Menu
Your Cart

قرص سنگ کلیه

توضیحات دسته‌بندی

قرص سنگ کلیه

برای سنگ کلیه چه قرص یا دارویی مصرف کنیم؟

سنگ کلیه یکی از بیماری هایی است که درد زیادی را به بیمار متحمل می کند. طبق گزارشات بزرگترین سنگ کلیه یک کیلوگرم وزن داشته است و قطر آن 70 سانتی متر بوده است.

در واقع مانند این است که بیمار یک نارگیل را بلعیده باشد. وقتی سنگ کلیه در بدن تشکیل می شود خروج آن از بدن به شدت دردناک است. انواع قرص سنگ کلیه وجود دارد که به دفع این سنگ در بدن کمک می کند.

سنگ کلیه توده ای کریستالی و سفت است که در کلیه و مجرای ادرار و یا مثانه تشکیل می شود. ادرار شامل ترکیبات کلسیم دار، پتاسیم دار، سدیم دار ، اگزالیک، اسید یوریک و فسفات است. اگر سطوح این ترکیبات در بدن بالا روند و ادرار اسیدی یا غلیظ شود این مواد می توانند کنار هم قرار گیرند و تشکیل کریستال یا همان سنگ کلیه را دهند.

شناسایی سنگ کلیه

بدترین قسمت آن این است که این کریستال کم کم در طول هفته ها، ماهها و یا سالها بزرگ می شود و سپس سنگ بزرگ و قابل شناسایی می شود. انواع قرص سنگ کلیه به بیمار کمک می کند تا روند دفع سنگ در بدن زودتر انجام شود و سنگ از بین برود. بسیاری از این قرصها حاوی موادی هستند که سنگ را در بدن متلاشی می کنند.

اگزالیک کلسیم یکی از معمول ترین کریستالهایی است که تشکیل سنگ کلیه می دهد. بر طبق گزارشات 80 درصد از سنگ کلیه ها از این نوع هستند. نوع دیگری از این سنگ از فسفات کلسیم یا اسید یوریک تشکیل شده است.

نوع دیگر این سنگ با کمی تفاوت از ماده معدنی فسفات آمونیوم، منیزیم یا استرووایت تشکیل شده است که می تواند ناشی از عفونتهای باکتریایی باشد.

نمونه نادری از این سنگ بر اثر اختلالات ژنتیکی یا استفاده از بعضی  داروهای خاص ایجاد می شود. این سنگ تا وقتی تکان نخورده است قابل شناسایی نیست.

انواع قرص سنگ کلیه

انواع قرص سنگ کلیه وجود دارند که باید با توجه به نوع سنگی که در بدن وجود دارد مورد استفاده قرار گیرند. به همین دلیل بهتر است در صورت وجود سنگ کلیه در بدن به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و داروی مناسب را مصرف کنید.

هنگامی که این سنگ در مجرای ادرار شروع به حرکت می کند لبه های تیز آن دیواره مجرای ادرار را می خراشند و پایانه های عصبی این دیواره درد را از طریق سیستم عصبی انتقال می دهند. این خراشها سبب می شوند خون وارد ادرار شود .

این امر می تواند با تهوع، استفراغ  یا سوزش ادرار همراه باشد. اگر این سنگ به اندازه ای بزرگ باشد که راه عبور ادرار را مسدود کند باعث ایجاد عفونت کلیه یا عقب گرد ادرار می شود و کلیه را از بین می برد.

اما بیشتر سنگ ها به این اندازه جدی و خطرناک نیستند و نیاز به درمان های شدید  ندارند سنگ هایی که زیر 5 میلی گرم هستند معمولا با حرکت در مجرای ادرار از بدن خارج می شوند. انواع قرص سنگ کلیه وجود دارند که باید پزشک متخصص آنها را تجویز کند. این قرصها به حرکت این سنگ در مجراری ادرار و یا متلاشی شدن سنگ در بدن کمک می کند.

داروی تضمینی سنگ کلیه

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم سنگ کلیه انواع مختلفی دارد. انواع قرص سنگ کلیه برای دفع این سنگ وجود دارد که پزشک متخصص برای بیمار تجویز می کند. قرص سیستون هیمالیا داروی بسیار خوبی است که از عوامل سنگ ساز در کلیه جلوگیری به عمل می آورد و این قابلیت را دارد ساختار سنگ را در بدن متلاشی کند.

اگر سنگ کلیه سبب بروز عفونت در کلیه و مجرای ادرار شود داروی قرص ارومکس گلدن لایف داروی بسیار مناسبی است که این عفونت را کنترل می کند و از بین می برد. در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که هرگز نباید این مکملها را خودسرانه مصرف کنید. قبل از مصرف هر گونه قرص سنگ کلیه حتما از داروساز و یا پزشک متخصص مشورت بگیرید.

قرص دفع سنگ کلیه و قوی ترین داروی دفع سنگ کلیه کدامند؟

سنگ کلیه بیماری بسیار دردناکی است، مخصوصا اگر سنگ در مجرای ادرار حرکت کند. با حرکت سنگ کلیه مجرای ادرار خراش داده می شود و درد زیادی در ناحیه کلیه به وجود می آید. به همین دلیل با بروز اولین نشانه های وجود سنگ کلیه در بدن باید به سرعت برای دفع آن اقدام کنید. انواع قرص سنگ کلیه برای دفع سنگ وجود دارد اما نباید خودسرانه آنها را مصرف کنید.

اولین اقدام مراجعه به پزشک متخصص است. سپس با دستور پزشک باید داروهایی را که تجویز می شود استفاده کنید. برخی از انواع قرص سنگ کلیه بدین شرحند:

کلیه برخی افراد مستعد به سنگ سازی است. از مزیت این مکملها می توان  به قابلیت آنها در جلوگیری از تشکیل سنگ در کلیه اشاره کرد. افرادی که کلیه های سنگ سازی دارند معمولا دارای ویژگی های زیر هستند:

 • افرادی که اضافه وزن دارند ،
 • افرادی که آب زیاد نمی نوشند،
 • افرادی که نمک زیاد مصرف می کنند ،
 • افرادی که کلسیم و اسید اوریک ادرارشان زیاد است،
 • افرادی که از بیماری پرکاری تیروئید رنج می برند،
 • افرادی که مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ را بیش از حد مصرف می کنند.

قرص سنگ شکن کلیه و قوی ترین داروی سنگ شکن کلیه کدامند؟

انواع قرص سنگ کلیه وجود دارند که ساختار سنگ را در بدن متلاشی می کنند. اگر سنگ در بدن متلاشی شود دفع آن دردناک نیست و از طریق ادرار از بدن خارج می شود. بیشتر انواع قرص سنگ کلیه دارای این قابلیت هستند و سنگ را در بدن از بین می ببرند.  پزشک متخصص اورولوژی بهترین کسی است که می تواند رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از سنگ کلیه را به شما بدهد و داروهای مناسب را برای شما تجویز کند.

قوی ترین داروی گیاهی سنگ شکن کلیه

همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم انواع قرص سنگ کلیه وجود دارد که سنگ را در بدن از بین می برد. در این میان بسیاری از افراد استفاده از مکمل ها و داروهای گیاهی را برای دفع سنگ از بدن پیشنهاد می دهند.

محبوترین داروهای گیاهی که به عنوان داروی سنگ شکن کلیه عمل می کنند به شرح زیر هستند:

 • دمنوش برگ توت فرنگی

 • آب کرفس با عرق بهارنارنج

 • پدمنوش دانه بوداده خرمالو

 • دمنوش برگ‌پنیرک

 • دمنوش قاصدک

 •  معجون عسل و ریحان

 •  عجون سیاهدانه با عسل

 • آب هندوانه پخته

برای دفع سریع سنگ کلیه از حالب چه کاری انجام دهیم؟

حالب لوله 5 میلی متری است که وظیفه انتقال ادرار را از کلیه به مثانه بر عهده دارد. یکی از شایعترین بیماری ها وجود سنگ کلیه در لوله حالب است که درد بسیار زیادی را به بیمار متحمل می کند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که این درد مشابه به درد زایمان است.

برای درمان سریع سنگ کلیه از حالب باید ابتدا وجود سنگ در این لوله  به طور قطعی تشخیص داده شود. به همین دلیل پزشک سریعا سی تی اسکن بدون تزریق و یا با تزریق را تجویز می کند. بنابراین در صورت بروز درد با حالت استفراغ، تهوع و درد شدیدی که شما را زمینگر و مستاصل کرد بلافاصله به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید.

ورزش برای دفع سنگ کلیه!

در کنار انواع قرص سنگ کلیه، ورزش یکی از راهکارهای موثر برای دفع این سنگ است. تحقیقات نشان می دهند که هر نوع ورزش سبکی می تواند به دفع این سنگ کمک کند. این ورزش حتی می تواند انجام امور باغبانی باشد.

به طور کلی یکی از بهترین ورزشها برای دفع سنگ کلیه انجام تمرینات کاردیو است. اما بهتر است قبل از انجام این ورزش با پزشک متخصص مشورت کنید. دویدن سبک نیز ورزش مناسب دیگری است که به بیماران کمک می کند در کنار مصرف انواع قرص سنگ کلیه به روند دفع سنگ از بدن کمک کنند.

توصیه پزشکان برای دفع سنگ کلیه

در این موارد پزشکان معمولا پیشنهاد می دهند که آب زیاد بنوشید تا سرعت دفع سنگ کلیه بیشتر شود و ممکن است.

اگر این سنگ کمی بزرگتر باشد انواع قرص سنگ کلیه تجویز می شوند که عضلات مجرای ادرار را شل می کنند تا سنگ راحت تر از این مجرا عبور کند. داروی دیگر پتاسیم سیترات است که با کاهش اسیدیوریک سنگ را حل می کند.

اگر استفاده از انواع قرص سنگ کلیه پاسخگو نبود، روشهای دیگری برای درمان پیشنهاد می شوند. اگر سنگ ها متوسط و یا بزرگتر از 10 میلی گرم باشند از امواج صوتی برای شکستن سنگ استفاده می شود. در این روش  پالسهای شدیدی بر روی سنگ تمرکز می کنند و انرژی را مستقیما به آن می فرستند. این پالسها باعث لرزش سنگ می شوند و حبابهای کوچکی درون سنگ به وجود می آورند. حبابها باعث می شوند سنگ بشکند و به ذرات کوچکی تبدیل شود که به راحتی از مجرای ادرار عبور می کند

اما اگر سنگ بسیار بزرگ باشد این راه حل دیگر کارساز نیست. گاهی ابزاری سخت در مجرای ادرار وارد می شود تا فضا را باز کند و پس با استفاده از اشعه لیزر سنگ کلیه را از می برند. سنگ کلیه را می توان با عمل جراحی از پشت یا پهلو خارج کرد.

چگونه از بروز این بیماری جلوگیری به عمل آوریم؟

پزشکان به افرادی که مستعد  این بیماری هستند پیشنهاد می دهند مایعات زیاد بنوشند تا ترکیبات موجود در ادرار را از بین ببرد و دیگر سنگ در کلیه تشکیل نشود.غذاهایی مانند سیب زمینی اسفناج، ریواس  غلات و حبوبات اگزالیک بالایی دارند و پیشنهاد می شود مصرف آنها محدود شود.

همچنین با توجه به اینکه کلسیم یکی از عناصر تشکیل دهنده این سنگ است، بهتر است غذاهای کلسیم دار بیش از اندازه مصرف نشوند.

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن و اینترنتی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا محصولات دارویی و انواع قرص سنگ کلیه را به راحتی تنها با یک کلیلک سفارش دهید و طی 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها درب منزل تحویل بگیرید.

برند: گل دارو | Goldaru مدل: Sankol Goldaru
قطره سنکل گل دارو :قطره سنکل گل دارو مناسب افرادی است که سنگ کلیه یا کلیه سنگ ساز دارند. این قطره باعث دفع سنگ های کلیوی می شود و اثر تسهیل کننده بر روند دفع سنگ ها دارد. همچنین قطره سنکل گل دارو با اثر آنی کولینرژیکی خود باعث التیام و کاهش درد مجاری ادراری می شود. از دیگر فواید این قطره می توان ..
35,000 تومان
برند: فاران شیمی | pharan shimi مدل: Faran Shimi Dura Life
قرص دورالایفقرص دورالایف محصولی مناسب برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن به ویژه در افراد مبتلا به بیماری های مزمن کلیوی است. این قرص مکمل تغذیه ای است که در آن از شکر، گلوتن و لاکتوز استفاده نشده است. انواع ویتامین های گروه ب، ویتامین ث، ویتامین ایی، زینک، آهن و سلنیوم در این قرص به ک..
91,500 تومان
برند: قائم دارو | Ghaem Darou مدل: ghaem-darou-rudioretic
کپسول رودیورتیک قائم داروکپسول رودیورتیک قائم دارو محصولی ادرار آور است که برای دفع سنگ کلیه طراحی شده است. این کپسول پایه گیاهی دارد و در آن از مواد موثره ای نظیر میوه کرفس و ریشه کاسنی استفاده شده است. استفاده از کپسول رودیورتیک میزان ادرار را در کلیه ها بالا می برد و همین امر سبب می شود تا به سنگ..
24,000 تومان
برند: زردبند | zardband مدل: Zardband Urtica Erbal Oral Liquid 250ml
محلول خوراکی عصاره اورتیکا زرد بندمحلول خوراکی عصاره اورتیکا زرد بند محصولی مناسب برای دفع سنگ کلیه است. سنگ کلیه یکی از بیماریهای حاد کلیوی به شمار می رود و باعث بروز مشکلات زیادی می شود. سنگ کلیه اگر در کلیه به وجود بیاید باعث التهابات کلیوی می شود و همین امر خطر بروز عفونت دستگاه ادراری را بالا م..
124,000 تومان
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Canephron Oral Drops
قطره کانفرون ان بیونوریکاتاریخ انقضای این محصول تا تاریخ 2022/11/03  استقطره کانفرون ان بیونوریکا محصولی مناسب برای بهبود مشکلات خفیف مرتبط با بیماریه ای التهابی مجاری ادارای و اختلالات کلیوی است. استفاده از قطره کانفرون عفونت های مجاری ادراری را از بین می برد و نقش موثری در بهبود عملکرد کلیه ه..
190,000 تومان 200,000 تومان
برند: اسوه | Osve مدل: Osve Nephrovit
قرص نفروویت اسوهقرص نفروویت اسوه محصولی مناسب برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز کسانی است که به بیماریهای مزمن کلیوی مبتلا هستند. بیماریهای کلیوی از بیماریهایی هستند که می توانند به شدت سلامتی را تحت تاثیر قرار دهند. دیالیز یکی از حاد ترین مشکلاتی است که برای بدن به وجود می آید و در اینصو..
92,600 تومان
برند: پرارین پارس | Perarin Pars مدل: Perarin Pars Cranberry 500mg 60Caps
کپسول کرن بری پرارین پارسیکی از راه های مقابله با مصرف زیاد آنتی بیوتیک در عفونت های ادراری، پیشگیری از عود مجدد یا گسترش بیماری یا استفاده از درمان های مکمل مانند محصولات حاوی کرن بری و مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.مطالعات علمی نشان داده است که کرنبری حاوی نوع خاصی از پروآنتوسی..
220,000 تومان
برند: بهشاد دارو | Behshad Darou مدل: Behshad Darou Crannex
ساشه کرنکس بهشاد دارو ساشه کرنکس بهشاد دارو مکملی منحصر به فرد برای بهبود التهاب و عفونت باکتریایی مثانه و مجاری ادراری است. اثرات میوه کرن بری یا زغال اخته بر سلامتی میوه کرن بری، یا همان زغال اخته، خواص منحصربفرد و فوق العاده‌ای برای سلامتی دارد. این میوه دارای خاصیت بی نظیر آنتی اکسیدانی ا..
127,000 تومان
کپسول کرن بری ویتارمونیل | 60 عدد | پیشگیری از اختلالات دستگاه ادراری و سنگ کلیه کپسول کرن بری ویتارمونیل | 60 عدد | پیشگیری از اختلالات دستگاه ادراری و سنگ کلیه
ناموجود
برند: ویتارمونیل | Vitarmonyl مدل: Vitarmonyl Cranberry
کپسول کرن بری ویتارمونیلکپسول کرن بری ویتارمونیل مکملی منحصر به فرد برای پیشگیری از اختلالات کلیوی و دستگاه ادراری است. این مکمل از سنگ کلیه پیشگیری می کند و نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به سرطان مانند سرطان پروستات دارد.داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد میدهد:خون در ادرار زنگ هشدار..
30,000 تومان
کپسول انتریک کوتد رنانکس | 60 عددی | کاهش اسپاسم و درد کلیه و مجاری ادراری کپسول انتریک کوتد رنانکس | 60 عددی | کاهش اسپاسم و درد کلیه و مجاری ادراری
ناموجود
برند: رنانکس | Renanex مدل: Karnic Darou Renanex
کپسول انتریک کوتد رنانکسکپسول انتریک کوتد رنانکس محصولی مناسب برای حل، خرد و دفع سنگ های کلیوی و مجاری ادراری است. همانطور که می دانید سنگ های کلیه در اثر موارد مختلفی به وجود می آیند که درد و مشکلات بسیار زیادی را برای سلامتی ایجاد می کنند. مواد موثره ای که در این کپسول به کار رفته اند می توانند به..
180,000 تومان
قطره گیاهی رودیورتیک قائم دارو | 30 میلی | دفع سنگ کلیه
ناموجود
برند: قائم دارو | Ghaem Darou مدل: Ghaem Darou Rudioretic Herbal Drop 30ml
قطره گیاهی رودیورتیک قائم دارومصرف قطره گیاهی رودیورتیک در افراد مبتلا به سنگ کلیه باعث حل شدن و کوچکتر شدن اندازه سنگ های کلیوی می شود در نتیجه باعث سهولت در دفع آن از طریق مجاری ادراری می شود. این محصول مانند مدرهای اسموتیک عمل کرده و با افزایش حجم ادرار ، باعث تسهیل خروج سنگ از مجاری ادراری می شو..
26,000 تومان
قرص کانفرون بیونوریکا | 60 عدد | جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و اختلالات کلیوی قرص کانفرون بیونوریکا | 60 عدد | جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و اختلالات کلیوی
ناموجود
برند: بیونوریکا | Bionorica مدل: Bionorica Canephron Tablet
قرص کانفرون بیونوریکاقرص کانفرون بیونوریکا مکملی منحصر به فرد برای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و اختلالات کلیوی است. این مکمل حاوی عصاره گیاه رزماری، ریشه انجدان و گیاه سنتاریوم است.نقش عصاره‌های گیاهی در درمان سنگ کلیهکلیه عضو بسیار مهمی در بدن است و  وظیفه دفع مواد زاید و مایعات اضافی، تصفیه خو..
244,000 تومان
قرص لیتورکس بی باریج اسانس | 30 عدد | کمک به رفع سنگ های ادراری
ناموجود
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Lithorex-B 30tab
قرص لیتورکس بی باریج اسانسقرص لیتورکس بی باریج اسانس مکملی منحصر به فرد برای پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه است. سنگ کلیه توده کریستالی و سفتی است که در مجاری کلیه و مثانه تشکیل می شود. اگر سطوح ترکیبات کلسیم، پتاسیم، سدیم، اگزالیک، اسید یوریک و فسفات در ادرار افزایش پیدا کنند، ادرار غلیظ می شود و تشکیل ..
53,000 تومان
شربت شکننده سنگ کلیه سندکیم | 120 میلی | شکننده سنگ کلیه
رایگان ناموجود
برند: کیمیاگر توس | Kimiagar toos مدل: Kimiagar Sandkim Syrup 120ml
شربت شکننده سنگ کلیه سندکیمشربت شکننده سنگ کلیه سندکیم محصولی مناسب برای از بین بردن سنگ کلیه است. این شربت کاملا گیاهی است و در آن از مواد موثره ای نظیر تخم خربزه، تخم بادرنگ، خارخاسک، صمغ آلو، تخم ترب و زیره کرمانی استفاده شده است. این شربت می تواند به عمق سنگ هایی که درون کلیه تشکیل شده اند نفوذ ..
0 تومان
نمایش 1 تا 14 از 14 (1 صفحه)