Menu
Your Cart

درمان گلو درد و سرماخوردگی

توضیحات دسته‌بندی

درمان گلودرد

درمان گلو درد

بیماری گلو درد بیماری بسیار رایجی است که تمامی افراد ( حداقل یکبار در زندگی) آن را تجربه کرده اند. این بیماری انواع مختلفی دارد و همین امر درمان گلو درد را پیچیده می سازد. ممکن است یک روش و یا یک دارو برای درمان یک نوع گلو درد (به طور مثال گلو درد ویروسی) موثر باشد اما همان روش و یا همان دارو برای درمان گلو درد ناشی از صحبت زیاد فایده ای نداشته باشد. بنابراین قبل از استفاده از هر نوع دارو و یا تکنیکی نزد پزشک بروید و نوع بیماری را مشخص کنید. سپس دارو و تکنیک موثر برای درمان را به کار ببرید.

گلو درد ویروسی

گلو درد، که عفونت گلو و یا فارنژیت نیز نامیده می شود، تورم دردناک قسمت پشتی گلو  ( حنجره) است. گلو درد می تواند سبب بروز درد در سه ناحیه شود:
 • قسمت پایانی زبان
 • نرم کام ( سقف دهان)
 • لوزه ها (بافت گوشتی که وظیفه آنها حفاظت از ایمنی گلو است)
رایج ترین دلیل بروز گلو درد عفونت گلو از طریق ویروس و باکتری است. با این وجود، تقریبا 90 درصد از عفونتهای گلو از طریق ویروس ایجاد می شوند. به همین دلیل هنگامی که گلو عفونت می کند به آن گلو درد ویروسی نیز می گویند. بهترین روش برای درمان گلو درد ویروسی استراحت، استفاده از مایعات فراوان و گرم و خوردن سوپ است. به این موضوع توجه داشته باشید اگر درمان گلو درد به درستی صورت نگیرد خطر ابتلا به رماتیسم مفصلی وجود دارد. بنابراین درمان این بیماری را جدی بگیرید.

گلو درد چرکی

گلو درد چرکی به بروز عفونت در گلو از طریق باکتری (استرپتوکوک A) گفته می شود. در این بیماری گلو دردناک و متورم می شود. علایم این بیماری در تمامی افراد یکسان نیست، اما از علایم رایج آن می توان به تب، بروز لکه های قرمز در گلو، سردرد، لرز در بدن، کم اشتهایی و مشکل در خوردن و بلعیدن غذا اشاره کرد. علایم گلو درد چرکی معمولا 5 روز بعد از ورود این باکتری به بدن بروز پیدا می کنند. برای درمان گلو درد چرکی همانند گلو درد ویروسی بهتر است مایعات فراوان و گرم بنوشید.

درمان سریع گلو درد شدید

برای درمان گلو درد بهتر است راهکارهای زیر را امتحان کنید:
 • آب گرم را یا یک قاشق چایخوری و یا نصف قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و غرغره کنید.
 • سعی کنید مایعات گرم بنوشید. چای داغ با عسل، آب داغ با ترکیب عسل و آب لیمو طبیعی و سوپ داغ به درمان گلو درد کمک می کند.
 • از دستگاه بخور استفاده کنید. بخور نعنا کمک زیادی به کاهش درد گلو و تورم آن می کند.
 • در این دوران بهتر است زیاد صحبت نکنید تا به گلو خود استراحت دهید و وضعیت آن را بدتر نکنید.
اگر می خواهید از داروهای شیمیایی برای درمان گلو درد عفونی استفاده کنید، داروهایی نظیر:« شربت برون کلد هلث اید» ، «اسپری کلداماریس پرو زیگما فارم»، « اسپری کلداماریس فلو زیگما فارم»، «کپسول اورتو اکینید ای اس آی»، «قرص ایموپرت بیونوریکا» و «قرص ایموپرت بیونوریکا» بسیار موثر هستند. قرص ناپروکس نیز داروی بسیار موثر دیگری برای درمان گلو درد است. همچنین قرص آسپرین گلو درد و التهاب ناشی از آن را کاهش می دهد. اما نکته مهم این هست هرگز بدون تجویز پزشک نباید مصرف آنها را آغاز کنید.

درمان سریع التهاب گلو

آنژین یا التهاب گلو سبب بروز احساس تورم و خارش در گلو می شود. برای درمان گلو درد و التهاب گلو بهتر است از راهکارهای خانگی کمک بگیرید. آب لیمو تازه در برطرف کردن التهاب گلو معجزه می کند. گلو خود را با آب لیمو تازه شستشو دهید. همچنین می توانید دم کرده آویشن بنوشید. اگر می خواهید از داروهای شیمیایی استفاده کنید، « قرص مکیدنی گیاهی لیکوفار گل دار» داروی بسیار مناسبی برای درمان التهاب گلو است. همچنین گاهی نیاز است از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید تا از بروز عفونت جلوگیری به عمل آورید. با این وجود، سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که هرگز سرخود استفاده از آنتی بیوتیک را آغاز نکنید. به همین دلیل اگر احساس می کنید التهاب گلو در حال بدتر شدن است و این راهکارها پاسخگو نیستند بهتر است به پزشک مراجعه کنید و زیر نظر پزشک درمان گلو درد را آغاز کنید.

درمان گلو درد بدون علایم سرماخوردگی

گلو درد می تواند به دلیل وجود باکتری و یا ویروس در بدن رخ دهد. اما گاهی عوامل دیگری نیز سبب بروز گلو درد می شوند. این عوامل بدین شرح هستند:
 • حساسیت
 • خشکی هوا
 • آلودگی هوا
 • کشش ماهیچه ها ( در اثر صحبت زیاد)
 • رفلکس معده
 • تومور
در اینصورت شما می توانید با استفاده از چند روش گیاهی و یا شیمیایی برای درمان گلو درد استفاده کنید. در این مواقع بهتر است از نوشیدنی های گرم مانند انواع چای (چای سبز، چای بابونه، چای شیرین بیان، چای نعنا فلفلی و چای سفید) استفاده کنید. در صورتی که گلو درد شما ناشی از صحبت زیاد است چند روز به گلو خود استراحت دهید و دیگر صحبت نکنید. از بخور سرد استفاده کنید تا آلودگی های محیط را از بین ببرید. غذاهایی که هضم آنها برای معده دشوار است را نخورید. در صورت رفلکس معده سریعا از قرص های آرام کننده معده مانند رانیتیدین استفاده کنید. اگر درد گلو شما را اذیت می کرد استامینوفن و پروفن بخورید. همچین قرص آسپرین نیز به درمان التهاب به وجود آمده کمک می کند و سبب آرام شدن درد می شود.

درمان سرفه و گلو درد

سرفه می تواند یکی از علایم وجود گلو درد باشد که شایع ترین آن ابتلا به بیماری سرماخوردگی است. همچنین در اثر ورود انواع آلاینده به حنجره و بروز حساسیت نیز سرفه رخ می دهد. سرفه به دو دسته تقسیم می شود:
 • سرفه خشک
 • سرفه خلط دار
برای درمان سرفه ناشی از گلو درد می توانید از داروهای خلط آور (اکسپکتورانت)، داروهای بی حس کننده و مهار کننده (دکسترومتورفان) و آنتی هیستامین ها استفاده کنید. با توجه به اینکه این داروها عوارض جانبی نیز به همراه دارند بهتر است قبل از استفاده از آنها با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای درمان گلو درد و سرفه همچنین می توانید از داروهای گیاهی مانند معجون عسل و آب لیمو، بخور آب گرم و دم نوش گل ختمی استفاده کنید.

درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی بیماری است که توسط یکی از هزاران ویروسی که مسبب این بیماری هستند، رخ می دهد. تمامی افراد در طول عمرشان این بیماری را تجربه می کنند. البته بروز این بیماری در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر است. داروهای مختلفی برای درمان سرماخوردگی وجود دارد.
 • داروهای مرکب سرماخوردگی مانند ادالت کلد و کلد استاپ که حاوی آنتی هیستامین و داروی ضد سرفه و ضد درد هستند.
 • داروهای تب بر
 • داروهای رفع گرفتگی بینی
 • اسپری بینی مانند فنیل افرین
 • داروهای ضد احتقاق خوراکی مانند شربتها و رقرصهای فنیل افرین و سودوادرین
 • آنتی بیوتیک ها
 • داروهای خلط آور (اکسپکتورانت)

علایم آنفولانزا

بیماری آنفولانزا ( که با نام گریپ نیز شناخته شده است) نوعی بیماری ویروسی و واگیردار است که در اثر ویروس آران رخ می دهد. این ویروس می تواند بر حیوانات (پستاندارن) نیز اثر بگذارد و سبب بروز این بیماری در آنها  شود. به طور کلی سه نوع ویروس آنفولانزا به نام های Aو B و C موجود هستند. علایم ابتلا به این بیماری سرفه، تب و لرز، سوزش گلو، آب ریزش بینی، درد عضلانی، سردرد، خستگی شدید، تب، اسهال و استفراغ هستند. اسهال و استفراغ معمولا در کودکان رخ می دهند. برای درمان گلو درد و بیماری آنفولانزا می توانید از داروهای مختلفی استفاده کنید. اما این داروها باید توسط پزشک متخصص تجویز شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

درمان سرماخوردگی در بزرگسالان

سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که معمولا در فصول پاییز و زمستان رخ می دهد. اما این حرف بدین معنا نیست که این بیماری در فصول دیگر سال رخ نمی دهد. علایم بروز بیماری سرماخوردگی معمولا تب، آبریزش بینی، خستگی مفرط و در برخی موارد گلو درد است. برای درمان گلو درد و بیماری سرماخوردگی داروهای متعددی پیشنهاد می شوند، این داروها معمولا داروهای استامینوفن و ایبوپروفن ( برای کاهش درد)، ادالت کلد، کلد استاپ یا کلداکس، ناپروکسن، داروهای تب بر و داروهای رفع گرفتگی بینی هستند.

قرص سرماخوردگی

قرص سرماخوردگی قرصی است که برای بهبود علایم این بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و درد عضلانی و درمان گلو درد مورد استفاده قرار میگیرد. این قرص از ترکیب چند فاکتور مانند فنیل افرین، کلرافنیرامین یا آنتی هیستامین و استامینوفن ساخته شده است. نیل افرین با انقباض عروق سبب کاهش علایمی مانند آبریزش بینی می شود. استامینوفن نیز یک مسکن است که درد را از بین می برد و  تب بر است.

خوردن قرص سرماخوردگی در دوران شیردهی

بارداری دوران حساسی است که باید توجه ویژه ای بدان داشت. بسیاری از بانوان در دوران بارداری بیماری سرماخوردگی را تجربه می کنند. اما نکته مهم این است که در این دوران برای درمان گلو درد و بیماری سرماخوردگی نباید بدون مشورت با پزشک قرص سرماخوردگی مصرف شود. زیرا قرص سرماخوردگی دارویی شیمیایی است و مصرف هرگونه داروی شیمیایی در این دوران بر جنین اثر می گذارد. لوراتادین یا دیفین هیدرامین داروهایی هستند که در دوران بارداری برای بانوان تجویز می شوند، همچنین اکسپکتورانت یا دکسترومتورفان نیز برای درمان گلو درد و سرفه (طبق نظر پزشک) مفید هستند.

درمان سینوزیت چرکی

سینوزیتها حفره هایی هستند که در استخوان جمجمه و صورت قرار دارند. اگر این حفره ها مسدود شوند سبب بروز عفونت می شوند و بیماری سینوزیت چرکی رخ می دهد. درد در پیشانی، فک، دندانهای بالایی و گونه ها از علایم عفونت این حفره ها هستند.  برای درمان اولیه می توانید از قرصهای استامینوفن و ایبوپروفن استفاده کنید و بینی را با سرم شستشو دهید. داروهای ضد احتقان مانند فنیل افرین و نفازولین نیز مفید هستند.  داروهای دیگر برای درمان بیماری سینوزیت چرکی بدین صورت هستند:
 • قرص سینوپرت اکسترکت بیونوریکا (این دارو یک دارو گیاهی است)
 • اسپری بینی آلرگل ( این دارو یک دارو گیاهی است)
 • لوسینوز ( فلوتیکازون)
 • اسپری نمک
 • اکسی متازولین
داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن و اینترنتی این امکان را برای همه خریداران فراهم ساخته است تا از مشاوره های رایگان این مرکز بهره ببرند و انواع محصولات دارویی را برای سرماخوردگی و درمان گلو درد سفارش دهند.
اسپری کلداماریس پرو زیگما فارم | 20 میل | جلوگیری از عفونت های مجاری تنفسی اسپری کلداماریس پرو زیگما فارم | 20 میل | جلوگیری از عفونت های مجاری تنفسی
-10 %
برند: زیگما فارم | Sigma Pharm مدل: Sigma Pharma Coldamaris Pro 20 mil
خصوصیات اسپری کلداماریس پرو زیگما فارمامخاط بینی و حلق تنها هنگامی می توانند عمل فیلترکنندگی و محافظت خود را به خوبی انجام دهند که به خوبی مرطوب و تمیز شده باشند. اسپری بینی و گلوی کلداماریس پرو زیگما فارما یک محلول ایزوتونیک و استریل است که حاوی نمک دریایی استاندارد و ماده مرطوب کننده ت..
79,000 تومان 88,000 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Bronchipret TP Tablet
قرص برونشی پرت بیونوریکا قرص برونشی پرت بیونوریکا فرآورده ای گیاهی است که برای درمان سرماخوردگی  و بیماریهای تنفسی بسیار مناسب است. همچنین این مکمل برای درمان علائم برونشیت حاد همراه با سرفه، موکوس و خلط غلیظ کاربرد دارد. برونشیت چیست؟ به التهاب نایژه برونشیت گفته می شود. در برونشیت، نای و ن..
80,000 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Bronchipret Saft TE Syrup 100ml
شربت برونشی پرت سافت بیونوریکا شربت برونشی پرت سافت بیونوریکا تنها داروی اختصاصی برای درمان برونشیت و سرفه های مزمن برونشیتی در گایدلاین آلمان است. ترکیبات گیاهی به کار رفته در این شربت در موارد زیر تأثیر بسزایی دارد. التهاب برونشیتی را کاهش می دهد. کاهش شدت سرفه مخاط ضخیم را شل می کند. ..
62,000 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Broncold Syrup 200 ML
شربت برون کلد هلث اید شربت برون کلد هلث اید مکملی دارویی است که در دسته  مکملهای تقویت سیستم ایمنی بدن قرار می گیرد و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری سرماخوردگی، آنفولانزا و عفونت دستگاه تنفسی بسیار موثر است. این محصول تحت لیسانس شرکت هلث اید انگلستان تولید و بسته‌بندی می‌شود. شربت برون کل..
22,500 تومان
کپسول اورتو اکینید ای اس آی | 30 عدد | جلوگیری از سرماخوردگی و عفونت های دستگاه تنفسی کپسول اورتو اکینید ای اس آی | 30 عدد | جلوگیری از سرماخوردگی و عفونت های دستگاه تنفسی
ناموجود
برند: ای اس آی | ESI مدل: ESI Echinaid Urto
سرماخوردگى چیست؟ یک عفونت دستگاه تنفسى فوقانى است، بیمارى شایع و نسبتاً بى ضرر، اما مطمئناً وقتى به آن مبتلا مى شوید چنین احساسى ندارید. ممکن است آبریزش  بینى، گلو درد و سرفه داشته باشید یا اینکه آبریزش از چشم، عطسه کردن و احتقان بینى آزاردهنده شما را کلافه کند. ممکن است هم همه این علائم با هم ..
54,000 تومان
ویال خوراکی آلرهلپ مارنیز | 20 عدد | رفع علائم حساسیت های پوستی و تنفسی
ناموجود
برند: مارنیز | Marnys مدل: Marnys Alerhelp Vial
آلرژی یا حساسیت، واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل گوناگون است که عوامل ژنتیک و محیط نقش مهمی در بروز آن دارند. Alerhelp مکملی فوق العاده و طبیعی با فرمولی مبتکرانه و متشکل از چندین عصاره گیاهی می باشد که به رفع علایم آلرژی کمک شایانی می کند.آلرهلپ موجب تنظیم فعالیت سیستم ایمنی بدن افراد..
86,000 تومان
قرص وینترویتس هلث اید | 30 عدد | تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از سرماخوردگی قرص وینترویتس هلث اید | 30 عدد | تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از سرماخوردگی
ناموجود
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Wintervits 30 Tabs
در دنیای مدرن امروز و زندگی شهری با گسترش روزافزون آلودگی های محیطی مانند آلودگی هوا ، آلودگی منابع آب و خاک ، آلودگی موادغذایی و انواع سموم کشاورزی و آفت کش ها همچنین بروز انواع استرس ها ، موجب تاثیرات مخرب و متعددی روی بدن انسان می شود که شامل ابتلا به انواع سرطان ها ، بیماری های قلبی-عروقی و ریوی..
53,000 تومان
قرص سینوپرت اکسترکت بیونوریکا | 20 عدد | برطرف کننده علائم سینوزیت و درد و التهاب سینوس ها قرص سینوپرت اکسترکت بیونوریکا | 20 عدد | برطرف کننده علائم سینوزیت و درد و التهاب سینوس ها
ناموجود
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Sinupret Extract 20 Tablet
خصوصیات قرص سینوپرت اکسترکت بیونوریکاآیا می دانید بیش از 200 نوع ویروس سرماخوردگی وجود دارد؟ جای تعجب ندارد که همیشه کسی در اطراف شما وجود دارد که دچار آبریزش بینی است. اگر چه بی ضرر است ولی سرملخوردگی بسیار ناخوشایند است و می تواند به یک التهاب دردناک در سینوس های پارانازال (سینوزیت) تبدیل شود. د..
100,000 تومان
قرص جوشان پراسپکت بهشاد دارو | 20 عدد | مکمل گیاهی ضد سرفه و اسپاسم برونشی قرص جوشان پراسپکت بهشاد دارو | 20 عدد | مکمل گیاهی ضد سرفه و اسپاسم برونشی
ناموجود
برند: بهشاد دارو | Behshad Darou مدل: Behshad Darou Prospect Effervescent Cough Tablet
قرص جوشان پراسپکت قرص جوشان پراسپکت محصول بهشاد دارو مکملی گیاهی جهت بهبود سرفه، برونشیت و گرفتگی مجاری تنفسی است. نقش قرص جوشان پراسپکت بر سلامتی قرص جوشان پراسپکت از گیاه پیچک تهیه شده است. استفاده از برگهای گیاه پیچک در طب سنتی کاربرد زیادی دارد. برگهای پیچک خاصیت درمانی دارند و برای بهبود احت..
13,300 تومان
قرص جوشان اسلیت اسوه | 10 عدد | کمک به درمان بیماری های تنفسی و خلط آور
ناموجود
برند: اسوه | Osve مدل: Osve Oslyt
قرص جوشان اسلیت اسوه قرص جوشان اسلیت اسوه مکملی منحصر به فرد برای عملکرد درست سیستم تنفسی است. این مکمل از استیل سیستئین تهیه شده است و به شکل قرص جوشان عرضه می شود. رفع مشکلات تنفسی استیل سیستئین موجب بهبود عملکرد سیستم تنفسی، بهبود تنفس، پاکسازی ریه ها از عفونت و باز شدن مجاری تنفسی برای عبور و..
5,000 تومان
قرص ایموپرت بیونوریکا | 50 عدد | برطرف کننده علائم سرماخوردگی و عفونتهای مجاری تنفسی
ناموجود
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Imupret Tablet
قرص ایموپرت بیونوریکا قرص ایموپرت بیونوریکا مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مکمل از ابتلا به بیماریهای مختلف از جمله سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد. بیماری سرماخوردگی چه اثری بر سلامتی می گذارد؟ سرماخوردگی و بیماری های واگیردار جزو بیماری های شایع در تمام فصول سال به ویژ..
76,500 تومان
شربت بیکسترا مدین فارم | 150 میل | تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از سرما خوردگی
ناموجود
برند: مدین فارم | medynpharm مدل: MedeenPharm beextra sy 150
شربت بیکسترا مدین فارم شربت بیکسترا مدین فارم مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری سرماخوردگی است. چه عواملی سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شوند؟ فرآیندهای حیاتی بدن مانند فعالیت اندام‌ها و ارگانها، چرخه‌های سلولی، رشد، فعالیت‌های مغزی و عملکرد حافظه تحت تاثیر ..
27,500 تومان
شربت اکینافورت پلانتا | 120 میلی | کمک به تسکین گلودرد و سرفه و تقویت سیستم ایمنی
ناموجود
برند: پلانتا | Planta مدل: Planta Echinafort Syrup 120 ml
شربت اکینافورت پلانتا شربت اکینافورت پلانتا مکملی منحصر به فرد برای تسکین گلودرد، سرفه و تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مکمل فرآورده‌ای کاملا ارگانیک است و برای تولید آن از عصاره‌ گیاه اکیناسه، گیلاس وحشی، نعناء فلفلی، اکالیپتوس، بره موم، مولین و عسل استفاده شده است. خواص شگفت آور و شفابخش هر..
27,600 تومان