منو
سبد خرید شما

کپسول آیرون فورت سلامت فارمد 32 عدد

کمک به دریافت آهن کافی مورد نیاز بدن و بارداری سالم
کپسول آیرون فورت سلامت فارمد 32 عدد

 

ویژگی های کپسول آیرون فورت سلامت فارمد

 

  • باعث انرژی بیشتر در فرد
  • بارداری سالم
  • عملکرد بهتر در ورزشکاران
  • فرم پلت دئودنال فروس گلایسین سولفات

 

 

نحوه مصرف کپسول آیرون فورت سلامت فارمد

 

  • کودکان 9سال به بالا و بزرگسالان: روزانه یک عدد و ترجیحا با معده خالی میل شود. از مصرف همزمان با شیر، چای، قهوه و نوشابه های دارای کولا خودداری کنید
  • در صورت اشکال در بلع کپسول، می توانید محتویات آن را به یک ظرف مناسب منتقل کرده و با مقادیر کافی آب میل کنید. از جویدن و خرد کردن پلت ها خودداری کنید.
  • بعد از بهبود علائم کم خونی، جهت پر کردن ذخایر آهن بدن با توجه به میزان فریتین سرم، مصرف مکمل 3 الی 6 ماه ادامه میابد

 

در بیماری هایی مانند هموکروماتوزیس، هموگلوبینوپاتی ها، آنمی همولیتیک و آپلازی گلوبول های قرمز که ممکن است میزان آهن خون بالا باشد، باید با احتیاط مصرف شود. عدم پاسخ به درمان، ممکن است نشانه علل دیگر کم خونی باشد که می بایست بررسی شود.در صورتیکه بیش از 20 میلی گرم آهن المنتال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خورده شده باشد، می تواند منجر به بروز بعضی علائم مسمومیت شود و می بایست سریعا بیمار را به پزشک یا مراکز درمانی انتقال داد.
  • محصول را درون جعبه دور از نور و رطوبت، و در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد نگهداری کنید.
  • از دسترس کودکان دورنگه داشته شود.
132,600 تومان
توضیحات

کپسول آیرون فورت سلامت فارمد

قرص آهن یکی از املاح ضروری و کمیاب در رژیم غذایی انسان است. کمبود آهن در رژیم غذایی شایع ترین نوع سو تغذیه در جهان است که سبب ابتلا فرد به کم خونی می شود و حدود 25% از جمعیت کل دنیا به آن مبتلا هستند. کمبود آهن در بدن حتی قبل از اینکه به کم خونی فقر آهن منجر شود می تواند اثرات کلی بر سلامتی انسان داشته باشد. ساخت و عملکرد هموگلوبین که پروتئین حامل اکسیژن در بدن است، به آهن بستگس دارد. همچنین آهن برای ساخت میوگلوبین، ال-کارنیتین و آکونیتاز که همگی در فرایند های تولید انرژی در بدن نقش دارد، دخیل است. علاوه بر نقش های مهم و اساسی در تولید انرژی، آهن در ساختن ماده ژنتیکی سلول، تکامل مغز و عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز نقش دارد. ساخت کلاژن، سروتونین، دوپامین نور اپی نفرین نیز به آهن وابسته است.

مکمل های آهن بطور گسترده برای پیشگیری و درمان کم خونی فقر آهن به کار می روند. آهن دارای فعالیت های بالقوه برای تقویت سیستم ایمنی، سرطان و تقویت قوای شناختی است.
مکمل های روده ای آهن عوارض گوارشی ناشی از مصرف آهن مانند تهوع، درد وناراحتی های معده را کاهش می دهند و بهتر تحمل می شوند.

عوارض کم خونی فقر آهن چیست؟

کم خونی باعث ضعف و خستگی بدنی می شود زیرا اکسیژن رسانی به اندام ها کاهش می یابد. از طرف دیگر این کاهش خونرسانی باعث نرسیدن اکسیژن به فولیکول های مو شده و ریزش مو اتفاق می افتد. از دیگر اثرات کم خونی احساس خواب آلودگی مفرط است. از دیگر عوارضی که می توان اشاره کرد رنگ پریدگی و احساس گزگز در دست و پاهاست.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

سوالات متداول

مدفوع تیره در دوره درمان با کپسول آیرون فورت سلامت فارمد معمول است که بی خطر می‌باشد. سایر علائم تحریک دستگاه گوارش مثل درد شکمی، تهوع، استفراغ، یبوست و اسهال هنگام مصرف مکمل‌های آهن ممکن است دیده شوند که این علائم در مصرف کنندگان ترکیبات دارای پوشش روده ای آهن، شیوع کمتری دارند.

کودکان ۹ سال به بالا و بزرگسالان روزانه یک عدد کپسول آیرون فورت سلامت فارمد و ترجیحا با معده خالی میل شود.

در بیماران حساس به اجزاء مکمل یا افرادی که میزان آهن بدنشان بالا است، مصرف مکمل آهن مانند کپسول آیرون فورت سلامت فارم ممنوع است.

جذب آهن کپسول آیرون فورت  با تتراسایکلین‌ها، پنی سیلامین، بیس فسفونات‌ها، لووتیروکسین، کینولون‌ها و آنتی اسیدها تداخل دارد و در صورت مصرف همزمان، ممکن است جذب هر دو دارو ناقص شود. برای جلوگیری از این عمل، مصرف دو دارو باید حداقل ۲ الی ۳ ساعت از هم فاصله داشته باشد.

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید