Menu
Your Cart

درمان گلو درد و سرماخوردگی

توضیحات دسته‌بندی

درمان گلودرد

درمان گلو درد

بیماری گلو درد بیماری بسیار رایجی است که تمامی افراد ( حداقل یکبار در زندگی) آن را تجربه کرده اند. این بیماری انواع مختلفی دارد و همین امر درمان گلو درد را پیچیده می سازد. ممکن است یک روش و یا یک دارو برای درمان یک نوع گلو درد (به طور مثال گلو درد ویروسی) موثر باشد اما همان روش و یا همان دارو برای درمان گلو درد ناشی از صحبت زیاد فایده ای نداشته باشد. بنابراین قبل از استفاده از هر نوع دارو و یا تکنیکی نزد پزشک بروید و نوع بیماری را مشخص کنید. سپس دارو و تکنیک موثر برای درمان را به کار ببرید.

گلو درد ویروسی

گلو درد، که عفونت گلو و یا فارنژیت نیز نامیده می شود، تورم دردناک قسمت پشتی گلو  ( حنجره) است. گلو درد می تواند سبب بروز درد در سه ناحیه شود:
 • قسمت پایانی زبان
 • نرم کام ( سقف دهان)
 • لوزه ها (بافت گوشتی که وظیفه آنها حفاظت از ایمنی گلو است)
رایج ترین دلیل بروز گلو درد عفونت گلو از طریق ویروس و باکتری است. با این وجود، تقریبا 90 درصد از عفونتهای گلو از طریق ویروس ایجاد می شوند. به همین دلیل هنگامی که گلو عفونت می کند به آن گلو درد ویروسی نیز می گویند. بهترین روش برای درمان گلو درد ویروسی استراحت، استفاده از مایعات فراوان و گرم و خوردن سوپ است. به این موضوع توجه داشته باشید اگر درمان گلو درد به درستی صورت نگیرد خطر ابتلا به رماتیسم مفصلی وجود دارد. بنابراین درمان این بیماری را جدی بگیرید.

گلو درد چرکی

گلو درد چرکی به بروز عفونت در گلو از طریق باکتری (استرپتوکوک A) گفته می شود. در این بیماری گلو دردناک و متورم می شود. علایم این بیماری در تمامی افراد یکسان نیست، اما از علایم رایج آن می توان به تب، بروز لکه های قرمز در گلو، سردرد، لرز در بدن، کم اشتهایی و مشکل در خوردن و بلعیدن غذا اشاره کرد. علایم گلو درد چرکی معمولا 5 روز بعد از ورود این باکتری به بدن بروز پیدا می کنند. برای درمان گلو درد چرکی همانند گلو درد ویروسی بهتر است مایعات فراوان و گرم بنوشید.

درمان سریع گلو درد شدید

برای درمان گلو درد بهتر است راهکارهای زیر را امتحان کنید:
 • آب گرم را یا یک قاشق چایخوری و یا نصف قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و غرغره کنید.
 • سعی کنید مایعات گرم بنوشید. چای داغ با عسل، آب داغ با ترکیب عسل و آب لیمو طبیعی و سوپ داغ به درمان گلو درد کمک می کند.
 • از دستگاه بخور استفاده کنید. بخور نعنا کمک زیادی به کاهش درد گلو و تورم آن می کند.
 • در این دوران بهتر است زیاد صحبت نکنید تا به گلو خود استراحت دهید و وضعیت آن را بدتر نکنید.
اگر می خواهید از داروهای شیمیایی برای درمان گلو درد عفونی استفاده کنید، داروهایی نظیر:« شربت برون کلد هلث اید» ، «اسپری کلداماریس پرو زیگما فارم»، « اسپری کلداماریس فلو زیگما فارم»، «کپسول اورتو اکینید ای اس آی»، «قرص ایموپرت بیونوریکا» و «قرص ایموپرت بیونوریکا» بسیار موثر هستند. قرص ناپروکس نیز داروی بسیار موثر دیگری برای درمان گلو درد است. همچنین قرص آسپرین گلو درد و التهاب ناشی از آن را کاهش می دهد. اما نکته مهم این هست هرگز بدون تجویز پزشک نباید مصرف آنها را آغاز کنید.

درمان سریع التهاب گلو

آنژین یا التهاب گلو سبب بروز احساس تورم و خارش در گلو می شود. برای درمان گلو درد و التهاب گلو بهتر است از راهکارهای خانگی کمک بگیرید. آب لیمو تازه در برطرف کردن التهاب گلو معجزه می کند. گلو خود را با آب لیمو تازه شستشو دهید. همچنین می توانید دم کرده آویشن بنوشید. اگر می خواهید از داروهای شیمیایی استفاده کنید، « قرص مکیدنی گیاهی لیکوفار گل دار» داروی بسیار مناسبی برای درمان التهاب گلو است. همچنین گاهی نیاز است از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید تا از بروز عفونت جلوگیری به عمل آورید. با این وجود، سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که هرگز سرخود استفاده از آنتی بیوتیک را آغاز نکنید. به همین دلیل اگر احساس می کنید التهاب گلو در حال بدتر شدن است و این راهکارها پاسخگو نیستند بهتر است به پزشک مراجعه کنید و زیر نظر پزشک درمان گلو درد را آغاز کنید.

درمان گلو درد بدون علایم سرماخوردگی

گلو درد می تواند به دلیل وجود باکتری و یا ویروس در بدن رخ دهد. اما گاهی عوامل دیگری نیز سبب بروز گلو درد می شوند. این عوامل بدین شرح هستند:
 • حساسیت
 • خشکی هوا
 • آلودگی هوا
 • کشش ماهیچه ها ( در اثر صحبت زیاد)
 • رفلکس معده
 • تومور
در اینصورت شما می توانید با استفاده از چند روش گیاهی و یا شیمیایی برای درمان گلو درد استفاده کنید. در این مواقع بهتر است از نوشیدنی های گرم مانند انواع چای (چای سبز، چای بابونه، چای شیرین بیان، چای نعنا فلفلی و چای سفید) استفاده کنید. در صورتی که گلو درد شما ناشی از صحبت زیاد است چند روز به گلو خود استراحت دهید و دیگر صحبت نکنید. از بخور سرد استفاده کنید تا آلودگی های محیط را از بین ببرید. غذاهایی که هضم آنها برای معده دشوار است را نخورید. در صورت رفلکس معده سریعا از قرص های آرام کننده معده مانند رانیتیدین استفاده کنید. اگر درد گلو شما را اذیت می کرد استامینوفن و پروفن بخورید. همچین قرص آسپرین نیز به درمان التهاب به وجود آمده کمک می کند و سبب آرام شدن درد می شود.

درمان سرفه و گلو درد

سرفه می تواند یکی از علایم وجود گلو درد باشد که شایع ترین آن ابتلا به بیماری سرماخوردگی است. همچنین در اثر ورود انواع آلاینده به حنجره و بروز حساسیت نیز سرفه رخ می دهد. سرفه به دو دسته تقسیم می شود:
 • سرفه خشک
 • سرفه خلط دار
برای درمان سرفه ناشی از گلو درد می توانید از داروهای خلط آور (اکسپکتورانت)، داروهای بی حس کننده و مهار کننده (دکسترومتورفان) و آنتی هیستامین ها استفاده کنید. با توجه به اینکه این داروها عوارض جانبی نیز به همراه دارند بهتر است قبل از استفاده از آنها با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای درمان گلو درد و سرفه همچنین می توانید از داروهای گیاهی مانند معجون عسل و آب لیمو، بخور آب گرم و دم نوش گل ختمی استفاده کنید.

درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی بیماری است که توسط یکی از هزاران ویروسی که مسبب این بیماری هستند، رخ می دهد. تمامی افراد در طول عمرشان این بیماری را تجربه می کنند. البته بروز این بیماری در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر است. داروهای مختلفی برای درمان سرماخوردگی وجود دارد.
 • داروهای مرکب سرماخوردگی مانند ادالت کلد و کلد استاپ که حاوی آنتی هیستامین و داروی ضد سرفه و ضد درد هستند.
 • داروهای تب بر
 • داروهای رفع گرفتگی بینی
 • اسپری بینی مانند فنیل افرین
 • داروهای ضد احتقاق خوراکی مانند شربتها و رقرصهای فنیل افرین و سودوادرین
 • آنتی بیوتیک ها
 • داروهای خلط آور (اکسپکتورانت)

علایم آنفولانزا

بیماری آنفولانزا ( که با نام گریپ نیز شناخته شده است) نوعی بیماری ویروسی و واگیردار است که در اثر ویروس آران رخ می دهد. این ویروس می تواند بر حیوانات (پستاندارن) نیز اثر بگذارد و سبب بروز این بیماری در آنها  شود. به طور کلی سه نوع ویروس آنفولانزا به نام های Aو B و C موجود هستند. علایم ابتلا به این بیماری سرفه، تب و لرز، سوزش گلو، آب ریزش بینی، درد عضلانی، سردرد، خستگی شدید، تب، اسهال و استفراغ هستند. اسهال و استفراغ معمولا در کودکان رخ می دهند. برای درمان گلو درد و بیماری آنفولانزا می توانید از داروهای مختلفی استفاده کنید. اما این داروها باید توسط پزشک متخصص تجویز شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

درمان سرماخوردگی در بزرگسالان

سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که معمولا در فصول پاییز و زمستان رخ می دهد. اما این حرف بدین معنا نیست که این بیماری در فصول دیگر سال رخ نمی دهد. علایم بروز بیماری سرماخوردگی معمولا تب، آبریزش بینی، خستگی مفرط و در برخی موارد گلو درد است. برای درمان گلو درد و بیماری سرماخوردگی داروهای متعددی پیشنهاد می شوند، این داروها معمولا داروهای استامینوفن و ایبوپروفن ( برای کاهش درد)، ادالت کلد، کلد استاپ یا کلداکس، ناپروکسن، داروهای تب بر و داروهای رفع گرفتگی بینی هستند.

قرص سرماخوردگی

قرص سرماخوردگی قرصی است که برای بهبود علایم این بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و درد عضلانی و درمان گلو درد مورد استفاده قرار میگیرد. این قرص از ترکیب چند فاکتور مانند فنیل افرین، کلرافنیرامین یا آنتی هیستامین و استامینوفن ساخته شده است. نیل افرین با انقباض عروق سبب کاهش علایمی مانند آبریزش بینی می شود. استامینوفن نیز یک مسکن است که درد را از بین می برد و  تب بر است.

خوردن قرص سرماخوردگی در دوران شیردهی

بارداری دوران حساسی است که باید توجه ویژه ای بدان داشت. بسیاری از بانوان در دوران بارداری بیماری سرماخوردگی را تجربه می کنند. اما نکته مهم این است که در این دوران برای درمان گلو درد و بیماری سرماخوردگی نباید بدون مشورت با پزشک قرص سرماخوردگی مصرف شود. زیرا قرص سرماخوردگی دارویی شیمیایی است و مصرف هرگونه داروی شیمیایی در این دوران بر جنین اثر می گذارد. لوراتادین یا دیفین هیدرامین داروهایی هستند که در دوران بارداری برای بانوان تجویز می شوند، همچنین اکسپکتورانت یا دکسترومتورفان نیز برای درمان گلو درد و سرفه (طبق نظر پزشک) مفید هستند.

درمان سینوزیت چرکی

سینوزیتها حفره هایی هستند که در استخوان جمجمه و صورت قرار دارند. اگر این حفره ها مسدود شوند سبب بروز عفونت می شوند و بیماری سینوزیت چرکی رخ می دهد. درد در پیشانی، فک، دندانهای بالایی و گونه ها از علایم عفونت این حفره ها هستند.  برای درمان اولیه می توانید از قرصهای استامینوفن و ایبوپروفن استفاده کنید و بینی را با سرم شستشو دهید. داروهای ضد احتقان مانند فنیل افرین و نفازولین نیز مفید هستند.  داروهای دیگر برای درمان بیماری سینوزیت چرکی بدین صورت هستند:
 • قرص سینوپرت اکسترکت بیونوریکا (این دارو یک دارو گیاهی است)
 • اسپری بینی آلرگل ( این دارو یک دارو گیاهی است)
 • لوسینوز ( فلوتیکازون)
 • اسپری نمک
 • اکسی متازولین
داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن و اینترنتی این امکان را برای همه خریداران فراهم ساخته است تا از مشاوره های رایگان این مرکز بهره ببرند و انواع محصولات دارویی را برای سرماخوردگی و درمان گلو درد سفارش دهند.
شربت برون کلد هلث اید | 200 میلی | بهبود سرفه و گلودرد و علائم سرماخوردگی شربت برون کلد هلث اید | 200 میلی | بهبود سرفه و گلودرد و علائم سرماخوردگی
-30 %
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Broncold Syrup 200 ML
شربت برون کلد هلث اید شربت برون کلد هلث اید مکملی دارویی است که در دسته  مکملهای تقویت سیستم ایمنی بدن قرار می گیرد و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری سرماخوردگی، آنفولانزا و عفونت دستگاه تنفسی بسیار موثر است. این محصول تحت لیسانس شرکت هلث اید انگلستان تولید و بسته‌بندی می‌شود. فرمولاسیون ا..
18,500 تومان 26,500 تومان
برند: دایان فارما | Dayan Pharma مدل: Dayan Pharma Dayan IMMUNE Syrup
شربت دایان ایمیونشربت دایان ایمیون مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت عمومی بدن است. این مکمل از بدن در برابر ورود عوامل ناشناخته محافظت می‌کند و همین امر خطر ابتلا به بیماریهای مختلف را کاهش می‌دهد.چه عواملی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کنند؟سیستم ایمنی بدن سیستم بسیار پیچیده‌ا..
29,900 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Imupret Tablet
قرص ایموپرت بیونوریکا قرص ایموپرت بیونوریکا مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مکمل از ابتلا به بیماریهای مختلف از جمله سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد. بیماری سرماخوردگی چه اثری بر سلامتی می گذارد؟ سرماخوردگی و بیماری های واگیردار جزو بیماری های شایع در تمام فصول سال به ویژ..
230,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: GolDaro licophar 30tab
قرص مکیدنی گیاهی لیکوفار گل دارو قرص مکیدنی گیاهی لیکوفار گل دارو برای بهبود التهاب مخاط دهان و گلو مفید است. این مکمل عصاره خشک ریشه شیرین بیان، اسانس اکالیپتوس و تنتور کاپسیکوم است.درمان خلط گلودر بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا میزان ترشحات مخاط گلو افزایش می‌یابد و با توجه به انسداد مجا..
26,000 تومان
مدل: Flusip cold and caugh
ساشه فلوسیپ کلد و کاف (روز) هر ساشه فلوسیپ کلد و کاف (روز) حاوی 650 میلی گرم استامینوفن و 10 میلی گرم فنیل افرین هیدروکلراید و 20 میلی گرم دکسترومتورفان می باشد.استامینوفن یک مسکن رایج با خاصیت تب بر بودن است که در درد های زمان سرماخوردگی و آنفولانزا، دردهای عضلانی، سردرد، کمردرد، آرت..
40,000 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Bronchipret Saft TE Syrup 100ml
شربت برونشی پرت سافت بیونوریکاشربت برونشی پرت سافت بیونوریکا تنها داروی اختصاصی برای درمان برونشیت و سرفه های مزمن برونشیتی در گایدلاین آلمان است. ترکیبات گیاهی به کار رفته در این شربت در موارد زیر تأثیر بسزایی دارد.التهاب برونشیتی را کاهش می دهد.کاهش شدت سرفهمخاط ضخیم را شل می کند.سرفه کردن را آسان..
114,000 تومان
برند: پارس گیتا دارو | Pars Gita Darou مدل: Pars Gita Darou Pelargin Kids 120mil
شربت پلارژین کیدز پارس گیتا داروشربت پلارژین کیدز پارس گیتا دارو مکملی منحصر به فرد برای درمان عفونتهای تنفسی به ویژه برونشیت و بیماری سرماخوردگی است. مصرف این مکمل برای کودکان بی خطر است و روند بهبود بیماری را تسریع می بخشد.علائم بیماری برونشیت در کودکانبیماری برونشیت یکی از بیماریهای تنفسی است که ..
34,600 تومان
برند: انگلهارد | Angelhard مدل: Angelhard Prospan Syrup100mil
شربت پروسپان انگلهاردشربت پروسپان انگلهارد مکملی منحصر به فرد برای تسکین سرفه ناشی از بیماریهای تنفسی است. این مکمل خلط آور است و به تسکین اسپاسم های عضلانی کمک می کند. در ترکیب این مکمل از عصاره پیچک استفاده شده است و فاقد قند و مواد نگهدارنده است.ویژگی های شربت پروسپان انگلهارددرمان التهابات دستگ..
39,600 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Sinupret Saft Syrup 100 mil
شربت سینوپرت سافت بیونوریکاشربت سینوپرت سافت بیونوریکا مکملی گیاهی برای رفع التهابات موجود در سینوس های پارانازل است. این مکمل به بهبود سرماخوردگی کمک می کند و برای تمامی سنین قابل استفاده است. این شربت تقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن باکتری ها و ویروس ها دارد. مواد موثره موجود در ا..
110,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Dana Zinc Plus Vitamin C 30 Softgel
کپسول نرم زینک پلاس ویتامین ثکپسول نرم زینک پلاس ویتامین ث منبع سرشاری از ویتامین ث و آنتی اکسیدانی قوی است و در حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن موثر است. این کپسول با تامین ویتامین‌های روزانه بدن از ریزش موها جلوگیری می‌کند و موجب درخشندگی آنها می‌شود. همچنین، این کپسول به کلاژن‌سازی طبیعی پوست کمک می‌ک..
39,300 تومان