منوی داروخانه
Your Cart

قرص آنتی اکسیدان

برند: شهاب درمان | Shahab Darman مدل: Shahab Darman COQ10 Red 45 Softgel
کپسول کوکیوتن قرمز ویتافینیتی گلد شهاب درمان 45 عددی کپسول کوکیوتن قرمز ویتافینیتی گلد شهاب درمان حاوی 100 میلی گرم کیوتن می باشد. کوکیوتن ماده ای است که باعث بهبود سوخت و ساز سلولی بدن شده و در نتیجه در انرژی زایی و بالا بردن قدرت بدنی موثر است. مکمل کوکیوتن باعث بهبود عملکرد قلب و مغز می شود و ..
کمک به بهبود عملکرد قلب و آنتی اکسیدان قوی و تقویت قوای جنسی
294,300 تومان
کپسول ویتامین سی کیوتن ویتامین ای سندروس 60 عددی کپسول ویتامین سی کیوتن ویتامین ای سندروس 60 عددی
-10 %
برند: سندروس | Sandrous مدل: Sandrous Q10 Vite Vitc
کپسول ویتامین سی کیوتن ویتامین ای سندروس 60 عددی   کپسول ویتامین سی کیوتن ویتامین ای سندروس محصولی مناسب برای حفظ سلامت قلب و عروق بدن است. این کپسول از سفتی عروق جلوگیری می کند و پمپاژ خون به درون قلب را بهبود می بخشد. کوکیوتن در بدن مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند و فشار خون را متعادل ..
کمک به حفظ سلامت قلب و عروق
517,500 تومان 575,000 تومان
برند: ابورنز | Aborns مدل: Aborns Vitamin E 400 IU 60 caps
کپسول ویتامین ای 400 ابورنز کپسول ویتامین ای 400 ابورنز جز آنتی اکسیدان های قوی تلقی می شود. این ماده باعث پیشگیری از تاثیر رادیکال های آزاد بر بدن شده و از بروز بیماری ها جلوگیری می کند. شما با مصرف این مکمل می توانید ویتامین ای مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. ویتامین ای همچنین باعث پیشگیری از ..
کمک به تقویت سیستم ایمنی و محافظت از سلول های بدن
77,800 تومان
برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson Vitamin E 1000
    کپسول ویتامین ای 1000 برونسون کپسول ويتامين ای 1000 برونسون، مكمل مغذي مهمي براي مقابله با راديكال هاي آزاد است . ويتامين E  از ويتامين ها ( ويتامين A و C ) در مقابل اكسيد شدن محافظت مي كند . توانايي  ويتامين E در محافظت از غشاء هاي سلولي آنرا براي كساني كه در محيط ه..
بهبود سیستم ایمنی، قلب و آنتی اکسیدان قوی
163,500 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Evigel 100 IU 100 caps
کپسول ویتامین ای 100 ایویژل داروسازی دانا کپسول ویتامین ای 100 ایویژل داروسازی دانا محصولی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. هر کپسول حاوی 100 واحد ویتامین ایی است و همین امر کپسول داروسازی دانا را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین ایی بدن را قوی می سازد ..
آنتی اکسیدان قوی و تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به ارتقا سلامتی
86,000 تومان
برند: نوتراکس | Nutrax مدل: Nutrax SelenoZinc 30 Capsules
کپسول نوتراکس سلنوزینک 20 عددی کپسول نوتراکس سلنوزینک محصولی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این کپسول حاوی مواد موثره ای نظیر  ویتامین آ، ویتامین ایی، ویتامین ث، ویتامین ب 6، سلنیوم و زینک است و همین امر آن را به محصول ارزشمندی تبدیل کرده است. این کپسول مانند یک آنتی اکسیدان بسیار قوی در..
آنتی اکسیدان قوی و تقویت سیستم ایمنی بدن
68,700 تومان
کپسول سلن پلاس یورو ویتال 60 عدد کپسول سلن پلاس یورو ویتال 60 عدد
-20 %
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Selen Plus
      کپسول سلن پلاس یورو ویتال کپسول سلن پلاس یورو ویتال محصولی مناسب برای جلوگیری از تحلیل عضلات است. این کپسول حاوی مواد موثره ای مانند ویتامین سی، زینک، سلنیوم و ویتامین A است و همین امر آن را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. کپسول سلن پلاس یک آنتی اکسیدان ق..
جلوگیری از پیری، سرطان و چین و چروک پوست
156,960 تومان 196,200 تومان
برند: آنتی ایجینگ | Antiaging مدل: Antiaging coQ10 red 30 softgel
کپسول CoQ10 رد آنتی ایجینگ کپسول کو کیوتن رد  آنتی ایجینگ (ساخت ایران) به عنوان یک آنتی اکسیدان در بدن عمل می کند که از سلول ها در برابر آسیب محافظت کرده و با دارا بودن خواص ضدپیری نقش مهمی در متابولیسم بدنی دارد. اگرچه ماده CoQ10 نقش کلیدی در بدن ایفا می کند، شواهدی وجود دارد که م..
ضد خستگی و سلامت قلب و تقویت سیستم ایمنی
197,700 تومان
پودر کو کیو 10 + ویتامین E فانتوم نوتریشن
-13 %
برند: فانتوم نوتریشن | Phantom Nutrition مدل: Phantom Nutrition CO Q10 + VITAMIN E
پودر کو کیو 10 + ویتامین E فانتوم نوتریشن ترکیبات ویتامین E به همراه CoQ10 آنتی اکسیدان های موثری در سلول های بدن انسان هستند. CoQ10 برای بازسازی و ویتامین E پس از خنثی کردن یک رادیکال آزاد مورد نیاز است. CoQ10 و ویتامین E با هم با رادیکال های آزاد عامل بیماری مبارزه می کنند. تحقیقات نشان داده ان..
کمک به سلامت قلب و عروق و آنتی اکسیدان قوی
374,100 تومان 430,000 تومان
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: EuRho Vital Vitamin C 1000 Depot 60 Tablets
ویتامین سی 1000 دپو 60 عددی ویتامین سی 1000 دپو یوروویتال  محصولی مناسب جهت تقویت سیستم ایمنی بدن است .هر قرص از این مکمل از 1000 میلی گرم ویتامین سی و 25 میلی گرم سیتروس بیوفلاونوئید تشکیل شده است  و همین امر باعث شده اثربخشی این فرآورده چندین برابر شود .ویتامین سی ( اسید آسکوربیک ) مح..
تقویت سیستم ایمنی بدن , خاصیت آنتی اکسیدانی
163,500 تومان
برند: زیست تخمیر | Zist Takhmir مدل: Rojevit Royal Jelly Vial Zist Tkakhmir
ویال خوراکی ژل رویال روژویت زیست تخمیر : ژل رویال حاوی انواع زیادی از پروتئین ها، ویتامین ها و آمینواسیدهای آزاد می باشد که به عنوان یک مکمل تغذیه ای قوی برای بدن شناخته می شود. ژل رویال دارای اثرات استروژنی است و از این طریق باروری را بهبود می بخشد. ژل رویال به وسیله محافظت از سلول های عصبی از ع..
تقویت سلامت جسمی و جنسی و دارای خاصیت  آنتی اکسیدانی و ضد تومور
147,150 تومان
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Glucoherb 45 Tabs
قرص گلوکوهرب باریج اسانس قرص گلوکوهرب باریج اسانس محصولی مناسب برای کاهش قند خون است. این قرص از مواد گیاهی از جمله عصاره گزنه، علف شور و برگ زیتون و گردو تهیه شده است و همین امر آن را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. قرص گلوکوهرب یک آنتی اکسیدان قوی است و با از بین بردن رادیکال های آزاد بدن به ..
آنتی اکسیدان قوی و کاهش قند خون 
135,800 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Co Enzyme Q10 30mg
قرص کو آنزیم کیوتن 30 میلی گرم گلدن لایفقرص کوآنزیم کیوتن 30 میلی گرم گلدن لایف انرژی بدن را در سطح مطلوبی نگه میدارد و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت پوست و سلامت عمومی بدن می‌شود. یوبی کینون یا کوآنزیم کیوتن ترکیبی ویتامینی یا شبه ویتامین است. این ماده مانند سایر ویتامین‌ها بطور طبیعی در ..
حفظ سلامت بدن، پوست و سیستم ایمنی و افزایش تولید انرژی، بهبود قدرت بدنی و رفع خستگی مزمن
228,900 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Co Enzyme Q10 100mg
قرص کو آنزیم کیوتن 100 میلی گرم گلدن لایف  قرص کو آنزیم کیوتن 100 میلی گرم گلدن لایف محصولی مناسب برای مقابله با علائم پیری در بدن است. این قرص حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کنترل می نمایند. از قرص کوآنزیم کیوتن می ت..
حفظ سلامت بدن، پوست و سیستم ایمنی
180,000 تومان
برند: سپید طب | Sepid Teb مدل: Sepid Teb Acerola 30tab
قرص ویتامین ث آسه رولا سپید طبقرص ویتامین ث آسه رولا سپید طب مکملی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. در این مکمل 125 میلی گرم ویتامین ث به کار رفته است و این ویتامین می تواند به ارتقا سلامت عمومی بدن کمک کند و خطر ابتلا به بیماریهای مزمن را کاهش دهد. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و از ..
جهت تقویت سیستم ایمنی و آنتی کسیدان قوی
142,700 تومان
قرص ویتامین ث 1000 یوروویتال 60 عددی قرص ویتامین ث 1000 یوروویتال 60 عددی
-20 %
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho vital Vitamin c 1000 mg 60 tablets
قرص ویتامین ث 1000 یوروویتال  قرص ویتامین ث 1000 یوروویتال  محصولی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند رادیکال های آزاد بدن را از بین ببرد و همین امر باعث مقاوم سازی بدن در برابر ابتلا به بیماری های مزمن می شود. همچنین، ویتامین ث تولید کلا..
تقویت سیستم ایمنی بدن و ارتقا سلامت عمومی و  آنتی اکسیدان قوی
88,800 تومان 111,000 تومان
قرص فول کر دارو افشان شایگان 90 عدد
-15 %
برند: دارو افشان شایگان | ShayganPharma مدل: Darou Afshan Shaygan Full Care 90 tabs
قرص فول کر دارو افشان شایگان قرص فول کر دارو افشان شایگان محصولی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. در این قرص از مواد موثره ای نظیر زینک، ویتامین ث و ویتامین د3 استفاده شده است و همین امر این قرص را به مکملی اثر بخش تبدیل کرده است. این قرص یک آنتی اکسیدان قوی است و با از بین بردن رادیکال های ..
تقویت کننده سیستم ایمنی و بهبود متابولیسم بدن 
141,780 تومان 166,800 تومان
برند: های هلث | Hi Health مدل: Hi Health Selenium 200 mcg
قرص سلنیوم های هلث قرص سلنیوم های هلث حاوی 200 میلی گرم سلنیوم است. سلنیوم ماده ای است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. آنتی اکسیدان ها باعث پیشگیری از تاثیر رادیکال های آزاد بر سلول ها می شوند و از بروز برخی بیماری ها مثل سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می کنند. در نتیجه مصرف سلنیوم ..
تقویت سیستم ایمنی بدن
60,000 تومان
برند: ویت اسکای | Vitsky مدل: Vitsky Selena 30Tabs
قرص سلنا ویت اسکایقرص سلنا ویت اسکای از سلنیوم، زینک، کرومیوم، ویتامین های آ و سی و ایی تشکیل شده است. سلنیوم جز گروه آنتی اکسیدان هاست و از تاثیر رادیکال های آزاد بر بدن و ایجاد بیماری های قلبی و سرطان پیشگیری می کند. علاوه بر سلنیوم ویتامین سی و ایی موجود در این مکمل جز آنتی اکسیدان های قوی می باش..
کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت پوست و مو
130,800 تومان
برند: شاری | Shari مدل: Shari Cinnamon 30 Fc Tablets
قرص روکشدار سینامون 15 شاری 30 عددی محصولی مناسب جهت کمک به کاهش و کنترل قندخون است. سینامون گیاهی است که سالها در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و دارای خاصیت ضد التهابی، ضد میکروبی، ضدقارچی، ضدسرطان و ضددیابت می باشد.مصرف سینامون در کوتاه مدت، با کاهش قابل توجه در فشار خون دیاستولیک و سیتولیک است..
کمک به کاهش و کنترل , کمک به رفع التهاب
30,000 تومان
برند: سیمرغ دارو عطار | simorgh darou attar مدل: Simorgh Darou Attar Vitamin C 500-Mg 60 Chewable Tabs
قرص جویدنی ویتامین ث 500 سیمرغ داروی عطار  قرص جویدنی ویتامین ث 500 سیمرغ داروی عطار  محصولی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند. این قرص به تشکیل کلاژن در بدن کمک می کند و نقش موثری در بهبود عملکرد مفاصل و زیبایی ..
رفع خستگی و فرسودگی و تقویت سیستم ایمنی بدن 
99,000 تومان
برند: داروپخش | Darupakhsh مدل: Darupakhsh Vitamin C 250 Chewable Tablets 100pcs
  قرص جویدنی ویتامین ث 250 داروپخش 100 عددی قرص جویدنی ویتامین ث 250 داروپخش محصولی مناسب برای تامین ویتامین ث مورد نیاز بدن است. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و به کاهش التهابات در بدن کمک می کند. همین امر باعث می شود بدن تقویت گردد و در..
تامین ویتامین ث مورد نیاز بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن
70,000 تومان
برند: بهسازان | Behsazan مدل: Behsazan Vitamin C 1000 Chewable Tablets 60pieces
قرص جویدنی ویتامین ث 1000 بهسازان 60 عددیقرص جویدنی ویتامین ث 1000 بهسازان حاوی ویتامین سی است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از سلول‌های شما در برابر اثرات رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند مولکول‌هایی که هنگام تجزیه غذا یا قرار گرفتن در معرض دود تنباکو و تابش خورشید، اشعه ایکس یا سایر منابع..
حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن و  تسریع در بهبود زخم و جراحات پوستی
112,000 تومان
برند: سینا پیشگام | Sina Pishgam مدل: Sina Pishgam Darou Vitamin C 1000mg 20tabs
قرص جوشان ویتامین سی و زینک 1000 سینا پیشگام دارو 20 عددی قرص جوشان ویتامین سی و زینک 1000 سینا پیشگام دارو به دلیل داشتن ویتامین سی و زینک آنتی اکسیدان بسیار قوی است.همچنین این قرص جوشان به تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.قرص زینک استفاده شده در این محصول به سلامت پوست، مو و ناخن بسیار کمک ..
سلامت سیستم ایمنی و کمک به سلامت پوست، مو و ناخن و آنتی اکسیدان
69,800 تومان
نمایش 1 تا 24 از 127 (6 صفحه)
قرص آنتی اکسیدان

قرص آنتی اکسیدان

قرص آنتی اکسیدان از جمله محصولاتی است که نقش بسیار مهمی در سلامتی دارد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید دارو آنتی اکسیدان چیست؟! بهتر است بدانیدآنتی اکسیدان ها موادی هستند که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برند و التهابات را کاهش می دهند. رادیکال های آزاد به مولکول یا قطعات مولکولی گفته می شود که در خارجی ترین لایه خود دارای الکترون جفت نشده هستند و با دیگر اتم ها و مولکول ها واکنش نشان می دهند تا به حالت پایدار برسند. این امر باعث به وجود آمدن واکنش های بیولوژیک در بدن می شود و خطر بروز بیماری های مختلف را افزایش می دهد. به همین دلیل استفاده از قرص آنتی اکسیدان اهمیت زیادی دارد.

کاهش رادیکال های آزاد بدن

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که به نظر می رسد استرس اکسیداتیو را کاهش می دهند. تصور می شود که استرس اکسیداتیو منجر به پیری و بیماری های خاصی مانند سرطان می شود. ترکیبات رایج مکمل که تصور می شود اثرات آنتی اکسیدانی دارند شامل ویتامین E، بتاکاروتن، ویتامین C، سلنیوم و غیره است. مردم از آنتی اکسیدان ها برای سرطان های مختلف، بیماری های قلبی، آسم، فیبروز کیستیک و بسیاری از بیماری های دیگر استفاده می کنند.

مکمل های آنتی اکسیدانی محبوب هستند و معمولاً سالم در نظر گرفته می شوند. این تا حدی به این دلیل است که میوه‌ها و سبزیجات که سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند، با فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری مرتبطند. با این حال، شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است با مصرف مکمل آنتی اکسیدان ها سلامت خود را بازیابید. این مقاله توضیح می دهد که مکمل های آنتی اکسیدانی چیست و چرا بهتر است آنتی اکسیدان های خود را از غذا دریافت کنید.

مکمل های آنتی اکسیدانی چیست؟

 مکمل های آنتی اکسیدانی حاوی اشکال غلیظ آنتی اکسیدان ها هستند که موادی هستند که رادیکال های آزاد را تثبیت می کنند. بدن شما به طور طبیعی رادیکال های آزاد را هنگام ورزش و هضم غذا تولید می کند. عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، آلاینده‌های هوا، دود تنباکو و مواد شیمیایی صنعتی مانند آفت‌کش‌ها نیز از منابع رادیکال‌های آزاد هستند. اگر رادیکال های آزاد از توانایی بدن شما برای تنظیم آنها فراتر رود، شرایطی به نام استرس اکسیداتیو رخ می دهد. با گذشت زمان، این امر به پیری و ایجاد بیماری ها، از جمله سرطان کمک می کند.

آنتی اکسیدان های اصلی که به تنظیم رادیکال های آزاد در بدن شما کمک می کنند ویتامین های A، C و E و سلنیوم معدنی هستند. مکمل های آنتی اکسیدانی حاوی حداقل 70  درصد ارزش روزانه (DV) این مواد مغذی کلیدی هستند. معمولاً تصور می شود که مصرف مکمل های آنتی اکسیدان از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به سلول های بدن جلوگیری می کند و در نتیجه باعث افزایش طول عمر و دفع بیماری می شود. با این حال، مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی در مقادیر بالا می تواند دقیقا برعکس عمل کند.

عدم استفاده از آنتی اکسیدان ها در دوزهای زیاد 

مصرف دوزهای بالا می تواند مضر باشد مضرات سلامتی مرتبط با مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی از مزایای بالقوه آن بیشتر است. مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی در دوزهای زیاد به دلایل زیادی توصیه نمی شود. ممکن است عملکرد ورزش را کاهش دهد بدن شما به طور طبیعی رادیکال های آزاد را به عنوان محصول جانبی متابولیسم انرژی در طول ورزش تولید می کند. هر چه سخت تر و طولانی تر ورزش کنید، بدن شما رادیکال های آزاد بیشتری تولید می کند.

از آنجایی که رادیکال‌های آزاد می‌توانند به خستگی و آسیب عضلانی کمک کنند، پیشنهاد شده است که مصرف مکمل‌های آنتی‌اکسیدان می‌تواند اثرات مضر آن‌ها را کاهش دهد، در نتیجه عملکرد ورزش و ریکاوری عضلات را بهبود می‌بخشد . با این حال، چندین مطالعه نشان داده‌اند که مصرف مکمل‌های آنتی‌اکسیدان ، به‌ویژه ویتامین‌های C و E ، می‌تواند با نحوه سازگاری بدن شما با ورزش تداخل داشته باشد و حتی برخی از مزایای سلامتی مرتبط با ورزش را از بین ببرد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان با آنتی اکسیدان ها

تصور می شود استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد به سلول های بدن عامل اصلی ایجاد سرطان باشد. از آنجایی که آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند، تصور می شود مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی خطر ابتلا به سرطان یا مرگ ناشی از آن را کاهش می دهد. علاوه بر این، سلنیوم به پیشگیری از سرطان در افرادی با سطوح پایین این ماده معدنی یا در افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند کمک می کند.

 ویتامین A برای رشد و نمو جنین مهم است، اما در دوزهای بالا، مکمل‌های ویتامین A می‌توانند خطر نقایص مادرزادی را افزایش دهند. بنابراین، زنانی که ممکن است باردار باشند یا باردار هستند، نباید دوزهای بالایی از مکمل های ویتامین A مصرف کنند. این مکمل ها فقط برای زنان باردار در مناطقی که کمبود ویتامین A شایع است، مانند آفریقا و آسیای جنوب شرقی توصیه می شود. بتاکاروتن، پیش ساز ویتامین A، نشان داده نشده است که منجر به نقایص مادرزادی می شود. اما از آنجایی که مصرف طولانی مدت مکمل با سرطان مرتبط است، زنان باردار باید قبل از مصرف مکمل های بتاکاروتن با پزشک خود مشورت کنند.

آنتی اکسیدان های خود را از غذا دریافت کنید

دریافت آنتی اکسیدان ها از غذا به جای مکمل ها بسیار ایمن تر و سالم تر است. همه غذاها حاوی آنتی اکسیدان های مختلف در مقادیر مختلف هستند، بنابراین مهم است که انواع غذاها را در رژیم غذایی خود بگنجانید. در حالی که محصولات حیوانی، مانند تخم مرغ و محصولات لبنی، دارای آنتی اکسیدان هستند، غذاهای گیاهی به ویژه در آنها زیاد است. این غذاهای گیاهی عبارتند از:

 • سبزیجات: بروکلی، فلفل دلمه ای، اسفناج.
 • میوه ها: پرتقال، سیب، توت.
 • غلات کامل: جو، کینوا، برنج قهوه ای.
 • لوبیا:  چیتی، لوبیا قرمز.
 • آجیل: گردو، بادام.
 • نوشیدنی ها: قهوه، چای.

مکمل های آنتی اکسیدانی معمولاً سالم در نظر گرفته می شوند اما در صورت مصرف بیش از حد می توانند مشکل ساز شوند. آنها ممکن است مزایای ورزش را کاهش دهند و خطر ابتلا به برخی سرطان ها و نقایص مادرزادی را افزایش دهند. به طور کلی، بسیار بهتر است که آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن خود را از طریق یک رژیم غذایی سالم دریافت کنید.

چه عواملی سبب افزایش رادیکال های آزاد در بدن می شود؟

عوامل متعددی سبب افزایش رادیکال های آزاد در بدن می شوند و سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهند. این عوامل به شرح زیرند:

 • آلودگی هوا
 • استرس زیاد
 • استعمال دخانیات
 • مصرف نوشیدنی های الکلی

آنتی اکسیدان ها فرآیند اکسیداسیون سلول ها را کنترل می برند. منابع غذایی متفاوتی وجود دارند که حاوی آنتی اکسیدان ها هستند و به ارتقا سلامتی کمک می کنند. در کنار منابع غذایی ویژه، انواع قرص آنتی اکسیدان نیز وجود دارند که باید با توصیه پزشک مصرف شوند.

رادیکال های آزاد چه آسیب هایی به بدن وارد می کنند؟

رادیکال های آزاد باعث بروز آسیب های زیر می شوند:

 • رادیکال های آزاد بر روی بافت پوست اثر می گذارند و باعث بروز چین و چروک بر روی پوست می شوند.
 • رادیکال های آزاد خطر ابتلا به سرطان و بیماری های مزمن را به میزان زیادی کاهش می دهند.
 • رادیکال های آزاد باعث فعال شدن ژن های معیوب در بدن می شوند.
 • رادیکال های آزاد به بافت ها و نسوج بدن آسیب می رسانند.

به همین دلیل استفاده از انواع قرص آنتی اکسیدان بسیار موثر است و می تواند به ارتقا سلامتی کمک کند.

آنتی اکسیدان های قوی

بهترین روش برای کنترل رادیکال های آزاد پیروی از رژیم غذایی سالم است. منابع غذایی متعددی هستند که می توانند به ارتقا سلامتی کمک کنند و منبع غنی از آنتی اکسیدان به شمار می روند. این منابع به شرح زیرند:

 • شکلات تلخ: شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان است و به کاهش و درمان التهاب بدن کمک می کند. استفاده از شکلات تلخ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

 • پیکن: پیکن نوعی آجیل است که در مکزیک و آمریکای جنوبی رشد می کند. این ماده حاوی چربی سالم و کالری بالاست و منبع غنی از آنتی اکسیدان به شمار می شود. مصرف این ماده همراه با قرص آنتی اکسیدان سلامتی را بالا می برد.

 • بلوبری: بلوبری میوه ای سرشار از آنتی اکسیدان است و از ضعف عملکرد مغز در سنین بالا جلوگیری می کند. این میوه خوش طعم کلسترول خون را کاهش می دهد و برای حفظ سلامت قلب مفید است. گنجاندن این ماده به رژیم غذایی نقش مهمی در ارتقا سلامتی دارد.

 • توت فرنگی: توت فرنگی سرشار از ویتامین ث است و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی شناخته شده است. استفاده از این میوه نقش مهمی در حفظ سلامتی و کاهش التهابات بدن دارد.

 • آرتیشو: آرتیشو یا کنگر فرنگی رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و از بروز بیماری های کبدی، یرقان، سرطان و دیابت نوع دو جلوگیری می کند. استفاده از این میوه همراه با انواع قرص آنتی اکسیدان می تواند برای سلامتی مفید باشد.

 • گوجی بری: این میوه در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد و قدمتی 2000 ساله دارد. این میوه از پیری پوست جلوگیری می کند و خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را به میزان زیادی کاهش می دهد.

 • تمشک: تمشک حاوی ویتامین های مورد نیاز بدن است و یکی از آنتی اکسیدان های قوی به شمار می رود. این میوه ضد سرطان است و استفاده از آن استرس را پایین می آورد.

 • کلم قرمز: این میوه برای حفظ سلامتی مفید است و استفاده از آن فواید زیادی دارد. از فواید کلم قرمز می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن، حفظ سلامت استخوان ها و افزایش کارکرد سلولی اشاره کرد.

قوی ترین آنتی اکسیدان برای پوست

پیری پوست نوعی بیماری پوستی است که باعث بروز چین و چروک های زیادی بر روی بافت پوسن می شود. دلیل اصلی این بیماری توقف و یا کاهش کلاژن سازی در پوست است. در نتیجه، پوست انعطاف پذیری خود را کاهش می دهد و آثار پیری بر روی آن مشخص می شود. استفاده از انواع قرص آنتی اکسیدان برای جلوگیری از رخداد این بیماری موثر است.

مطالعات نشان می دهند انواع قرص آنتی اکسیدان که حاوی ویتامین ایی، ویتامین ث و سلنیوم هستند از پیری پوست جلوگیری می کنند. همچنین، این مواد برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند و خطر بروز بیماری های مزمن را به میزان چشمگیری کاهش می دهند.

ویتامین ث، آنتی اکسیدان قوی برای بدن

اگر بخواهیم از ویتامین های آنتی اکسیدان دار حرف بزنیم، بی شک اولین ویتامینی که به ذهن خطور می کند ویتامین ث است. این ویتامین خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله آب مروارید، بیماری های قلبی و انواع سرطان ها را کاهش می دهد و برای سلامتی مفید است. همچنین، مصرف این ویتامین از چروکیدگی پوست جلوگیری می کند. آب پرتقال منبع غنی از ویتامین ث است. اگر به میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین ث دسترسی ندارید می توانید استفاده از انواع قرص آنتی اکسیدان را آغاز کنید.  

ویتامین ایی، قرص آنتی اکسیدان با خواص شگفت آور

ویتامین ایی همانند ویتامین ث از بروز سرطان جلوگیری می کند. این ویتامین رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می نماید و با از بین بردن رادیکال های آزاد به حفظ سلامتی کمک می کند. غلات سبوس دار و اسفناج منبع غنی از ویتامین ایی هستند. اگر به رژیم غذایی سرشار از ویتامین ایی دسترسی ندارید توصیه ما به شما این است که استفاده از انواع قرص آنتی اکسیدان را شروع کنید.

سلنیوم، آنتی اکسیدان قوی برای سلامتی

مهم برای سلامتی است. این ماده به تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن کمک می کند و نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. استفاده از سلنیوم روند پیری سلولها از جمله سلول های پوست را متوقف می سازد. تخم مرغ، مرغ، گوشت قرمز و غلات سبوس دار حاوی سلنیوم هستند.

روزانه به چه مقدار آنتی اکسیدان نیاز داریم؟

با اینکه هنوز مقدار مشخصی برای مصرف آنتی اکسیدان ها اعلام نشده است، محققان دریافت کرده است مصرف روزانه 3000 تا 5000 واحد از آنتی اکسیدان ها در طی روز موثر است. اگر می خواهید از قرص آنتی اکسیدان به طور روزانه مصرف کنید، باید به دستور العمل استفاده توجه داشته باشید. در غیر اینصورت خطر بروز مسمومیت وجود دارد.

آیا می توانیم قرص آنتی اکسیدان را در مقادیر زیاد استفاده کنیم؟

استفاده از قرص آنتی اکسیدان ایده شگفت آوری است که به حفظ سلامتی کمک می کند. اما در همینجا به شما هشدار می دهیم استفاده بیش از حد از قرص آنتی اکسیدان آسیب های جدی به سلامتی وارد می کند. به طور مثال، مکمل بتاکاروتن که یک آنتی اکسیدان قوی به شمار می رود اگر در دوزها بالا مورد استفاده قرار گیرد خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می دهد. همچنین، مصرف بیش از اندازه مکمل حاوی ویتامین ایی با خطر افزایش سرطان پروستات مرتبط است.  

قرص آنتی اکسیدان را روز بخوریم یا شب؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید قرص آنتی اکسیدان پرسیده می شود در این زمینه است که این قرص را شب بخوریم یا روز! بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که قرص های آنتی اکسیدان متعددی در بازار وجود دارد و هر یک حاوی ویتامین و یا ماده معدنی خاصی هستند، بهتر است ابتدا به ماده به کار رفته در آن توجه داشته باشید. به طور مثال، اگر شما از ویتامین ایی به عنوان آنتی اکسیدان استفاده می کنید، باید آن را با غذا مصرف کنید تا بیشترین جذب را در بدن داشته باشد.

مصرف قرص آنتی اکسیدان چه فوایدی بر بدن دارد؟

مهم نیست که شما می خواهید آنتی اکسیدان مورد نیاز بدنتان را از طریق رژیم غذایی تامین کنید و یا از طریق مصرف قرص یا مکمل! مهم این است که شما به سلامتی خود اهمیت بدهید و مصرف آنتی اکسیدان را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از فواید مصرف آنتی اکسیدان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنتی اکسیدان ها به حفظ جوانی و زیبایی پوست کمک می کنند.
 • آنتی اکسیدان ها خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان را به میزان چشمگیری کاهش می دهند.
 • آنتی اکسیدان ها از بدن سم زدایی می کنند.
 • آنتی اکسیدان ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند.
 • آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از بیماری های قلبی از جمله سکته موثر هستند.
 • آنتی اکسیدان ها از بروز بیماری های زوال عقل مانند آلزایمر پیشگیری می نمایند.

خرید قرص آنتی اکسیدان

اگر می خواهید برای خرید قرص آنتی اکسیدان اقدام کنید، می توانید مکمل های مورد نیاز خود را هم اکنون از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. این سایت مکمل های دارویی معتبر را به فروش می رساند و توضیحات تکمیلی در کنار هر دارو ذکر شده اند. در نتیجه شما می توانید قبل از خرید هر دارو و یا مکمل ابتدا اطلاعات خود را بالا ببرید. همچنین، مشاوران داروخانه آنلاین به شما کمک می کنند تا با توجه به بودجه ای که دارید بهترین محصولات را برای ارتقا سلامتی خود انتخاب نمایید.


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

سوالات متداول

قرص آنتی اکسیدان حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برند و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کنند. این مسئله باعث می شود التهاب بدن کاهش پیدا کند و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان پایین می آید.

در زمان هر نوع بیماری بدن ملتهب می شود و این مسئله باعث درد و شدت بیماری می گردد. مصرف قرص آنتی اکسیدان نقش موثری در کاهش التهاب بدن دارد و در نتیجه بیماری زودتر درمان می شود.

قرص آنتی اکسیدان مانند هر مکمل دیگری ممکن است عوارض داشته باشد. کرامپ های گوارشی از جمله عوارض رایجی هستند که در اثر مصرف این قرص ها رخ می دهند.

اگر در شهرهای آلوده زندگی می کنید، استفاده از قرص آنتی اکسیدان ضروری است. همچنین، کسانی که تحت استرس و فشار زیادی هستند و یا از دخانیات استفاده می کنند، باید مصرف این قرص را مد نظر قرار دهند. استفاده از آنتی اکسیدان ها در زمان شیوع بیماری های مزمن خطر ابتلا به آنها را کاهش میدهد.

استفاده از قرص آنتی اکسیدان کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد. همچنین، این قرص از بروز چین و چروک بر روی پوست جلوگیری می کند و شفافیت پوست را افزایش می دهد.