Menu
Your Cart

تست بارداری

توضیحات دسته‌بندی


امروزه، روشهای متعددی برای تشخیص بارداری وجود دارند. یکی از این روشها استفاده از نوار تست بارداری و یا بیبی چک است. مزیت این روش قابلیت انجام آن در خانه است و نیاز نیست برای انجام این تست به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید. با این حال بهتر است بدانید که مطمئن‌ترین روش برای تشخیص بارداری آزمایش خون است.

نوار تست بارداری یا بیبی چک چیست؟

بعد از اینکه زن باردار می‌شود، هورمونی به نام گونادوتروپین دربدن وی ترشح می‌شود. این هورمون توسط سلولهای جفت، پس از جایگیری تخمک بارور شده در رحم، وارد جریان خون می‌شود.

این نوار با قرار گرفتن در ادرار می‌تواند وجود یا عدم وجود این هورمون را نشان دهد. برای استفاده از این روش دستورالعمل استفاده از این نوار را به خوبی مطالعه کنید.

زمان استفاده از نوار تست بارداری

شناخت زمان مناسب برای استفاده از بیبی چک اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی بانوان بعد از گذشته یک هفته از زمان قاعدگی و یا دوهفته پس از آخرین رابطه جنسی می‌توانند از این نوار استفاده کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر این تست را زودتر از این تاریخ‌ها انجام دهید، جواب آن به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست!

تست بارداری خانگی

در کنار استفاده از بیبی چک، روشهای خانگی دیگری برای آزمایش بارداری وجود دارند که به شرح زیرند:

  • تست بارداری با سفید کننده و یا وایتکس ( در این روش ادرار صبحگاهی را در یک ظرف حاوی سفید کننده بریزید و چند دقیقه صبر کنید. اگر این مخلوط به شکل فوم در آمد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با سرکه ( در این روش ادرار صبحگاهی را به ظرفی که حاوی سرکه سفید است، اضافه کنید. اگر رنگ محلول به دست آمده تغییر کند و رنگ اصلی خود را از دست بدهد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با شکر ( در این روش ادرار صبحگاهی را در ظرفی که حاوی چند قاشق شکر است، بریزید. اگر پس از گذشت 5 دقیقه شکر حل نشد، شما باردار هستید)
  • تست بارداری با عسل ( در این روش دو قاشق غذاخوری عسل را با آب سرد حل کنید و شب قبل از خواب بخورید. اگر دچار دل درد و دل‌پیچه در اطراف ناف خود شدید، به احتمال زیاد باردار هستید)

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این روشها هیچ کدام پایه و اساس علمی ندارند. برای تشخیص دقیق بارداری می‌توانید ابتدا از بیبی چک استفاده کنید و سپس برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید.

انواع تست بارداری را از داروخانه آنلاین بخواهید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و طی بیست و چهار ساعت در تهران و هفتاد و دو ساعت در سایر شهرستانها محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع محصولات جنسی به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.


داروخانه آنلاین خواند مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهد:

برند: روژان آزما | Rojanazma مدل: Rozhan Pregnancy Cassette Test
تست بارداری کاستی روژانتست بارداری کاستی روژان با دقت 99.9 درصد وجود بارداری را تشخیص می دهد. این تست بارداری از طریق اندازه گیری میزان HCG وجود یا عدم وجود بارداری را تشخیص می دهد. برای اطمینان از صحت جواب بهتر است دو هفته بعد از نزدیکی این تست گرفته شود زیرا HCG در اون زمان به میزان قابل اندازه گی..
15,000 تومان