مکمل ها به درستی مورد استفاده قرار نگیرند سلامتی بدن را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث بروز مشکلات دیگری در بدن می شوند.

انواع قرص کم خونی

محبوب ترین قرص کم خونی برای رفع این بیماری به شرح زیر هستند:

قرص کم خونی گیاهی

افرادی که گیاهخوار هستند بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به بیماری کم خونی قرار دارند و باید استفاده از انواع قرص کم خونی را به رژیم غذایی خود بیافزایند. زیرا این افراد از گوشت حیوانی و انواع فرآورده های لبنی استفاده نمی کنند. این فرآورده ها سرشار از آهن هستند که در رژیم غذایی گیاهخواران وجود ندارند. به همین دلیل گنجاندن مکمل های حاوی آهن در رژیم غذایی اهمیت ویژه ای دارد. در غیر این صورت مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آید. انواع قرص کم خونی مخصوص گیاهخواران در بازار موجود است. یکی از بهترین مکمل ها برای تامین آهن مورد نیاز بدن گیاهخواران «قرص آهن هلث اید » است. ویژگی های این مکمل به شرح زیر است:
 • حاوی ویتامین c برای جذب بیشتر آهن
 • مناسب برای افراد دیابتی و یا افرادی که قادر به تحمل لاکتوز نیستند
 • فاقد رنگ مصنوعی و مواد نگهدارنده

بهترین قرص کم خونی برای کودکان

کودکی دوران بسیار حساسی است که باید توجه ویژه بدان داشت. اگر مواد مورد نیاز رشد بدن در این دوران تامین نشوند مشکلات زیادی در بزرگسالی برای فرد به وجود می آیند. رژیم غذایی مناسب بهترین راهکار برای جبران کمبودهای بدن و کمک به رشد مناسب است. کودکانی که رژیم غذایی مناسبی ندارند، معمولا از بیماری کم خونی رنج می برند. به همین دلیل این کودکان باید استفاده از انواع قرص کم خونی را شروع کنند. ابتلا به بیماری های گوارشی و یا بیماری های خاص سبب می شود کودکان در معرض ابتلا به بیماری کم خونی قرار گیرند. همچنین ناتوانایی بدن در جذب آهن یکی دیگر از عوامل بروز این بیماری است. شیر مادر منبع بسیار خوبی برای جبران تمامی نیازهای بدن است. کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند معمولا از بیماری کم خونی رنج نمی برند و برای رفع این مشکل نیازی به استفاده از انواع قرص کم خونی ندارند. در صورتی که بیماری کم خونی کودک توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود، انواع قرص کم خونی (متناسب با نوع بیماری کودک) تجویز می گردد. بهترین قرص کم خونی برای کودکان قرص « ساشه سیدرال اورو فارمانوترا» است.

قرص برای کم خونی مردان

همانطور که تا بدینجا بدان اشاره کردیم بیماری کم خونی در اثر عوامل زیادی در بدن رخ می دهد. یکی از مهمترین عوامل بروز این بیماری، عدم پیروی از رژیم غذایی سالم است . بیماری همورئید (مخصوصا در مردان) یکی از عواملی دیگری است که می تواند منجر به بروز بیماری کم خونی شود. نوشیدن بیش از حد چای ( که معمولا در مردان این عادت دیده می شود) سبب بروز این بیماری نیز می شود. انواع قرص کم خونی برای درمان کم خونی وجود دارند که باید تحت نظر پزشک متخصص تجویر شوند. انواع قرص کم خونی برای رفع این بیماری در مردان بدین شرح هستند:

بهترین قرص کم خونی

همانطور که پیشتر  بدان اشاره کردیم انواع قرص کم خونی برای درمان این بیماری وجود دارد. اما قبل از مصرف باید بدانید که ابتدا نوع بیماری کم خونی باید تشخیص داده باشد. عوامل متعددی می توانند باعث بروز این بیماری شوند.علایم این بیماری که زنگ هشداری برای مراجعه به پزشک هستند، بدین شرحند:
 • خستگی مداوم
 • سرگیجه
 • سوزش دست و پا
 • حالت تهوع
 • ریزش مو
 • بی قراری
 • مشکلات تنفسی
 • عدم تمرکز
 • زرد شدن رنگ پوست
 • حساسیت به هوای سرد
 • وز وز گوشها
 • خشکی دهان
انواع قرص کم خونی برای رفع این مشکلات بدین شرحند:

شربت کم خونی

تا بدینجا در مورد قرص کم خونی صحبت کردیم. بهتر است بدانید این مکمل به صورت شربت نیز وجود دارد. مسئله بسیار مهم، نحوه استفاده درست از آنهاست. به طور مثال وقتی گفته می شود از این شربت یک قاشق چایخوری مصرف شود، با توجه به اینکه حجم و اندازه قاشق های چایخوری متفاوت است، بهتر است این گفته سنتی را کنار بگذارید و با سرنگ میزان مصرف را دقیق مشخص کنید و سپس مصرف کنید. تنها در این صورت است که می توانید اطمینان داشته باشید که شربت را به اندازه کافی مصرف کرده اید. « شربت فروگلوبین ب 12 ویتابیوتیکس» و «ویال خوراکی نیوهم چوافارم» دو شربت خوراکی برای درمان این بیماری هستند.

بهترین قرص آهن برای خانم ها

مطالعات نشان می دهند که خانم ها بیشتر از آقایان به بیماری کم خونی مبتلا می شوند. عادت ماهیانه در بانوان سبب می شود هر ماه خون زیادی از بدن خارج شود. به همین دلیل بسیاری از بانوان به بیماری کم خونی ناشی از فقر آهن دچار هستند. رژیم غذایی باید بسیار مناسب باشد تا این از دست روی خون را در بدن جبران کند. در کنار رژیم غذایی مناسب، انواع قرص آهن وجود دارند که به درمان فقر آهن در بدن کمک زیادی می کنند. بهترین قرص آهن برای بانوان بدین شرحند:

قرص آهن ایرانی خوب

انواع قرص کم خونی و قرص آهن با برندهای معتبر خارجی در داروخانه ها موجود هستند. اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند قرص آهن ایرانی مصرف کنند. «کپسول زیفمین بهشاد دارو»  و «کپسول فرودین آرین سلامت سینا» دو برند ایرانی معتبر برای انواع قرص آهن هستند.

انواع قرص کم خونی را از داروخانه آنلاین بخواهید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستری امن و اینترنتی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا تنها با یک کلیک مکمل داوریی و قرص کم خونی مورد نظر خود را سفارش دهید و طی 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها محصول را درب منزل تحویل بگیرید
.
برند: اینترافارم | Intrapharm مدل: Intrapharm Fefol
کپسول ففول کپسول ففول مکملی منحصر به فرد برای تامین نیاز بدن به آهن و اسید فولیک است و از بروز افسردگی جلوگیری به عمل می‌آورد. این کپسول محصول شرکت اینترافارم انگلستان است. کپسول ففول حاوی چه ترکیباتی است؟ این مکمل حاوی ترکیبات زیر است: 150 میلی گرم فروس سولفات (آهن) 500 میکروگرم فولیک اس..
29,500 تومان
کپسول آیرونکس اس آر نیچرز پلنتی | 45 میلی گرم | 60 عدد
-12 %
مدل: IRONEX SR Nature's Plenty
کپسول آیرونکس اس آر  نیچرز پلنتی :کپسول آیرونکس اس آر نیچرز پلنتی  با کیفیتی عالی دارای انواع ویتامین ها و مینرال ها برای خون سازی بهتر و بیشتر بسیار مناسب است . آهن موجود در مکمل  Natures Plenty Ironex SR جزء ضروری هموگلوبین در گلبول های قرمز است که همراه با ویتام..
150,000 تومان 170,000 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Feroglobin B12 Syrup
شربت فروگلوبین ب 12 ویتابیوتیکس شربت فروگلوبین ب 12 ویتابیوتیکس منبعی مناسب از آهن و ویتامین های گروه ب، ویتامین ث، اسید فولیک، روی، منگنز و مس است. این مکمل، مکملی خون ساز است و به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می کند. نقش آهن در حفظ سلامتی بدن اکسیژن اساسی ترین ماده مورد نیاز سلولهای بدن است. اکسی..
50,000 تومان
برند: نچرال ورلد | Natural World مدل: Natural World Easy Iron 30Caps
کپسول ایزی آیرون نچرال ورلدکپسول آهن ایزی آیرون نچرال ورد مکملی منحصر به فرد برای درمان کم خونی و جذب آهن است.این کپسول حاوی آهن به صورت فروس بیس گلیسینات ( آهن)، فولیک اسید (B9)، ویتامین B12 و ویتامین C است به تامین آهن مورد نیاز بدن کمک می‌کند.نقش آهن در سلامت بدنآهن عنصر ضروری و مهم در ساختار پر..
57,500 تومان
برند: مولتی نرمال | MultiNormal مدل: MultiNormal Folic Acid Gold 1mg
قرص فولیک اسید گلد 1 مولتی نرمالقرص فولیک اسید گلد 1 مولتی نرمال مکملی منحصر به فرد برای پیشگیری از کمخونی و افزایش تولید هموگلوبین خون است.اسید فولیک چیست؟اسید فولیک از ویتامین‌های گروه ب با نام ب9 است.  وجود این ویتامین برای رشد سلول‌ها و متابولیسم (سوخت و ساز) بدن لازم است. واژه فولات (Folat..
16,500 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life FerOral
قرص فرورال گلدن لایفقرص فرورال گلدن لایف به بهبود کمخونی، پیشگیری از فقرآهن و تامین نیاز بدن به آهن  به ویژه در دوران بارداری کمک می‌کند.این مکمل حاوی آهن و اسید فولیک است.نقش آهن بر سلامتیآهن ماده معدنی  حیاتی برای تشکیل پروتئین هموگلوبین خون است و در بسیاری از واکنش‌های بیوشیمیایی بدن شر..
36,000 تومان