منو
سبد خرید شما

تست بارداری

تست بارداری بیوسینکس
ناموجود
تست بارداری بیوسینکس
بسیار دقیق با سرعت بالا ، با درصد خطای بسیار پایین
114,800 تومان
بی بی چک ویتا ساین بی بی چک ویتا ساین
ناموجود
بی بی چک ویتا ساین
تشخیص سریع و استفاده آسان و راحت
11,000 تومان
بی بی چک خودکاری ریما بی بی چک خودکاری ریما
ناموجود
تست بارداری خودکاری HCG روژان
ناموجود
تست بارداری خودکاری HCG روژان
دارای اطمینان 99 درصد در تشخیص بارداری و با استفاده ساده و راحت در منزل
30,000 تومان
تست بارداری کاستی روژان تست بارداری کاستی روژان
ناموجود
تست بارداری کاستی روژان
دارای دقت 99.9 درصد و تشخیص بارداری ، استفاده آسان
20,000 تومان
تست بارداری ویور
ناموجود
تست بارداری ویور
دارای حساسیت بالا در تشخیص
6,000 تومان
بی بی چک زیموها مدل R01 کیت تست بارداری نواری بی بی چک زیموها مدل R01 کیت تست بارداری نواری
ناموجود
بی بی چک زیموها مدل R01 کیت تست بارداری نواری
زمان نشان دادن نتیجه بارداری کمتر از 1 دقیقه دارای دقت بالای 99/8 %
17,400 تومان
بی بی چک فارکس pregtest
ناموجود
بی بی چک فارکس pregtest
قدرت تشخیص بالا در مدت زمان کوتاه (3 دقیقه)
10,300 تومان
نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)
تست بارداری


امروزه، روش های متعددی برای تشخیص بارداری وجود دارند. یکی از این روشها استفاده از نوار تست بارداری و یا بیبی چک است. مزیت این روش قابلیت انجام آن در خانه است و نیاز نیست برای انجام این تست به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید. با این حال بهتر است بدانید که مطمئن‌ترین روش برای تشخیص بارداری آزمایش خون است.

تست های بارداری

تست‌های بارداری به دنبال یک هورمون خاص - گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG) - هستند که فقط در طول بارداری در بدن فرد ایجاد می‌شود. این آزمایش‌ها می‌توانند از ادرار یا خون برای جستجوی HCG استفاده کنند. تست های بارداری خانگی که از ادرار شما استفاده می کنند رایج ترین نوع هستند. در صورت استفاده صحیح، تست های بارداری خانگی 99 درصد دقیق هستند.

تست بارداری چیست؟

تست بارداری راهی برای تعیین باردار بودن شماست. اگر تست بارداری شما مثبت باشد به این معنی است که باردار هستید. اگر آزمایش منفی باشد، به این معنی است که شما باردار نیستید. تست‌های بارداری با شناسایی گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG)، هورمونی که بدن شما هنگام بارداری تولید می‌کند، کار می‌کند. از همان ابتدای بارداری، بدن شما شروع به تغییراتی برای حمایت از سلول هایی می کند که به کودک شما تبدیل می شوند. یکی از مواردی که خیلی سریع اتفاق می افتد، تولید HCG است. اگر باردار هستید، بدن شما شروع به تولید HCG بیشتری می کند. پس از کاشت تخمک بارور شده در رحم - حدود شش تا 10 روز پس از لقاح - سطح HCG شما شروع به افزایش می کند.

انواع تست بارداری

دو نوع اصلی تست بارداری وجود دارد : آزمایش ادرار و آزمایش خون. اغلب، آزمایش ادرار را در خانه با آزمایش بارداری خانگی انجام می دهید. این نوع آزمایش بدون نسخه در دسترس است و در محدوده های مختلف قیمتی موجود است.آزمایش خون برای بررسی بارداری در مطب پزشک انجام می شود و شامل آزمایش نمونه خون شما می شود. راه دیگر برای تایید بارداری استفاده از سونوگرافی است. پزشک شما سونوگرافی را در مطب خود انجام می دهد.

برای آزمایش ادرار کیت ها، حاوی نوارهای خاصی هستند که HCG را تشخیص می دهند. اکثر تست های بارداری خانگی در صورت استفاده صحیح حدود 99 درصد موثر هستند. این میزان دقت تقریباً برابر با تست های بارداری است که در مطب پزشک شما انجام می شود. آنها آسان برای استفاده و ارزان هستند. مهم است که دستورالعمل های مربوط به این آزمایش ها را قبل از انجام آنها بخوانید.

سه روش برای انجام تست بارداری  وجود دارد:

  • آزمایش از طریق ادرار. در یک فنجان تمیز ادرار کنید و سپس نوار آزمایش را در حالی که هنوز در فنجان است در ادرار فرو کنید. برای بسیاری از این آزمایشات، HCG را می توان حدود 10 روز پس از لقاح در ادرار شما تشخیص داد. با این حال، مصرف آن پس از عدم قاعدگی احتمال دریافت نتیجه منفی کاذب را کاهش می دهد. پریود از دست رفته معمولاً حدود 14 روز پس از لقاح اتفاق می افتد. هنگام انجام تست بارداری خانگی باید به چند نکته توجه داشته باشید، از جمله: در صورت امکان از اولین ادرار صبحگاهی خود استفاده کنید. این زمانی از روز است که سطوح HCG شما متمرکزترین و به راحتی قابل تشخیص است. اگر این کار را در زمان دیگری از روز انجام می دهید، سعی کنید مطمئن شوید که ادرار شما حداقل به مدت سه ساعت در مثانه شما بوده است. قبل از انجام تست بارداری مقدار زیادی مایعات ننوشید. این می تواند سطح HCG شما را رقیق کند. تاریخ انقضا روی بسته را بررسی کنید. قبل از شروع آزمایش، دستورالعمل های ارائه شده به همراه آزمون را به طور کامل بخوانید و هر مرحله را دقیقاً دنبال کنید.
  • آزمایش خون: نوع دیگری از آزمایش بارداری، آزمایش خون است. آزمایش های خون به ندرت انجام می شود زیرا گران هستند و نتایج مشابه آزمایش ادرار را دارند. این نوع تست بارداری با استفاده از نمونه کوچکی از خون از ورید بازوی شما انجام می شود. این آزمایش خون نه تنها تشخیص می دهد که آیا هورمون بارداری در بدن شما وجود دارد یا خیر، بلکه می تواند میزان وجود این هورمون را نیز تعیین کند. این برای زمانی مفید است که پزشک شما باید مقدار دقیق HCG در خون شما را بداند، نه فقط اگر HCG در خون شما وجود دارد. آزمایش خون برای بارداری ممکن است در شرایط خاص انجام شود، مانند افرادی که تحت درمان های باروری هستند یا زمانی که پزشک فکر می کند ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

آزمایش خون قابل اعتمادتر است

این آزمایش‌های خون کمی حساس‌تر از آزمایش‌های ادرار هستند، زیرا می‌توانند سطوح بسیار کمی از HCG را تشخیص دهند. این بدان معناست که آنها می توانند در اوایل بارداری - در عرض هفت تا 10 روز پس از لقاح - پاسخ دقیق تری ارائه دهند. برای این آزمایش، نمونه خون شما در مطب یا بیمارستان گرفته می شود، سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شود. نتایج ممکن است از چند ساعت تا دو روز طول بکشد. ممکن است پزشک شما از آزمایش خون برای مقایسه سطوح HCG در دوران بارداری استفاده کند. سطح HCG شما معمولا هر دو روز یک بار در هفته های اول بارداری دو برابر می شود. اگر سطوح بالا نرود، ممکن است نشان دهنده مشکل در بارداری باشد. سطوح بسیار بالای HCG ممکن است به این معنی باشد که شما دوقلو دارید یا مشکلی در بارداری وجود دارد.

چه سطح هورمونی برای آزمایش بارداری بررسی می شود؟

تست های بارداری به دنبال افزایش مقدار HCG هستند. سطح HCG به سرعت افزایش می یابد - هر چند روز یک بار در هفته های اول بارداری دو برابر می شود. جفت HCG تولید می کند. فقط افراد باردار جفت دارند که اندکی پس از چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره رحم ایجاد می شود.

چه زمانی باید آزمایش بارداری بدهم؟

اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، بهتر است یک آزمایش انجام دهید و مطمئن شوید. تست‌های بارداری خانگی می‌توانند در تشخیص زودهنگام بارداری متفاوت باشند. در بسیاری از موارد، ممکن است ۱۰ روز پس از لقاح، از یک آزمایش خانگی نتیجه مثبت بگیرید. برای نتیجه دقیق‌تر، منتظر بمانید تا بعد از اتمام قاعدگی خود آزمایش بدهید. به یاد داشته باشید، اگر آزمایش را خیلی زود انجام دهید، حتی اگر باردار هستید، ممکن است منفی باشد. اگر آزمایش منفی دادید و بعد پریود نشدید، آزمایش دیگری بدهید.

انجام تست بارداری

اگر قاعدگی را از دست داده اید و اخیراً رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، ممکن است باردار باشید. تست های بارداری از اولین روز قاعدگی شما قابل اعتماد هستند.

چه زمانی می توانید آزمایش بارداری انجام دهید؟

شما می توانید اکثر تست های بارداری را از اولین روز تاخیر در قاعدگی انجام دهید. اگر نمی‌دانید زمان قاعدگی بعدی شما چه زمانی است، آزمایش را حداقل 21 روز پس از آخرین رابطه جنسی محافظت نشده انجام دهید. برخی از تست‌های بسیار حساس بارداری را می‌توان حتی قبل از از دست دادن پریود استفاده کرد. در هر زمانی از روز می توانید آزمایش بارداری را بر روی نمونه ادرار جمع آوری شده انجام دهید. لازم نیست صبح باشد.

آیا در صورت مصرف قرص، آزمایش بارداری جواب می دهد؟

بله. برخی از روش‌های پیشگیری از بارداری، مانند قرص‌های ضد بارداری، حاوی هورمون هستند، اما این هورمون‌ها مانع از انجام تست بارداری نمی‌شوند. هیچ روش پیشگیری از بارداری کاملاً مؤثر نیست، بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، مهم است که آزمایش بارداری انجام دهید.

نتایج تست بارداری

تست های بارداری خانگی به شرطی دقیق هستند که دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید. نتیجه آزمایش مثبت تقریباً به طور قطع صحیح است. با این حال، نتیجه آزمایش منفی کمتر قابل اعتماد است. نتیجه ممکن است قابل اعتماد نباشد اگر: دستورالعمل ها را به درستی دنبال نکنید تست را خیلی زود انجام دهید برخی از داروها نیز می توانند بر نتایج تأثیر بگذارند. اگر نتیجه منفی گرفتید و همچنان فکر می کنید باردار هستید، چند روز صبر کنید و دوباره امتحان کنید. اگر بعد از آزمایش دوم نتیجه منفی گرفتید اما پریودتان نرسیده با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

ادامه بارداری

اگر باردار هستید و می خواهید به بارداری خود ادامه دهید، با پزشک عمومی یا ماما تماس بگیرید تا مراقبت های دوران بارداری خود را شروع کنید. می توانید از ماشین حساب تاریخ زایمان برای تعیین زمان موعد بارداری استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که می خواهید باردار شوید اگر در مورد ادامه بارداری مطمئن نیستید، می توانید این موضوع را محرمانه با یک متخصص  در میان بگذارید.

چه ساعتی باید تست بارداری بدهم؟

به طور کلی، بهترین زمان زمانی است که اولین ادرار صبحگاهی خود را دارید. با این حال، برخی از تست‌های بارداری به اندازه کافی حساس هستند تا HCG را بدون توجه به زمان انجام آزمایش تشخیص دهند. در صورت امکان، سعی کنید قبل از انجام آزمایش صبر کنید تا سه ساعت از آخرین ادرار شما بگذرد. همچنین می توانید دو آزمایش بارداری انجام دهید تا تأیید شود که نتیجه یکسانی دریافت می کنید.

تست های بارداری چگونه کار می کنند؟

تمام تست های بارداری هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) را شناسایی می کنند که حدود 6 روز پس از لقاح شروع به تولید می کند. اکثر تست های بارداری در جعبه ای قرار می گیرند که حاوی 1 یا 2 خط بلند است. روی کیت ادرار می کنید و بعد از چند دقیقه نتیجه روی آن ظاهر می شود. همه تست ها کمی متفاوت هستند، بنابراین همیشه دستورالعمل ها را بررسی کنید.هنگامی که تست بارداری انجام می دهید، به دنبال میزان گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG) در بدن شما است. شما می توانید HCG را در ادرار یا خون خود پیدا کنید. HCG به زمان نیاز دارد تا در بدن شما جمع شود.

هر روز از اوایل بارداری، بدن شما HCG بیشتری تولید می کند. با گذشت هفته ها، HCG بیشتری در بدن خود خواهید داشت که احتمال مثبت نشان دادن تست بارداری را افزایش می دهد. این بدان معناست که اگر آزمایش را خیلی زود انجام دهید، منفی خواهد شد. تست های بارداری با واکنش به مقدار HCG در ادرار یا خون شما کار می کنند. در آزمایش ادرار، یک تکه کاغذ واکنشی HCG را تشخیص می دهد. این آزمایش ممکن است علامت مثبت، خطوط عمودی دوتایی یا حتی کلمه "باردار" را نشان دهد.آزمایش های مختلف به روش های منحصر به فردی نتیجه مثبت را نشان خواهند داد. دستورالعمل‌های همراه با آزمایش را بخوانید تا بدانید نتیجه مثبت چگونه خواهد بود. اگر آزمایش خون بدهید، پزشک شما نمونه ای از خون شما را می گیرد و به آزمایشگاه می فرستد. آزمایشگاه میزان HCG را در خون شما تعیین می کند.

آیا همه روش های تست بارداری خانگی یکسان هستند؟

اکثر برندهای تست بارداری خانگی قابل اعتماد هستند. اگرچه روش دقیق آزمایش تست های بارداری مختلف می تواند از یک نوع به نوع دیگر متفاوت باشد، اما همه آنها به دنبال HCG در بدن شما هستند. اگر از تست در خانه استفاده می کنید، اکثر آنها همان نتیجه را به شما خواهند داد. تفاوت با تست های خانگی شما در حساسیت تست خواهد بود. برخی ممکن است نسبت به دیگران حساس تر باشند و زودتر از دیگران نتیجه مثبت (تشخیص HCG در ادرار شما) ایجاد کنند. برای دقیق ترین خواندن، همچنان توصیه می شود که صبر کنید تا پریودتان از بین برود. در آن مرحله، تمام تست ها باید دقیق باشند.

مزایای استفاده از تست بارداری خانگی چیست؟

استفاده از تست بارداری خانگی مزایای زیادی دارد، از جمله: تست های بارداری ارزان هستند. استفاده از آنها آسان است. تست های خانگی به سرعت نتایج را ارائه می دهند. به گفته سازندگان کیت بارداری، بیشتر تست‌های بارداری خانگی در صورتی که دقیقاً طبق دستورالعمل استفاده می‌شوند، 98 تا 99 درصد دقیق هستند. می توان به نتایج مثبت اعتماد کرد، اما اگر خیلی زود آزمایش را انجام دهید، می توانید یک نتیجه منفی کاذب دریافت کنید. آزمایش‌های خون معمولاً گران‌تر و ناخوشایند هستند. با این حال، آزمایش خون می تواند بارداری را زودتر تشخیص دهد و تنها آزمایشی است که مقادیر خاصی از HCG را در بدن شما نشان می دهد.

آیا کاری هست که نباید قبل از تست بارداری انجام دهید؟

اکثر تست‌های بارداری از شما نمی‌خواهند از فعالیت‌ها اجتناب کنید یا سبک زندگی خود را تغییر دهید. تنها دارویی که ممکن است با نتایج شما تداخل داشته باشد، داروهای باروری حاوی HCG است. در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که باید برای بهترین نتیجه دنبال کنید: قبل از هر کاری دستورالعمل ها را به دقت بخوانید. منتظر بمانید تا قاعدگی خود را از دست بدهید تا آزمایش را انجام دهید. از اولین ادرار یا ادرار خود از مثانه پر استفاده کنید. بستن آب قبل از آزمایش به منظور ادرار کردن ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد.

چه مدت طول می کشد تا نتیجه آزمایش بارداری به دست آید؟

هر تست بارداری خانگی متفاوت است. دفترچه راهنما را با دقت بخوانید. به شما می گوید چند دقیقه منتظر نتیجه خود باشید. در بیشتر موارد، می توانید انتظار داشته باشید که برای نتیجه خود سه دقیقه صبر کنید. به خاطر داشته باشید که اگر برای بررسی نتیجه خود خیلی صبر کنید، ممکن است نادرست باشد. حتی یک خط کم رنگ در تست بارداری می تواند به معنای باردار بودن شما باشد.  دستورالعمل های مربوط به آزمایش شما همه اینها را مشخص می کند. اگر سؤالی دارید یا پس از چندین آزمایش از نتیجه خود مطمئن نیستید، لطفاً با خود تماس بگیرید. یک خط ضعیف با خط تبخیر متفاوت است. اگر بیش از حد منتظر بمانید تا نتایج خود را بررسی کنید، ممکن است خط تبخیر ظاهر شود - یعنی ادرار شما خشک است. اکثر تست ها از شما می خواهند که نتایج خود را قبل از 10 دقیقه بخوانید. این تضمین می کند که ادرار خشک نشود و خط تبخیر ایجاد نشود.

تست بارداری چقدر زود مثبت می شود؟

بستگی به نوع آزمایشی دارد که استفاده می کنید. برخی از تست های بارداری خانگی ممکن است بتوانند بارداری را قبل از از دست دادن پریود تشخیص دهند. با این حال، اگر دقیق‌ترین نتیجه را می‌خواهید، بهتر است منتظر بمانید تا پریودتان از بین برود.

آزمایش های بارداری چقدر دقیق است؟

تست های بارداری در صورتی که به درستی از آنها استفاده کنید حدود 99 درصد دقیق هستند.

نتایج کاذب در تست بارداری چقدر رایج است؟

نتایج کاذب - یا منفی کاذب یا مثبت کاذب - عمدتاً به دلیل استفاده نادرست از آزمایش رخ می دهد. دلیل اصلی منفی کاذب آزمایش خیلی زود است. همچنین در صورت استفاده نادرست از تست خانگی، مانند استفاده از ادرار زیاد یا خیلی کم، ممکن است منفی کاذب دریافت کنید. پیروی از دستورالعمل های کیت تست خود برای اطمینان از دریافت نتیجه دقیق بسیار مهم است.

آیا آزمایش مثبت می تواند اشتباه باشد؟

مثبت کاذب نادر است، اما ممکن است رخ دهد. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که حاملگی شیمیایی را تجربه کنید یا مدت کوتاهی پس از چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره رحم، بارداری را از دست بدهید.

چه نوع تست بارداری ابتدا بارداری را تایید می کند؟

آزمایش خون ابتدا بارداری را تایید می کند زیرا می تواند مقدار کمتری HCG را در مقایسه با آزمایشی که از ادرار شما استفاده می کند، تشخیص دهد.

آیا دارویی وجود دارد که بتواند نتیجه آزمایش بارداری من را تغییر دهد؟

در بیشتر موارد، داروها نتایج تست بارداری شما را تغییر نمی دهند. آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و الکل بر نتایج آزمایش شما تأثیری ندارند. با این حال، داروهای باروری یک استثنا هستند. این داروها گاهی اوقات می توانند باعث مثبت کاذب تست بارداری شما شوند. اگر از داروهای باروری استفاده می کنید، با پزشک خود در مورد نتایج خود تماس بگیرید تا از صحت آنها مطمئن شوید.

بعد از مثبت شدن تست بارداری چه باید کرد؟

اگر تست بارداری را در خانه انجام می دهید و نتیجه آن مثبت است، باید چند کار انجام دهید، از جمله: ویتامین های دوران بارداری خود را مصرف کنید. یک ویتامین با اسید فولیک موجود در لیست مواد تشکیل دهنده انتخاب کنید. در صورت امکان، زمانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، مصرف آنها را شروع کنید. این به این دلیل است که اسید فولیک می تواند به جلوگیری از عوارض در طول رشد جنین کمک کند.

برای قرار ملاقات با پزشک خود تماس بگیرید. این قرار ممکن است برای چند هفته اتفاق نیفتد  اما ایده خوبی است. مطمئن شوید که عادات سالمی مانند عدم مصرف الکل یا سیگار کشیدن در دوران بارداری را دنبال کنید. همچنین ممکن است بخواهید میزان کافئین مصرفی روزانه خود در دوران بارداری را محدود کنید.

آیا حاملگی خارج از رحم در آزمایش بارداری نشان داده می شود؟

بله، اگر حاملگی خارج از رحم داشته باشید، همچنان در تست بارداری نتیجه مثبت خواهید داشت. تست های بارداری روشی است که فرد متوجه بارداری خود می شود. اکثر افراد با استفاده از ادرار خود تست بارداری را در خانه انجام می دهند. با این حال، می‌توانید با استفاده از نمونه خون یا ادرار کردن، آزمایش بارداری را در مطب انجام دهید. برای دقیق ترین نتایج، منتظر بمانید تا پریود خود را از دست بدهید تا یک تست بارداری خانگی انجام دهید. اگر از تست های بارداری به درستی استفاده کنید، نتایج 99 درصد دقیق هستند.

نوار تست بارداری یا بیبی چک چیست؟

بعد از اینکه زن باردار می‌شود، هورمونی به نام گونادوتروپین دربدن وی ترشح می‌شود. این هورمون توسط سلولهای جفت، پس از جایگیری تخمک بارور شده در رحم، وارد جریان خون می‌شود. این نوار با قرار گرفتن در ادرار می‌تواند وجود یا عدم وجود این هورمون را نشان دهد. برای استفاده از این روش دستورالعمل استفاده از این نوار را به خوبی مطالعه کنید.

زمان استفاده از نوار تست بارداری

شناخت زمان مناسب برای استفاده از بیبی چک اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی بانوان بعد از گذشته یک هفته از زمان قاعدگی و یا دوهفته پس از آخرین رابطه جنسی می‌توانند از این نوار استفاده کنند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر این تست را زودتر از این تاریخ‌ها انجام دهید، جواب آن به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست!

تست بارداری خانگی

در کنار استفاده از بیبی چک، روشهای خانگی دیگری برای آزمایش بارداری وجود دارند که به شرح زیرند:

  • تست بارداری با سفید کننده و یا وایتکس ( در این روش ادرار صبحگاهی را در یک ظرف حاوی سفید کننده بریزید و چند دقیقه صبر کنید. اگر این مخلوط به شکل فوم در آمد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با سرکه ( در این روش ادرار صبحگاهی را به ظرفی که حاوی سرکه سفید است، اضافه کنید. اگر رنگ محلول به دست آمده تغییر کند و رنگ اصلی خود را از دست بدهد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با شکر ( در این روش ادرار صبحگاهی را در ظرفی که حاوی چند قاشق شکر است، بریزید. اگر پس از گذشت 5 دقیقه شکر حل نشد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با عسل ( در این روش دو قاشق غذاخوری عسل را با آب سرد حل کنید و شب قبل از خواب بخورید. اگر دچار دل درد و دل‌پیچه در اطراف ناف خود شدید، به احتمال زیاد باردار هستید)

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این روشها هیچ کدام پایه و اساس علمی ندارند. برای تشخیص دقیق بارداری می‌توانید ابتدا از بیبی چک استفاده کنید و سپس برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید.


داروخانه آنلاین مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهد:

سوالات متداول

بهترین زمان استفاده از بیبی چک بعد از گذشته یک هفته از زمان قاعدگی و یا دو هفته پس از آخرین رابطه جنسی است.


درصد اطمینان بیبی چک 80 درصد است. با وجود این، پزشک حتما برای شما آزمایش خون تجویز می کند تا از بارداری شما اطمینان حاصل کند.

بله! دستور العمل استفاده بر روی بسته ذکر شده است و شما در عرض چند دقیقه می توانید این کار را انجام دهید.