Menu
Your Cart

مکمل پمپ

مکمل پمپ

مکمل پمپ چیست؟

مکمل پمپ به این دلیل که خون را به داخل عضلات پمپاژ میکند، پمپ نام گرفته است. که احساس خوش آیندی به ورزشکاران حرفه ای میدهد. از نظر علمی وقتی شما ورزش میکنید، یا به هر علت وزنه ای را جا به جا میکنید. این امر به تولید یک نیروی مکانیکی منجر میشود.
انقباض و فشار در عضله به وجود می آید، جریان خون در عضله ها که در حال کار کردن است افزایش پیدا میکند، و آنها را با مواد مغذی که برای ایجاد نیروی انقباض در برابر مقاومت فعال احتیاج دارد، پر میکند. در همین زمان است که انقباض عضله باعث مسدود شدن رگ های ماهیچه ای در حال کار کردن است منجر میشود.
این عمل مقداری از خون را جمع میکند، و محصولاتی جانبی تولید شده را از آنها جدا میکند. در نتیجه غلضت پلاسمای خون افزایش پیدا میکند. و فضای بینابینی اطراف عضله را پر میکند. و باعث افزایش شیب فشار خارج سلولی میشود. که در نهایت باعث سرعت بخشیدن، به جریان خون در سلول های ماهیچه ای و عضلات میشود. که تاثیر ناشی از این جریان باعث برآمدگی در عضلات میشود، که پمپ نام دارد.

مکمل پمپ بدنسازی چطور به وجود می آید و چه مزایایی دارد؟

به طور خلاصه پمپ در اثر قرار گرفتن عضلات در معرض فشار پایدار، و کاهش میزان استراحت ایجاد میشود. یعنی خون بیشتری وارد عضلات میشود. و خون کمتری عضلات را ترک میکنند. ولی آیا بدنسازان هیچ مزایایی برای پر کردن عضلات با مکمل پمپ میبینند؟
تحقیقات نشان داده است که بله امکان پذیر است. یک تئوری به تاخیرات اسمزی ایجاد شده در سلول های و یا هیدراته شدن سلول ها اشاره میکند. هیدراته شدن سلول از جمله جریان خون به اثر وزنه زدن میتواند به عنوان تنظیم کننده برای افزایش میزان پروتئین عمل کند. یعنی با هیدراته شدن بیشتر، ترکیب شدن پروتئین موجود در عضلات در حالی که ایجاد اختلال پروتئین ها را کاهش میدهد، تشدید پیدا میکند.
بخصوص فیبر های عضلانی نوع 2، که با کشش سریع به شدت نسبت به تاخیرات ایجاد شده، در هیدراته شدن سلول ها، حساس هستند. فیبرهای دارای کشش سریع، از پتانسیل بسیار قوی تری برای رشد در مقایسه با مکمل های خود، با کشش های آهسته برخوردار هستند. و ما را به سمت مزیت احتمالی پر شودن عضلات به کمک پمپ هدایت میکنند.

نظریه درباره ی مکمل پمپ بدنسازی که چطور عمل میکند؟

نظریه دیگری برای پمپ و برای رشد عضلات وجود دارد، که با ساختار خود سلول ها سروکار دارد. افزایش میزان ورم که در نتیجه پمپ به وجود می آید، باعث میشود پوسته سلول به شدت گسترش پیدا کند. که همین مسئله استهکام این پوسته، و در نتیجه نجات پیدا کردن سلول ها را، تهدید میکند. پس سلول ها شروع به تقویت ساختار سلولی میکنند، و مسیر های استروئید را فعال میکنند. که ما را یاد ژن امتور(M TOR) میاندازد. افزایش مسیرهای امتور به عنوان روشی افزایش پتانسیل در رشد عضلات محسوب میشود. تحقیقات نشان داده است، که افزایش جریان خون و افزایش میزان انتقال آمینو اسیدها به سلول های مورد هدف منجر میشود. که در نتیجه مسیر لازم برای رشد را فراهم میکند.

چگونه به حالت پمپ دست پیدا کنیم؟

مهم تر از این نظریه ها این حقیقت قرار دارد، که رسیدن به پمپ یک نشانه ی نسبتا خوب از درگیر شدن مناسب عضلات است. اگر عضلات بتواند به حال پمپ برسند، یعنی شما عضله درستی را مورد هدف قرار داده اید. پس تحقیقاتی که درباره حالت پمپ صورت گرفته است، روشن و واضح است. اما قطعی نیست، و نیاز به تحقیقات زیادی دارد. که تاثیرات این حالت را تایید کند اما اگر بخواهید به حال پمپ دست پیدا کنید، اینها مواردی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

مثال برای ایجاد حالت پمپ!
ایجاد فشار مداوم و حفظ جریان خون انباشته شده، تا نقطه ای که مقدار مورد نظر برآمدگی در عضله به دست بی آید. که این حالت از طریق گزراندن مدت زمان تحت فشار بودن عضلات به وجود می آید. شما میتوانید این تحت فشار بودن را با روش های مختلف تغییر دهید. و یکی از آنها وزنه زدن در طول یک دامنه ی حرکتی است.
به طور مثال برای حرکت جلو بازو دمبل در ورزش بدنسازی شما بجای این که این حرکت را به طور یک نواخت کل دامنه حرکت را انجام دهید. در میانه ی حرکت یک توقف کوچک، باعث افزایش فشار مزاعف میشود. در نتیجه نوع تمرین هم خیلی اهمیت داد. به این دلیل که حرکت ها فشارهای مختلفی دارند.
تحمل کردن فشار به اندازه کافی، به طوری که بتواند یک پمپ تاثیر گذار را انجام دهد. به طور مثال 8 تا 12 بار بهترین حالت مقدار فشار برای عضلات محسوب میشود. که بعد از مدتی عضلات تقویت میشوند. و به حالت پمپ میرسند.
کم کردن زمان استراحت در بین حرکت ها و ست ها در هنگام ورزش هست. یا تمرینات هرمی را دنبال کنیم.
به طور مثال در این نوع تمرین شما بعد از هر ست بجای استراحت به تدریج وزنه را از مقدار کل به کمک حریف تمرینی یا مربی خود کم میکنید. که بعد از این حرکات احساس میکنید، عضلات شما باد کرده و می خواهد از پوست شما بیرون بزند.

بهترین زمان مصرف مکمل پمپ بدنسازی !

بهترین روش مصرف این مکمل‌ بدنسازی دو یا سه بار در هفته می‌‌باشد، که قبل از تمرین باید مصرف شود.

نحوه عملکرد مکمل پمپ در بدن به چه صورت می‌‌ باشد!

    افزایش حجم خشک توده عضلانی.
    پمپاژ خون به عضلات.
    افزایش قطر عروق خونی.
    کاهش حجم چربی زاید.
    افزایش گلبول‌های قرمز و اکسیژن رسانی.
    افزایش تمرکز حواس و جذب مواد مغذی به عضلات.
    ریکاوری سریع و تامین گلیکوژن لازم و جلوگیری از تخریب عضلات.
    بهبود ترشح هورمون‌های آنابولیک در بدن.

عوارض مکمل پمپ!

تا اینجا از مزایا و نحوه عملکرد این مکمل صحبت کردیم، حال نوبت به عوارض آن می‌رسد. عوارضی که در ادامه ذکر شده از مهمترین عوارضی هستند که می‌توان برای پمپ‌ در نظر گرفت. حالت تهوع، اسهال، بی خوابی، افزایش فشار خون، کاهش سطح قند خون، ضخیم شدن دیواره رگ‌ها، مصرف مکمل پمپ حتما باید تحت متخصص تغذیه و یا مربی باشد. داروخانه آنلاین با مشاوره تخصصی و مکمل های اصل بدنسازی شما را در حفظ سلامتی و تناسب اندام یاری میکند.


برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Redweiler Pump
پودر رد ویلر پودری الیمپ پودر رد ویلر پودری الیمپ مکملی مناسب برای افزایش قوای بدن است. این پودر می تواند به پمپاژ خون در بدن کمک کند و همین امر نقش موثری در ارتقا سلامتی بدن دارد. این مکمل سطوح انرژی را در بدن افزایش می دهد و ورزشکار می تواند به خوبی در تمرینات ورزشی حاضر شود. این پودر ضخامت رگ های..
958,000 تومان
برند: دوبیس | Doobis مدل: Doobis Pump GTC
پودر پمپ جی تی سی 300 گرمی دوبیسپودر پمپ جی تی سی 300 گرمی دوبیس محصولی مناسب برای افزایش استقامت و بهبود عملکرد ورزشکاران است. در این پودر از مواد موثره ای نظیر ال گلوتامین، ال آرژنین، کراتین، تائورین و انواع ویتامین ها و مواد معدنی استفاده شده است. این پودر می تواند هورمون رشد را در بدن ورزشکاران ..
328,200 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Pump Biocreatin Complex
پمپ بیوکراتین کارن پمپ بیوکراتین کارن مکملی منحصر به فرد برای افزایش قدرت عضلانی و رفع خستگی است. این مکمل حاوی کربوهیدرات، ویتامین ث، کرومیوم و کراتین مونوهیدرات است.نقش مکمل‌های ورزشی در تقویت عضلات و افزایش بازدهی ورزشکارانمكمل‌هایی كه به عنوان مكمل‌های قبل از تمرین و یا در اصطلاح مكمل‌های پ..
258,000 تومان
پودر پمپ پاور تری آر دی سایتک نوتریشن | 350 گرم | افزایش انرژی همراه با کراتین، آرژنین و کارنیتین پودر پمپ پاور تری آر دی سایتک نوتریشن | 350 گرم | افزایش انرژی همراه با کراتین، آرژنین و کارنیتین
ناموجود
برند: سایتک نوتریشن | Scitec Nutrition مدل: Scitec Nutrition Pow3rd 2- 350g
مکمل های قبل از تمرین (پمپ ها)مكمل هایی كه به عنوان مكمل های قبل از تمرین و یا در اصطلاح،مكمل های پمپ نامیده می شوند،مجموعه ای از مواد محرك و آمینو اسید هایی هستند كه بعد از مصرف در بدن موجب انرژی و بهبود روحیه مثبت در فرد مصرف كننده میشوند.وقتی این مواد با هم تركیب شده و در یك مكمل خلاصه می..
720,000 تومان
پودر پمپ وان ام آر ورتکس بی پی آی اسپورتز | 150 گرم | افزایش مقاومت و بهبود عملکرد پودر پمپ وان ام آر ورتکس بی پی آی اسپورتز | 150 گرم | افزایش مقاومت و بهبود عملکرد
ناموجود
برند: بی پی آی | bpi مدل: BPI Sports 1.M.R Vortex Pre Workout Powder
پودر پمپ وان ام آر ورتکس بی پی آی اسپورتز پمپ عضله وان ام آر محصول شرکت بی پی آی است که با ترکیب ۳ ضلعی برای ۳ هدف تولید شده است . پمپ عضله برای افزایش مدت و کیفیت تمرینات بی هوازی طراحی شده است و برای یک ورزشکار رشته بدنسازی تمرکز فوق العاده در هنگام تمرین را به همراه دارد. با مصرف پمپ عض..
324,000 تومان
پودر پمپ سی فور پری ورک اوت سلوکور | 195 گرم | تقویت انرژی، توان و تمرکز در حین تمرین پودر پمپ سی فور پری ورک اوت سلوکور | 195 گرم | تقویت انرژی، توان و تمرکز در حین تمرین
ناموجود
برند: سلوکور | Celllucor مدل: Cellucor C4 Pre- Workout
مکمل های قبل از تمرین پمپ هابه طور کلی پمپ ها مکمل های هستند که باید قبل از تمرین استفاده کرد به این علت که دارای مواد محرک و آمینو های هستند که موجب افزایش انرژی و بهبود روحیه می شوند.این محصول با گشاد کردن عروق و خون رسانی بیشتر به عضلات برای انجام ورزشهای سخت انتخاب مناسبی است...
309,000 تومان
پودر ان.او اکسپلود بی اس ان | 555 گرم | افزایش دهنده انرژی و افزایش استقامت پودر ان.او اکسپلود بی اس ان | 555 گرم | افزایش دهنده انرژی و افزایش استقامت
ناموجود
برند: بی اس ان | BSN مدل: BSN N.O.Xplode 555 gr
پودر ان.او اکسپلود بی اس انپودر ان.او اکسپلود بی اس ان مکملی منحصر به فرد برای افزایش استقامت و انرژی بدن در فعالیت های ورزشی و روزانه است.این مکمل از ویتامین2های گروه ب، املاح معدنی و ریزمغذی های ضروری تهیه شده است.افزایش انرژی و قدرت جسمانی با مصرف ویتامین‌ها، مواد معدنی و کربوهیدراتهاویتامین‌ها، ..
350,000 تومان
پمپ سی فور پری ورک اوت ریپد سلوکور | 180 گرم | بالا بردن توان، انرژی و تمرکز
ناموجود
برند: سلوکور | Celllucor مدل: Cellucor C4 Ripped - Pre Workout Powder
پمپ سی فور پری ورک اوت ریپد سلوکورمکمل پری ورک اوت ریپد سلوکور محصولی منحصربفرد برای بالا بردن توان فیزیکی بدن، افزایش انرژی و تقویت تمرکز است. این مکمل از آمینواسید، ویتامین ث و ویتامین‌های گروه ب تهیه شده است.ورزشکاران قبل از تمرینات ورزشی به چه ترکیبات و ویتامین‌هایی نیاز دارند؟افزایش توان جسمی و..
319,000 تومان
نیترو پمپ 2 بادی اتک | 400 گرم | تقویت کننده موثر و بدون مواد افزودنی
ناموجود
برند: بادی اتک | Body Attack مدل: Body Attack Nitro Pump 2
نیترو پمپ 2 بادی اتکنیترو پمپ 2 بادی اتک، حاوی ویتامین ث و ویتامین های گروه ب است. مکمل نیترو پمپ 2 بادی، تولید نیتروژن اکساید را در بدن ورزشکاران افزایش می دهد و موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافتها و عضلات می شود.نقش مکمل نیترو پمپ 2 بادی اتک در افزایش بازدهی و کارایی عضلات ورزشکارانمکمل ..
220,000 تومان
نمایش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)