Menu
Your Cart

قرص انرژی زا

توضیحات دسته‌بندی

قرص انرژی زا

مکمل انرژی‌زا چیست؟

مکمل و قرص انرژی زا به محصولاتی گفته می شود که حاوی مواد محرک هستند و برای افزایش انرژی در بدن مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد معمولا برای انجام کارهایی که نیاز به انرژی ( مانند ورزش) و دقت زیاد (مانند مطالعه) دارند مصرف می شوند.

قرص انرژی زا معمولا حاوی مواد مختلفی است. معمول ترین موادی که در این محصولات برای تولید انرژی مضاعف در بدن به کار می روند، به شرح زیر هستند:

 • کافئین
 • جنسینگ
 • ویتامین های ب کمپلس
 • کربوهیدرات

بهتر است بدانید مصرف این مکمل در افراد زیر 18 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد.

به طور کلی مکملهای انرژی زا باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند. زیرا مصرف بی رویه این محصولات سبب بروز مشکلاتی در ارگانهای مختلف بدن از جمله:

 • سیستم گوارش معده
 • کبد
 • کلیه
 • قلب

می شود. به همین دلیل بهتر است قبل از استفاده از این مکمل ها با پزشک مشورت کنید و در صورت لزوم از قرص انرژی زا استفاده کنید. در غیر اینصورت مصرف این محصولات مشکلات غیر قابل جبرانی را برای بدن و سلامتی ایجاد می کند.

انواع قرص انرژی زا در برندهای مختلف موجود هستند که محبوبترین آنها بدین شرحند:

مسئله بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که مصرف مکمل انرژی زا با دوپینگ متفاوت است. دوپینگ به معنای استفاده ورزشکار از داروهای ممنوعه برای افزایش قدرت و استقامت بدن است و عوارض بسیار بدی بر سلامتی دارد. در واقع استفاده از داروهای ممنوعه برای افزایش کارآیی و استقامت بدن سبب می شود حالت فیزیولوژیک طبیعی بدن بهم بخورد و در نتیجه همین امر، خطر مرگ وجود دارد.

اما در انواع این قرص از مواد محرک مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو استفاده می شود. با این وجود، در مصرف این قرصها نیز باید بسیار محتاط بود زیرا افزایش انرژی در بدن و عدم کنترل آن سبب می شود آسیبهای جدی به ارگانهای بدن وارد شود.

قرص انرژی زا برای فوتبال

به جرات می توان گفت فوتبال محبوب ترین ورزش این قرن است. قوای بدنی و انرژی یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت در این ورزش به شمار می رود. یک بازیکن معمولی باید قادر باشد 90 دقیقه در زمین فوتبال بدود و همین امر نیازمند انرژی زیادی است. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران و فوتبالیست ها به استفاده از انواع قرص انرژی زا روی می آورند.

تحقیقات متنوعی بر روی این موضوع کار کرده اند که ورزشکاران در ورزشهایی مثل فوتبال باید استقامت بدن خود را افزایش بدهند و در کنار استقامت بدنی باید بر روی تمرکز ذهنی خود نیز کار کنند. نتایج این تحقیقات نشان می دهند که استفاده از این مکمل تمرکز ذهنی ورزشکاران را نیز بالا می برد.

انواع قرص انرژی زا در بازار موجود است که  فوتبالیستها و ورزشکاران برای افزایش انرژی و تقویت قوای جسمانی خود مورد استفاده قرار می دهند. برخی از محبوترین مکملهای انرژی زا در این حوزه به شرح زیر هستند:

بهترین قرص انرژی زا برای فوتبال

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم مصرف قرص انرژی زا بر روی استقامت بدنی و تمرکز ذهنی ورزشکاران اثر می گذارد و سبب می شود در ورزش فوتبال عملکرد بهتری را از خود نشان دهند.

رژیم غذایی اولین چیزی است که یک ورزشکار ( و در اینجا یک فوتبالیست) باید بدان توجه داشته باشد. رژیم غذایی سالم اثرات بسیار مهمی بر افزایش عملکرد ورزشکاران در طول ورزش دارد. ویتامین ها و مواد معدنی از مهم ترین موادی هستند که باید در رژیم غذایی ورزشکاران وجود داشته باشند.

در واقع می توان گفت مصرف ویتامین نقشی همانند مصرف قرص انرژی زا در بدن دارد. مصرف این ویتامینها برای ورزشکاران بسیار حیاتی هستند:

 • ویتامین D
 • ویتامین های گروه B

و همچنین این مواد معدنی برای بدن ورزشکاران ضروریند:

 • آهن
 • زینک
 • کلسیم
 • منزیم

در کنار رژیم غذایی سالم، استفاده از انواع مکمل انرژی زا برای بالا بردن استقامت بدن سبب می شود ورزشکاران عملکرد بهتری را از خود نشان دهند. دوباره به این موضوع اشاره می کنیم که این قرصها و مکمل ها نباید خودسرانه مورد استفاده قرار بگیرند و باید متناسب با ساختار بدن فرد و نیازمندی های او باشند. قبل از استفاده از این مکمل ها با مربی ورزشی و یا پزشک مشورت کنید.

بهترین قرص انرژی زا برای رفع خستگی

بسیاری از افراد دایما احساس خستگی می کنند و بدن آنها انرژی لازم را برای انجام کارهای روزانه ندارد. همین امر بر عملکرد آنها تاثیر می گذارد و زندگی شخصی و اجتماعی آنها را با مشکل رو به رو می کند. مصرف انواع قرص انرژی زا که متناسب با بدن این افراد است به آنها کمک می کند تا انرژی مورد نیاز بدن را برای انجام فعالیتهای روزمره تامین کنند.

همچنین بدن بسیاری از افراد بعد از گذراندن یک دوره بیماری با ضعف رو به رو می شود و بدن آنها نیاز به تامین انرژی دارد.  به همین دلیل مصرف این مکملها به تامین انرژی در بدن آنها کمک زیادی می کند.

برخی از محبوب ترین انواع قرص برای تامین انرژی و رفع خستگی بدین شرح هستند:

البته ذکر این موضوع در اینجا حایز اهمیت است، افرادی که از بیماری های کبدی و کلیوی رنج می برند هرگز نباید بدون مشورت پزشک انواع قرص انرژی زا را مصرف کنند. همچنین موضوع بسیار مهمی در رابطه با خستگی مداوم وجود دارد. خستگی مداوم هشداری برای کمبود بسیاری از مواد معدنی و ویتامینها در بدن است. اگر بدن از فقر ویتامین B12 و یا آهن رنج ببرد احساس خستگی مدام می کنید.

بهتر است قبل از استفاده از هر قرص انرژی زا برای رفع خستگی به پزشک متخصص مراجعه کنید و دلیل اصلی ضعف جسمانی و خستگی مدام خود را پیدا کنید و سپس به صورت ریشه ای این مشکل را حل کنید.

قرص انرژی زا و شادی آور

همانطور که تا بدینجا بدان اشاره کردیم مصرف انواع قرص انرژی زا سبب می شود سطوح انرژی در بدن افزایش یابد و همین امر سبب می شود بهتر بتوانید بر روی کارهایتان تمرکز داشته باشید و کارها را بهتر انجام دهید. یکی از اثرات این قرصها ایجاد حس شادی در افراد است. دلیل این شادی، بالا رفتن سطوح انرژی در بدن است و همین امر بدن را به تحرک وا می دارد و سبب افزایش ترشح هورمون ها در بدن می شود و حس شادی را در فرد افزایش می دهد.

بهتر است بدانید مصرف مداوم انواع قرص انرژی زا اثرات سویی بر بدن دارد و سلامتی را تحت شعاع قرار می دهد. برای افزایش حس شادی می توانید از روشهای دیگری نیز استفاده کنید. این روشها بدین شرح هستند:

 • ورزش
 • رژیم غذایی سالم
 • سلامت تیروئید
 • کاهش استرس
 • پرهیز از افکار منفی و انجام ورزشهایی مانند یوگا
 • خواب کافی
 • خواب نیم روزی
 • نوشیدن آب زیاد

قرص انرژی زا برای عروسی

همانطور که می دانید عروسی یکی از خاطره انگیزترین رویدادهای زندگی هر فردی  است. این مراسم هیجانات زیادی را بر عروس و داماد وارد می کند و همین امر سبب می شود آنها احساس خستگی بیش از حد در این مراسم به یاد ماندنی داشته باشند.

استفاده از انواع قرص انرژی زا قبل از مراسم عروسی سبب می شود دیگر احساس خستگی نداشته باشید و انرژی شما در این شب با شکوه افزایش یافت. وقتی انرژی شما بالا می رود بهتر می توانید با استرس و مشغله فراوانی که در آن شب وجود دارد کنار بیایید و همین امر سبب می شود شبی باشکوه را تجربه کنید.

اگر تا به حال از انواع قرص و یا نوشیدنی های انرژی زا استفاده نکرده اید هرگز روز عروسی آن را امتحان نکنید زیرا ممکن است بدن شما عکس العمل های متفاوتی به این محصولات نشان دهد!

بهتر است مصرف این قرصها را قبل از مراسم عروسی آغاز کنید تا بدن شما به استفاده از آنها عادت داشته باشد.

قرص انرژی زا برای مطالعه

شاید باور این موضوع برای بسیاری از افراد دشوار باشد که بدن در هنگام مطالعه به انرژی زیادی نیاز دارد و فعالیت مغزی سبب می شود سطوح انرژی در بدن شما پایین بیاید. اگر انرژی در بدن شما کاهش پیدا کند دیگر قادر نیستید تمرکز کنید و همین امر بر کیفیت مطالعه شما اثر می گذارد.

به همین دلیل بسیاری از افراد برای مطالعه به استفاده از انواع قرص انرژی زا روی می آورند. این محصولات تاثیرات شگرفی در کاهش خستگی و افزایش انرژی بدن دارند و همین امر تمرکز فرد را در حین مطالعه بالا می برد.

اما ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که مصرف بیش از اندازه این محصولات اثرات بسیار منفی بر بدن دارد و ممکن است به کبد و کلیه آسیب وارد کند.

به همین دلیل بهتر است مداوم از این مکملها استفاده نکنید و یا دایما به چک آپ بروید و سلامتی خود را بررسی کنید.

خرید قرص انرژی زا

محصولاتی که در داروخانه ها عرضه می شوند همگی محصولات معتبر و مورد تایید وزرات بهداشت هستند. به همین دلیل خریداران دیگر نباید نگران کیفیت و اعتبار محصولات باشند.

داروخانه آنلاین داروخانه ای در منزل شماست که به راحتی می توانید محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و از خدمات آن بهره مند شوید.

ویال خوراکی اگزوتیک مارنیز | 20 عدد | نیرو بخش و رفع ناتوانی جنسی در مردان و زنان
جدید
برند: مارنیز | Marnys مدل: Marnys Exotiqu 30 Vial
اگزوتیک پلاس مکمل نیروزا جهت افزایش میل و قوای جنسی، رفع استرس فیزیکی و ذهنی و احساس افسردگی می باشد. اگزوتیک پلاس کارایی ذهنی، فیزیکی و جنسی را افزایش داده و مقاومت بدن را در مقابله با خستگی بالا می برد.اگزوتیک پلاس حاوی:گیاه جین سینگ کره ای (Panax Ginseng):یک تونیک و آداپتوژن گیاهی بوده و در..
315,500 تومان
ویال خوراکی اگزوتیک مارنیز | 1 عدد | نیرو بخش و رفع ناتوانی جنسی در مردان و زنان
جدید
برند: مارنیز | Marnys مدل: Marnys Exotiqu Vial
اگزوتیک پلاس مکمل نیروزا جهت افزایش میل و قوای جنسی، رفع استرس فیزیکی و ذهنی و احساس افسردگی می باشد. اگزوتیک پلاس کارایی ذهنی، فیزیکی و جنسی را افزایش داده و مقاومت بدن را در مقابله با خستگی بالا می برد.اگزوتیک پلاس حاوی:گیاه جین سینگ کره ای (Panax Ginseng):یک تونیک و آداپتوژن گیاهی بوده و در..
15,800 تومان
برند: هانسال | Hansal By Sanotact مدل: Hansal By Sanotact Energy Drink 20 Effervescent Tabs
قرص جوشان انرژی زا هانسال بای سانوتکت قرص جوشان انرژی زا هانسال بای سانوتکت به علت وجود کافئین، تائورین و ویتامین های گروه B باعث افزایش توان جسمی و کاهش خستگی ذهنی در طول برنامه روزانه می گردد. اثرات قرص جوشان انرژی زا هانسال بای سانوتکت بر بدن مصرف این مکمل برای افزایش قدرت جسمانی، افزایش تمرکز..
53,500 تومان
برند: آرین سلامت سینا | Arian Salamat Sina مدل: Arian Salamat Powerfit 32 Caps
کپسول پاورفیت کپسول پاورفیت مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی و قوای جسمی است. این کپسول یک فرآورده طبیعی است که تحت لیسانس شرکت هولیستیکا فرانسه از عصاره قارچ شیتاکه تولید می‌شود. کپسول پاورفیت حاوی چه ترکیباتی است؟ هر کپسول شامل عصاره قارچ شیتاکه معادل با 1750 میلی‌گرم پودر قارچ است که ..
137,000 تومان
برند: دوبیس | Doobis مدل: Doobis amino energy
 خصوصیات آمینو انرژی دوبیس:1.  افزایش سرعت جذب2. حاوی  بی سی ای ای ها (BCAA) امینو های ضروری مورد نیاز بدن3. کمک به بازیابی بدن قبل، در حین و بعد ورزش4. حاوی بتا آلانین برای تمرین های سخت و مداوم5. حاوی انرژی زاهای طبیعی6. فقط 10 کالری و 0 گرم قند به ازای هر وعدهمحصولاتی که داروخ..
212,500 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Sibergin
مشخصات قرص سیبرجین  افزایش انرژی و رفع خستگیآنتی اکسیدان، تقویت قوای جنسمی و کاهش خستگی  (فرآورده طبیعی)مقدار مصرف: بزرگسالان روزانه یک عدد کپسول ترجیحا 20 دقیقه قبل از صبحانه مصرف نمایندمقدار توصیه شده را بدون مشورت پزشک و یا داروساز افزایش ندهید.در دوران بارداری و شیردهی از مصرف فرآورده ..
130,500 تومان
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Double Bull
قرص دابل بول نیچرز اونلی قرص دابل بول نیچرز اونلی مکملی منحصر به فرد برای رفع خستگی مزمن و افزایش سطوح انرژی در بدن است. این مکمل به رفع علایم یائسگی و اختلالاتی که در این دوران به وجود می‌آیند، کمک می‌کند. این مکمل برای رفع  و تسکین دردهای حاصل از شیمی درمانی، بیماری ام‌اس و بیماریهای مزمن..
137,000 تومان
برند: دوبیس | Doobis مدل: Doobis amino 2222 150 tab
قرص آمینو وی 2222 دوبیس قرص آمینو وی 2222 دوبیس تهیه شده از ترکیب پروتئین وی و انواعی از آمینواسیدهاست که موجب عضله‌سازی و افزایش حجم عضله می‌شود. ال-کارنیتین موجود در این محصول به لاغری نیز کمک می کند. نقش آمینواسیدها بر سلامتی آمینواسیدها واحدهای تشکیل دهنده پروتئین ها هستند و به دو گروه اسیدها..
294,300 تومان
برند: ماسل گلد | Muscle Gold مدل: Muscle Gold Caffeinex 200 Tabs
كافئین:کافئین یك ماده محركاست كه سیستم عصبی مركزی شما را تحریك می كند. كافئین پرطرفدارترین دارویمحرك در سراسر دنیا است. كافئین به طور طبیعی در فرآورده هایی چون قهوه،چای، شكلات و نوشابه های غیرالكلی كولادار یافت می شود. انواع گوناگونی ازداروهایی كه با نسخه و یا بدون نسخه پزشك به فروش می رسند، مانند د..
157,000 تومان
کپسول کافئین 200 دوبیس | 50 عدد | کمک به چربی سوزی، افزایش انرژی و کاهش خستگی کپسول کافئین 200 دوبیس | 50 عدد | کمک به چربی سوزی، افزایش انرژی و کاهش خستگی
ناموجود
برند: دوبیس | Doobis مدل: Doobis Caffeine 200 mg 50Caps
كافئین:کافئین یك ماده محرك است كه سیستم عصبی مركزی شما را تحریك می كند. كافئین پرطرفدارترین داروی محرك در سراسر دنیا است. كافئین به طور طبیعی در فرآورده هایی چون قهوه، چای، شكلات و نوشابه های غیرالكلی كولادار یافت می شود. انواع گوناگونی از داروهایی كه با نسخه و یا بدون نسخه پزشك به فروش می ر..
81,750 تومان