Menu
Your Cart

مرطوب کننده مو

توضیحات دسته‌بندی


فواید مرطوب کنندگی موها چیست؟

مرطوب کننده های موها که معمولا در غالب نرم کننده و ماسک مو هستند دومین مرحله شست وشوی موها محسوب می شوند. استفاده از این مرطوب کننده ها باعث نرم شدن و درخشان شدن موها شده و براقیت موها را نیز بیشتر می نماید.
اگر موها رطوبت مورد نیاز را داشته باشند، خشک و زبر نمی شوند و شانه پذیری نیز آسان تر می شود. موهای خشک به دلیل عدم رطوبت، استحکامشان به ریشه مو کاهش می یابد و ریزش اتفاق می افتد.
بسیاری از مرطوب کننده های مو موجود در بازار به دلیل داشتن مواد مغذی و ویتامین باعث تقویت ساقه مو می شوند. نرم کننده مو حاوی الکل های چرب ، مرطوب کننده ها و روغن ها هستند تا موها نرم و انعطاف پذیر شوند. برخی پروتئین دارند که به طور موقت به انتهای تقسیم شده می چسبند و برخی دیگر دارای مواد ضخیم کننده هستند تا موها پر شود.

چرا باید از مرطوب کننده های مو استفاده نماییم؟

استفاده از مرطوب کننده برای موها به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که اینکه چه نوع از مرطوب کننده یا آبرسان را انتخاب نمایید بستگی به نوع مو و یا راحتی استفاده خودتان دارد.
در هر صورت استفاده از هر کدام از مرطوب کننده ها برای رطوب رسانی و جلوگیری از خشکی موها بسیار موثر است.
استفاده از نرم کننده و مرطوب کننده های موها باعث می شود که مواد مغذی و ویتامین ها بیشتری به پوست سر و ساقه موها می رسد. با توجه به چنین خصوصیتی زمانی که موها مقوی شوند و موادغذایی به طور کامل به موها برسد استحکام ریشه به ساقه مو بیشتر شود و ریزش موها نیز کاهش می یابد.

تفاوت آبرسان مو با مرطوب کننده مو چیست؟

آبرسان و مرطوب کنندگی چه بر روی پوست و چه مو باشد در واقع یک کار مشترک انجام می دهد، آن هم مرطوب کردن موها و برگرداندن آب از دست رفته از روی موها است.
برگرداندن این آب به کوتیکول موها باعث خوش حالتی و براقیت و سلامت موها می شود.
در واقع آبرسانی با همان مرطوب کنندگی یکسان است و هردو به اشکال مختلف مانند شامپو، نرم کننده و ماسک مو مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مرطوب کننده مو

مرطوب کننده های مو در اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که نوع محصول مورد استفاده بستگی به نوع مو و سلیقه و راحتی استفاده فرد دارد.
با توجه به انواع مرطوب کننده ای که در بازار عرضه می شوند به چند دسته تقسیم می شوند:

  • شامپو نرم کننده مو: استفاده از شامپوهای نرم کننده مو شامل ترکیباتی هستند که علاوه بر شویندگی دارای ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده هستند که استفاده از این شامپوها باعث می شود که شانه پذیری و حالت پذیری موها نیز افزایش یابد.
  • نرم کننده مو : این محصولات به دو شکل نرم کننده داخل حمام و نرم کننده بدون نیاز به آبکشی هستند. برای استفاده از نرم کننده مو داخل حمام باید بعد از شست و شوی موها مقداری از نرم کننده مو را روی ساقه موها بریزید و ماساز دهید تا جذب شودو بعد از 2 الی 3 دقیقه آبکشی نمایید.
  • نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی : نیز بعد از شست و شو موها و آبگیری آن ها بر روی موها یا به صورت اسپری و یا به صورت کرم بر روی ساقه موها قرار می گیرد و باعث آبرسانی و برگرداندن رطوبت به موها می شود.

آیا عدم رطوبت موها باعث ریزش مو می شود؟

این موضوع که خشکی بیش از اندازه موها باعث ریزش موها و شکنندگی موها می شود یک موضوع کاملا ثابت شده است. زمانی که موها دهیدراته می شوند مواد مغذی و و آبرسان کمتری به ریشه موها می رسد و باعث سست شدن ریشه موها و در نتیجه ریزش موها می شود.

بهترین مرطوب کننده های مو کدامند؟

یک نرم کننده‌ی خوب در درجه‌ی اول باید بتواند از عهده‌ی اصلی ‌ترین وظیفه ‌اش در مرطوب و لطیف کردن تارهای مو بربیاید. اگرچه تا قبل از امتحان کردن نرم کننده نمی‌توان میزان تاثیرش را فهمید، اما اکثر نرم کننده‌ها در حد مناسبی حاوی مواد مرطوب کننده هستند و تفاوت بین آن‌ها بیشتر به نوع مواد مرطوب کننده‌ی موجود در ترکیبشان بستگی دارد.
یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باید در پیدا کردن بهترین مرطوب کننده مو در نظر داشته باشید، قدرت آبرسانی یک نرم کننده است. به خصوص اگر موهای خشک، مجعد، وز یا مستعد موخوره دارید، بهتر است دنبال محصولاتی باشید که علاوه‌بر مرطوب‌ کنندگی و آب‌بندی، تارهای مو را آبرسانی کنند تا تاثیر نرم‌ کننده بسیار بیشتر شود و از خشکی و شکنندگی موها هم جلوگیری شود.
نرم کننده ‌های دیگری هم تولید می‌شوند که گره‌ی موها را باز می‌کنند، مواد مغذی برای سلامت مو یا عناصر مورد نیاز برای تقویت موها