Menu
Your Cart

کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو | کاهش وزن، چربی سوز و افزایش متابولیسم بدن

کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو | کاهش وزن، چربی سوز و افزایش متابولیسم بدن
ناموجود
کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو | کاهش وزن، چربی سوز و افزایش متابولیسم بدن

 امروزه چاقی و افزایش وزن به معضل بزرگی تبدیل شده است . عدم آگاهی کافی مردم در مورد تغذیه و عدم انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، عارضه های جدی تری را به دنبال خواهد داشت . بیماریهای دیابت ،کبد، یبوست و التهاب روده بزرگ ، اختلالات روانی و … از جمله بیماریهای ناشی از چاقی به شمار می روند که در نهایت باعث کاهش طول عمر و مرگ زود رس می شوند ، بنابراین افراد چاق را نگران کرده و آنها را به تکاپو وا می دارد ، بطوریکه می خواهند درکوتاهترین زمان ممکن ، به هر طریقی که شده وزن خود را کاهش دهند . اضطراب و نگرانی افراد چاق، آنها را وا میدارد که به استفاده از روشهای غیر علمی و غیر مجاز برای کاهش وزن بپردازند که در پی آن تبعات و پیامدهای خطرناکی را برایشان رقم می زند . چاقی همچنین بر عملکرد روده بزرگ تاثیر می گذارد.


50 درصد جمعیت ایران دارای اضافه وزن یا چاقی هستند که 43 درصد آنان را مردان و 57 درصد را زنان تشکیل می دهند. 20 درصد افزایش در وزن بدن، می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی چون پرفشاری خون، اختلالات قلبی - عروقی، اختلال در چربی خون، دیابت غیر وابسته به انسولین و بیماری های مفاصل را افزایش دهد.

عصاره دانبه انبه آفریقایی؛ آثار فارماکولوژیکی و مکانیسم اثر:

تحقیقات نشان داده که انبه آفریقایی باعث کاهش وزن بدن شده و دور کمر و دور باسن به طور چشمگیری کاهش می یابد. مطالعات مختلف نشان داده که این عصاره پارامترهای چندگانه مربوط به چاقی مثل وزن بدن، چربی بدن، دور کمر، دور باسن، فعالیت آدیپونکتین و حساسیت لپتین را بهبود می بخشد. عصاره دانه انبه باعث مهار آدیپوژنز با استفاده از تحریک بیان آدیپونکتین و کاهش تنظیم بیان PPAR-گاما و لپتین میشود . این عصاره قادر است فشار خون سیستولی را نیز به طور قابل توجهی کاهش دهد.

مطالعات نشان می دهد که استفاده از عصاره دانه Irvingia gabonensis غلظت کلسترول تام پلاسما را 21/39%، تری گلیسرید را 9/44% و غلظت LDL را 58/45% کاهش میدهد در حالیکه میزان HDL به طور چشمگیری افزایش می یابد. همچنین نسبت CT/HDL و سطح قند خون نیز کاهش می یابد. با کاهش سطح کلسترول تام، این گیاه می تواند اعمال ضد دیابت، ضد فشار خون بالا و خواص ضد چربی خون داشته باشد.

فعالیت اکسیداسیونی این گیاه نسبت به سایر روغنهای سنتی پایدارتر می باشد. عصاره متانولی این دارو پتانسیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد رادیکالهای آزاد را دارد. فراوانی پلی فنلهای تشکیل دهنده این گیاه نقش مهمی در ظرفیت آنتی اکسیدانی آن دارد.

در موش ها، عصاره انبه حرکات دستگاه گوارش را کاهش داده و اسهال ناشی از روغن کرچک را کاهش میدهد. به نظر می رسد که مهار زخم معده با استفاده از این عصاره به دلیل افزایش ترشح موکوس معده و کاهش ترشح اسید معده بیشتر از داروی سایمتیدین، داروی استاندارد زخم معده، باشد. در خوکچه هندی مشخص شده که عصاره آبی این دارو باعث کاهش سطح اوره، اسید اوریک و پروتئین می شود. این کاهش هم در قند خون ناشتا و هم قند خون پس از صرف غذا دیده میشود. در رت ها این عصاره باعث به حداقل رسیدن جذب گلوکز و کاهش سطح قند خون در سرم و ادرار و تغییر فعالیت آنزیم های گلیکولیتیک گوارشی و کبدی مثل پیروات کیناز (کاهش)، لاکتات دهیدروژناز (کاهش) و گلوکز 6 فسفاتاز (افزایش) می شود. افزایش سنتز گلیکوژن نیز در موشهای دیابتی مشاهده شده که منجر به افزایش جبرانی فعالیت آنزیم گلیکولیتیک کبدی میشود. نتایج مشابهی نیز در تحقیقات انسانی مشاهده شده که سطح قند خون را کاهش می دهد و سطح آنزیمها و هورمون های وابسته به گلوکز را در افراد چاق دیابتی کنترل میکند (1 و 2 و 3).

کاربرد بالینی اولیه برای چای سبز پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی است. همچنین چای سبز به دلیل ویژگی حرارت زایی و اکسیداسیون چربی ها در درمان چاقی بسیار موثر است. این گیاه قادر است غلظت گلوکز و فروکتوز را در بیماران دیابتی نوع 2 کاهش دهد. در جلوگیری و درمان بیماری اسهال کلستریدیایی نیز مفید بوده و به ترویج رشد باکتری های مفید مثل گونه های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم در روده کمک می کند. به نظر میرسد که پلی فنل های موجود در چای سبز مسئول اصلی بیشتر فعالیتهای حفاظتی شیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه باشند.

چای سبز؛ اثر بر متابولیسم چربی ها و کاهش وزن:

مطالعات انجام شده بر روی چای سبز اثرات آن در کاهش وزن و همچنین اثرات آنتی اکسیدانی در کاهش فاکتورهای خطر سیستم قلبی عروقی، کاهش عوارض نارسایی کلیوی و کاهش آثار منفی ناشی از درمان سرطان سلولهای خون را ثابت می کند. عصاره چای سبز اثرات مثبتی برمتابولیسم بدن و فعالیت های آنتی اکسیدانی آن دارد.

در تحقیقی که  بر حیوانات انجام شد مشخص شد که مصرف چای سبز باعث کاهش مصرف غذا، کاهش میزان لپتین و وزن بدن شده و گرمازایی را افزایش می دهد. در یک مطالعه باز مصرف عصاره چای سبز AR25 (80% عصاره ی خشک الکلی چای سبز استاندارد شده با %25 کاتچین) توسط افراد نسبتاً چاق تا 6/4 % کاهش وزن و 5/4% کاهش دور کمر پس از 3 ماه را به دنبال داشت . همچنین در یک آزمایش دوسوکور، ویژگیهای ترموژنیک چای سبز و قابلیت های اکسیداسیون چربی آن آزمایش شدند. در این آزمایش میزان اکسیداسیون کربوهیدراتها در نمونه تیمار شده به طور برجسته ای کاهش یافت و اکسیداسیون چربیها به طور چشمگیری با مصرف چای سبز افزایش یافت. محققان به این نتیجه رسیدند که این اثرات متابولیکی ناشی از اجزای دیگری از چای سبز به غیر از کافئین می باشد .  تحقیقات متعددی اثر کاهش دهنده ی کلسترول خون توسط چای سبز را اثبات می کنند. به نظر می رسد که یک رابطه ی معکوس بین افزایش مقدار مصرف چای سبز با کاهش کلسترول خون وجود دارد. مطالعات نشان داده که بعضی ترکیبات غیر پلی فنلی چای سبز نظیر   Bوpheophytin A  نیز فعالیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند. همچنین این ترکیب فعالیت مهارکنندگی قوی بر علیه DNA و نوتروفیل های چند هسته ای دارد.

فعالیت ضد سرطانی: مشاهدات بالینی نشان می دهد که چای سبز اثرات ممانعت کننده بر علیه انواع سرطان های لوزالمعده، روده بزرگ، روده کوچک، معده، پستان، دستگاه گوارش و ریه دارد. چندین مطالعه آزمایشگاهی اثر کاهش دهنده چای سبز بر تکثیر و افزایش آپوپتوسیز را در انواع سلولهای سرطانی ریه، پوست، کراتینوسیت، پروستات، روده، معده، دهان و پستان نشان می دهد. این اتفاق زمانی می افتد که سلولها در معرض پلی فنل های چای یا ترکیبات پلی فنلی خاص مثل epigallocatechin-3-gallate(EGCG) و epigallocatechin(EGC) قرار میگیرند. سایر مکانیسمهای چای سبز بر علیه سرطان شامل تحریک رونویسی آنزیم زدایی فاز II ، مهار فاکتور رشد مرتبط با مسیر انتقال سیگنال، مهار بیان پروتئین القایی اکسید نیتریک، مهار تولید اکسید نیتریک و مهار فعالیت پروتئین فعال کننده ی 1 می باشد.

اثرات آنتی اکسیدانی: چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که پلی فنلها، کاتچینهای ویژه ی موجود در پلی فنل ها و اپی کاتچینها اکسیداسیون LDL را مهار میکنند. این فعالیت به جلوگیری از توسعه بیماریهای قلبی- عروقی مانند آترواسکلروز کمک می کند. EGCG در مهار اشعه ی فرابنفش B موثر بوده و در جلوگیری از آسیبهای پوستی ناشی از اشعه ی ماوراء بنفش که در ارتباط با کاهش پراکسیداسیون چربی هاست نیز موثر می باشد. چای سبز ممکن است در درمان نقرس نیز موثر باشد به دلیل آنکه پلی فنلهای چای سبز باعث مهار آنزیم گزانتین اکسیداز می شوند که در تبدیل پورین به اسید اوریک نقش دارد
 

خطرات چاقی:

- اختلال در چربی های خون:

رژیم های غذایی که دارای مقدار زیادی چربی های اشباع شده مثل گوشت قرمز یا غذاهای سرخ شده هستند، می توانند علاوه بر ایجاد چاقی باعث بالا رفتن کلسترول بد خون (به نام LDL) شوند. چاقی همچنین باعث پایین آمدن سطح کلسترول خوب خون (به نام HDL) و بالا رفتن سطح تری گلیسیرید خون می شود.
تری گلیسیریدها بیشترین میزان چربی در غذاهای شما و همچنین بیشترین درصد چربی در بدن شما را شامل می شوند، و در طولانی مدت اختلال در سطح چربی های خون، باعث تصلب شرائین می شود، زیرا چربی های اضافه در جدار رگ ها رسوب می کنند. تصلب شرائین خود باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر و سکته ی مغزی می شود.

- بیماری عروق کرونر:

این بیماری یکی از اشکال بیماری های قلبی – عروقی است که از رسوب چربی در جدار سرخرگ های کرونر(سرخرگ هایی که به قلب خون رسانی می کنند) ایجاد می شود. پس از مدتی، رسوب این چربی ها باعث تنگ تر شدن دیواره ی داخلی عروق شده و خون کمتری به بافت قلب می رسد. کاهش خون رسانی به قلب، باعث آنژین صدری (درد قفسه ی سینه) می شود. انسداد کامل عروق قلبی می تواند باعث سکته ی قلبی شود.

- سکته ی مغزی:

چاقی باعث تصلب شرائین و رسوب چربی در جدار سرخرگ ها می شود که می تواند سرخرگ های مغزی را نیز درگیر کند و باعث تنگ شدن عروق مغزی شود. حالا اگر لخته ی خونی در این عروق باریک ایجاد شود، می تواند به طور ناگهانی باعث انسداد جریان خون به منطقه ای از مغز شما شده و منجر به سکته ی مغزی گردد.

- سایش مفاصل (استئوآرتریت):

در افراد چاق به علت افزایش فشار وارده بر مفاصل(خصوصاً مفاصل زانو، ران و مهره های پایین کمری)، غضروف مفصلی تخریب شده و باعث ایجاد درد مفصل و سفتی آنها می شود.

- توقف تنفس در خواب:

توقف تنفس در خواب، خصوصاً در افراد چاقی که زیاد خور خور می کنند، دیده می شود.
این افراد به هنگام خواب شبانه، به علت انسداد مسیرهای هوایی ریه ها، برای مدت کوتاهی دچار توقف تنفس شده و مکررا در طول شب بیدار می شوند. در نتیجه خواب با کیفیتی در شب ندارند و در طول روز نیز به علت اختلال در خواب شبانه ی خود، دچار گیجی بوده و مرتب چرت می زنند.
تحقیقات نشان داده، بیشتر افرادی که دچار وقفه ی تنفسی در خواب می شوند، دارای اضافه وزن بوده و گردنی بزرگ و راه هوایی باریکی دارند.

- سرطان:

انواعی از سرطان ها با اضافه وزن همراه هستند که در زنان می توان به سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان کیسه ی صفرا اشاره کرد. مردان چاق نیز نسبتاً در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به سرطان های کولون، رکتوم و پروستات هستند.

- بیماری کبد چرب:

در اثر چاقی، چربی بیشتری در ساختار کبد وارد می شود که این تجمع چربی در کبد، می تواند باعث ایجاد التهاب و حتی تخریب بافت کبد شود و نهایتاً به بیماری نارسایی کبدی (سیروز) منجر شود، حتی اگر فرد هم زمان از مشروبات الکلی استفاده نکند( زیرا کبد چرب و سیروز کبدی بیشتر در افرادی که مقادیر زیادی الکل مصرف می کنند، بروز می کند).

- بیماری کیسه ی صفرا:

به علت تجمع چربی اضافی در بدن افراد چاق، کلسترول بیشتری نیز در بدن آنها وجود دارد که این کلسترول اضافی می تواند در کیسه ی صفرا رسوب کند و باعث سنگ کیسه ی صفرا شود.
همچنین کاهش وزن سریع( یعنی بیش از 5/1 کیلو گرم در هفته) نیز باعث ایجاد سنگ کیسه ی صفرا می شود.

ویژگی های کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو:

- کاهش وزن بدن
- کمک به چربی سوزی
- افزایش متابولیسم
- کاهش کلسترول خون
- به حداقل رسیدن جذب گلوکز و کاهش سطح قند خون

 نحوه استفاده کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو:

روزانه دو بار هر بار یک کپسول، 30 تا 60 دقیقه قبل از وعده ی غذایی مصرف شود. برای نتیجه گیری بهتر به مدت 10 هفته به همراه یک رژیم غذایی کنترل شده و تمرینات ورزشی و همچنین روزانه 8 تا 10 لیوان آب مصرف شود

شرایط نگهداری:

دور از نور و در دمای 15 تا 25 درجه سانتی گراد نگهدارید.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات کپسول مانگو اسلیم بهتا دارو:

حاوی عصاره خشک دانه ی انبه آفریقایی (Irvingia gabonensis) و برگ چای سبز (Camellia sinensis) می باشد که بر اساس 75 میلی گرم پلی فنل استاندارد شده است.

توصیه و هشدار:

- در صورت رعایت دوز مصرفی پیشنهاد شده هیچگونه عوارض جانبی ایجاد نخواهد کرد مگر بیمارانی که نسبت به گیاه به کار رفته در دارو حساسیت داشته باشند. لازم به ذکر است که عصاره ی چای سبز به کار رفته در این دارو دکافینه بوده لذا عوارض جانبی ناشی از حضور کافئین را ندارد.
- استفاده ی زیاد از چای سبز اثر وارفارین را کاهش داده و خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.
- مصرف چای سبز فشار داخلی چشم را افزایش می دهد لذا در بیماران مبتلا به گلوکما استفاده نشود.
- استفاده ی بیش از حد از چای سبز ممکن است به کبد آسیب برساند.
- مصرف زیاد چای سبز در افرادی با معده ی حساس به دلیل وجود کلرژنیک اسید و تانن می تواند باعث ترشح زیاد اسید، سوزش معده، یبوست یا اسهال شود.
- چای سبز باعث کاهش تستوسترون، استرادیول، لپتین، انسولین و سطح LH می شود.
- تانن موجود در چای سبز به دلیل پیوند شیمیایی با داروهای قلیایی جذب این داروها را به تاخیر می اندازد.
- تانن موجود در چای سبز به آهن متصل شده و جذب آن را کاهش می دهد.
- انبه ی آفریقایی می تواند سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش داده و باعث هیپوگلیسمی شود، لذا در صورت تمایل به مصرف با پزشک خود مشورت کنید.
- از آنجا که انبه ی آفریقایی روی میزان قند خون اثر میگذارد، ممکن است با کنترل قند خون در طول و بعد از عمل جراحی دخالت کند. لذا مصرف دارو را حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنید.
- در صورت وجود حساسیت به هر یک از ترکیبات موجود در دارو مصرف دارو را قطع و با پزشک یا دارو ساز مشورت گردد.
- مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

اندازه محصول : 60 کپسول
کشور سازنده: ایران
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی : 8686596748539251

نظر بدهید

اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
75,000 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 36000
  • موجودی: ناموجود
  • امتیاز جایزه: 1000
  • مدل: Behtadaru Mango Slim