منوی داروخانه
Your Cart

قرص سردرد

برند: فیتومد | Phytomed مدل: Phytomed Migracetum 30Caps
کپسول میگراستوم فیتومد کپسول میگراستوم فیتومد باعث بهبود سردرد های میگرنی می شود. این محصول علائم حملات میگرنی چون حالت تهوع، خستگی و حساسیت به نور را بهبود می بخشد. این محصول دارای خاصیت ضد التهابی و شل کننده عروق است که میگرن و التهاب عروق مغزی را کاهش می دهد. این کپسول دارای خاصیت آرام بخش نیز..
بهبود سردردهای میگرنی و کاهش دفعات حمله های میگرنی
115,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Antimigraine Goldaru
قطره گیاهی آنتی میگرن گل دارو : قطره آنتی میگرن گل دارو درمانی مؤثر برای سردرد های میگرنی و سردرد های مشابه آن است.علائم میگرن که شامل سردرد های شدید، اختلال در عملکرد اعصاب اتونوم و در برخی از بیماران طیفی از عوارض عصبی است را از بین می برد و تحمل این علائم را تسهیل می بخشد. همچنین از دیگر موارد..
درمان سردرد های میگرنی و عصبی و بهبود علائم حملات میگرنی
60,000 تومان
قرص ویتامین ب2 برونسون 50 میلی گرم 30 عددی
جدید
برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson Vitamin B2 50 mg 30 Tablets
قرص ویتامین ب2 برونسون 50 میلی گرم 30 عددی محصولی مناسب جهت کمک به پیشگیری از سردردهای مزمن است. هر قرص از این مکمل حاوی 50 میلی گرم ویتامین ب2 بوده وهمین امر ارزشمندی این مکمل را چندین برابر کرده است. ویتامین ب2 از مولتی ویتامین های مهم گروه ب بوده که برای تقویت سیستم عصبی مفید است. ..
کمک به پیشگیری از سردردهای مزمن
49,500 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Migragol Tablets
قرص میگراگُل گل دارو 30 عددیقرص میگراگُل گل دارو مکملی منحصر به فرد برای جلوگیری از حملات میگرنی و برطرف کننده این گونه سردردها است. میگرن یکی از بیماریهای مزمن عصبی به شمار می رود که تا به حال دلیل قانع کننده ای برای بروز این سردرد مشخص نشده است و به همین صورت درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد...
بهبود و پیشگیری از میگرن و سردرد های عصبی
75,000 تومان
روغن خشخاش نوشاد 37 میلی
-30 %
برند: نوشاد | noshad مدل: Noshad Poppy Seed Oil
روغن خشخاش نوشاد روغن خشخاش نوشاد یک محصول کاملا ارگانیک و آرامبخش و مسکن برای درد های عضلانی و گرفتگی های بدن شما نیز می باشد. همچنین این محصول سبب شفافیت و درخشندگی پوست شما شده و به سلامت پوست و مو شما کمک شایانی می کند. از این روغن برای آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست خود و رفع خشکی و التهابات..
برطرف کننده خشکی پوست و ضد گرفتگی و ضد درد
26,460 تومان 37,800 تومان
روغن بنفشه بادام نوشاد 37 میل
-30 %
برند: نوشاد | noshad مدل: Noshad Almond Viola Oil
روغن بنفشه بادام نوشاد 37 میل روغن بنفشه بادام نوشاد دارای طبع سرد و مرطوب است و برای سلامت پوست و بسیار مفید است. از این روغن به عنوان روغن ماساژ برای رفع خستگی می توان بهره برد. از دیگر خواص بی نظیر این روغن بهبود سینوزیت و سردرد است که بهتر است پیشانی خود را با آن ماساژ دهید. ماساژ روغن بنف..
پیشگیری و درمان سینوزیت و سردرد و کمک به بهبود مشکلات پوستی
46,900 تومان 67,000 تومان
کپسول ول مود سپید طب 30 عددی کپسول ول مود سپید طب 30 عددی
ناموجود
برند: سپید طب | Sepid Teb مدل: Sepid Teb Well Mood
کپسول ول مود سپید طب قرص کپسول ول مود سپید طب برای  درمان  خواب آلودگی شدید در طول روز یا خواب آلودگی ناشی از اختلالات خواب استفاده می شود. این مکمل همچنین به بیدار ماندن  و حفظ سطح انرژی در ساعات کاری کمک می کند.  اگر زمان خواب  تنظیم نشده باشد، این محصول  اختلالات خوا..
کمک به درمان بیخوابی، سردرد و دردهای قاعدگی
38,400 تومان
کپسول میگرافار نوتیک فار 240 میلی گرم 60 عددی کپسول میگرافار نوتیک فار 240 میلی گرم 60 عددی
ناموجود
برند: نوتک فار | Know Tech Phar مدل: Know Tech Phar Migraphar 60 Caps
کپسول میگرافار نوتیک فار 240 میلی گرمکپسول میگرافار نوتیک فار یک کپسول گیاهی است که ترکیبات موثره آن باعث پیشگیری از سردردهای میگرنی،حملات حاد میگرن،درمان انواع سردرد نظیر سردردهای خوشه ای و تنشی، سردردهای قبل و حین دوران قاعدگی می شود.مصرف این محصول موجب کاهش تهوع،استفراغ و کاهش شدت و تکرار سردرد ه..
مورد مصرف حملات حاد میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از آن
74,700 تومان
کپسول میگرا ساپورت پیورساینس 60 عددی
ناموجود
برند: پیورساینس | Pure Science مدل: Pure Science Migra Support
کپسول میگرا ساپورت پیورساینسکپسول میگرا ساپورت پیورساینس محصولی مناسب برای کاهش شدت و تناوب سردردهای میگرنی است. میگرن یکی از بیماریهای مزمن سیستم عصبی است که می تواند ناراحتی های زیادی را برای افراد به وجود بیاود. در این کپسول از مواد موثره ای استفاده شده است که به بهبود سرد دردهای میگرنی کمک می کن..
کمک به کاهش شدت و تکرار سردردهای میگرنی
84,600 تومان
کپسول ترانکویلیا ویوا  60 عدد
ناموجود
برند: ویوا | Viva مدل: Viva Tranquilia
کپسول ترنکیوال ویواکپسول ترنکیوال ویوا مکملی موثر در درمان بی خوابی می باشد که باعث بهبود کیفیت خواب عمیق نیز می شود. ترکیبات موجود در این محصول به تنظیم فرایند خواب شما کمک کرده و همچنین با اثر آرامش بخشی که دارد اضطراب و احساس تنش را از شما دور می کند. ملاتونین چیست؟ملاتونین باعث کنترل و تنظیم ریت..
کمک به بهبود اختلالات خواب و سردردهای میگرنی
74,800 تومان
محلول پین مکس یاس دارو 3 میلی
ناموجود
برند: یاس دارو | Yas Daru مدل: Yas Daru Pain Max
محلول پین مکس یاس دارو 3 میلیمحلول پین مکس یاس دارو محصولی مناسب برای بهبود بیماری میگرن است. بیماری میگرن یکی از بیماریهای مزمن دستگاه عصبی است که سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود می آورد. از علائم میگرن می توان به تهوع و احساس سنگینی زیاد در سر اشاره کر..
پیشگیری از حملات میگرنی و بهبود میگرن
68,000 تومان
قطره تاناستوم زردبند 30 میلی قطره تاناستوم زردبند 30 میلی
ناموجود
برند: زردبند | zardband مدل: Zard Band Tanacetum
قطره تاناستوم زردبندتاریخ انقضای این محصول تا تاریخ 2023/04استقطره تاناستوم زردبند در بهبود التهابات و درمان و پیشگیری از حملات میگرنی موثر است. همچنین این مکمل در درمان اسپاسم عضلانی و دردهای آرترید روماتوئید تاثیرگذار است. این مکمل با مهار گیرنده های سروتونین در بهبود سردردهای میگرنی موثر است. این..
درمان و پیشگیری کننده از سردردهای میگرنی
21,000 تومان
اسپری بینی سینول ام گیاه اسانس 30 میلی
ناموجود
برند: داروسازی گیاه اسانس | giahessence مدل: Giahessence Cinol m Natural Nasal Spray
اسپری بینی سینول ام گیاه اسانساسپری بینی سینول ام گیاه اسانس محصولی مناسب برای تسکین سردردهای میگرنی، سینوزیتی و عصبی است. سردرد یکی از عارضه هایی است که تمامی ما حتی برای یکبار تجربه کرده ایم. این مشکل می تواند عملکرد ما را در طول روز تحت تاثیر قرار دهد. این اسپری حاوی مواد موثره ای نظیر سینئول، رز..
تسکین سردردهای سندروم پیش از قاعدگی،میگرنی، سینوزیتی و عصبی
28,000 تومان
اسپری اکسی میگ کسی درم 30 میلی اسپری اکسی میگ کسی درم 30 میلی
ناموجود
برند: اکسی درم | Oxi Derm مدل: Oxi Derm Oxi Mig Spray 30ml
اسپری اکسی میگ کسی درم 30 میلیاسپری اکسی میگ اکسی درم مکمل طبیعی منیزیم برای رفع سردردهای میگرنی بوده که با داشتن عصاره جلبک دریای شور باعث ایجاد خواب آرام، تنظیم و بهبود گردش خون می گردد. استفاده موضعی از این اسپری در ناحیه پیشانی باعث جلوگیری از سردرد های میگرنی می شود. این محصول قابل استفاده برای..
مکمل طبیعی منیزیم برای رفع سردردهای میگرنی
48,000 تومان
استیک پوستی میگراستیک آر ان جی 6 گرم
ناموجود
برند: آر ان جی | Rnj مدل: RNJ Migr Stick
استیک پوستی میگراستیک آر ان جی 6 گرم ماده موثره قلم ضد سردردهای میگرستیک منتول کریستالی است. این دارو درمانی بوده و برای سردردهای پیشانی به صورت موضعی حتی برای بانوان باردار و شیرده بکار برده می شود. هنگام مالیدن روی پیشانی، دقیقا در محل درد، یک احساس پوستی مانند سرد شدن یا حس خارش ایجاد می شود و..
التیام بخش میگرن و اثربخشی سریع و مسکن فوری
65,000 تومان
نمایش 1 تا 15 از 15 (1 صفحه)
قرص سردرد

 

سردرد

سردرد یک بیماری بسیار شایع است که اکثر افراد در طول زندگی خود بارها آن را تجربه می کنند. علامت اصلی سردرد درد در سر یا صورت شماست. انواع مختلفی از سردرد وجود دارد که سردرد تنشی شایع ترین آنهاست. در حالی که بیشتر سردردها خطرناک نیستند، انواع خاصی از آنها می توانند نشانه یک بیماری زمینه ای جدی باشند.در حالی که بیشتر سردردها خطرناک نیستند، انواع خاصی از آنها می توانند نشانه یک بیماری جدی تر باشند.

انواع سردرد

بیش از 150 نوع سردرد وجود دارد. آنها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: سردردهای اولیه و ثانویه.

سردردهای اولیه

اختلال در عملکرد یا فعالیت بیش از حد ویژگی های حساس به درد در سر شما باعث سردردهای اولیه می شود. آنها نشانه یا ناشی از یک بیماری زمینه ای نیستند. برخی از افراد ممکن است ژن هایی داشته باشند که آنها را بیشتر در معرض ابتلا به سردردهای اولیه قرار می دهد. انواع سردردهای اولیه عبارتند از:

 • سردردهای تنشی (شایع ترین نوع سردرد)
 • سردردهای میگرنی
 • سردردهای خوشه ای
 • سردردهای مداوم روزانه (NDPH)

برخی از سردردهای اولیه می توانند توسط عوامل یا موقعیت های سبک زندگی ایجاد شوند، از جمله: الکل،  برخی غذاها، مانند گوشت های فرآوری شده حاوی نیترات (سردردهای ناشی از غذا)، مصرف نیکوتین (سردرد نیکوتینی)، تغییر در خواب یا کمبود خواب، وضعیت بدنی ضعیف فعالیت بدنی، مانند ورزش (سردردهای ناشی از فعالیت)، حذف وعده های غذایی (سردرد گرسنگی)، سرفه، عطسه، دمیدن بینی، زور زدن (مانند هنگام اجابت مزاج)، یا خندیدن یا گریه شدید (سردردهای سرفه اولیه). سردردهای اولیه معمولاً خطرناک نیستند، اما می توانند بسیار دردناک باشند و زندگی روزمره شما را مختل کنند.

سردردهای ثانویه

یک بیماری زمینه ای باعث سردردهای ثانویه می شود. آنها به عنوان یک علامت یا نشانه یک بیماری در نظر گرفته می شوند. انواع سردردهای ثانویه که لزوماً خطرناک نیستند و پس از درمان بیماری اصلی برطرف می شوند عبارتند از:

 • سردرد کم آبی
 • سردردهای سینوسی
 • سردرد مصرف بیش از حد دارو

انواع سردردهای ثانویه که می توانند نشانه یک وضعیت جدی یا بالقوه تهدید کننده زندگی باشند عبارتند از:

 • سردردهای نخاعی: سردردهای نخاعی سردردهای شدیدی هستند که زمانی اتفاق می‌افتند که مایع نخاعی از غشای پوشاننده نخاع به بیرون نشت می‌کند، معمولاً پس از ضربه زدن به نخاع. اکثر سردردهای نخاعی را می توان در خانه درمان کرد، اما سردردهای نخاعی طولانی مدت و درمان نشده می تواند باعث عوارض تهدید کننده زندگی، از جمله هماتوم ساب دورال و تشنج شود.
 • سردرد رعد و برق: سردرد رعد و برقی سردرد بسیار دردناکی است که به طور ناگهانی مانند یک کف زدن رعد و برق ایجاد می شود. این نوع سردرد در عرض یک دقیقه به شدیدترین درد خود می رسد و حداقل پنج دقیقه طول می کشد.

در حالی که سردردهای رعد و برق گاهی اوقات می توانند بی ضرر باشند، مهم است که فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. آنها می توانند نشانه ای از موارد زیر باشند:

 • آسیب سر
 • خونریزی مغزی
 • سندرم انقباض عروق مغزی برگشت پذیر
 • افزایش ناگهانی و شدید فشار خون

تفاوت بین سردرد و میگرن چیست؟

میگرن نوعی اختلال سردرد اولیه است. میگرن یک بیماری عصبی شایع است که باعث علائم مختلفی می شود، به ویژه سردرد ضربان دار در یک طرف سر. میگرن اغلب با فعالیت بدنی، نور، صدا یا بو بدتر می شود. آنها معمولاً حداقل چهار ساعت یا حتی روزها طول می کشند.

سردرد چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

 هر کسی ممکن است سردرد داشته باشد، از جمله کودکان، نوجوانان و بزرگسالان. حدود 96 درصد از مردم حداقل یک بار در زندگی خود سردرد را تجربه می کنند. حدود 40 درصد از مردم در سراسر جهان سردردهای تنشی و حدود 10 درصد سردردهای میگرنی دارند.

علت اصلی سردرد چیست؟

سردرد ناشی از سیگنال‌هایی است که بین مغز، رگ‌های خونی و اعصاب اطراف تعامل دارند. در طول سردرد، مکانیسم‌های متعددی اعصاب خاصی را فعال می‌کنند که بر عضلات و رگ‌های خونی تأثیر می‌گذارند. این اعصاب سیگنال های درد را به مغز شما می فرستند و باعث سردرد می شوند.

آیا سردرد ارثی است؟

سردردها معمولا در خانواده ها به وجود می آیند، به ویژه میگرن. کودکان مبتلا به میگرن معمولا حداقل یکی از والدین بیولوژیکی دارند که آن را تجربه کرده است. در واقع، کودکانی که والدینشان به میگرن مبتلا هستند، تا چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به میگرن هستند. سردرد همچنین می تواند توسط عوامل محیطی مشترک در خانواده یک خانواده ایجاد شود، مانند: خوردن برخی غذاها یا مواد تشکیل دهنده مانند کافئین، الکل، غذاهای تخمیر شده، شکلات و پنیر. قرار گرفتن در معرض آلرژن ها. دود دست دوم. بوهای تند ناشی از مواد شیمیایی خانگی یا عطرها.

چه علائمی از سردرد نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد؟

 اگر شما یا فرزندتان هر یک از این علائم سردرد را دارید، فورا به مراقبت های پزشکی مراجعه کنید: سردرد ناگهانی، جدید و شدید. سردرد همراه با تب، تنگی نفس، سفت شدن گردن یا بثورات پوستی. سردردهایی که پس از ضربه یا تصادف به سر ایجاد می شود. ابتلا به نوع جدیدی از سردرد پس از 55 سالگی همچنین اگر سردرد شما با علائم عصبی مانند: ضعف. سرگیجه. از دست دادن ناگهانی تعادل یا افتادن. بی حسی یا گزگز. فلج. مشکلات گفتاری. سردرگمی ذهنی. تشنج. تغییرات شخصیت/رفتار نامناسب. تغییرات بینایی (تاری دید، دوبینی یا نقاط کور).

 

علائم سردرد

 

شایع ترین نوع سردرد، سردرد عصبی است. این سردردها زمانی اتفاق می افتند که ماهیچه های سر یا گردن تحت فشار زیادی قرار می گیرند. علائم مشترک تمامی سردردها به شرح زیرند:

 

 • احساس فشار در سر
 • درد ثابت و مداوم
 • خستگی چشم ها
 • عدم تمرکز

بهتر است بدانید اگر سردرد تپنده باشد، نشانه سردرد میگرنی است. این سردردها معمولا زیاد رایج نیستند. اما به شدت شدید هستند و اگر شروع شوند فرد را از انجام سایر فعالیت ها باز می دارند. یک تفاوت بزرگ میان سردرد های عصبی  و میگرنی وجود دارد. سردردهای میگرنی معمولا باعث تهوع و استفراغ می شوند، اما سردردهای عصبی هرگز باعث تهوع و استفراغ نمی شوند. سردردهای میگرنی می توانند 30 دقیقه تا چندین روز ادامه داشته باشند. این افراد هرگز نمی توانند نور زیاد و سر و صدای بلند را تحمل کنند. معمولا قرص سردرد برای درمان میگرن وجود ندارد، اما قرص هایی وجود دارند که می توانند این درد را به میزان زیادی بهبود ببخشند.

سردرد چگونه ارزیابی و تشخیص داده می شود؟

اگر اغلب سردرد دارید یا اگر بسیار شدید است، با پزشک خود تماس بگیرید. مهم است که سردرد را به درستی تشخیص دهید تا پزشک شما بتواند درمان خاصی را برای کمک به احساس بهتر تجویز کند.پزشک شما معاینه فیزیکی را تکمیل می کند، در مورد سابقه پزشکی شما و علائم سردرد با شما صحبت می کند. این گفتگو بخشی از ارزیابی سردرد است. در طول ارزیابی سردرد، پزشک شما در مورد سابقه سردرد شما می پرسد، از جمله: سردرد چه احساسی دارد. چند بار سردرد اتفاق می افتد. هر بار سردرد چقدر طول می کشد. سردرد چقدر برای شما درد ایجاد می کند. چه غذاها، نوشیدنی ها یا رویدادهایی باعث سردرد شما می شود. چه مقدار کافئین در روز می نوشید. سطح استرس شما چقدر است عادات خواب شما چگونه است.

با دانستن موارد زیر می توان سردرد شما را با دقت بیشتری تشخیص داد:  چه کسی در خانواده شما سردرد دارد. چه علائمی، در صورت وجود، بین سردرد رخ می دهد. پس از تکمیل بخش تاریخچه پزشکی ارزیابی، پزشک شما ممکن است معاینات فیزیکی و عصبی را انجام دهد. آنها به دنبال علائم و نشانه های یک بیماری یا وضعیتی می گردند که ممکن است باعث سردرد شود، از جمله: تب. عفونت. فشار خون بالا. ضعف عضلانی، بی حسی یا گزگز. خستگی مفرط. از دست دادن هوشیاری. مشکلات تعادلی و زمین خوردن های مکرر. مشکلات بینایی (تاری دید، دوبینی، نقاط کور). سردرگمی ذهنی یا تغییرات شخصیتی. تشنج. سرگیجه. تهوع و استفراغ.

 

آزمایش های عصبی

آزمایش‌های عصبی بر روی رد بیماری‌هایی تمرکز دارند که ممکن است باعث سردرد نیز شوند. اختلال در سیستم عصبی مرکزی ممکن است در ایجاد سردردهای جدی مشکوک باشد. پس از ارزیابی نتایج تاریخچه سردرد، معاینه فیزیکی و معاینه عصبی، پزشک شما باید بتواند تعیین کند که چه نوع سردردی دارید، آیا مشکل جدی وجود دارد یا خیر و آیا آزمایشات اضافی مورد نیاز است یا خیر. اگر از علت آن مطمئن نباشند، ممکن است شما را به متخصص سردرد ارجاع دهند.

چه عواملی سبب بروز سردرد می شوند؟

عوامل متعددی سبب بروز سردرد می شوند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابتلا به انواع عفونت (مانند عفونت گوش، ویروس هایی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی، گلودرد استرپتوکوک، مننژیت یا عفونت های سینوسی)
 • فشار زیاد عضلانی
 • کم آبی بدن
 • تماشای زیاد  کامپیوتر یا تلویزیون
 • گوش دادن به موسیقی با صدای بلند
 • سیگار کشیدن
 • استفاده از الکل
 • استفاده از کافئین (افرادی که مقدار زیادی نوشیدنی کافئین دار می نوشند ممکن است دچار سردردهای شدید شوند)
 • حذف وعده های غذایی
 • کم خوابی یا تغییرات ناگهانی در الگوهای خواب
 • ضربه سر
 • سفر طولانی با ماشین یا اتوبوس
 • آلرژی
 • استفاده از برخی داروها
 • مشکلات بینایی
 • استشمام بوی قوی مانند بوی عطر، دود، بخار، یا محصولات جدید
 • استفاده از برخی از غذاها (مانند پنیر، آجیل، پیتزا، شکلات، بستنی، غذاهای چرب یا سرخ شده)
 • تغییرات هورومونی نیز یکی از دلایل اصلی سردرد به شمار می روند. به همین دلیل بسیاری از زنان در دوران قاعدگی و یا یائسگی دچار سردرد می شوند. خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از قرص سردرد این دردها را کنترل کنید.

سردرد چگونه درمان می شود؟

درمان سردرد بستگی به نوع آن دارد. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های درمان سردردهای اولیه، کشف عوامل محرک است. دانستن این موارد می تواند تعداد سردردهای شما را کاهش دهد. هنگامی که محرک های خود را شناختید، پزشک می تواند درمان را متناسب با شما انجام دهد. برای مثال، ممکن است زمانی که تنش یا نگران هستید دچار سردرد شوید. مشاوره و تکنیک های مدیریت استرس می تواند به شما در مدیریت بهتر این محرک کمک کند. با کاهش سطح استرس می توانید از سردردهای ناشی از استرس جلوگیری کنید. هر سردردی نیاز به دارو ندارد. طیف وسیعی از درمان ها در دسترس است. شما می توانید برای کاهش درد به راهکارهایی نظیر تنفس عمیق، آرامش عضلانی، تصاویر ذهنی و موسیقی برای کاهش تنش توجه داشته باشید.

قویترین قرص سردرد چیست

بهتر است بدانید تا منشا سردرد مشخص نشود، نمی توان برای آن قرص تجویز کرد. با این وجود برخی از قوی ترین قرص هایی که برای کنترل سردرد مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از ژلوفن و ایبوپروفن. فروش این قرص ها بدون نسخه پزشک آزاد است. اما توصیه می شود این قرص ها را هر 6 ساعت یکبار مصرف کنید و هرگز در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

قرص ناپروکسن برای سردرد

ناپروکسن یکی از مسکن های قوی است که برای کنترل سردرد، دردهای عضلانی، دندان درد و دردهای قاعدگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، از این قرص می توان برای کنترل درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از آتریت و درد نقرس استفاده کرد. این دارو به عنوان داروی ضد التهابی و غیر استروئیدی شناخته می شود.

قرص سردرد نوافن

قرص نوافن یکی دیگر از قرص های مسکن است که می تواند درد و التهابات بدن را کنترل کند. از این قرص برای کنترل دردهای دیگر نظیر دردهای قاعدگی و دندان درد نیز استفاده می شود. فروش این قرص بدون نسخه پزشک آزاد است. با این وجود زیاده روی در مصرف این قرص عوارض زیادی را برای سلامتی به همراه دارد.

قرص برای درمان سردرد عصبی

انواع قرص سردرد عصبی وجود دارند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیرا اشاره کرد:

 • قرص ژلوفن
 • قرص نوافن
 • قرص ادوالژین

این قرص ها می توانند تا میزان زیادی به کنترل درد کمک کنند. اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر این قرص ها بیش از اندازه مورد استفاده قرار گیرند می توانند سبب بروز علائمی نظیر افت شدید فشار خون شوند. افت شدید فشار خون بسیار خطرناک است و در موارد حاد منجر به مرگ می شود.

عوارض قرص سردرد

درست است که مصرف قرص سردرد به کنترل این درد کمک می کند، اما مصرف آنها می تواند علائم متعددی را در پی داشته باشد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اختلالات بینایی
 • تنگی نفس
 • اختلالات شنوایی
 • افزایش وزن
 • تغییر رنگ مدفوع
 • لرزش بدن
 • کبودی آسان

البته بهتر است بدانید که این عوارض به ندرت رخ میدهند. اما در صورت رخداد باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

خرید قرص سردرد

اگر می خواهید برای خرید انواع قرص سردرد و مکمل های دیگر اقدام کنید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. تمامی داروهایی که در سایت داروخانه آنلاین به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

داروخانه آنلاین خواندن مقالات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

سوالات متداول
 • خواب کافی داشته باشید. 
 • نور محیط را کاهش دهید. 
 • آب و مایعات زیاد بنوشید. 
 • مدیتیشن کنید.

مصرف هر گونه قرص و مکملی در دوران بارداری ممنوع است. در دوران بارداری بهتر است از قرص سردرد استفاده نشود. با وجود این، اگر مبتلا به سردردهای شدید هستید، باید قبل از مصرف هر نوع قرصی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

روش مصرف هر قرص با قرص دیگر متفاوت است. اما کارشناسان بر این باور هستند، بهترین زمان مصرف این قرص زمانی است که علائم اولیه درد آغاز شود. اگر درد شدید شود، ممکن است دیگر قرص نتواند درد را کنترل نماید.

زمانی که شما قرص سردرد را مصرف می کنید، بر میزان اثربخشی آن تاثیر دارد. به طور مثال، اگر شما قرص سردرد را با شروع درد مصرف کنید، معمولا 30 دقیقه بعد سردرد آرام می شود. اما اگر این قرص را بعد از آنکه درد شدید شد مصرف کنید، ممکن است 60 تا 90 دقیقه طول بکشد تا سردرد بهبود پیدا کند.