منوی داروخانه
Your Cart

پودر پروتئین

برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Golden Whey
پودر پروتئین وی گلدن کارن محصولی مناسب برای ورزشکاران قدرتی و سرعتی  است که به افزایش حجم عضلات و به تاخیر انداختن خستگی عضلات کمک می کند. این پودر عضلات را بدون افزایش توده چربی رشد می دهد و همین امر سبب شده است استفاده از آن مورد توجه ورزشکاران قرار گیرد. این مکمل حاوی پروتئین کنسانتره ب..
افزایش حجم عضلات بدون افزایش چربی,کمک به تسریع روند کاهش وزن,تسریع روند ریکاوری ماهیچه ها
1,746,000 تومان
کیتاریج بار خرما قهوه و نارگیل 25 گرم
-25 %
برند: کیتاریج | kita rich مدل: Date Bar With Coffee And Coconut
کیتاریج بار خرما قهوه و نارگیل محصولی مناسب است که می تواند به عنوان میان وعده مورد استفاده قرار گیرد و مصرف آن برای کسانی مفید است که از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند. در این شکلات بار از مواد موثره ای نظیر خرما، پودر کاکائو و بادام استفاده شده است و همین امر اثر بخشی این شکلات را افزایش داده است. ..
افزایش سطوح انرژی در بدن و تامین انواع ویتامین ها و مواد معدنی بدن
9,675 تومان 12,900 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Pure Protein 1000 g
پودر پیور پروتئین وی  کارن مکملی مناسب برای افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی است. این مکمل حاوی پروتئین خالص ایزوله است و با آمینو اسید ارزشمند گلوتامین تقویت شده و همین امر اثربخشی این مکمل را افزایش داده است. استفاده از این پودر نقش موثری در بازتوانی عضلات دارد و خستگی عض..
افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی ،مناسب مراحل پایانی بدنسازی,کمک به جلوگیری از ریزش عضلات
2,280,000 تومان
برند: ام آر ام | mrm مدل: Mrm Nutrition Veggie Protein 1140g
پودر پروتئین گیاهی ام آر ام محصولی مناسب برای افراد گیاهخوار Vegetarian می باشد،پروتئین ها جزء اساسی رژیم غذایی هستند، صرف نظر از نوع رژیمی که ترجیح می دهید دنبال کنید. پروتئین ها جزئی از اجزاء تشکیل دهنده بافت عضلانی هستند، پروتئین نه تنها در عضله سازی نقش دارد بلکه برای سنتز هو..
کمک به تامین پروتئین مورد نیاز بدن خصوصا در رژیم های گیاهخواری و تامین آمینو اسید های مورد نیاز بدن برای سنتز پروتئین عضلات
2,564,200 تومان
برند: ام آر ام | mrm مدل: Mrm Nutrition Veggie Elite 1110g
پودر پروتئین گیاهی ام آر ام محصولی مناسب برای افراد گیاهخوار Vegetarian می باشد،پروتئین ها جزء اساسی رژیم غذایی هستند، صرف نظر از نوع رژیمی که ترجیح می دهید دنبال کنید. پروتئین ها جزئی از اجزاء تشکیل دهنده بافت عضلانی هستند، پروتئین نه تنها در عضله سازی نقش دارد بلکه بر..
کمک به تامین بخشی از پروتئین و آمینو اسید های ضروری بدن و حفظ بافت عضلات حین رعایت رژیم های گیاهخواری و یا حتی رژیم های کاهش وزن
2,514,900 تومان
برند: ماسکالی | Musculi مدل: Musculi Casein Protein Powder 2000g
پروتئین کازئین نوعی پروتئین است که در شیر و محصولات لبنی یافت می شود. کازئین  یکی از دو پروتئین اصلی شیر است و دیگری پروتئین وی است. کازئین حدود 80 درصد از کل محتوای پروتئین شیر گاو را تشکیل می دهد.کازئین یک پروتئین کامل است، به این معنی که حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است که بدن برا..
کمک به تامین بخشی از پروتئین و آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری مورد نیاز بدن.کمک به جلوگیری از گرسنگی حین دوره های کاهش وزن
3,400,000 تومان
برند: جی 6 اسپورت | g6 sports مدل: G6 Sports Prolific Isolate 1136g
پودر پروتئین پرولایفیک ایزولیت جی6 اسپورت جی ان سی(GNC) محصولی مناسب جهت تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز بدن می باشد. امروزه مکمل ورزشی پروتئین جزء اساسی هر رژیم غذایی سالم محسوب می شود، بدن انسان از پروتئین برای ساخت و ترمیم بافت عضلانی استفاده می کند. پروتئین همچنین مسئول ساخت آنزیم ها، ..
تسریع ریکاوری عضلات بعد از تمرینات ورزشی,کمک به افزایش حجم عضلات بدون چربی
5,014,000 تومان
پودر پروتئین وی گلد ژن استار 908 گرم پودر پروتئین وی گلد ژن استار 908 گرم
-10 %
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Whey Gold 908 gr
پودر پروتئین وی گلد ژن استار مکملی منحصر به فرد برای افزایش حجم عضلانی است. این مکمل سطوح انرژی بدن را افزایش می دهد و نقش موثری در افزایش کارآیی بدن در تمرینات بدنسازی دارد. پروتئین وی به طور کلی بی خطر است و می تواند به شما در ساخت عضلات و افزایش قدرت و به روند کاهش وزن و اشتها کمک می کند. ای..
دارای پروتئین وی کنسانتره و هیدرولیز شده و افزایش حجم عضلانی بدون توده چربی
1,166,400 تومان 1,296,000 تومان
برند: ام آر ام | mrm مدل: Mrm Nutrition Isolate 922g
وی ایزوله ام آر ام (mrm) محصولی مناسب برای ورزشکارانی هست که به وزن ایده آل خود رسیده اند و حال به دنبال افزایش چگالی و کات کردن ماهیچه های خود هستند. مکمل بدنسازی،وی ایزوله ام آر ام دارای 24 گرم پروتئین از بهترین نوع پروتئین ایزوله و تقویت شده با دوز بالای آمینو اسیدهای ضروری و غیر ضروری است.مکمل و..
کمک به افزایش حجم عضلات بدون چربی,تامین بخشی از پروتئین و آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری بدن,تسریع زیکاوری عضلات بعد از تمرینات ورزشی
2,366,900 تومان
برند: بی پی آی | bpi مدل: Bpi Sports Whey Hd 1900g
پودر پروتئین وی اچ دی بی پی آی bpi sports مکملی مناسب برای افرادی که به دنبال پروتئینی با کالری کم و میزان پروتئین بالا هستند می باشد. مکمل ورزشی وی BPI Sports Whey HD ترکیبی از پروتئین های با کیفیت از نوع ایزوله و کنسانتره با طعمی فوق العاده می باشد. که بعد از یک تمرین سخت و دشوار شما را ..
دارای کمترین کالری،بیشترین پروتئین از بهترین نوع ایزوله و کنسانتره و تقویت شده با دوز بالای آمینو اسیدهای شاخه دار bcaa
3,934,000 تومان
برند: ام آر ام | mrm مدل: Mrm Nutrition Whey Protein 917g
پودر پروتئین وی ام آر ام مکملی مناسب جهت حفظ بافت ماهیچه ها می باشد.پروتئین وی به دست آمده از آب پنیر است، پروتئین وی مکمل ورزشی است که در میان ورزشکارانی که می‌خواهند توده عضلانی بدون چربی خود را افزایش دهند و کسانی که به دنبال راهی آسان برای افزایش مصرف پروتئین روزانه خود هستند، محب..
کمک به تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز بدن,جلوگیری از ریزش عضلات,کمک به افزایش حجم عضلات
2,268,300 تومان
پودر پروتئین وی 100% یوروویتال 1000 گرم پودر پروتئین وی 100% یوروویتال 1000 گرم
-20 %
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Pro Whey Pro Protein 1000g
پروتئین وی یوروویتال مکملی ورزشی مناسب برای تامین نیاز بدن به پروتئین و افزایش حجم توده عضلانی بدون چربی است. این مکمل عملکرد ورزشی ورزشکاران را بهبود می بخشد و تمامی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را برای ریکاوری و عضله سازی تامین می کند.استفاده از پروتئین برای ورزشکاران اهمیت زیادی دارد و ب..
افزایش حجم توده عضلانی و حاوی پروتئین وی کنسانتره تقویت شده با آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری
2,877,600 تومان 3,597,000 تومان
برند: ژن استار | Genestar مدل: GENESTAR Whey 100% 2270gr
پودر پروتئین وی وی 100% ژن استار حاوی پروتئین وی کنسانتره است که با دارا بودن 80% پروتئین با ارزش غذایی بالا و داشتن طیف کامل آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری که به ساخت و رشد عضلات شما کمک خواهد کردرا در اختیار شما قرار می دهد . مصرف این مکمل نقش موثری در افزایش حجم عضلات و حفظ توده عضلانی دار..
دارای پروتئین وی کنسانتره و هیدرولیز شده ، حفظ قدرت عضلات در حین ورزش,کمک به جلوگیری از ریزش عضلات
3,100,000 تومان
برند: وی لند | Weyland مدل: Wheyland Whey100 1000g
پودر پروتئین وی 100% وی لند اسپانیا محصولی ارزشمند برای کمک به تامین پروتئین مورد نیاز بدن است. رعایت یک رژیم غذایی با دریافت پروتئین کافی از منابع غذایی گاهی اوقات دشوار است. این مکمل ورزشی طوری طراحی شده است که نه تنها نیاز های تغذیه ای روزانه شما را پوشش می دهد بلکه برای حفظ تعادل ..
کمک به افزایش حجم بدون چربی عضبلات,کمک به ساخت عضلات جدید,تسریع روند ریکاوری ماهیچه ها بعد از تمرین
2,226,800 تومان 2,344,000 تومان
برند: مگنوم ویتامینز | Magnum Vitamins مدل: Magnum 100 Whey Protein 1818 g
  پودر پروتئین وی 100% مگنوم پودر پروتئین وی 100% مگنوم محصولی مناسب برای کمک به بازسازی بافت های آسیب دیده عضلات است. این پودر باعث افزایش حجم عضلات بدون چربی می شود و این موضوع برای ورزشکاران اهمیت زیادی دارد. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است استفاده از پودر پروتئین وی مد نظر قرار ..
کمک به افزایش حجم عضلات بدون چربی و محافظت از عضلات در دوران رژیم کات
2,459,700 تومان
پودر پروتئین وی 100% مگنوم 2270گرم پودر پروتئین وی 100% مگنوم 2270گرم
-10 %
برند: مگنوم ویتامینز | Magnum Vitamins مدل: Mgnum Protein Whey 100% 2270
پودر پروتئین وی 100% مگنوم محصولی مناسب برای کمک به ساخت عضلات بدون چربی است. این پودر حاوی آمینو اسیدهای ضروری و شاخه دار است و تشکیل شده از پروتئین مرغوب و با کیفیت کنسانتره، که در دسته پروتئین های متوسط هضم و جذب قرار می گیرد و همین امر سبب شده است استفاده از آن مد نظر قرار گیرد. م..
کمک به افزایش حجم عضلات بدون چربی,کمک به تسریع روند ریکاوری عضلات,کمک به بازسازی بافت آسیب دیده عضلات
2,817,000 تومان 3,130,500 تومان
برند: فارماتک | Pharmatech مدل: Pharma Tech %100 Whey Protein
پودر پروتئین وی 100% فارما تک محصولی مناسب برای افزایش حجم عضلات و مقدار کمی وزن گیری هست.این مکمل بدنسازی حاوی مقدار قابل قبولی پروتئین وی کنسانتره می باشد که به ریکاوری و افزایش حجم عضلات شما کمک خواهد کرد. و این مکمل ورزشی با دارا بودن 5 گرم آمینو اسید های شاخه دار BCAA ها به افزایش سنتز پرو..
کمک به افزایش حجم عضلات بدون چربی,کمک به جلو گیری از گرسنگی هنگام رعایت رژیم های کاهش وزن,تسریع روند ریکاوری عضلات بعد از تمرینات ورزشی
2,459,600 تومان
برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trec Whey Gold Core Line
  پودر پروتئین وی 100 گلد کر لاین ترک پودر پروتئین وی 100 گلد کر لاین ترک نوتریشن مکملی منحصر به فرد برای تامین نیاز بدن به پروتئین است. این مکمل تشکیل شده از 3 پروتئین با ارزش غذایی بالا که شامل پروتئین کنسانتره,ایزوله و هیدرولایز می باشد این مکمل از پروتئین بسیار زود جذب که هیدرولایز نا..
پروتئین خالص برای عضله سازی و کنترل وزن و حاوی پروتئین وی کنسانتره,ایزوله,هیدرولایز
3,890,000 تومان
پودر پروتئین دلیشس وی کیو ان تی (QNT) پودر پروتئین دلیشس وی کیو ان تی (QNT)
-12 %
برند: کیو ان تی | QNT مدل: QNT Delicious Whey
پودر پروتئین دلیشس وی کیو ان تی حاوی  پروتئین وی  ایزوله، کنسانتره و هیدرولیز است.ترکیب این سه پروتئین در کنار هم برای کاربر یک برگ برنده محسوب میشود زیرا بلافاصله بعد از نوشیدن آمینو اسید های وی هیدرولایز که پروتئینی است که نیاز به هضم گیری ندارد و بسیار سریع جذب می شود عضلات شما را تحت ر..
ترکیبی از پروتئین وی ایزوله، کنسانتره و هیدرولیز،کمک به افزایش قدرت عضلات و تسریع روند ریکاوری بدن.
3,405,600 تومان 3,870,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Iso Whey Protein
    پودر پروتئین ایزو وی کارن پودر پروتئین ایزو وی کارن محصولی مناسب برای افزایش حجم عضلات است. این پودر حجم عضلات را افزایش می دهد و هرگز باعث افزایش توده چربی نمی شود. زیرا پروتئین وی ایزوله درصد چربی و لاکتوز بسیار کمی دارد و ارزش غذایی بسیار بالایی از این جهت دارا می باشد این ..
حاوی 92% پروتئین خالص برای افزایش حجم عضلات ، قریبا فاقد کربوهیدرات
2,150,000 تومان
پودر پروتئین ایزو وی 100% مگنوم 2270 گرمی پودر پروتئین ایزو وی 100% مگنوم 2270 گرمی
-10 %
برند: مگنوم ویتامینز | Magnum Vitamins مدل: Magnum Iso Whey Protein Powder 2270ل
پودر پروتئین ایزو وی 100% مگنوم حاوی پروتئین ایزوله با ارزش غذایی بالا که جزو پروتئین های زود جذب قرار می گیرد که هضم بسیار راحتی نسبت به دیگر پروتئین های دیگر دارد. این پروتئین فاقد شکر و چربی هست و با دارا بودن تنها 1 گرم کربوهیدرات برای افرادی که در رژیم های سخت کاهش وزن و چربی سوزی هستند بس..
کمک به افزایش حجم خشک بدون چربی عضلات,کمک به تسریع ریکاوری ماهیچه ها,کمک به جلوگیری از گرسنگی در دوران کاهش وزن
3,366,270 تومان 3,740,300 تومان
برند: آیرون مکس | Ironmaxx مدل: Iron Max Protein Whey Powder
پودر پروتئین 100% با طعم شکلات آیرون مکس 2000 گرمی   پودر پروتئین 100% 2000 گرم با طعم شکلات آیرون مکس یکی از محصولات ویژه ای است که تمامی ورزشکاران به آن نیاز دارند. این پودر به تامین پروتئین مورد نیاز بدن برای عضله سازی کمک می کند و نقش موثری در فرم دهی به بدن دارد. پودر پروتئین عضلات آ..
افزایش توده عضلانی و ترمیم عضلات
3,372,500 تومان 3,550,000 تومان
پودر وی پروتئین ویتاپی 2270 گرم
-12 %
برند: ویتاپی | VitaP مدل: Vitap Whey vit 2270 g
  پودر وی پروتئین ویتاپی پودر وی پروتئین ویتاپی محصولی مناسب برای تامین پروتئین وی مورد نیاز بدن ورزشکاران است. همانطور که می دانید ورزشکاران برای حفظ سلامت استخوان ها و عضلات خود به مقادیر کافی پروتئین نیاز دارند و اگر این پروتئین به بدن آن ها نرسد، خطر ریزش عضلات وجود دارد. پودر ویتا..
کمک به روند عضله سازی و تغذیه ورزشی مدیریت وزن
2,728,000 تومان 3,100,000 تومان
پودر وی پروتئین مایوجینکس میولین 2268 گرم
-10 %
برند: مایوژنیکس | Myogenix مدل: Myogenix Myolean 100 Protein Whey 2268g
پودر پروتئین وی  مایوجینکس میولین محصولی مناسب برای تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز بدن است. پروتئین می تواند در بافت عضلات نفوذ کند و همین امر باعث می شود تا عضله سازی افزایش پیدا کند. پودر وی پروتئین مایوجنیکس دارای سه نوع پروتئین وی کنسانتره،ایزوله و هیدرولیز می باشد که هر کدام در زمان مناسب..
کمک به حفظ سلامت عضلات و کمک به تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز بدن،کمک به افزایش حجم عضلات بدن
6,625,800 تومان 7,362,000 تومان
نمایش 1 تا 24 از 148 (7 صفحه)
پودر پروتئین

مکمل پروتئین وی


مردم معمولا از پودرپروتئین وی برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش قدرت و حجم عضلات و از طرفی به عنوان مکمل، در کنار ورزش های مقاومتی، برای کمک به بهبود سنتز پروتئین عضلانی و رشد توده عضلانی بدون چربی استفاده می کنند. پروتئین وی را می توان از کازئین موجود در شیر جدا کرد. مکمل پروتئین بدنسازی یک پروتئین کامل در نظر گرفته می شود زیرا حاوی تمام اسید آمینه های ضروری و غیرضروری است. پودر پروتیین وی حاوی مواد مغذی کاملی است که نسبت به دیگر مکمل های پروتئینی، رژیم غذایی را بهبود می بخشد و همچنین در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است.


پروتئین وی یکی از بهترین مکمل ها برای کمک به عضله سازی و کاهش چربی است. در اینجا نکاتی بسیار مهم راجب وی پروتئین خواهید آموخت. پروتئین وی از شیر به دست می آید که در واقع از دو پروتئین تشکیل شده است: کازئین که تقریباً 80 درصد پروتئین شیر را تشکیل می دهد و آب پنیر که 20 درصد دیگر را تشکیل می دهد. مایع به دست آمده را پس از جدا شدن، چندین مرحله پردازش دیگر را طی می کند تا به چیزی تبدیل شود که بیشتر مردم آن را پروتئین وی می شناسند: پودر نسبتاً بی مزه ای که می توان آن را به شیک های پروتئینی یا حتی محصولات پخته شده اضافه کرد. این یک تقویت کننده پروتئین رایج در اسموتی های تجاری، بارها، غلات و بسیاری از مواد غذایی دیگر است، اما می تواند به تنهایی مصرف شود.

عملکرد مکمل پروتئین در بدن

در ابتدا پروتئین وی یک پروتئین کامل است، به این معنی که تمام نه اسید آمینه ضروری برای سنتز پروتئین را دارد. ما این اسیدهای آمینه را "ضروری" می نامیم زیرا بدن شما نمی تواند آنها را بسازد و بنابراین باید آنها را در رژیم غذایی خود مصرف کنید. پروتئین وی به ویژه در گروه سه اسید آمینه ضروری معروف به BCAAs: لوسین، ایزولوسین و والین قابل توجهی دارد. BCAAsبه ساخت و حفظ عضلات کمک می کنند و همچنین می توانند به عنوان منبع انرژی در طول تمرینات طولانی مدت یا شدید عمل کنند. نشان داده شده است که لوسین، به طور خاص، بیشترین تأثیر را بر سرعت سنتز پروتئین عضلانی دارد، فرآیندی که عضلات شما را بزرگ‌ تر و قوی‌ تر می‌کند. یک پیمانه 25 گرمی پروتئین وی تقریباً 3 گرم لوسین دارد.

انواع پروتئین وی

سه نوع اصلی پروتئین وجود دارد که تفاوت اصلی بین آن ها در نحوه پردازش آن ها است .

1. پروتئین وی کنسانتره (WPC):

حاوی تقریباً 70 تا 80 درصد پروتئین است. این رایج ترین نوع پروتئین  است و دارای لاکتوز، چربی و مواد معدنی بیشتری از شیر است.

2. پروتئین وی ایزوله (WPI):

حاوی 90 درصد پروتئین یا بیشتر است. تصفیه شده تر است و لاکتوز و چربی کمتری دارد، اما همچنین حاوی مواد معدنی مفید کمتری است.

3. پروتئین وی هیدرولیز (WPH):

این فرم از قبل هضم شده است و به بدن شما اجازه می دهد آن را سریع تر جذب کند.

تفاوت بین پروتئین کنسانتره،ایزوله و هیدرولیز چیست؟

پروتئین وی کنسانتره

پروتئین وی کنسانتره حاوی 70 تا 80 درصد پروتئین، با مقادیر کم لاکتوز و چربی است (اما نه به اندازه ایزوله). بسیاری از مردم فکر می کنند وی پروتئین کنسانتره ذاتاً ارزش غذایی کمتری نسبت به ایزوله دارد، اما وی پروتئین کنسانتره به خوبی ساخته شده ممکن است در واقع انتخاب بهتری نسبت به پروتئین ایزوله باشد، بسته به اهداف شما. اگرچه پروتئین وی کنسانتره درصد پروتئین کمتری نسبت به پروتئین ایزوله دارد، کنسانتره با کیفیت بالا حاوی بیشتر ترکیبات مفید دیگری است که در شیر یافت می شود.

پروتئین وی ایزوله

پروتئین وی ایزوله تقریباً تمام چربی و لاکتوز حذف شده است و غلظت پروتئین آن به 90-95 درصد پروتئین افزایش یافته است. برخی از افرادی که با شیر مشکل دارند، با میتوانند ار پروتئین ایزوله استفاده کنند.

پروتئین وی هیدرولیز

آب پنیر هیدرولیز شده اغلب به عنوان "پیش هضم شده" شناخته می شود، زیرا قبلاً دچار تجزیه جزئی شده است. این باعث کاهش زمان هضم در مقایسه با دو شکل دیگر پروتئین می شود. پروتئین وی کنسانتره و پروتئین وی ایزوله را می توان به پروتئین وی هیدرولیزتبدیل کرد، بنابراین محتوای پروتئین آن می تواند متفاوت باشد.

مصرف منظم پودر پروتئین وی از طریق خوراکی و ورزش مداوم، قدرت عضلانی و عملکرد ورزشی را افزایش می دهد.  به نظر می رسد که هر دو باید به طور مداوم انجام شود تا نتیجه دلخواه حاصل شود. مزایای زیادی در ارتباط با مصرف پروتئین وی وجود دارد و محققان دائماً در حال یافتن خواص درمانی جدید احتمالی هستند. در اینجا، ما مزایای آن را توضیح می دهیم و در انتها به برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی نگاه می کنیم.

بهترین نوع پروتئین وی کدام است؟

به راحتی می توان پی برد که پروتئین وی ایزوله و هیدرولیز بسیار برتر از پروتئین وی کنسانتره ساده است. اما واقعیت این است که مطالعات طولانی مدت هنوز نشان نداده اند که یک شکل از پودر پروتئین برای رشد عضلانی و ترمیم بافت نسبت به بقیه برتر است، بنابراین یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با سبک زندگی و بودجه شما باشد و یا از پروتئین های کامپلکس (ترکیبی ازهر سه مدل پروتئین) باشد.
اگر به دنبال بهترین پروتئین هستید یا بوم کربوهیدرات هستید، پروتئین وی ایزوله یک گزینه محبوب است. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید یا هر بار که شیک پروتئین می خورید از مشکلات گوارشی رنج می برید، ممکن است بخواهید از پروتئین وی ایزوله (که حاوی لاکتوز کمتری است) یا پروتئین وی هیدرولیزاستفاده کنید.

فواید استفاده از مکمل وی

مصرف پروتئین آب پنیر به عنوان بخشی از یک برنامه تمرین قدرتی باعث افزایش توده عضلانی و قدرت بدنی می شود و همچنین به تسریع ریکاوری عضلات پس از ورزش های سنگین کمک کند.
اکثر مردم می توانند پروتیین وی کافی را از یک رژیم غذایی سالم و متنوع دریافت کنند. با این حال، اگر به دلیل بیماری یا دلایل پزشکی در تامین نیاز روزانه خود به پروتئین مشکل دارید، یا اگر به لبنیات حساسیت دارید از مکمل پروتئین وی استفاده نکنید.
پروتین وی مخلوطی از بتا-لاکتوگلوبولین، آلفا لاکتالبومین، آلبومین سرم گاوی و ایمونوگلوبین ها است که مزایای آن شامل کاهش وزن و کاهش کلسترول می باشد. مصرف پروتئین اثرات مثبتی همچون رشد ماهیچه ها،ترمیم بافتهای اسیب دیده،ریکاوری عضلات بعد ازتمرین مقاومتی را افزایش می دهد.

به نظر می رسد مکمل پروتئین وی همراه با تمرینات ورزشی نسبت به تمرینات ورزشی بدونه استفاده از پروتئین وی به تنهایی دستاوردهای بیشتری در قدرت عضلانی و توده عضلانی دارد. مطالعه ای که در مجله بین المللی تغذیه ورزشی و متابولیسم ورزش منتشر شد، نتیجه گرفت که افرادی که پروتئین وی را در طول تمرینات ورزشی دریافت کردند، تقریباً 5 درصد (یا2.5 کیلو) افزایش بیشتری در توده عضلانی  بدون چربی در مقایسه با افرادی داشتند که مکمل مصرف نکردند.

و در مقایسه با سایر اشکال پروتئین، مانند پروتئین کازئین و پروتئین سویا، پروتئین وی در بهبود قدرت و اندازه عضلات برتر است. به دنبال یک برنامه تمرینی 10 هفته ای شدید، مردان تمرین داده شده ای که از پروتئین وی ایزوله استفاده کرده بودند، در مقایسه با گروهی که مکمل پروتئین کازئین دریافت کردند، به طور قابل توجهی افزایش قدرت و توده عضلانی بدون چربی بدن و کاهش چربی بدن داشتند.

کمک به کاهش وزن

در یک مطالعه بر روی 158 نفر، که در Nutrition & MetabolismTrusted Source  منتشر شد، افرادی که پروتئین دریافت کردند به طور قابل توجهی چربی بدن خود را از دست دادند و در مقایسه با افراد مصرف کننده نوشیدنی، حفظ عضلات بدون چربی بیشتری را نشان دادند. پروتئین وی به دلیل توانایی آن در حمایت از کاهش وزن سالم شناخته شده است زیرا در مقایسه با چربی و کربوهیدرات ها، کامل ترین درشت مغذی است. رژیم های غذایی با پروتئین بالاتر نیز می تواند به افزایش متابولیسم کمک کند و منجر به کاهش وزن طولانی مدت شود.
مکمل پروتئین وی یک راه آسان برای افزایش مصرف پروتئین روزانه است و زمانی که با یک رژیم غذایی کم کالری ترکیب شود، ممکن است به کاهش وزن کمک کند. در یک مطالعه، شرکت‌کنندگان چاق که مکمل پروتئین آب پنیر دریافت کردند، به طور قابل‌توجهی چربی بدن خود را از دست دادند و عضلات بیشتری نسبت به گروه دارونما حفظ کردند. این بدان معنا نیست که تمرینات ورزشی خود را حذف کنید، بلکه فقط به این معناست که از تمرینات خود با مکمل‌های پروتئین وی بهره بیشتری خواهید برد.

خواص ضد سرطانی

نتایج امیدوارکننده ای در مجله Anticancer ResearchTrusted Source برای استفاده از پودر وی کنسانتره در درمان سرطان منتشر شد.

کاهش کلسترول

مطالعه ای که در مجله British Journal of Nutrition Trusted Source منتشر شد، به 70 مرد و زن دارای اضافه وزن به مدت 12 هفته مکمل پروتئین وی داد و تعدادی از پارامترها مانند سطح لیپید و انسولین را اندازه گیری کرد. آن ها دریافتند که کاهش قابل توجهی در کلسترول به ویژه کلسترول LDL  در هفته 12 در وی پروتئین در مقایسه با کازئین وجود دارد.

فشار خون و بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی لبنیات نشان داد که نوشیدنی هایی که شامل مکمل پروتئین وی هستند به طور قابل توجهی فشار خون را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش می دهند و خطر ابتلا به بیماری قلبی یا سکته در آن ها نیز کمتر بود.

کاهش وزن در افراد مبتلا بهHIV

یک مطالعه منتشر شده در مجله Clinical and Investigative Medicine  نشان داد که پروتئین وی ممکن است به کاهش وزن در بیماران HIV مثبت کمک کند.

تاثیر پروتئین بر سلامتی

مکمل پروتئین در بدنسازی و همراه با ورزش های مقاومتی می تواند به بهبود سنتز پروتئین عضلانی و رشد توده های بدون چربی کمک کند. مطالعه‌ای که در مجله بین‌المللی تغذیه ورزشی و متابولیسم ورزش منتشر شد، نتیجه‌گیری کرد که « مصرف مکمل پروتئین وی در طول تمرینات مقاومتی در مقایسه با تمرین مقاومتی به تنهایی، فواید بیشتری دارد». علاوه بر این، کسانی که مکمل پروتئین وی مصرف کردند، افزایش نسبی بیشتری در توده بافت بدون چربی داشتند. با مصرف مکمل ایزوله وی در مقایسه با کازئین افزایش قدرت بسیار بیشتری را شاهد خواهید بود.

موارد احتیاطی

برخی از افرادی که به شیر حساسیت دارند ممکن است به طور خاص به وی پروتئین نیز حساسیت داشته باشند. در دوزهای متوسط، قرص پروتئین وی معمولاً عوارض جانبی ایجاد نمی کند. با این حال، مصرف دوزهای بسیار بالا می تواند باعث درد معده، گرفتگی عضلات، کاهش اشتها، حالت تهوع، سردرد و خستگی شود. مصرف دوزهای بالای مداوم پروتئین وی نیز ممکن است باعث آکنه شود.

پودر پروتئین ایرانی

بسیاری از افراد به دنبال انواع پودر پروتئین ایرانی و بهترین پروتئین وی برای حجم هستند. بهترین برندهای پودر پروتئین ایرانی به شرح زیر هستند:
•    برند کارن
•    برند دوبیس
•    برند کاله
•    برند پگاه
•    برند فارماتک
•    برند مگنوم
•    برند فانتوم
•    برند ویثر
•    برند رانتک
•    برند ساپلند

بهترین پروتئین وی خارجی

در رابطه با انتخاب بهترین برند پروتئین وی در بین بهترین مارک های پروتئین وی خارجی موارد زیر را می توان نام برد:
•    برند ترک
•    برند کیو ان تی
•    برند آیرون مکس
•    برند یونیورسال
•    برند یوروویتال
•    برند پی اچ دی
•    برند مکس ماسل

نحوه استفاده از مکمل پروتئین وی

شما می توانید پودر پروتئین را به اسموتی میوه اضافه کنید. قبل از استفاده از پودرهای پروتئینی، افراد باید نیازهای غذایی خود را محاسبه کنند. کسانی که پروتئین کافی مورد نیاز بدن خود را از رژیم غذایی دریافت نمی کنند می توانند استفاده از مکمل های پروتئین را در نظر بگیرند. با این وجود پروتئین هرگز نباید بیش از حد مصرف شود.

پروتئین وی یک ابزار قدرتمند تغذیه ای همه کاره است. این یک میان وعده عالی برای کاهش اشتها در بین وعده های غذایی است، یا می توانید آن را به جو دوسر یا اسموتی صبحانه خود اضافه کنید. حتی می توانید با آن پن کیک درست کنید.

بهترین زمان مصرف پودر پروتئین وی

بسیاری از افراد مصرف پروتئین یا پروتئین بار را بعد از تمرین پیشنهاد می کنند، با این وجود نمی توان به طور قطع در این باره نظر داد. افراد می‌توانند پودر پروتئین طعم‌ دار را با توجه به دستورالعمل‌های روی بسته ‌بندی با آب مخلوط کنند و به عنوان میان وعده میل کنند. همچنین، این پودر پروتئین را می توان با اسموتی های شیر یا میوه و سبزیجات مصرف کرد. تأخیر در مصرف پروتئین وی می تواند مانع رشد و ترمیم عضلات شود و همچنین باعث می شود برای تمرین بعدی احساس درد بیشتری درعضلات خود داشته باشید.

عوارض کمبود پروتئین

کمبود پروتئین منجر به مشکلات مختلف سلامتی می شود، در حالی که مصرف کم پروتئین نیز ممکن است نگران کننده باشد، زیرا می تواند تغییرات ظریفی را در طول زمان در بدن شما ایجاد کند. کمبود شدید پروتئین می تواند باعث تورم، کبد چرب، تخریب پوست، افزایش شدت عفونت و توقف رشد در کودکان شود. در حالی که مصرف کم آن ممکن است باعث تحلیل عضلات و افزایش خطر شکستگی استخوان شود.

مهم نیست که هدف شما افزایش عضله، کاهش چربی بدن یا کنترل گرسنگی باشد، مکمل وی می تواند کمک کننده باشد. نه اینکه جای وعده های غذایی شما را بگیرد،اما یک مکمل پروتئین وی با کیفیت می‌تواند به شما کمک کند ترکیب بدن خود را تغییر دهید و بیشترین بهره را از تمرین خود ببرید.

تداخلات دارویی

آلبندازول (Albenza) : اگر از این داروی کشنده انگل استفاده می کنید از مصرف پودر وی خودداری کنید. مکمل پروتئین ممکن است اثرات دارو را به تاخیر بیاندازد یا مانع شود.
 آلندرونات (فوساماکس): استفاده از پودر وی با این دارو که برای پیشگیری یا درمان پوکی استخوان استفاده می شود ممکن است جذب دارو را کاهش دهد.
آنتی بیوتیک های خاص: استفاده از مکمل پودر وی همراه با آنتی بیوتیک های کینولون یا تتراسایکلین ممکن است جذب دارو را کاهش دهد.

قیمت پروتئین وی به چه عواملی بستگی دارد و تفاوت قیمت ها ناشی از چیست؟

بسیاری از افراد برای خرید پودر پروتئین وی، قیمت محصول را نیز در نظر می گیرند. توجه به برخی نکات در انتخاب بهترین پروتئین وی به شما کمک می کند. از جمله نوع پروتئین بکار رفته در مکمل وی که تاثیر مستقیم بر قیمت آن دارد. قیمت پروتئین وی به وزن آن نیز وابسته است.
برای مثال قیمت پروتئین وی 5 کیلویی قطعا به نسبت 2 کیلویی، بیشتر و به صرفه تر است. از طرفی برای خرید مکمل وی، قیمت پروتئین وی ایرانی در مقایسه با قیمت پروتئین وی خارجی قطعا ارزان تر بوده و در بین ارزان ترین پروتئین وی ها می توان به برند کارن اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت مکمل وی و خرید وی آسان و امن می توانید در ادامه به محصولات موجود در سایت مراجعه کنید.

تمامی محصولاتی که در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند و مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو و سازمان بهداشت دریافت کرده اند. همچنین، کارشناسان سایت داروخانه آنلاین مشاوره های لازم و تخصصی را به خریداران ارائه می دهند. شما می توانید با خرید از سایت داروخانه آنلاین خرید امن و لذت بخشی را تجربه کنید.سوالات متداول

پودر پروتئین باعث رشد عضلات می شود و بافت های عضلانی آسیب دیده را به سرعت ترمیم می نماید. همچنین، این پودر باعث می شود کالری ورودی به بدن ورزشکاران کاهش پیدا کند و در نتیجه کاهش وزن رخ می دهد. پروتئین بهترین مکمل برای ورزشکارانی است که به دنبال تناسب اندام و عضلات برجسته هستند.

در صورتی که نمی توانید پودر پروتئین تهیه کنید، می توانید سفیده تخم مرغ، گوشت مرغ، ماست یونانی و یا گوشت گاو مصرف کنید.

ورزشکاران باید با توجه به شرایط بدنی و تمریناتی که انجام میدهند روزانه 1.6 تا 2.4 گرم پودر پروتئین به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن خود استفاده نمایند. 

مطالعات نشان داده اند استفاده از پودر پروتئین باعث می شود 5 درصد از انرژی کل بدن تامین گردد. 

بروز عوارض برخی از هویت و ماهیت هر مکمل و یا دارویی است. استفاده از پودر پروتئین ممکن است باعث بروز کرامپ های گوارشی، اسهال و تهوع شود. در صورتی که این عوارض پس از دو هفته از مصرف این مکمل ادامه پیدا کرد، بهتر است مصرف پودر را قطع کنید و یا برند مصرفی خود را تغییر دهید.