Menu
Your Cart

نوار بهداشتی

توضیحات دسته‌بندی

نوار بهداشتی یکی از محصولاتی است که بانوان در طول دوره قاعدگی خود از آن استفاده می کنند. با توجه به این موضوع که این نوار در تماس مستقیم با دستگاه تناسلی بانوان قرار دارد، توجه به ویژگی های آن بسیار مهم است و باید محصول با کیفیتی باشد. این محصول مشابه به پوشک کودکان است، اما ویژگی های آنها به طور کامل با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه هرگز نمی توان این نوار را به جای پوشک و یا بالعکس مورد استفاده قرار داد.

نوار بهداشتی چیست؟

نوار بهداشتی که به نوار قاعدگی نیز معروف است، پد نازکی است که از مواد جاذب ساخته شده و مایع قاعدگی را در دوران قاعدگی جذب می کند. برخی از نوارهای بهداشتی یکبار مصرف هستند و فقط برای یک بار مصرف در نظر گرفته شده اند. اکثر نوارهای بهداشتی موجود در بازار از نوع یکبار مصرف هستند. نوارهای بهداشتی قابل استفاده مجدد عمدتاً پدهای پارچه ای هستند که می توانند چندین بار شسته، خشک شوند و دوباره استفاده شوند. نوار بهداشتی در شکل ها و اندازه های مختلف، با ظرفیت های مختلف برای جذب برای روزهای خونریزی شدید و سبک قاعدگی وجود دارد. شما باید انواع نوار بهداشتی را آزمایش کنید تا بدانید کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

ویژگی های نوار بهداشتی مناسب

پدها مستطیل هایی از مواد جاذب هستند که به داخل لباس زیر دختر می چسبند و خون قاعدگی را می گیرند. برخی از پدها دارای مواد اضافی در طرفین هستند. این «بال‌ها» روی لبه‌های لباس زیر شما جمع می‌شوند تا به نگه داشتن پد در جای خود و جلوگیری از نشتی کمک کنند.

برخی از دختران در قاعدگی خونریزی شدیدتری دارند و برخی دیگر خونریزی خفیف تری دارند و بیشتر دخترها روزهای سبک و روزهای سنگین تری دارند. پدها می توانند بر اساس اندازه یا جذب متفاوت باشند. باید پدی پیدا کنید که به اندازه‌ای بزرگ باشد که نگران نشت آن نباشید، اما آنقدر کوچک باشد که راحت باشد. برخی از پدها معطر هستند یا دارای دئودورانت هستند. اما اینها می توانند واژن را تحریک کنند یا در برخی از دختران باعث واکنش آلرژیک شوند.

در مورد پدها، توصیه می شود هر 4 تا 8 ساعت یکبار آن ها را تعویض کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، احتمالاً باید 3 تا 5 پد را در هر روز از پریود خود استفاده کنید. محصولات بهداشتی قاعدگی برای دریافت، جذب و حفظ مایعات قاعدگی در شرایط مختلف استراحت و فعالیت طراحی شده اند.

لایه جذب مایع: تحقیقات زیادی برای خشک نگه داشتن سطح بالایی انجام شده است تا به بدنه نچسبد و راحت جا بیفتد. این لایه یک لایه سوراخ شده است که به مایع اجازه می دهد به سرعت از داخل آن به ساختار جاذب عبور کند و خشک می ماند، زیرا سیال در ساختار به دام افتاده است. بنابراین احتمال نشتی را کاهش می دهد.

 جزء توزیع: این جزء سیال را به ویژه در جهت طولی برای استفاده بهتر از محصول پخش می کند. با پخش مایع، احتمال احتباس بیشتر مایع را افزایش می دهد.

ساختار جاذب: یکی از ویژگی های اصلی نوارهای بهداشتی جذب مایعات بدن و حفظ آن برای مدت طولانی و جلوگیری از جریان برگشتی تحت فشار است.

 غشای غیر قابل نفوذ مایع: این آخرین لایه است. به عنوان یک مانع برای جلوگیری از نشت مایع عمل می کند.

عملکرد نوارهای بهداشتی را می توان بر اساس ظرفیت نگهداری مایع یا مقدار مایع باقی مانده پس از اعمال فشار ارزیابی کرد. یکی از عواملی که بر احتباس مایعات تأثیر می گذارد، چگالی است. نوار بهداشتی تجاری مدرن از الیاف فوق جاذب ساخته شده است که به صورت فشرده و غیر فشرده استفاده می شود. چگالی به طور قابل توجهی بر جذب و پایداری محصول تأثیر می گذارد. یک فیبر بسیار فشرده در جذب منبسط می شود در حالی که در مورد فیبر کم فشرده شده در نتیجه جذب فرو می ریزد. بنابراین فشرده سازی مواد جاذب برای حفظ یکپارچگی ساختاری آن ضروری است.

تامپون چیست؟

تامپون ها خون را از داخل واژن جذب می کنند. تامپون نیز از مواد جاذب ساخته شده است، اما در یک لوله کوچک فشرده می شود. این محصولات در اندازه های مختلف و قابلیت جذب برای دوره های سنگین تر و سبک تر وجود دارند. تامپون ها همچنین می توانند با یا بدون دئودورانت ارائه شوند. با این حال، نیازی به دئودورانت در تامپون نیست، زیرا با تعویض منظم تامپون معمولاً از شر هر بویی خلاص می شوید. دئودورانت موجود در تامپون می تواند واژن را تحریک کند و در برخی از دختران باعث واکنش آلرژیک شود.

برخی از تامپون ها دارای اپلیکاتور هستند. اپلیکاتور یک لوله پلاستیکی یا مقوایی است که تامپون را به داخل واژن هدایت می کند. سایر تامپون ها با استفاده از انگشت وارد می شوند. برخی از دختران متوجه می شوند که استفاده از تامپون با اندازه باریک و سبک اپلیکاتور در