منو
سبد خرید شما

قرص کافئین

قرص کافئین کارن 60 عددی
چربی سوز و افزایش قدرت عضلات، کاهش درد عضلانی
193,500 تومان
قرص کافی 200 میلی گرم نیچرز پلنتی 60 عددی قرص کافی 200 میلی گرم نیچرز پلنتی 60 عددی
ناموجود
 قرص کافئین 200 یوروویتال 60 عددی قرص کافئین 200 یوروویتال 60 عددی
20 ناموجود
قرص کافئین 200 یوروویتال 60 عددی
افزایش سطح انرژی, کاهش خستگی
141,264 تومان 176,580 تومان
کپسول کافئین آنی درمان 50 عددی
ناموجود
کپسول کافئین آنی درمان 50 عددی
کمک به افزایش هوشیاری و تاخیر خستگی
109,000 تومان
ساشه انرژی کاف بی اس کی با طعم کولا 20عددی
ناموجود
ساشه انرژی کاف بی اس کی با طعم کولا 20عددی
کمک به افزایش سطح انرژی و سوخت و ساز بدن و کمک به کاهش خستگی
113,360 تومان
کپسول کافئین سبحان سبحان دارو 30عددی کپسول کافئین سبحان سبحان دارو 30عددی
ناموجود
کپسول کافئین سبحان سبحان دارو 30عددی
افزایش انرژی بدن , بهبود عملکرد فیزیکی و ذهنی
48,800 تومان
قرص آمینو کافئین بی اس کی 30عددی قرص آمینو کافئین بی اس کی 30عددی
ناموجود
قرص آمینو کافئین بی اس کی 30عددی
کمک به تامین آمینو اسیدهای شاخه دار و کمک به افزایش هوشیاری
555,900 تومان
قرص کافئین 200 جالینوس 100 عددی قرص کافئین 200 جالینوس 100 عددی
ناموجود
قرص کافئین 200 جالینوس 100 عددی
کمک به افزایش سطح هوشیاری و تاخیر در خستگی
65,400 تومان
قرص کافئین 200 داروسازی رها 60 عددی قرص کافئین 200 داروسازی رها 60 عددی
ناموجود
قرص کافئین تی جی ای ماسل 90 عددی قرص کافئین تی جی ای ماسل 90 عددی
ناموجود
قرص کافئین تی جی ای ماسل 90 عددی
کاهش احساس خستگی و خواب آلودگی و کمک به افزایش توان بدنی
96,750 تومان
قرص کافئین زهراوی 200 میل
ناموجود
قرص کافئین زهراوی 200 میل
افزایش متابولیسم بدن و افزایش انرژی و توان بدنی
115,000 تومان
کپسول انرکاف 200 الحاوی 30 عددی
ناموجود
کپسول انرکاف 200 الحاوی 30 عددی
افزایش قدرت انقباض عضلات و کاهش درد عضلانی
71,600 تومان
قرص کافئین 200 نوفورما 100 عددی
ناموجود
قرص کافئین ۲۰۰ فارماتک 60 عددی
ناموجود
قرص کافئین ۲۰۰ فارماتک 60 عددی
افزایش سوخت و ساز بدن و کمک به فرآیند چربی سوزی
113,800 تومان
کپسول کافئین تائورین آلامو 90 و 180 عددی کپسول کافئین تائورین آلامو 90 و 180 عددی
ناموجود
کپسول کافئین تائورین آلامو 90 و 180 عددی
افزایش تمرکز در انجام فعالیت های ورزشی و تاخیر در بروز خستگی
450,000 تومان
پودر وی ایزوله دوبیس 1500 گرمی پودر وی ایزوله دوبیس 1500 گرمی
ناموجود
پودر وی ایزوله دوبیس 1500 گرمی
کاهش خستگی ورزشکاران و حفظ سلامت ماهیچه ها
1,150,000 تومان
کپسول کافئین مونوهیدرات فانتوم نوتریشن 60 عددی
ناموجود
کپسول کافئین مونوهیدرات فانتوم نوتریشن 60 عددی
کاهش خستگی و افزایش سطح هوشیاری و افزایش قدرت انقباضی عضلانی
140,000 تومان
قرص کافئینکس ماسل گلد 200 عددی قرص کافئینکس ماسل گلد 200 عددی
ناموجود
کپسول کافئین 200 دوبیس 50 عدد
ناموجود
کپسول کافئین 200 دوبیس 50 عدد
کمک به چربی سوزی، افزایش انرژی و کاهش خستگی
82,500 تومان
کپسول کافئین + تائورین بایوتک 60 عدد کپسول کافئین + تائورین بایوتک 60 عدد
ناموجود
کپسول کافئین + تائورین بایوتک 60 عدد
چربی سوز و افزایش قدرت و کاهش خستگی بدن
280,000 تومان
قرص کافئین ویدر 200 عدد
ناموجود
قرص کافئین ویدر 200 عدد
افزایش قدرت، کاهش درد عضلانی و کاهش خستگی
54,600 تومان
نمایش 1 تا 24 از 24 (1 صفحه)
قرص کافئین

کافئین بدنسازی

قرص کافئین یکی از پر استفاده ترین مواد محرک در سراسر جهان به شمار می رود که به افزایش هوشیاری کمک می کند و نقش موثری در حفظ عملکرد به ویژه در ورزشکاران دارد. گیاهانی مانند قهوه، کاکائو و چای حاوی کافئین هستند، به همین دلیل توصیه می شود در زمان خستگی یکی از این محصولات نوشیده و یا خورده شوند. نقش عمده کافئین ارتقا عملکرد است و سطح انرژی را به میزان زیادی بالا می برد، با این وجود مطالعات نشان داده اند که کافئین هیچ ارزش غذایی ندارد.

قرص کافئین چیست؟

قرص‌های کافئین مکمل‌هایی هستند که سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کنند تا به افراد کمک کنند بیدار، هوشیار و متمرکز بمانند. آنها همچنین عملکرد ورزشی را بهبود می بخشند و میگرن و سردردهای تنشی را تسکین می دهند. کافئین یک مکمل محبوب برای بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و علاقه مندان به تناسب اندام به دلایل واضح است. دلایل شما برای ورزش کردن هرچه که باشد، در اینجا شش راه برای به دست آوردن نتایج بهتر با کافئین آورده شده است.

کافئین ماده ای قدرتمند است که قرن هاست برای تقویت عملکرد جسمی و ذهنی استفاده می شود. شواهد علمی قابل توجهی برای اثبات اثربخشی کافئین به عنوان یک ماده افزایش دهنده عملکرد وجود دارد. وقتی از خواب بیدار می‌شوید و احساس تنبلی می‌کنید، انرژی لازم را به شما می‌دهد، جای تعجب نیست که چرا نوشیدنی ترجیحی برای شروع روز است. کافئین سطح انرژی و هوشیاری را افزایش می دهد، با استفاده از کافئین قبل از تمرین می توانید نتایج بهتری بگیرید.

 1. کافئین انرژی را افزایش می دهد و به سرعت در جریان خون شما جذب می شود، به همین دلیل است که اگر قبل از تمرین مصرف شود، می تواند انرژی شما را افزایش دهد. کافئین به دلیل توانایی آن به عنوان یک کمک انرژی زا، به کاهش احساس خستگی و درک عمومی شما از درد کمک می کند، بنابراین به شما امکان می دهد تمرینات بیشتری انجام دهید. اگر تمرینات قدرتی انجام می دهید، قبل از شروع کار بیشتر باید کافئین مصرف کنید.
 2. کافئین متابولیسم را افزایش می دهد و  یک تقویت کننده متابولیسم شناخته شده است. اگر باید چربی بسوزانید و توده عضلانی به دست آورید، بدن شما باید سرعت متابولیسم خود را افزایش دهد. میزان مصرف انرژی بدن شما تعیین می کند که چقدر کار می توانید انجام دهید. ثابت شده است که نوشیدن کافئین قبل از تمرین برای کسانی که به دنبال ساخت توده عضلانی و سوزاندن چربی هستند، مفید است.
 3. کافئین به شما کمک می کند تا روی تمرینات خود تمرکز کنید اکثر مردم قهوه می نوشند تا سطح تمرکز خود را افزایش دهند. اگر شغل شما به تمرکز ذهنی بالایی نیاز دارد، قهوه ممکن است برای شما مفید باشد. دستیابی به بهترین نتایج از تمرینات نیز نیاز به تمرکز بالایی دارد. ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان تمرکز ذهنی را یکی از عوامل اصلی کسب بهترین نتایج می دانند. از آنجایی که کافئین بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد، واضح است که چرا یکی از گزینه های محبوب برای افزایش تمرکز حین ورزش است. اگر تمرکز ذهنی داشته باشید، تمرینات شما مفیدتر خواهد بود.
 4. کافئین چربی سوز شناخته شده است که متابولیسم را افزایش می دهد و سرعت چربی سوزی بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که مصرف کافئین باعث افزایش اکسیداسیون چربی از طریق متابولیسم می شود. کافئین علاوه بر اینکه یک تقویت کننده متابولیسم است، اشتها را نیز سرکوب می کند و در نتیجه تعداد کالری مصرفی شما را کاهش می دهد.
 5. کافئین یک تقویت کننده قدرت است مصرف کافئین قبل از تمرین می تواند سطح قدرت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. مطالعات نشان می دهد که کافئین قدرت وزنه برداران قدرت و عملکرد ورزشکاران در ارتفاع پرش عمودی را افزایش می دهد. اگر می خواهید سریع عضله سازی کنید، باید کافئین را به رژیم غذایی قبل از تمرین اضافه کنید.
 6. کافئین باعث کاهش درد و سفتی عضلات می شود. درد عضلات تنها محصول جانبی جلسات تمرینی شدید است و چیز بدی نیست. با این حال، اگر ماهیچه‌های شما درد می‌کنند، باید کافئین را برای کمک به آن در نظر بگیرید. هر چه مدت طولانی تری بتوانید ماهیچه های خود را فعال نگه دارید، با بلند کردن آن هالتر، کتل بل ها و انجام آن فشارها، دستاوردهای بهتری خواهید داشت.

تفاوت بین قرص کافئین و قهوه چیست؟

چند تفاوت قابل توجه بین قرص های کافئین و قهوه وجود دارد. قرص‌های کافئین در دسترس‌تر یا قابل حمل‌تر از قهوه هستند و برخی از مردم طعم قهوه یا چای را دوست ندارند. از آنجایی که قهوه می تواند بسیار تلخ باشد، مردم اغلب خامه و شیرین کننده اضافه می کنند. گاهی اوقات قهوه همچنین می تواند دستگاه گوارش را تحریک کند و محرک سوزش سر دل است، به همین دلیل است که برخی افراد به استفاده از قرص های کافئین گرایش پیدا می کنند.  علاوه بر این، قرص‌های کافئین سریع‌تر اثر میگذارند، زیرا مکمل کافئین را به یکباره مصرف می‌کنید. بسیاری از نوشیدنی های کافئین دار علاوه بر کافئین حاوی ترکیبات مفیدی نیز هستند. به عنوان مثال، L-theanine، که در چای یافت می شود، به جلوگیری از عوارض جانبی نامطلوب قرص کافیین کمک می کند. از آنجا که قرص های کافئین فاقد این ترکیبات هستند، خطر ابتلا به عوارض جانبی منفی را در فرد افزایش می دهند.

کافئین از دانه های قهوه به دست می آید، اما می توان آن را در آزمایشگاه نیز سنتز کرد. چه در قهوه، نوشیدنی های انرژی زا، چای یا قرص ها ساختار یکسانی دارد. کافئین یک محرک قوی است و می توان از آن برای بهبود قدرت بدنی و استقامت استفاده کرد.  این دارو به عنوان نوتروپیک طبقه بندی می شود زیرا نورون ها را حساس می کند و تحریک ذهنی را فراهم می کند.  مصرف همیشگی کافئین همچنین با کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر، سیروز و سرطان کبد مرتبط است. مکانیسم اصلی کافئین مربوط به متضاد گیرنده های آدنوزین است. آدنوزین هنگامی که بر گیرنده های خود واقع در مغز اثر می گذارد، باعث آرام بخشی و آرامش می شود. کافئین از این عمل جلوگیری می کند و باعث هوشیاری و بیداری می شود. این مهار آدنوزین می تواند بر سیستم های دوپامین، سروتونین، استیل کولین و آدرنالین تأثیر بگذارد.

قرص کافئین برای لاغری

در هنگام فعالیت، بدن از گلیکوژن موجود در قندی که در بدن ذخیره شده است برای تولید انرژی استفاده می‌کند، اما زمانی که این منبع انرژی در پایان یک روز ورزشی طولانی به اتمام می رسد، ورزشکار احساس خستگی و تنبلی می‌ کند. بهتر است بدانید کافئین سرعت خالی شدن گلیکوژن را در بدن کند می‌کند، در واقع، استفاده از مکمل کافئین به بدن این سیگنال را می رساند که باید از چربی ذخیره شده در بدن به عنوان سوخت استفاده کند و همین امر سبب می شود که بدن انرژی بیشتری را دریافت کند و مدت زمان بیشتری فعالیت نماید.

چقدر طول می کشد تا قرص کافئین در بدن جذب شود؟

بعد از مصرف قرص کافئین، حدود یک الی دو ساعت طول می کشد تا کافئین موجود در آن توسط بدن جذب شود و غلظتش در جریان خون به اوج برسد. از آنجایی که تمامی ارگان‌ ها و بافتهای بدن کافئین را جذب می‌کنند، مصرف این قرص بر تمامی بدن اثر می‌گذارد. مقدار کافئینی که در جریان خون باقی می‌ماند به کبد منتقل می شود و از طریق ادرار از بدن دفع می شود.

عملکرد قرص کافئین بر بدن

کافئین یک محرک طبیعی است که از خستگی جلوگیری می کند و به شما کمک می کند هوشیار باشید. هر روز می توان آن را در محصولات فراوانی یافت، برخی از آنها شامل قهوه، چای و نوشابه است. قرص های کافئین مکمل محبوبی برای کمک به هر گونه فعالیت ورزشی یا استقامتی هستند. کافئین با جذب در جریان خون عمل می کند و بر برخی از اندام های بدن تأثیر می گذارد که مهمترین آنها مغز است. اعتقاد بر این است که به عنوان یک مسدود کننده برای انتقال دهنده عصبی آدنوزین عمل می کند، این منجر به کاهش خستگی می شود زیرا در طول روز، سطح آدنوزین به تدریج ایجاد می شود تا مغز را آرام کند. کافئین یک محرک قوی است.
قرص های کافئین یک روش محبوب برای افزایش انرژی کوتاه مدت و تمرکز، اغلب در حین کار یا مطالعه است. اما آیا آنها کار می کنند و ایمن هستند؟ مانند نوشیدن یک فنجان قهوه، مصرف قرص کافئین می تواند انرژی، حافظه و تمرکز را به طور موقت افزایش دهد. در حالی که قرص های کافئین ممکن است به فرد کمک کند مطالعه کند یا بیدار بماند، دوزهای بالای کافئین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

نحوه مصرف قرص کافئین

برخی از افراد ترجیح می دهند کافئین خود را به شکل قرص مصرف کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند آن را از طریق قهوه یا چای مصرف کنند. برای کسانی که از طعم قهوه لذت نمی برند، قرص های کافئین می توانند مزایای مشابهی داشته باشند.
برای اینکه بهترین نتیجه را از مصرف این قرص بدست آورید بهتر است آن را60 دقیقه قبل از تمرینات ورزشی میل نمایید. به این موضوع توجه داشته باشید میزان مصرف توصیه شده حدود 3 تا 6 میلی گرم بر کیلوگرم است. مصرف بیش از این مقدار مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد، همچنین، توصیه می شود بیش از یک قرص در طول 24 ساعت مصرف نگردد. 

قرص کافئین برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از مردم برای دریافت دوز منظم کافئین قهوه یا چای می نوشند. یک فنجان قهوه معمولی حدود 100 میلی گرم کافئین دارد. یک فنجان چای سیاه دم کرده حدود 50 میلی گرم کافئین دارد. قرص های کافئین کافئین را به شکل قرص تحویل می دهند. یک قرص معمولی کافئین دارای 100-200 میلی گرم کافئین در هر قرص است. قرص کافئین برای کسانی که به دنبال مکمل کافئین با کیفیت هستند مناسب است. آنها برای عموم مردم و ورزشکاران مناسب هستند. اگر در حال حاضر دارو مصرف می کنید، توصیه می کنیم قبل از مصرف این مکمل با پزشک یا متخصص پزشکی مشورت کنید.

آیا قرص کافئین عوارض دارد؟

مانند سایر اشکال کافئین، قرص های کافئین ممکن است عوارض جانبی داشته باشند، به خصوص اگر بیش از حد استفاده کنید. عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • رفلکس
 • اضطراب
 • اسهال
 • سرگیجه
 • تشنگی بیش از حد
 • سردرد
 • بیخوابی
 • حالت تهوع
 • ضربان قلب سریع
 • لرزیدن 
 • استفراغ

 قرص های کافئین جایگزینی برای خواب نیستند و فقط باید گهگاه از آنها استفاده کنید. اگر به طور مرتب احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید، با پزشک صحبت کنید.

بهترین قرص کافئین

مشتریان قرن بیست و یکم همواره به دنبال بهترین برندها هستند و می خواهند از بهترین محصولات استفاده کنند. برخی از بهترین برند قرص کافئین به شرح زیرند:

 • برند کارن
 • برند نوفورما نچرالز
 • برند انرکاف
 • برند فارما تک
 • برند فانتوم نوتریشن
 • خرید قرص کافئین

اگر می خواهید درباره قیمت قرص کافئین بدانید و برای خرید قرص کافئین اقدام نمایید، می توانید هم اکنون تمامی مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. تمامی محصولاتی که در این داروخانه به فروش می رسند کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

 

 

 

 

سوالات متداول

بهترین زمان مصرف قرص کافئین قبل از ورزش است. زیرا این قرص انرژی را بالا می برد و ورزشکاران می توانند نتایج بهتری را از ورزش خود بدست

بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته است اثرات قرص کافئین پس از مصرف تا 10 ساعت در بدن باقی می ماند. در نتیجه، ورزشکارن پس از مصرف این قرص مدت زمان زیادی می توانند ورزش کنند. 

قرص کافئین به تحریک نیتریک اسید در بدن کمک می کند. زمانیکه این عمل اتفاق می افتد جریان خون در بدن بالا می رود و در نتیجه اکسیژن رسانی به بافت های بدن بیشتر می شود. به طور کلی، می توانیم بگوییم عملکرد کافئین همانند مکمل پمپ است.

با توجه به این موضوع که مصرف کافئین باعث می شود که استقامت بدن بالا برود ورزشکاران زمان بیشتری را به ورزش اختصاص می دهند و با تمرکز بیشتری ورزش می کنند. در نتیجه، عضله سازی زودتر در بدن آنها اتفاق می افتد.

کافئین سطح انرژی را در بدن بالا می برد و خستگی را کاهش می دهد. در نتیجه استقامت بدن در طول ورزش افزایش پیدا می کند و همین امر باعث می شود آنها نتایج بهتری را از تمرینات ورزشی خود بدست بیاورند.