مکمل تقویت قوای جنسی

رفع سردرد با ماساژ، راهکاری مناسب برای رهایی از سردردهای مزمن!

رفع سردرد با ماساژ، راهکاری مناسب برای رهایی از سردردهای مزمن!

سردرد می تواند تجربه ای بسیار آزار دهنده باشد که چالش های زیادی را برای افراد به وجود می آورد. یک راه طبیعی برای درمان رفع سردرد با ماساژ است. در این شرایط شما نقاطی از بدن را که بسیار حساس هستند فشار می دهد تا به جریان خون کمک کنید. این امر بر گرفته از طب سنتی چینی است که تا به حال بسیار موفق بوده است. البته به این موضوع توجه داشته باشید که رفع سردرد با ماساژ یک روش تکمیلی است و شما باید از روشهای درمانی دیگری برای کنترل این درد استفاده کنید. ماساژ درمانی بدن را در حالت تعادل قرار می دهد و این موضوع برای تسکین درد مفید است.

قرص سردردشما می توانید جهت خرید قرص سردرد از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چرا رفع سردرد با ماساژ پیشنهاد می شود؟

بهتر است بدانید بسیاری از پزشکان این روش را برای رفع سردرد علمی نمی دانند، اما برخی دیگر بر این عقیده هستند که ماساژ می تواند تنش و استرس را از عضلات دور کند و این امر نقش مهمی در بهبود سردرد دارد. مطالع کوچکی در سال 2002 در این زمینه صورت گرفت و نتایج نشان می داد تعداد سردرد افراد با استفاده از ماساژ کاهش یافته بود.

در پایان این پژوهش میانگین سردرد افراد از هفت بار در روز به 2 بار در روز رسیه بود. همچنین، کسانی که روزانه 8 ساعت سر درد را تجربه می کردند، با ماساژ درمانی این عدد را به 4 ساعت رسانده بودند. به همین دلیل بسیاری از افراد بر این عقیده هستند، ماساژ درمانی روشی مکمل برای درمان سردرد است. از ماساژ درمانی می توان برای درمان سردردهای مزمن و میگرن استفاده کرد.

آموزش درمان سردرد با ماساژ

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای رفع سردرد با ماساژ باید نقاط خاصی فشرده شوند. در ادامه به معرفی روش انجام این ماساژ می پردازیم.

رفع سردرد با ماساژ

نقطه ای میان انگشت شصت و اشاره

اگر می خواهید برای رفع سردرد با ماساژ اقدام نمایید، باید دست به کار شوید. اولین نقطه ای که پس از شروع سردرد باید فشار دهید نقطه ای میان انگشت شصت و انگشت اشاره است. با دست راست این نقطه در دست چپ را بفشارید و با دست چپ این نقطه در دست راست را بفشارید. هر فشار باید 10 ثانیه طول بکشد. سعی کنید فشار دادن این نقطه به صورت حرکات دورانی باشد. اعتقاد بر این است که این ماساژه به رفع سردرد و تنش کمک می کند.

رفع سردرد با ماساژ

نقطه ای در دو طرف بینی

پل بینی خود را در نظر بگیرید. نقطه ای را که به چشمان شما نزدیک است مجسم کنید. این دو نقطه که در هر طرف بینی شما قرار دارند برای رفع سردرد با ماساژ بسیار مهم هستند. در زمان سردرد بدین صورت عمل کنید:

  • با انگشت اشاره راست را روی نقطه مشخص شده در طرف راست بینی و انگشت اشاره چپ را روی نقطه مشخص شده در طرف چپ بینی بگذارید.
  • این حالت را 10 ثانیه حفظ کنید.
  • این حرکت را چندین بار انجام دهید تا مطمئن شوید که سردرد در حال کاهش یافتن است.

رفع سردرد با ماساژ

نقاط مهم در پشت سر

دروازه های هوشیاری یا نقاط مهمی در پشت سر شما وجود دارند که می توانند به رفع سردرد با ماساژ کمک کنند. برای پیدا کردن این نقاط دست خود را در پایین و پشت سر و در مناطق توخالی بین دو عضله گردن بگذارید و فشار دهید. این کار را به مدت 10 ثانیه انجام دهید و تلاش کنیم تا این نقاط را رو به بالا بکشید. این کار نقش موثری در درمان سردرهای ناشی از مشکلات گردن دارد.

رفع سردرد با ماساژ

چشم سوم

چشم سوم نقطه ای میان دو ابرو و در جایی است که پل بینی با پیشانی شما قرار دارد. از انگشت اشاره خود استفاده کنید و به مدت 1 دقیقه این نقطه را به شدت فشار دهید. اعتقاد بر این است که فشار به چشم سود باعث تسکین سردرد می شود.

رفع سردرد با ماساژ

نقاط مهم در شانه ها

شما با ماساژ شانه ها می تواند برای رفع سردرد با ماساژ اقدام کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این نقاط در میان دو لبه شانه ها و بین شانه و پایه گردن قرار دارند. برای ماساژ این نقطه به صورت زیر عمل کنید:

  • از انگشت شست یک دست خود استفاده کنید و به مدت 1 دقیقه فشار محکم و دایره ای را بر روی این نقطه وارد کنید.
  • سپس از انگشت شست دیگر استفاده کنید و اینکار را در طرف مقابل تکرار کنید.

اینکار نقش بسیار موثری در تسکین سردرد دارد.

سوالات پرتکرار برای رفع سردرد با ماساژ

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

کدام ماساژها برای رفع سردرد مفید هستند؟

اگر می خواهید به مراکز حرفه ای ماساژ مراجعه کنید و به دنبال بهترین ماساژ برای کاهش سردرد هستید، باید به شما بگوییم ماساژ سوئدی و ماساژ دیپ تی شو بهترین گزینه برای کاهش سردرد هستند.

آیا ماساژ واقعا به رفع سردرد کمک می کند؟

مطالعات بالینی نشان داده اند که ماساژ می تواند تنش را از عضلات دور کند و برای سردرد بسیار مفید است.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالالت زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.