مکمل تقویت قوای جنسی

چگونه مکمل بدنسازی کافئین عملکرد ورزشکاران را بهبود می بخشد؟

چگونه مکمل بدنسازی کافئین عملکرد ورزشکاران را بهبود می بخشد؟

مکمل بدنسازی کافئین مکملی محبوب برای بدنسازان و ورزشکاران است. این مکمل آثار زیادی بر بدن دارد و سبب تقویت عملکرد آنها در طول تمرینات سنگین بدنسازی می شود. عملکرد جسمی و ذهنی موضوع مهمی در دنیای ورزش به حساب می رود. تلاش فرد و یا یک گروه ورزشی برای رسیدن به هدفی خاص در ورزش عمکلرد ورزشی نامیده می شود.

امروزه دانشمندان بر این عقیده هستند که ورزشکاران باید عمکرد جسمانی و روانی خود را تقویت کنند، در نتیجه این امر  به موفقیت دست خواهند یافت. تعداد کمی از تحقیقات به بررسی اثرات مکمل بدنسازی کافئین  و تئانین بر روی افزایش عملکرد ذهنی پرداخته اند. ابتدا در این مقاله تلاش می کنیم به اثرات این مکمل بر بدن بپردازیم.

قرص کافئینشما می توانید جهت خرید قرص کافئین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل بدنسازی کافئین!

مکمل بدنسازی کافئین گزینه ای موثر و ارزان قیمتی برای بدنسازان است. کافئین به صورتهای مختلف عرضه می شود و باید بدانید قهوه بهترین نوع کافئین نیست.

مکمل بدنسازی حاوی کافئین که به صورت قرص در بازار موجود است می تواند به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک کند و مطالعات نشان می دهند که عملکرد این مکمل بهتر از کافئین موجود در قهوه است.

همچنین قرصهای کافئین دار ارزان قیمت هستند و تهیه آنها نیازمند هزینه بردار نیست! در نتیجه بیراه نیست اگر بگوییم این مکمل بدنسازی در میان بدنسازان محبوبیت دارد.

بهتر است بدانید اگر مکمل بدنسازی کافئین را به مقدار زیاد مصرف کنید همیشه نتایج مطلوب را بدست نمی آورید. در واقع مصرف بیش از اندازه مکمل بدنسازی کافئین هرگز بر افزایش و بهبود عملکرد اثری ندارد.

چه مقدار از  مکمل بدنسازی کافئین باید مصرف کنیم؟

چه مقدار از  مکمل بدنسازی کافئین باید مصرف کنیم؟

مطالعات و تحقیقات زیادی در رابطه با مصرف کافئین صورت گرفته اند. بیشتر آنها پیشنهاد می دهند که بهتر است 3 میلی گرم از این مکمل بدنسازی برای هر یک کیلوگرم از وزن انسان مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است این مکمل سی دقیقه قبل از آغاز تمرین مصرف شود.

توجه داشته باشید که کافئین باعث بروز اختلال در خواب می شود، اگر می خواهید مصرف این مکمل مشکلی در خواب شما ایجاد نکند بهتر است ساعات تمرینات بدنسازی شما صبح باشد تا مصرف آن مشکلاتی را برای شما به وجود نیاورد و شب بتوانید به خوبی بخوابید. زیرا خواب مناسب فاکتور مهمی در عضله سازی و حفظ قوای جسمانی است.

همچنین اگر از بیماری فشار خون بالا رنج می برید و یا به بیماری های قلبی مبتلا هستید هرگز از این مکمل استفاده نکنید. ذکر این نکته در اینجاحایز اهمیت است به جز مکمل بدنسازی حاوی کافئین موارد دیگری از مواد غذایی نیز هستند که حاوی کافئین اند:

  • قهوه
  • چای
  • نوشابه های گاز دار
  • نوشیدنی های انرژی زا
  • چای سبز
  • شکلات تلخ

بنابراین اگر از این مکمل بدنسازی استفاده می کنید در مصرف مواد غذایی هوشیارانه عمل کنید.

مقاوم شدن بدن در برابر  مکمل بدنسازی کافئین!

بدن به سرعت در برابر کافئین مقاوم می شود. همین امر سبب می شود بدن در برابر مکمل بدنسازی حاوی کافئین عکس العمل مناسب را نشان ندهد. در نتیجه آثار این مکمل بر بدن کاهش پیدا می کند.

ذکر این نکته حایز اهمیت است اگر از این کافئین به عنوان مکمل بدنسازی استفاده می کنید دیگر نباید آن را به اشکال دیگر (مانند نوشیدنی) مصرف کنید. اگر روزی تمرین نمی کنید و یا به باشگاه نمی روید مصرف این مکمل را قطع نکنید.

آیا مکمل بدنسازی کافئین عملکرد ورزشکاران را افزایش می دهد؟

نتایج در مورد اثر این مکمل بدنسازی ضد و نقیض هستند. برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل بدنسازی کافئین عملکرد ورزشی ورزشکاران را بهبود می بخشد، اما از طرفی دیگر برخی از مطالعات این نتیجه را رد می کنند.

اما بهتر است به یک نکته توجه داشته باشید. بسیاری از این تحقیقات با دنیای واقعی هم خوانی ندارند. زیرا در اکثر این تحقیقات شرکت کنندگان در ازای شرکت در تحقیق پول و هزینه دریافت می کنند و ممکن است این امر بر نتیجه تحقیق اثر بگذارد. به همین دلیل بهتر است از مربی حرفه ای در مورد مصرف این مکمل بدنسازی مشورت بگیرید تا با توجه به عملکرد کرد شما تصمیم بگیرد که این مکمل را مصرف کنید یا خیر!

بهتر است بدانید اگر تمرینات بدنسازی خود را با خستگی آغاز کنید و یا انرژی کافی برای انجام تمرینات نداشته باشید عملکرد شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مکمل بدنسازی  حاوی کافئین در این حالت می تواند مانند معجزه ای عمل کند و نیروی لازم را برای انجام ورزشها و تمرینات بدنسازی در شما به وجود بیاورد.

اخیرا تحقیقی به بررسی این موضوع پرداخت که آیا مصرف مکمل بدنسازی کافئین، تئانین و تیروسین عملکرد ذهنی و جسمی ورزشکاران را افزایش می دهد یا خیر؟ در ادامه به بررسی این مطالعه می پردازیم.

قرص کافئین کارنشما می توانید قرص کافئین کارن را از طریق وب سایت داروخانه آنلاین تهیه نمایید.

روش انجام این مطالعه!

در این مطالعه 20 ورزشکار مرد حضور دارشتند. بعد از انجام پروسه آشناسازی با روند تحقیق، هر شرکت کننده در دوجلسه شرکت کرد و به او مکمل بدنسازی حاوی کافئین، تئانین و تیروسین داده شد.

در این تحقیق گروه دارونمایی وجود داشت که ازهیچ یک از این مکمل ها استفاده نمی کردند. در هر جلسه، شرکت کنندگان قبل و بعد از استفاده از مکمل ها در فعالیتهای ارزیابی عملکردهای ذهنی و جسمی حضور یافتند.

این جلسات بعد از دو راند تمرین برگزار می شد. این ارزیابی ها با استفاده از ابزار آزمایش عملکرد انجام می شدند و زوایای مختلف عملکرد ذهنی و جسمی را در پاسخ به محرک های شنوایی و دیداری می سنجید.

مدل های عمومی و خطی برای ارزیابی اثرات مکمل ها بر عملکردها نیز مورد استفاده قرار گرفتند. نتایج این تحقیق بسیار جالب و قابل تامل بود.

نتایج این تحقیق در مورد مصرف این مکمل ها چه بودند؟

ورزشکارانی که از مکمل بدنسازی کافئین، تئامین و تیروسین استفاده کرده بودند، عملکرد ذهنی و جسمی بسیار بهتر و دقیق تری از گروه دارونما داشتند. این نتایج نشان می دهند که ترکیب کم کافیین با تئامین و تیروسین عملکرد ورزشکاران را بهبود می بخشد و خستگی را از آنها دور می کند.

بر مبنای این تحقیق می توان ادعا کرد مکمل بدنسازی حاوی این سه ماده می توانند انرژی زیادی را در بدن ورزشکاران تولید کنند و برای ورزش هایی که نیازمند حرکتهای سریع و هوشمندانه هستند، مصرف این مکمل ها بسیار موثر است.

برای خرید قرص کافئین به کجا مراجعه کنم؟

اگر به دنبال قرص کافیئن با کیفیت و یا انواع مکمل بدنسازی اصل هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین؛ می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصول زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.